Şimdi Ara

HACETTEPE BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
4
Favori
1.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hacettepe Bilgisayar Mühendisliğinde okumaktayım.

Üniversitemizle, yapay zeka ve bilgisayar mühendisliği bölümleri ile ilgili yardıma ihtiyacı olan, herhangi bir konuda sorusu olan varsa yardımcı olabilirim. 

Edit: Tercih dönemi ile ilgili sorularınızı sorabileceğiniz Whatsapp grubumuz açıldı. Afişteki numaraladan birine yazarak gruba almalarını isteyebilirsiniz :)

HACETTEPE BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aldeus -- 8 Ağustos 2021; 15:40:39 >

• Ben 5k yaptım sınavda hocam. Bu iki bölümü de listeme eklemeyi düşünüyorum. Okurken ve bitirinceki şartlardan ve imkanlardan diğer muadil ünilerden kıyas yaparak bahsetme şansınız var mı acaba. Teşekkürler şimdiden

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • ethemhcbbk E kullanıcısına yanıt
    Yapay zeka düşünüyorsan TOBB'u daha yukarı yazmanı öneririm

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Yapay zeka mühendisliği yerine bilgisayar mühendisliği öneririm hocam, nedeni ise yapay zekanın lisans derecesine uygun olamadığını düşünmemdir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Ben okulu bitirmeden iş buldum. Stajlar ve işler adeta kapınızda sıralanıyor siz içlerinden eleme yapıyorsunuz. Bu yıl ki stajlarımı maaş/şirket ismi/yapacağım iş gibi faktörlere bakarak aralarından en uygununu seçtim birçok firmayı reddettim. Çoğu bölümde şu an böyle bir durum yok örneğin inşaat mühendisliğinde torpilin yoksa bırak işi, staj bile yapamıyorsun. Bizim sektör şu an elemana aç durumda.

• Bu akşam 4 yeni mezun bilgisayar mühendisi ile bir yayınımız olacak gelip sorularınızı sorabilirsiniz :)

HACETTEPE BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİACM HACETTEPEyoutube
    Hacettepe Bilgisayar Mühendisliği Yeni Mezunlar ile Söyleşi
    https://www.youtube.com/watch?v=2Jbrl8RRojY
  • bossdarkkiller B kullanıcısına yanıt
    Ben de bilgisayar mühendisliği mezunuyum ytüde okudum benim de aynı şekilde son 6 ayda 30 farklı şirketle görüştüm yaklaşık 6-7 tanesinden red yedim gerisinden de en iyi teklif vereni seçtim

• Sizce Hacettepe Bilgisayar bu sene kaç ile kapatır?

Bilgisayar mühendisliğinin iş konusundaki hacmini biliyorum fakat inşaat okuyan biri olarak torpil olayı iyi üniversiteler için doğru değil. Ben 2 stajımı da torpilsiz buldum şu an ofiste çalışan yeni mezun mühendislerle konustuğumda da onlar da torpilsiz referanssız bir şekilde mülakat ile gelmişler. Belki saçma sapan mütteahit şirketleri için doğrudur ama özellikle dizayn ve ihale tarafındaki inşaat şirketleri için geçerli değil pek fazla. Ha torpil var mı Türkiyenin her noktasında olduğu gibi inşaatta da var ama diğer mühendisliklerden fazla değil. Bilgisayar mühendisliğini katmıyorum tabi yazılım torpil yapılamayacak bir alan bana kalırsa.

• SporcuPc S kullanıcısına yanıt

Peki samimi olmak gerekirse yurtdışı imkanlarınız var mıydı hocam ve de başlangıçta parasal olarak en iyi teklif neydi

• kospilav K kullanıcısına yanıt
    Erasmus imkanı iyiydi, başlangıçta parasal olarak en iyi teklif 13.6k brüttü, 2 yıl düşük maaş teklif edip 2. Yıldan sonra 20k net teklifi yapan çok büyük bir şirket de vardı ikisi de başvurmadığım yerlerdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SporcuPc -- 12 Ağustos 2021; 9:56:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrEdOS

Sizce Hacettepe Bilgisayar bu sene kaç ile kapatır?

Benim tahminim Max 6k ya düşer

• https://forum.donanimhaber.com/hacettepe-ve-tobb-50-burslu-bilgisayar-muhendisligi--150117579

Lütfen şu konu hakkındaki görüşünüzü açıklar mısınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0ED428C1F

Bilgisayar mühendisliğinin iş konusundaki hacmini biliyorum fakat inşaat okuyan biri olarak torpil olayı iyi üniversiteler için doğru değil. Ben 2 stajımı da torpilsiz buldum şu an ofiste çalışan yeni mezun mühendislerle konustuğumda da onlar da torpilsiz referanssız bir şekilde mülakat ile gelmişler. Belki saçma sapan mütteahit şirketleri için doğrudur ama özellikle dizayn ve ihale tarafındaki inşaat şirketleri için geçerli değil pek fazla. Ha torpil var mı Türkiyenin her noktasında olduğu gibi inşaatta da var ama diğer mühendisliklerden fazla değil. Bilgisayar mühendisliğini katmıyorum tabi yazılım torpil yapılamayacak bir alan bana kalırsa.

Hocam ODTÜ'de inşaat okudum iki stajımı da tanıdık vasıtasıyla buldum iyi yerlerde olması için. Saçma şirketler değil biri türkerler biri akay inşaattı. İlk sene ortalamam 3.42 ydi ikinci sene 3 civarıydı. Siz şansa bulmuşsunuz sanırım ya da ben ve birçok odtülü şanssız.

Hocam aslında LinkedIn etkili oldu bende, LinkedIn üzerinden firmadaki insanlar ile iletişim kurdum ilk stajimda o da staj başvurusu açılınca bana haber verdi. İkinci stajı da direkt bir firmaya mail atıp dönüş alarak yaptım hatta şu an yapıyorum

İtülü odtülü yazılarını okuduğum insanlar oluyo hocam ama çoğunluğu en fazla 5 6k yla işe başladıklarını söylüyorlar siz nasıl Bir yol izlediniz iş bulma konusunda

• kospilav K kullanıcısına yanıt
    Eğer okuduğun insanlar 3-4 yıl önce ise başlamış insanlar ise o zamana göre 6k daha yüksek bir rakamdı bunu göz önünde bulunduralım. İş bulma konusunda çok seçici oldum işe girmeyi düşünmediğim şirketler ile bile sırf mulakat yeteneğimi geliştirmek için görüştüm. Birçok teklif aldım dolayısıyla birçok seçeneğim olduğu için yüksek fiyatla başladım. Mezun olanların hepsi benim gibi yapmıyor 4-5 yerle görüşüp birini seçiyorlar ücreti çok takmıyorlar. Açıkçası başlangıç ücretini takmamaları da kötü bir şey değil çünkü herkesin boş zamanlarında girişim yapıp parayı kırmak gibi bir planı olduğu için 6k 10k farketmiyor kendini geliştireceği bir yere girmişse

Bi de tmde bilgisayara yakın Bi bölüm olan yönetim ve Bilişim sistemleri adında Bi bölüm var hocam mezun olmadan işinizin hazır olduğu yani gerek maaş gerek iş bulma açısından sıkıntı çekmedikleri söyleniyor sizin Bi bilginiz var mıdır ne düşünüyosunuz şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim

Hocam bildiğim kadarıyla Türkiyedeki bilgisayar mühendislerinin büyük Bir çoğunluğu yazılıma kayıyor bunun yerine direk yazılım okumak nasıl olur sizce iş bulma,maaş, kendini geliştirme vs. Açısından

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.