Şimdi Ara

Haberim olmadan sahte Windows kurdular! Yardım!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle merhabalar, ilk defa bir forum kullanmakta olduğumu belirtip konu başlığı açarken yaptığım bir hata var ise şimdiden affola. Problemime geçiyorum, geçtiğimiz sene bilgisayarımın harddiskinin yanması sonucunda bilgisayarımı bilgisayarcıya götürdüm. Ardından oradaki şahıs bana harddiskinin değiştirilmesi gerektiğini söyledi. 1 telebaytlık saklama yerine ihtiyacım olmadığından dolayı ve 500 gb lık bir harddiskin daha ucuz olmasından dolayı 500 gb lık harddisk kurulmasını istedim. Bilgisayarımın bozulmadan önceki hali windows 8.1 iken bilgisayarcı arkadaş tamirden sonra bana bilgisayarı windows 10 şeklinde verdi, konu karşısında bilgim olmadığı için sahte windows kurduğunu düşünemedim. Bilgisayarımda yaşadığım performans düşüşleri ve gereksiz dolu olması sebebi ile bilgisayarıma format atmak istedim, fakat ayarlardan basit fortmat atarken bilgisayarımın hata verdiğini gördüm. Biraz araştırdıktan sonra kurulan windowsun sahte olduğunu gördüm. Forum forum dolaştım fakat bir çözüm yolu bulamadım. Bilgisayarımı nasıl sahte windows 10 dan kurtarıp da eski lisanlı haline nasıl getiririm, lütfen yardımcı olun şimdiden yardımcı olan arkadaşlarıma minnetimi sunuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramosholdiner -- 27 Kasım 2017; 3:31:7 >

• Windows 8.1 DVD'si varsa oradan kurarsın. Bilgisayarla birlikte DVD vermek yerine harddiskte kurtarma bölümü oluşturmuşlarsa verdilerse harddisk yandığı için buradan kurulum yapamazsın. Bir yerden Windows 8.1 DVD'si bulup kurman lazım. Mesela Microsoft'un internet sitesinden ISO olarak indirip DVD'ye yazabilirsin. Bunu lisanslı hale getirmek için seri numarasını girmen lazım. Seri numarası da bilgisayarın bir yerinde yazıyordur. Laptopların altında, masaüstü bilgisayarların kasalarının arkasında hologramlı bir etikette XXXXX - XXXXX - XXXXX - XXXXX - XXXXX gibi harf ve rakamlardan oluşan Microsoft logolu bir etiket olması lazım. Daha sonra istersen Windows 10'a ücretsiz bir şekilde yükseltebilirsin. Windows 10'daki ürün anahtarı farklı olacağı için orjinal Windows 8'den yükseltmeden orjinal Windows 10 anahtarı da elde edemezsin.

• Sahte değil lisanssızdır. Lisans satın almanız gerek yada Önceki işletim sistemini tekrar yüklemelisiniz.
  • Tamirciye vereceksin de sana orjinal Windows mu satın alıp kuracak? Bu işler böyledir gelir bilgisayar format için gelir, adam elindeki Windowslardan kurar, crackler geçer. Önceki lisans anahtarını biliyorsan lisansın ait olduğu sürümü kurun lisanslayın. Ya da hiç uğraşmayın crackleyin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.