Şimdi Ara

Hac ibadetinin Mantiğı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mavi Buz

Nerede satılıyormuş 3 dolara taş ? ben neden görmedim ? Arabistan hakkında hiç bir halt bildiğiniz yok anca kulaktan dolma boş bilginiz var araştırmaktan bile aciz insanlarsınız. Gidin o hor gördüğünüz arabistanı gezin Türkiye güya medeni bir ülke ya sizin gözünüzde adamlar bizden daha medeni be ben görünce şok oldum hiç beklemediğim bir tablo ile karşılaştım bütün önyargılarım kırıldı. Bu arada şeytan taşlamak için taş satın alınmaz Müzdelifeden taş toplanır

bu sene arabistan ılımlı islama geçtiğini açıkladı ve kadınlara araba sürme yasağını kaldırdı. gelişme var cidden haklısın. ama Türkiye Cumhuriyeti ile kıyaslaman komik

• Mavi Buz kullanıcısına yanıt
    Tabi her sene izdihamdan kazadan ölen yüzlerce hacı da yalan zaten. Araplar milletin karısını kızını da kacirmiyorlar hatta yalan hep bunlar.Medeni dediğin adamlar elle yemek yiyor.Bu Araplar size ne yaptıysa artık çok sevdirmisler kendilerini.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hawk1903 kullanıcısına yanıt
    Ya bırak Allah'ını seversen. Ne görmüş medeniyet olarak onu da yazsaydı ya. Bizi de aydınlatmış olurdu.

Çok taptiginiz araplar amerikalının köpeği olmuş haberiyok.

• quote:

Orijinalden alıntı: WILDBOYS

quote:

Orijinalden alıntı: gmzwanderlust

kişi Arapları zengin etmeye yönelik bir ibadet olduğunu düşünüyorsa yapmaz o zaman. İtalya'ya ziyarete giderken aman elin İtalyanını ne zengin etcem diye düşünmüyoruz değil mi? gitmek istiyoruz gidiyoruz. Hacca da gitmek isteyen gidiyor, parası neyse veriyor. çünkü inancı neticesinde o bu yolculuktan huzur bulacak.

hem para ne için var? istediğini yapmak için araç olmadıktan sonra...

Umre ile hac arasında fiyat farkı yokmu

hac ile umre arasında fiyat farkı var. neredeyse iki katı kadar. Araplar madem illaki gelecekler, bari para kazanalım mantığında olabilir. aksi olsaydı kabenin etrafı 5 yıldızlı otellerle dolu olmazdı. ben gidenlerin tarafından bakıyorum, Suudi'lerin değil. kimi seve seve gider, kimi gitmez.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: WILDBOYS

quote:

kişi Arapları zengin etmeye yönelik bir ibadet olduğunu düşünüyorsa yapmaz o zaman. İtalya'ya ziyarete giderken aman elin İtalyanını ne zengin etcem diye düşünmüyoruz değil mi? gitmek istiyoruz gidiyoruz. Hacca da gitmek isteyen gidiyor, parası neyse veriyor. çünkü inancı neticesinde o bu yolculuktan huzur bulacak.

hem para ne için var? istediğini yapmak için araç olmadıktan sonra...

Umre ile hac arasında fiyat farkı yokmu

hac ile umre arasında fiyat farkı var. neredeyse iki katı kadar. Araplar madem illaki gelecekler, bari para kazanalım mantığında olabilir. aksi olsaydı kabenin etrafı 5 yıldızlı otellerle dolu olmazdı. ben gidenlerin tarafından bakıyorum, Suudi'lerin değil. kimi seve seve gider, kimi gitmez.

Geçen sene 4 katı fark vardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WILDBOYS -- 28 Kasım 2017; 22:31:40 >

• hetşat kullanıcısına yanıt
    Milletin karısını kızını kaçırdıkları için gece 2 de 3 de bile tek başına dışarıda dolaşabilen kadınlar var değil mi ? Elle yemek yiyenler diye tutturmuşsunuz bi başka birşey bilmiyorsunuz o elle yemek yiyenler fakirlikten elle yiyor senin o beğenmediğin elle yemek yiyen adamlar Yemenden yürüyerek hac yolculuğuna çıkıyor o kadar fakirler ki yol paraları bile yok ama sırf ibadet için onca yolu yürüyerek geliyorlar ayaklarında ayakkabı bile yok sen hala elle yiyenler diyorsun ben o elle yemek yiyen adamların tırnağını senin Le Meurice gibi yerlerde yemek yiyen güya medeni olan insanlara değişmem. Siz sadece kapitalizmin bir maşası haline gelmişsiniz at gözlüklerini bir çıkarın artık.
    https://www.cnnturk.com/turkiye/hacda-kaybolan-fahriye-karanin-film-gibi-hikayesi

Yakınlarımızı hacca,umreye göndermesek yiyeceğiz.Kadınlar nerede gece 2-3'te dışarda tek başına dolaşıyor acaba?Araba sürme hakkını yeni aldıkları yerde mi?

https://www.cnnturk.com/dunya/kizlarin-olume-terkedildigi-yanginin-hikayesi

Al sana Suudi Arabistan medeniyeti ! Çok seviyorsun madem ;

YALLAH ARABİSTAN'A

o ilk olay için kısa bir araştırma yaptım aşağıdaki bilgiyi buldum. ne derece doğru bilemem. ancak kadının tazminat hakkı mevcut. ayrıca hac ibadeti ve geliri adına suudi yetkilileri bir ihmal görürse hem cezayı uygular hem de bir iki kişinin kellesini alır gibi.

Bu film gibi hikayeyi haber yapan Euronews'e göre Fahriye Kara'nın şimdiye kadar ortaya çıkmamasının gerisinde yapması gereken çok zor bir tercih yatıyor. Bu da Suudi Arabistan Ceza Yasası'nın 22'nci maddesinden kaynaklanıyor. Yasaya göre Suudi Arabistan sınırları içinde zina yapan kişi taşlanarak öldürülmekle (recm) cezalandırılıyor. Birini kaçırıp tecavüz ederek ondan çocuk sahibi olanlar ise halkın önünde idam ediliyor. Kara'nın önünde şimdi iki seçenek var:1- Yemenli adamın kendisini kaçırdığını ve zorla alıkoyup tecavüz ederek 3 çocuk sahibi olduğunu açıklaması durumunda burada doğurduğu çocuklarının babası olan adam tüm halkın gözü önünde asılacak.2- Evli olmasına rağmen bunca yıl 85 yaşındaki bu adamla karı-koca hayatı yaşadığını itiraf etmesi durumunda ise bu kez kendisi zina suçundan taşlanarak öldürülecek.Kaynak: Fahriye Kara Bulundu mu Müge Anlı'da 12 Eylül 2017

Eee sadece bu 2 haber mi başka ? Türkiye de bunların milyarlarca kat daha beter olaylar oluyor tek tek buldurtma bana şimdi önce kendi ülkemizdeki iğrençliklere bi göz at ondan sonra arabistana çamur at cahillikte son noktasın

Örnek istedin örnek haber gösterdim milletin karısını kızını kim kaçırmış deyince.

Türkiye'de yaşanan olayların kahramanları da genelde senin gibi arap seviciler oluyor. Medeni dediğin adamlara bak he he garibanlıktan elle yiyorlar. Seni kimse tutmuyor git arabistan'da yaşa madem çok medeni bir yer.

• quote:

Orijinalden alıntı: hetşat

Örnek istedin örnek haber gösterdim milletin karısını kızını kim kaçırmış deyince.

Türkiye'de yaşanan olayların kahramanları da genelde senin gibi arap seviciler oluyor. Medeni dediğin adamlara bak he he garibanlıktan elle yiyorlar. Seni kimse tutmuyor git arabistan'da yaşa madem çok medeni bir yer.

Allah'ım kendimden utanıyorum garibanlar elle yemek yiyorlar vah vah bende medeni insan gibi kaşık çatal kullanıyorum.bende bundan sonra pişmiş deveyi sünnet-i senniyeye uyacam el ayak ne varsa kullanacam şapır şupur yiycem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WILDBOYS -- 28 Kasım 2017; 22:30:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hetşat

Ben örnek istemedim ? Senin konsantrasyon ve idrak problemlerin var daha ne yazdığımı bile idrak edemiyorsun beynin sulanmış ha duvara laf anlatmışım ha sana farksız sen devam et böyle. Cahillikte son noktasınız artık bi insan nasıl bu kadar cahil olur anlayamıyorum.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.