Şimdi Ara

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ / 2021-2022 GİRİŞLİLER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
4
Favori
1.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Sayfaya Git
Git
Giriş
Mesaj
 • Merhabalar,

  Hacettepe Üniversitesi İngilizce İşletme 2.sınıf öğrencisiyim (Geçen sene 45k ile girdim). İlk bu üniversiteye geleceğim zaman yol-yordam gösterecek kimseyi bulamamıştım ve haliyle benim için sıkıntılı bir süreçti. Şimdi ben bilgi ve deneyime sahipken yeni gelecek arkadaşlara yardımcı olmak istiyorum.

  *Hacettepe'nin Sıhhiye ve Beytepe olmak üzere 2 kampüsü vardır. Sağlıkçılar eğer ingilizce hazırlık okuyacaklarsa 1 sene Beytepe'de okurlar onun haricinde tüm sağlıkçıların eğitimi Sıhhiye'de dir.

  *Tercih ederken de bir çok kez duyduğunu 156 topluluğun bir kısmı Beytepe'de bir kısmı ise Sıhhiye'de faaliyet göstermektedir yani bir şey kaybetmezsiniz.


  ULAŞIM

  *Sıhhiye Kampüsü Ankara'nın merkezindeyken Beytepe Kampüsü Kızılay'a metro ile yarım saattir.

  KONAKLAMA

  *Beytepe Kampüsünün içerisinde Hacettepe'ye bağlı sadece kızlar için/ sadece erkekler için ve karışık kullanım için öğrenci evleri bulunmaktadır. Aynı zamanda sadece kızlar için ve sadece erkekler için yine Hacettepe'nin kendi yurtları vardır. Ayriyeten bir de kızlar için KYK kız yurdu var kampüs içerisinde.

  *Sıhhiye'de yine yurtlar var ama öğrenci evleri konusunda bilgim yok.

  -

  HAZIRLIK SINIFI OKUMALI MIYIM?

  Süreç şöyle ilerliyor okul tam açılmadan bir kaç hafta öncesinde bölümünde hazırlık olan öğrenciler ve isteğe bağlı hazırlık okumak isteyen öğrenciler 3 aşamalı bir sınav için okula gidiyor. Girdiğiniz sınavda yeterlilik sağlarsanız direk 1.sınıftan başlıyorsunuz. Yeterlilik sağlamazsanız sınavlardan aldığınız puana göre sizi bir sınıfa yerleştiriyorlar. Mesela en alt sınıfta hiç ingilizce bilmeyenler 0'dan ders görüyor. Az bilenler bir üst sınıfta vs.

  Hazırlık sınıfının amacı öğrencileri B1 seviyesine kadar getirebilmek ki ingilizce bölüm içerisinde rahat edebilsinler dersleri anlayabilsinler.

  Gerisini kendi üzerimden örnek vererek ilerleyeceğim. Biraz İngilizcem vardı haliyle çok ikilemde kaldım bir sene hazırlık okuyayım mı yoksa geçebilirsem atlayayım mı diye. Okuldan konuştuklarımın çoğu kesinlikle hazırlık oku hem ders kasıntısı olmadan rahat bir sene geçirir, eğlenir, takılır vs. üniversiteyi yaşarsın hem de bir sene fazladan Hacettepe'de kalmış olursun dediler. Ama bir kısım da eğer biraz ingilizce biliyorsan dersler seni sıkabilir devamsızlık olayı olmasından dolayı işkence gelir dediler. Kendi içimde düşününce hazırlık okur ve pişman olursam geri dönemem ve o 1 sene bana çok sıkıcı olur ama hazırlığı atlar da 1 sene kısalttığım için pişman olursam okulu uzatabilirim şeklinde yaklaştım. Sınava girdim atlamayı hiç beklemiyordum ama o kadar ingilizcem varmış. Sene içerisinde (bölümüm %100 ingilizce) derslerde pek bir sıkıntı yaşamadım. Sonuç olarak ben eğer atlanabiliyorsa atlanmasını öneririm.
  -

  Şu an için aklıma gelenleri yazdım sizlerden gelen sorulara göre yine buralara ekleme yapacağım. Sağlıcakla kalın.

  Güncelleme: An itibariyle 3.sınıf öğrencisiyim. Seçebileceğim en iyi üniversiteyi ve bölümü seçmişim diye düşünüyorum. 2021-2022 girişliler veya yazmayı düşünenlerin sorularını yanıtlayabilirim.
  HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ / 2021-2022 GİRİŞLİLER  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadaime -- 2 Ağustos 2021; 17:59:13 > • Yararlı konu upppp
 • Up up
 • Hacettepe beytepe erkek öğrenci yurt odalarının fotosunu, videosunu çeken birisi hiç mi yok yaa?
 • Hazır tercih dönemi geliyorken uplayalım

 • Merhaba açtığınız konu başlıklarını okudum ve ben de şu an sizinle aynı durumdayım o yüzden ne yaptığınızı sormak istiyorum. Bana şuan birçok işletme ve psikoloji geliyor sizce psikoloji mi seçmeli yoksa işletme mi? Işletmede de birçok üniversite geliyor açıkçası İstanbul beni korkuttugu için Hacettepe düşünüyorum ama tabii kuruntular var. Sanırım Hacettepe işletmenin akreditasyonu yok bu yurt dışı planlarınızı nasıl etkiledi? Tekrar tercih yapabilseniz tekrar Hacettepe'yi mi seçersiniz? Ikinci sinifsiniz sanırım şimdiye kadar nasıl izleniminiz var bölüme karşı? Hacettepe de okuyan birkaç kişiye sordum ama onlar sanki çok toz pembe anlatıyorlardi bana tüm yönleriyle bölümün eksileri ve artılarını anlatırsanız çok sevinirim
 • Bir de acaba kadınlar için konaklama hakkında bilginiz var mı
 • quote:

  Orijinalden alıntı: Biri-biri

  Merhaba açtığınız konu başlıklarını okudum ve ben de şu an sizinle aynı durumdayım o yüzden ne yaptığınızı sormak istiyorum. Bana şuan birçok işletme ve psikoloji geliyor sizce psikoloji mi seçmeli yoksa işletme mi? Işletmede de birçok üniversite geliyor açıkçası İstanbul beni korkuttugu için Hacettepe düşünüyorum ama tabii kuruntular var. Sanırım Hacettepe işletmenin akreditasyonu yok bu yurt dışı planlarınızı nasıl etkiledi? Tekrar tercih yapabilseniz tekrar Hacettepe'yi mi seçersiniz? Ikinci sinifsiniz sanırım şimdiye kadar nasıl izleniminiz var bölüme karşı? Hacettepe de okuyan birkaç kişiye sordum ama onlar sanki çok toz pembe anlatıyorlardi bana tüm yönleriyle bölümün eksileri ve artılarını anlatırsanız çok sevinirim

  Hacettepe İşletme'de okuyorum dostum genel olarak memnunum eksi gördüğüm bir nokta olmadı şuana kadar. İşletme psikoloji arasından, üniversitelerin bölüm sayfalarından ders kataloglarına girip derslerin yüzeysel öğrettiği konu başlıklarını incelemeni önerebilirim, hangisinin sana daha uygun olduğunu ilgini çektiğini karar vermen daha kolay olur. Psikoloji hiç okumadığım için yorum yapmam doğru olmaz. Açıkçası şu aşamada akreditasyonun olmamasıyla ilgili bir sorun yaşamadım, hatta yurtdışındaki bazı üniversitelere maille başvuru yaptığımda burs bile sağladılar. Bu sene 3. sınıfı okuyor olacağım dersler benim için oldukça keyifli hepsi ilgi alanıma giriyor ayrıca çok yoğun dersler olmamasının artısıyla kişisel gelişime daha çok vakit ayırabiliyorum.

 • quote:

  Orijinalden alıntı: Biri-biri

  Bir de acaba kadınlar için konaklama hakkında bilginiz var mı

  Hacettepe Beytepe Kampüsü'nün içerisinde kadınlar için;


  KYK yurdu

  Parlar Özel Kız Yurdu

  Atatepe Özel Öğrenci Yurdu

  Hacettepe Öğrenci Evleri (2 kişilik rezidans tarzında)

  Hacettepe Kız Öğrenci yurdu


  olarak baya bir seçenek var.

 • isteğe bağlı hazırlık okuyanların dersleri başka saatte mi oluyor? eğer öyleyse önce hazırlığı olan bir bölüme girip sonra myp yapmak ne kadar mantıklı?

 • Zamanında 1. sınıf sonunda hacettepe'ye yatay geçiş deneyip kabul almıştım, iyi ki bu kararımdan dönmüşüm. Şuan daha da iyi bir yerdeyim 🙏🏻
 • kimanuel kullanıcısına yanıt

  neredesiniz?

 • Merhaba, ben ea dan 53k yaptım. işletme okumayı düşünüyorum (Ankara'da) ama işletme gibi bir bölümü de istanbuldan uzak okumak ne kadar mantıklı bilemedim. O yüzden biraz akıl danışmak istiyorum.


  hacettepe işletme 52.363k (akrediteli) marmara üni işletme (alm) 57.612k

  ankara üni işletme 64.704k (akrediteli) (akrediteli) istanbul üniversitesi 62.995k

  hacettepe iktisat 66.564k


  Şöyleki


  1)Ankara'da işletme okursam bir kaybım olur mu İstanbul'a kıyasla? (Bağlantılar, sosyal hayat, iş imkanları vs.)

  Çok bir fark yoksa ist de okumıcam, ankarayı tercih edicem.


  2)Benim puanım hacettepe işletme için biraz sınırda kalıyor, eğer hacettepe işletme tutmazsa ikinci sıraya ankara üni'nin işletmeyi mi yazıyım yoksa hacettepe iktisat mı? Eğer hacettepe iktisat seçersem sonrasında yatay geçiş yapalır mı iktisattan işletmeye?


  3)Bir de akreditasyon olayı var. Hacettepe işletmede yok ama ankara üni. işletmede akreditasyon var. Bu seni olumsuz yönde ne kadar etkiledi eğer etkilediyse? Ve sence akreditasyon olup olmaması ne kadar önemli?


  Dönüş yaparsan çok memnun olurum, teşekkürler.

 • merhaba hocam, ben de muhtemelen hacettepenin siyaset bilimi ve kamu yönetiminden işletmesine geçiş yapacağım ek madde 1 ile. kendi bölümümün içeriğiyle, eğitimiyle, hocalarıyla ilgili vs. asla sorunum yok, tamamen sektörel koşullardan dolayı. önerir misiniz bu geçişi? daha önce olumlu görüş zaten belirtmişsiniz ama bölümünüzün içeriğinden memnun musunuz şu anki haliyle de? hazırlıktan muaf olmuştum, bu muafiyeti ve diğer ortak dersleri saydırmayı (kodu aynı olan da var farklı olan da var) nasıl yaparız bir bilginiz var mı?

 • 
Sayfa: 1
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.