Şimdi Ara

hacettepe muhendislik dusunen varsa yardimci olabilirim

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
56
Cevap
5
Favori
1.390
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> TYT / AYT >> hacettepe muhendislik dusunen varsa yardimci olabilirim
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1383 Mesaj
    Ozellikle 15-25 k arasinda elektrik, otomotiv, endustri, bilgisayar, insaat okumayi dusunenlere.

Bilgisayar icin surda tum sorularin cevaplari var;
    http://mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=91164906&p=1#93933446

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skugga1 -- 16 Temmuz 2014; 14:17:23 >

|
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 2014 Girişliler
  • Yüzbaşı
    919 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: skugga1

Ozellikle 15-25 k arasinda elektrik, otomotiv, endustri, bilgisayar, insaat okumayi dusunenlere.

Hocam merhabalar.
    16500 geldi sıralamam. Düşündüklerim arasında dediklerinizden sadece inşaat yok. elektrik ve bilgisayar daha ilgi alanım olduğu için sıcak bakıyorum.
    Hacettepe dışında tobb , ytü ve bahçeşehir de düşünüyorum. Kafam o kadar karışık ki. Şuan aslında ne sormak istediğimi bi bile toparlayamıyorum.
    Bahçeşehirin yurtdışı imkanları , tobb unsa yurtiçi bağlantıları üni bittiğinde avantaj olabilir gibi geliyor. Ama sonuçta bunlar vakıf universiteleri ve çok düşük sıralardan öğrencilerle aynı bölümde okumanın bir dezavantajı olur mu ? Siz bu seçenekler arasında ya da dışında tavsiyeleriniz neler ?
    Kusura bakmayın çok dağınık yazdım dediğim gibi toplayamıyorum bir türlü kafamı. Şimdiden çok teşekkürler

• Binbaşı
    1383 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Sayh@

25600 gelir mi bilgisayar

Son yillarda her sene 2 bin civarinda dusuyor. muhtemelen gelir. ama %100 ingilizceye gecti bu sene bilgisayar, belki orda beklemeyen bi durum olabilir.

|
    |

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: wade96

quote:

Hocam merhabalar.
    16500 geldi sıralamam. Düşündüklerim arasında dediklerinizden sadece inşaat yok. elektrik ve bilgisayar daha ilgi alanım olduğu için sıcak bakıyorum.
    Hacettepe dışında tobb , ytü ve bahçeşehir de düşünüyorum. Kafam o kadar karışık ki. Şuan aslında ne sormak istediğimi bi bile toparlayamıyorum.
    Bahçeşehirin yurtdışı imkanları , tobb unsa yurtiçi bağlantıları üni bittiğinde avantaj olabilir gibi geliyor. Ama sonuçta bunlar vakıf universiteleri ve çok düşük sıralardan öğrencilerle aynı bölümde okumanın bir dezavantajı olur mu ? Siz bu seçenekler arasında ya da dışında tavsiyeleriniz neler ?
    Kusura bakmayın çok dağınık yazdım dediğim gibi toplayamıyorum bir türlü kafamı. Şimdiden çok teşekkürler

Acikcasi ozel universitelerde olan imkanlar en kral devlet universitesinde bile yok.

Ama diger dedigin konuda bence bi okulun kalitesini ogrenci belirler. tobb un burssuzu 100 binle aliyor mesela. ama diger yandan tobb un imkanlari guzel. onun icin onceligin ne olduguna karar vermek gerek.

|
    |

• Çavuş
    74 Mesaj

Elektrik elektronik muh. nasil? Ve 20.000 siralamayla girme imkanim var mi sizce?

|
    |
    skugga1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Otomotiv mühendisliği hakkında ne düsünuyorsun 2 yıl hazırlık görülüyormus hacettepenin hazirlik egitimi nasıldır yani 6 sene universite okuyacaksin bide hazirligi gecemedigini dusun baya uzar. İs imkanlari nasil mercedes hala destekliyormu okul ortami nasil egitimden memnun musun hepsini cevaplarsan cok mutlu olurum

quote:

Orijinalden alıntı: anomalous

Elektrik elektronik muh. nasil? Ve 20.000 siralamayla girme imkanim var mi sizce?

Elektrik-elektronik zorlayici biraz. Bilgisayarla beraber odev-proje agirlikli o da. %100 ingilizce egitim veriyor. Okuyan bazi arkadaslarim bazi konulari kendiler arastirarak ogrendiklerini soyluyorlar.

Bu sene ek bina yapildi. ayrica okuldaki yer olarak en guzel bina elektrigin binasi.

20 bine biraz zor ama ucundan girebilirsin.

|
    |

Orijinalden alıntı: BilgininKarekökü

Otomotiv mühendisliği hakkında ne düsünuyorsun 2 yıl hazırlık görülüyormus hacettepenin hazirlik egitimi nasıldır yani 6 sene universite okuyacaksin bide hazirligi gecemedigini dusun baya uzar. İs imkanlari nasil mercedes hala destekliyormu okul ortami nasil egitimden memnun musun hepsini cevaplarsan cok mutlu olurum

1 yil ingilizce 1 yil almanca hazirlik var normalde. ancak okuyanlarin buyuk kismi ingilizce hazirlik okurken almanca kursuns gidiyor ve sene sonunda sinava girerek 1 senede bitiyor hazirligi.

Mercedes bolumu destekliyor, hatta bina onlarin yardimiyla yapildi. bir de otomotiv bolumu ogrencilerini almanyaya yollama konusunda cok destekci oluyor erasmusla. aachen a gidiyolar yanilmiyorsam. Bence iyi bir bolum.

Ben okuldan her acidan memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skugga1 -- 28 Haziran 2014; 3:50:42 >

• Teğmen
    174 Mesaj
    hocam bu sene otomotiv tahminizce kaç bin olur 22 binle girebilirmiyim bide mercedesle anlaşmaları iptal olmuş diolar ne kadar doğru?

quote:

1 yil ingilizce 1 yil almanca hazirlik var normalde. ancak okuyanlarin buyuk kismi ingilizce hazirlik okurken almanca kursuns gidiyor ve sene sonunda sinava girerek 1 senede bitiyor hazirligi.

Mercedes bolumu destekliyor, hatta bina onlarin yardimiyla yapildi. bir de otomotiv bolumu ogrencilerini almanyaya yollama konusunda cok destekci oluyor erasmusla. aachen a gidiyolar yanilmiyorsam. Bence iyi bir bolum.

Tesekkurler peki siz universiteden memnun musunuz yani ortamindan falan sikayetci oldugunuz bir konu varmi

• Binbaşı
    1383 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: dugers

hocam bu sene otomotiv tahminizce kaç bin olur 22 binle girebilirmiyim bide mercedesle anlaşmaları iptal olmuş diolar ne kadar doğru?

Ortalama 2 bin dusuyor galiba, girme ihtimali var tabi ama ne desem yalan olur.

Mercedes isiyle ilgili cok spekulasyon donuyor. benim bildigim kadariyla oyle bir durum yok ama olsa bile mercedese gerek olmadan guzel yerlerde is imkanlari var. ama hic sanmiyorum, bolum mercedes destegiyle acildi.

Staja giren arkadaslarim hic zorluk yasamad mesela.

|
    |

quote:

quote:

Tesekkurler peki siz universiteden memnun musunuz yani ortamindan falan sikayetci oldugunuz bir konu varmi

İlla ki her okulun eksikleri var. mesela beytepe'ye ozellikle ankara'nin batisindan ulasim zor. Ya da ankara disindaysan kyk yurdu bulmada zorlanabilirsin.

|
    |

• Çavuş
    44 Mesaj
    Hocam ben mimarlık istiyordum odtu 21 bin geldi tutmuyor gazi'de mimarliktansa hacettepe'de insaata da kayabilirim dedim sizce inşaat nasil bir acilis yapar mimarliktan cok kopuk olur mu ?

Orijinalden alıntı: bohemkedi

Hocam ben mimarlık istiyordum odtu 21 bin geldi tutmuyor gazi'de mimarliktansa hacettepe'de insaata da kayabilirim dedim sizce inşaat nasil bir acilis yapar mimarliktan cok kopuk olur mu ?

İnsaat bu sene yeni aciliyor, %100 ingilzce egitim verecek. ama iste 25 kisilik kontenjani sebebiyle bence puani biraz yuksek olur.

Cunku ankara icinde insaat muh. okumak istesem odtu nun hemen arkasina bu bolumu yazardim ben mesela, eminim bi cok kisi de boyle yapacaktir.

Mimarlik biraz daha yetenek gerektiriyor bence, insaat ise daha cok matematiksel temelli.

|
    |
    Arkadaşlar öncellikle otomotiv okuyan arkadaşlarım bölümden hem sosyal anlamda hem de eğitim anlamında gayet memnun.Hazırlık 2 sene okuyan çok az çoğu almanca kursuna gdiyor.Geçen sene 3k lık bir düşüş yaşadı bu sene o kadar beklemiyorum ama olabilir de.Mercedes ile anlaşma konusunda bu sene aktivite olarak Aksaray'daki Mercedes fabrikasını gezmeye gittiler.Düşünenler için hayırlısı olur

|
    |

teşekkurler hocam engin bilgilernizi bizimle paylaştıgınız için.
    |
    |
    Kralnap kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Bey Azura
Mobilya Takımları
Media Sözlük
kolayoto.com
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,625
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.