Şimdi Ara

Hacettepe Tıp'ı Kazanmak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
1
Favori
9.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bahsedildiği kadar zor mudur arkadaşlar? Bu seneki derecem 27binlerde kimse olası bakmıyo kazanmama bi dahaki sene. Gelecek sene de aynısı olur,kazanamazsın gibi yorumları çok alıyorum. Hacettepyi kazananlar uzaydan gelme insanüstü varlıklar gibi algılanıyo. Saçma geliyo bana yani bu. Sizin düşünceleriniz nedir?

• bence düzenli dikkatli çalışan herkes kazanmıyo orayı girdiğin sene sınav anı gibi faktörler çok önemli ygs için tabi ygs yi ne kadar iyi yarasız atlatırsan iyi de çalıştıysan lys de uçurursun
  • azcık düzenli çalışırsan olur ama bi yerden sonra zeka da gerekli...

Mf3 te 483. yüm ama hacettepeye gitmicem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zafer.26

azcık düzenli çalışırsan olur ama bi yerden sonra zeka da gerekli...

Hacettepeye neden gitmiyosun hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: toprak_06

quote:

Orijinalden alıntı: zafer.26

azcık düzenli çalışırsan olur ama bi yerden sonra zeka da gerekli...

Hacettepeye neden gitmiyosun hocam?

http://forum.donanimhaber.com/m_63531265/mpage_1/f_/key_//tm.htm#63547903

bide orda çok kasarlar yahu :))
  • Mf3 270.siyim. Okul basketbol takımı kaptanıydım(Son senemde de katıldım takıma).Yıllardır Donanımhaber'de geziniyorum.2009'da üye oldum.1626 gerçek mesaj sayım.Evde,okulda saatlerce masatenisi oynardım.Aynı zamanda yazılım geliştiricisiyim.Robotiğe ilgim var.Bulunduğum şehirde daha önce hiç yapılmamış olan mini-sumo robotu sadece internetteki kaynakları okuyarak ve devresini,yazılımını,gövdesini kendim hazırlayarak(sınav döneminde) bitirme projesi olarak verdim.Bu forumda herkesin bildiği İsrail'i almanın yöntemi ve kardeşim kendini güçlü zannediyor konularını açan benim.Son sene fazla çalışmadım(En fazla hangi sene çalıştın dersen Lise 1 derim.).Kitaplarda yazan hiçbir şeyi çoğu öğrencinin yaptığı gibi hemen ezberlemedim.Kitaplardaki çoğu formülün,bilginin ihmallerle elde edildiğini bazılarının da hatalı olduğunu bilirim.Direk olarak formülleri değil onların geliş yerlerini ve ispatlarını öğrendim.Bu sayede birçok yorum sorusunda formülün öncesinden yola çıkarak doğru cevaba gittim.
    Fazla çalışmalı mısın? Bu sana yani çalışma,düşünme tekniğine bağlı diyebilirim.Bunlar senin öğrenebilme hızını belirleyecektir.Düşünme tekniğinde de pek fazla bir şey değiştireceğini söyleyemem bir sene içerisinde.Belki çalışma tekniğinde değişikliğe giderek öğrenme hızını arttırırsın.Çalışma saatini de arttırarak ilerleyebilirsin.
    Seneye gözüken o ki OBP uygulanacak.OBP'ne de bağlı biraz ilk 500'e girebilmen.Çünkü genelde o sıradaki adayların alacağı OBP'ler bellidir.Bu sene 27.000'ci olmuşsun ne kadar süre çalışarak bu dereceyi aldığını düşünerek çalıştığında aldığın verim hakkında bilgi elde edebilirsin.Eğer çok çalıştığını düşünüyorsan bu sene çalışma,düşünme şeklinde yanlışlar vardır. 27000. bir kişinin ikinci sene ilk 500'de olması gerçekten çok zor.Ama imkânsız da değildir.Mutlaka daha önceki senelerde giren birileri vardır.Ha olamasan da zaten tıp hedefliyorsun bir çok tıp var.Hepsi tıp neticede ve çıktığında doktor olacaksın.Devlette alacağın maaş üniversitene göre değişmeyecek.Pek fark yok yani.Tıp istemiyorum tıp isteseydim de eğer Hacettepe'ye gitmezdim zaten.Şu kol,bacak nakli olaylarındaki hatalarından sonra lisansları dahi alındı biliyorsun.Bu da önemli bir kriter olurdu benim için...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hckr

Mf3 270.siyim. Okul basketbol takımı kaptanıydım(Son senemde de katıldım takıma).Yıllardır Donanımhaber'de geziniyorum.2009'da üye oldum.1626 gerçek mesaj sayım.Evde,okulda saatlerce masatenisi oynardım.Aynı zamanda yazılım geliştiricisiyim.Robotiğe ilgim var.Bulunduğum şehirde daha önce hiç yapılmamış olan mini-sumo robotu sadece internetteki kaynakları okuyarak ve devresini,yazılımını,gövdesini kendim hazırlayarak(sınav döneminde) bitirme projesi olarak verdim.Bu forumda herkesin bildiği İsrail'i almanın yöntemi ve kardeşim kendini güçlü zannediyor konularını açan benim.Son sene fazla çalışmadım(En fazla hangi sene çalıştın dersen Lise 1 derim.).Kitaplarda yazan hiçbir şeyi çoğu öğrencinin yaptığı gibi hemen ezberlemedim.Kitaplardaki çoğu formülün,bilginin ihmallerle elde edildiğini bazılarının da hatalı olduğunu bilirim.Direk olarak formülleri değil onların geliş yerlerini ve ispatlarını öğrendim.Bu sayede birçok yorum sorusunda formülün öncesinden yola çıkarak doğru cevaba gittim.
    Fazla çalışmalı mısın? Bu sana yani çalışma,düşünme tekniğine bağlı diyebilirim.Bunlar senin öğrenebilme hızını belirleyecektir.Düşünme tekniğinde de pek fazla bir şey değiştireceğini söyleyemem bir sene içerisinde.Belki çalışma tekniğinde değişikliğe giderek öğrenme hızını arttırırsın.Çalışma saatini de arttırarak ilerleyebilirsin.
    Seneye gözüken o ki OBP uygulanacak.OBP'ne de bağlı biraz ilk 500'e girebilmen.Çünkü genelde o sıradaki adayların alacağı OBP'ler bellidir.Bu sene 27.000'ci olmuşsun ne kadar süre çalışarak bu dereceyi aldığını düşünerek çalıştığında aldığın verim hakkında bilgi elde edebilirsin.Eğer çok çalıştığını düşünüyorsan bu sene çalışma,düşünme şeklinde yanlışlar vardır. 27000. bir kişinin ikinci sene ilk 500'de olması gerçekten çok zor.Ama imkânsız da değildir.Mutlaka daha önceki senelerde giren birileri vardır.Ha olamasan da zaten tıp hedefliyorsun bir çok tıp var.Hepsi tıp neticede ve çıktığında doktor olacaksın.Devlette alacağın maaş üniversitene göre değişmeyecek.Pek fark yok yani.Tıp istemiyorum tıp isteseydim de eğer Hacettepe'ye gitmezdim zaten.Şu kol,bacak nakli olaylarındaki hatalarından sonra lisansları dahi alındı biliyorsun.Bu da önemli bir kriter olurdu benim için...

Saol kardesim aydinlattigin icin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bahsedildiği kadar zor mudur arkadaşlar? Bu seneki derecem 27binlerde kimse olası bakmıyo kazanmama bi dahaki sene. Gelecek sene de aynısı olur,kazanamazsın gibi yorumları çok alıyorum. Hacettepyi kazananlar uzaydan gelme insanüstü varlıklar gibi algılanıyo. Saçma geliyo bana yani bu. Sizin düşünceleriniz nedir?

3.4. girişinde kazanırsın. neden olmasın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: guitarhero111

quote:

Bahsedildiği kadar zor mudur arkadaşlar? Bu seneki derecem 27binlerde kimse olası bakmıyo kazanmama bi dahaki sene. Gelecek sene de aynısı olur,kazanamazsın gibi yorumları çok alıyorum. Hacettepyi kazananlar uzaydan gelme insanüstü varlıklar gibi algılanıyo. Saçma geliyo bana yani bu. Sizin düşünceleriniz nedir?

3.4. girişinde kazanırsın. neden olmasın?

son sansim hocam 3 4 fazla:D

• quote:

Mf3 270.siyim. Okul basketbol takımı kaptanıydım(Son senemde de katıldım takıma).Yıllardır Donanımhaber'de geziniyorum.2009'da üye oldum.1626 gerçek mesaj sayım.Evde,okulda saatlerce masatenisi oynardım.Aynı zamanda yazılım geliştiricisiyim.Robotiğe ilgim var.Bulunduğum şehirde daha önce hiç yapılmamış olan mini-sumo robotu sadece internetteki kaynakları okuyarak ve devresini,yazılımını,gövdesini kendim hazırlayarak(sınav döneminde) bitirme projesi olarak verdim.Bu forumda herkesin bildiği İsrail'i almanın yöntemi ve kardeşim kendini güçlü zannediyor konularını açan benim.Son sene fazla çalışmadım(En fazla hangi sene çalıştın dersen Lise 1 derim.).Kitaplarda yazan hiçbir şeyi çoğu öğrencinin yaptığı gibi hemen ezberlemedim.Kitaplardaki çoğu formülün,bilginin ihmallerle elde edildiğini bazılarının da hatalı olduğunu bilirim.Direk olarak formülleri değil onların geliş yerlerini ve ispatlarını öğrendim.Bu sayede birçok yorum sorusunda formülün öncesinden yola çıkarak doğru cevaba gittim.

Kardeşin kas imparatorlugu kurabildi mi? Ne yalan söyleyeyim o konuyu gördükten sonraşimdi dereceni görünce şaşırdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: wilfred

quote:

Kardeşin kas imparatorlugu kurabildi mi? Ne yalan söyleyeyim o konuyu gördükten sonraşimdi dereceni görünce şaşırdım.

Niye şaşırdın? Güzel konu değil miydi? Donanımhaber tarihindeki en fazla kendisine bağlantı kurulan konu. Abim beni güçsüz zannediyor,oğlum kendini güçlü zannediyor...50 tane konu açılmıştı böyle.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.