Şimdi Ara

HABERLERDE ADI GEÇEN SPOT(BİT PAZARI)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
32.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar tv de haberlerde sürekli beyaz eşya mobilya falan çok ucuza söylüyor sanırım spot yada bit pazarı diye geçiyor istanbul dışında oturuyorum lcd alıcam ama 2000 ytl civarı tv 1500 civarı fiyat söylüyorlar burası acaba hangi semtde adresini bilen varsa yardımcı olabilirler mi tşk

• Merhaba;
    Arkadaşım bahsettiğin yerler spotçular ve bitpazarı(Eskidji) birbirinden farklı, ama birbirine yakın yerler.Her ikiside Yenibosna'da bulunmakta.
    Spotçular çarşısında ucuza ev, ofis mobilyası ve elektrikli-elektronik aletler bulabilirsiniz.Ancak, burada satılan özellikle (ucuz!!!) elektrikli aletlerin ekseriyetle standart, yurt çapındaki firma servislerinden faydalanabileceğiniz servisleri maalesef yok.Aslında garantisi yok demek daha uygun.(Benzer uygulamayı İstanbul Bilişim'de yapıyor.)Yani cihazı aldıktan sonra 2 yıl boyunca sadece kendi anlaşmalarının olduğu servislere yönlendiriyorlar.Burada iş karışık bir hal alıyor.Çünkü bu satıcılar bugün var, yarın yok.Ayrıca yıllarca bu işi yapıyor olsalarda garanti ve servis İstanbul içiyle sınırlı kalmakta.Alacağınız servis hizmetide nasıl olur belli değil.Satıcı firmalar sattıkları ürünün bayisi değil.Ama ucuz ve alternatif fiyat olsun diyenler için alışveriş yapılabilecek (özellikle mobilya alışverişi) bir çarşı.
    Bitpazarı yada Eskidji; Burasıda eski Masis çelik büro mobilyaları fabrikasıdır.Daha derli toplu bir çarşıdır.İçinde konfeksiyon, ayakkabı, elektrikli-elektronik aletler, mobilya, ev tekstili v.b. konularda alışveriş yapabileceğiniz küçük birçok mağazalar (stand demek uygun olur) bulunmaktadır.Burada garanti ve fatura konusu daha stabil, yerine oturmuş durumdadır.Ama kesinlikle özellikle elektrikli-elektronik aletler konusunda Sirkeci'deki Doğubank veya Altınhan ile burası karşılaştırılamaz.Ürün modelleri bu çarşıda eski ve aynısından bir ikincisini bulabilmeniz burada oldukça zor.Ayrıca Eskidji denilen müzayede bölümünde özellikle pazar günleri çok farklı ürünler açık arttırma yöntemiyle satılmaktadır.Müzayede ile satılan ürünler genellikle haciz yoluyla zaptedilen ürünlerdir.Yani bence ağlayanın malı gülene yar olmaz.Ama genede siz bilirsiniz.
    Gelelim nasıl gidilir buralara, her ikiside özel oto ile gidenler için Yenibosna' da bulunan Çobançeşme ve Beşyol mahallerini birbirine bağlayan Sanayi caddesi üzerindedir.E-5 i kullanarak gelen oto sahipleri servis yolundan Edirne istikametine giderken Yenibosna girişini geçecek ve Çobançeşme girişinden girerek hemen sola dönecek.Böylece Çobançeşme'den Sanayi caddesine girmiş olursunuz.Önce sağınızda Spotçular Çarşısını ve yaklaşık 1 km. ilerde gene sağınızda Bitpazarı (Eskidji) göreceksiniz.
    Toplu taşıma aracı ile gitmek isteyenler E-5 üzerindeki Çobançeşme durağında inerek Spotçular çarşısına yaklaşık 250 mt. yürüyerek ulaşabilir.
    Bitpazarına gitmek için ise E-5 üzerinde Yenibosna (Kuleli Yenibosna girişinin adı) girişinde inmeli.Belediye otobüsü (hat numaraları 31, 31E, 98B) veya minibüs ile (Kuleli içinden Altınyıldız ve İhlas konutlarına giden) ulaşabilirsiniz.İyi alışverişler dilerim.

• arkadaş çok güzel izah etmiş gitmene değmez tavsiye etmem elektronikte güvenilmez ve pahalı bile sayılabilir
  • Ben plazma sehpası almak istiyorum.
    Bu bahsedilen yerlerde bu tarz ürünleri bulmak mümkünmüdür?
    Teşekkürler...
  • bulunacağını zannetmiyorum,orada elektronik beyazeşya olabilir,

yalnız bir şey alırken çok ucuzdan ziyade kalite ve servis ağını araştırmak daha iyidir.
  • aalikemal soruyu soran arkadaş İstanbul bilişimden hiç bahsetmemiş ve onu sormamış bile, neden durduk yere o firmadan örnek veriyosun. Sanırım sizin satışları etkiledi İstanbul bilişim, sizde bayimisiniz, forum sizin gibilerden bıktı açıkcası sırf onun için 1 haftadır gimiyordum forma.. İnsanlara fikir vereceksen veya model önereceksen öner. Tartışma ortamı yaratma...

quote:

Orjinalden alıntı: aalikemal

Merhaba;
    Arkadaşım bahsettiğin yerler spotçular ve bitpazarı(Eskidji) birbirinden farklı, ama birbirine yakın yerler.Her ikiside Yenibosna'da bulunmakta.
    Spotçular çarşısında ucuza ev, ofis mobilyası ve elektrikli-elektronik aletler bulabilirsiniz.Ancak, burada satılan özellikle (ucuz!!!) elektrikli aletlerin ekseriyetle standart, yurt çapındaki firma servislerinden faydalanabileceğiniz servisleri maalesef yok.Aslında garantisi yok demek daha uygun.(Benzer uygulamayı İstanbul Bilişim'de yapıyor.)Yani cihazı aldıktan sonra 2 yıl boyunca sadece kendi anlaşmalarının olduğu servislere yönlendiriyorlar.Burada iş karışık bir hal alıyor.Çünkü bu satıcılar bugün var, yarın yok.Ayrıca yıllarca bu işi yapıyor olsalarda garanti ve servis İstanbul içiyle sınırlı kalmakta.Alacağınız servis hizmetide nasıl olur belli değil.Satıcı firmalar sattıkları ürünün bayisi değil.Ama ucuz ve alternatif fiyat olsun diyenler için alışveriş yapılabilecek (özellikle mobilya alışverişi) bir çarşı.
    Bitpazarı yada Eskidji; Burasıda eski Masis çelik büro mobilyaları fabrikasıdır.Daha derli toplu bir çarşıdır.İçinde konfeksiyon, ayakkabı, elektrikli-elektronik aletler, mobilya, ev tekstili v.b. konularda alışveriş yapabileceğiniz küçük birçok mağazalar (stand demek uygun olur) bulunmaktadır.Burada garanti ve fatura konusu daha stabil, yerine oturmuş durumdadır.Ama kesinlikle özellikle elektrikli-elektronik aletler konusunda Sirkeci'deki Doğubank veya Altınhan ile burası karşılaştırılamaz.Ürün modelleri bu çarşıda eski ve aynısından bir ikincisini bulabilmeniz burada oldukça zor.Ayrıca Eskidji denilen müzayede bölümünde özellikle pazar günleri çok farklı ürünler açık arttırma yöntemiyle satılmaktadır.Müzayede ile satılan ürünler genellikle haciz yoluyla zaptedilen ürünlerdir.Yani bence ağlayanın malı gülene yar olmaz.Ama genede siz bilirsiniz.
    Gelelim nasıl gidilir buralara, her ikiside özel oto ile gidenler için Yenibosna' da bulunan Çobançeşme ve Beşyol mahallerini birbirine bağlayan Sanayi caddesi üzerindedir.E-5 i kullanarak gelen oto sahipleri servis yolundan Edirne istikametine giderken Yenibosna girişini geçecek ve Çobançeşme girişinden girerek hemen sola dönecek.Böylece Çobançeşme'den Sanayi caddesine girmiş olursunuz.Önce sağınızda Spotçular Çarşısını ve yaklaşık 1 km. ilerde gene sağınızda Bitpazarı (Eskidji) göreceksiniz.
    Toplu taşıma aracı ile gitmek isteyenler E-5 üzerindeki Çobançeşme durağında inerek Spotçular çarşısına yaklaşık 250 mt. yürüyerek ulaşabilir.
    Bitpazarına gitmek için ise E-5 üzerinde Yenibosna (Kuleli Yenibosna girişinin adı) girişinde inmeli.Belediye otobüsü (hat numaraları 31, 31E, 98B) veya minibüs ile (Kuleli içinden Altınyıldız ve İhlas konutlarına giden) ulaşabilirsiniz.İyi alışverişler dilerim.

• quote:

Orjinalden alıntı: BL@CKBeRRY

aalikemal soruyu soran arkadaş İstanbul bilişimden hiç bahsetmemiş ve onu sormamış bile, neden durduk yere o firmadan örnek veriyosun. Sanırım sizin satışları etkiledi İstanbul bilişim, sizde bayimisiniz, forum sizin gibilerden bıktı açıkcası sırf onun için 1 haftadır gimiyordum forma.. İnsanlara fikir vereceksen veya model önereceksen öner. Tartışma ortamı yaratma...

ben gogıldan bu spotçular çarsın ararken bu açıklamayı görüm ve şaşırdım...zaten üyeydim onlıne olup iki kelam edeyim dedim...sizin bu garip tavırlarınızı anlamıyorum...adam sana bir iyilik yapıyor...aslında sana değil başkasına ben ve benim gibiler faydalansın diye gelip arızaya bağlıyorsun...yani iyilikten maraz doğar ya o hesap...peki ben şimdi sana bi arızaya bağlasam senin IQ hakkında ileri geri konuşsam...ama sanallığı hiç sevmedim sevemedim ...Mete Han 537 335 22 33...numaramıda yazayımda eksik kalmasın...

asıl sana ban...sorunlu tiplersiniz... reklam yapıyomuş bilmem ne manyakmısınız birader siz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mete_han9999 -- 11 Nisan 2009; 17:11:50 >

• quote:

Orjinalden alıntı: BL@CKBeRRY

aalikemal soruyu soran arkadaş İstanbul bilişimden hiç bahsetmemiş ve onu sormamış bile, neden durduk yere o firmadan örnek veriyosun. Sanırım sizin satışları etkiledi İstanbul bilişim, sizde bayimisiniz, forum sizin gibilerden bıktı açıkcası sırf onun için 1 haftadır gimiyordum forma.. İnsanlara fikir vereceksen veya model önereceksen öner. Tartışma ortamı yaratma...

quote:

Orjinalden alıntı: aalikemal

Merhaba;

bilader burda tartışma ortamı yaratılmıyo. arkadas uyarılıyo ki ib i forumda herkes biliyo nasıl bi yer olduğunu. hatta bi tane ib i tavsiye eden adamı gördünüm hiç forumda. Arkadaş bilgilendirmiş. burlar burlar iyi kötü diye. kalkmış muhalefet oluyosun. asıl sen mi firma ahibisinde böle konmusuyosun. hayret ya.
    bak ben tükkan falan sahibi deilimi. valla ben olsam bende aynı şeyi sölerdim. üstelik arkadaş istanbul dısından. Alacağı malın garantisini senmi vereceksin.

• Ben bu bit pazarına gitti beyaz eşya baktım fiyatlar gerçekten piyasadan ucuz faturalı
    garantilerinin bire bir servis garantisi altında olduğunu ve aynen o markalar gibi 3+2 yıl olduğunu söylediler ama çok fazlada güvenemedim sizce doğrumudur
  • quote:

BL@CKBeRRY

BL@CKBeRRY;
    Şahsıma yazdığınız gereksiz ve üslubu bozuk yazınızı çok geç farketmem sebebiyle ancak bugün cevap vermek durumundayım.
    Yazdıklarımı doğru anlayıp gerekli cevabı size derhal veren sağduyulu forum arkadaşlarıma teşekkür ederim.İB kendi adına sözcülük ve savunma hakkını size vermiş olabilir.Foruma katılanların neden bıkmış olduğuna karar verme hakkını size kim verdi?
    Bilmelisiniz ki, ben elektronik cihazlarla ilgili sektör çalışanlarından kesinlikle değilim, yapı inşaatı sektöründenim.
    Ancak sizin elektronik cihazlar sektöründen olduğunuzu, büyük olasılıkla da İB ile ticari anlamda bağlarınız olduğunu anlamak pekte güç değil.
    Örnek; linkini eklediğim İB ile ilgili bir konuda yazdıklarınız sanırım yeterlidir. http://resim.donanimhaber.com/m_31617065/mpage_2/key_/tm.htm
    Şunu bilmelisinizki bu konu Eskidji ve Spotçular çarşısı ile ilgilidir.Ama ne yazıkki kötüyü insanlara tarif edebilmek için daha çok bilinen bir başka kötüyü örnek vermek gerekiyor.Verilen örnek satış sonrası garanti ve servis hizmetleri içindir.İB firmasının satış sonrası garanti ve servis hizmetleri için uyguladığı yöntem bence kesinlikle eksik ve yanlıştır.Buna devletin kanunları izin veriyor olsa da çok daha iyi örnekleri gördüğümüz halde bence savunulacak ve yeterlidir denecek bir yanı yoktur.
    İB firmasının sattığı ürünlerle ilgili yurt çapındaki servis ağını, her şehirdeki servis isim ve adreslerini yazın ben de dört ay önce yapmış olduğum kötü benzetmenin artık geçerliliğinin kalmadığını memnuniyetle burada yazayım.Laf olsun, torba dolsun mantığı ile bana göstermiş olduğunuz banıda size sopasıyla birlikte iade ediyorum.

Sayın barisaydemir ve diğer şüphe eden arkadaşlar, size aldığınız ürün faturası, garanti belgesi (yurt çapında yerinde servis) ile belgeleniyorsa elbette gönül rahatlığıyla alışverişinizi yapabilirsiniz.Benim uyarım ilk mesajda sözü geçen yerlerde yaşanabilen fatura, garanti ve iade problemleri sebebiyledir. İyi alışverişler dilerim.

• Haberlerde izlemedim ama gittiğim iyi bir yer var.Dediğin yerlere benziyor.Hem de çok büyük.Yenibosna'daydı.
  • gene gösterdiler haberlerden.. 107 ekran tv 1600tl imiş.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.