Şimdi Ara

H96 Pro Plus, max ve diğer S912 Box Kullanıcıları ve Yardımlaşma (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
893
Cevap
34
Favori
89.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar H96 pro plus kullanıyorum. Cihazınız kapanıyor, donuyor, kitleniyorsa mutlaka okuyun. Geçen yaz sürekli donuyordu, hdd taktığımda direkt kapanıyordu cihaz. Ateş gibi de ısınıyordu. İçini açtım. Eski bir anakarttan kuzey köprüsü soğutucusu taktım, üzerine fan da yerleştirdim. Çözüm bulamadım. Yabancı forumların birinde denk geldim. Sorun adaptörmüş. Kaliteli 3 Amper veren bir adaptör aldım 40 liraya. Derdi buymuş aletin. 6 aydır maşallah tık yok. Bu mesajımı direkt ilk sayfaya yazabilirsiniz. Cihaz güzel, gelen adaptör dandik. 2 amperlik adaptör almayın.

Ben de sizden bir konuda yardım isteyeceğim. Alet bluetooth kulaklığıma bağlanmıyor. Bir tane bluettooth alıcı-verici alacağım. Ayrıca smart olmayan tv için de kullanmak istiyorum. Türkiye fiyatları çok fazla. Banggood veya gearbest üzerinden alacağım. İki kulaklık desteklemesi ve cızırtı, hışırtı olmaması tercihim. Önerebileceğiniz bir ürün var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbarian -- 2 Şubat 2019; 23:42:48 >

• burbarian B kullanıcısına yanıt
    Ben de yeşil kartlı v2.2 olan h96 pro+ var. Dediğine katılıyorum ve kendi romu da çok kötü freaktab.com dan gt1 için olan Nexus romu kurdum. Anker Bluetooth hoparlör sorunsuz çalışıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seslenish S kullanıcısına yanıt
    Spesifik bir tamirci bulamazsınız ama kadıköydeki elektronikçilerde bir şansınızı deneyin. Cihazın güç girişi fazla voltajdan yandı ama başka neler zarar gördü biraz tespiti zor. Muhtemelen yeni cihaz alma yolu görünüyor size.
  • mesutpeker M kullanıcısına yanıt
    bende de aynı sorun var. cihaz açılırken ilk erkanda takılı kalıyor. başlangıç ekranından çıkamıyor. ben de uygun firmware arıyorum.

• Limanyakan L kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim. Deneyip kullandınız mı? Merak ettiğim seste hışırtı, pısırtı oluyor mu? Bende AKG K912 kablosuz kulaklık var. Bariz bir hışırtı var. Gürültülü sahnelerde belli olmuyor ama sesin az olduğu sahnelerde çok rahatsız ediyor.
  • burbarian B kullanıcısına yanıt
    Denemedim. Gerek kalmıyor. Randıman almak için kaliteli bir şey almak gerek. Fiyatı düşük olanlar sorun çıkartır.
  • Merhaba h96pro plus tv box aldım fakat işlemci sıcaklığı 70 dereceye çıkıyor ve sürekli donuyor. sizde de bu sorun var mı?
    Aliexpress vontar satıcısı ısrarla içini açıp fan takın diyor. bende kabul etmedim anlaşmazlık açtım.
  • alisoglu kullanıcısına yanıt
    Nerden aldın? İkinci el mi aldın? Bende de aynı sorun vardı. Soğutucusunu değiştirdim. Altına da 22 cm kasa fanı koydum silikon ile köşelerinden yapıştırdım. Bazı kasalarda gizli olarak fazladan 2 usb daha var. Onlardan birine fanı bağladım. Bir de düzgün bir 5v ,tercihen minimum 2-3 amper, güç adaptörü al. şimdi canavar gibi çalışıyor ama bunları yapmazsan kısa sürede kutu bozulabilir. soğtucuyu değiştirmen şart değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar, h96 max plus var firmware güncellemesi yapıyorum başarılı şekilde tamamlanıp bitiyor. Lakin cihazın ozeliklerinden versiyon kontrol ettiğimde yüklediğim sürüm 20181008 görünmüyor 20170404 görünüyor normal mi bu durum🤔 farklı kaynaklardan firmware indirdim hepsinde aynı oldu. H96 max plus 4/32 modeli cihaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tekrar merhaba dün akşam çihazın içini açtım. İşlemci sıcaklığı 70 dereceyi buluyordu içindeki soğutucu çok dandik onu söktüm eski bir anakarttan çıkma soğutucu yapıştırdım. Cihazı denediğimde işlemci sıcaklığı düşmüştü fakat yine donma vardı. Farklı bir adaptörle denedim slink marka 5 volt 2000 mah Cihaz normale döndü sorun adapdörden kaynaklanıyormuş. Donma sorunu yaşayanlar adaptörü değiştirmeyi denesinler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alisoglu -- 26 Şubat 2019; 17:5:25 >
  • Ben yeni bir android tv box kullanıcısıyım. Cihazım H96 Max + (rk3328).. Kullanmaya başlayalı henüz 1 hafta falan oldu.
    Sorum şu: Cihazda Kodi yazılım olarak RKMC 18.0 Alpha yüklü geldi ve ben bunu Kodi 18.1 sürüme yükseltmek istiyorum ama bir türlü başarılı olamadım. Acaba RKMC Kodi yazılımları resmi Kodi yazılımlarıyla (başka ifadeyle cihazımla) uyumlu değilmi ve o sebeplemi?.. Fakat webde RKMC 18.1 olarakta aradım ama bunuda bulamadım. Yüklü olanı update etmeye çalışma değilde cihazdan tamamen kaldırarak resmi Kodi 18.1 yüklemeyide düşündüm ama buna cesaret edemedim. Eğer rockchip yapılı cihazıma resmi Kodi (18.1) yazılımı uyumlu olmazsa ve yüklenemezse ne yapabilirim?! Korkum işte bu oldu. Zira böyle bir durumda webde geri dönmek gerekebileceği ihtimalini düşünerek RKMC 18 sürümü Kodi aradım ama bulamadım.
    Ppoblemim ve endişelerim herhalde anlaşılmıştır. Yardımlarınızı rica ediyorum.

• temmuzonur T kullanıcısına yanıt
    H96 Pro Plus kullanıyorum, cihazla yüklü gelen kodiyi kaldırıp playstore dan kodi 18 kurmuştum herhangi bir sorun olmadı.
    Sizin cihazda da bir sorun olacağını sanmıyorum. Niye sorun olsun aslında onu da tam anlamadım.
    Zaten cihazınızla uyumsuz olsa playstore dan uygulama yükleyemezsiniz ilaveten mevcutu kaldırmadan da kodi 18.1 kurabilirsiniz.
    Cihazda yüklü gelen kodi nin playstore daki kodi ile alakası yok.
    Benzer durum youtube uygulaması için de geçerli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -HKN- -- 13 Mart 2019; 16:33:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -HKN-

H96 Pro Plus kullanıyorum, cihazla yüklü gelen kodiyi kaldırıp playstore dan kodi 18 kurmuştum herhangi bir sorun olmadı.
    Sizin cihazda da bir sorun olacağını sanmıyorum. Niye sorun olsun aslında onu da tam anlamadım.
    Zaten cihazınızla uyumsuz olsa playstore dan uygulama yükleyemezsiniz ilaveten mevcutu kaldırmadan da kodi 18.1 kurabilirsiniz.
    Mevcut olanı kaldırmadan PlayStore'dan ve Aptoid'den defalarca Kodi kurulumu (yada mevcut Kodi'nin yükseltilmesini) denedim ama olmadı. İşte benim tereddütümde bu sebeple zaten :(
    H96 Pro Plus chip'i ile benimkinin chip'i farklı olduğundan sonuçlarıda farklı olabilir. Kesin bilgi edinmeden mevcut Kodi'yi, yani RKMC 18.0 Alpha yüklemesini kaldıramam. Sonra tamamen Kodi'den mahrum kalabilirim.

• Aynı anda farklı kodi varyasyonlarını kullanabiliyorsunuz. aynı boxda smpc, ftmc, kodi kullanıyorum. problem yaşamadım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -HKN-

Maalesef mevcut Kod'nin güncellemesi olmadığı gibi ikinciside, yani ayrıca orjinal yeni sürümüde yanına yüklenemiyor. Ama YouTube tamda senin belirttiğin gibi.. Mevcut YouTube uygulaması varken cihaza PlayStore'dan ikincisinide yükleyebildim. Kodi'de ise maalesef..

Alttaki linkte gelen cevaplara ve onlara cevap olarak yazdıklarımada bakabilirsin:
    https://forum.donanimhaber.com/kodi-kurulum-ve-ayarlari-ana-konu--89718549-47#137502035

Teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi temmuzonur -- 14 Mart 2019; 0:4:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Agronur17

Aynı anda farklı kodi varyasyonlarını kullanabiliyorsunuz. aynı boxda smpc, ftmc, kodi kullanıyorum. problem yaşamadım.
    Benim cihazda maalesef kullanılamıyor. Yani Kodi uygulamaları olarak.. Ama YouTube nedense olabiliyor, kullanılabiliyor, nedendir bilmem.

Alttaki linkte gelen cevaplara ve onlara cevap olarak yazdıklarımada bakabilirsin:
    https://forum.donanimhaber.com/kodi-kurulum-ve-ayarlari-ana-konu--89718549-47#137502035 0 | |

Teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi temmuzonur -- 14 Mart 2019; 0:5:27 >
  • Alttaki resimde cihazda bluetooth özelliği var:

H96 Pro Plus, max  ve diğer S912 Box Kullanıcıları ve Yardımlaşma

Aynı sayfada (alt kısımlarda) aynı cihaz özelliklerinde herhangi bir bluetooth özelliği belirtilmiyor:

Cihaz tanıtımına ait başka bir link ve başka bir tanıtım:

Buda bir başkası:

Hangisi doğru?

Buda benim cihazdan:

Neden olabilir, çözüm varmı, ne yapmalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi temmuzonur -- 15 Mart 2019; 2:8:16 >

• temmuzonur T kullanıcısına yanıt
    Rk3328 çipsetli H96 max + ların 4 farklı versiyonu ve değişik üreticisi var.
    Alırken özellikle BT varmı diye bakmak gerekir.

Kaliteli bir adaptör almak gerekir.
    https://urun.gittigidiyor.com/diger-her-sey/2in1-bluetooth-gercek-zamanli-verici-ve-alici-ses-3-5mm-adaptor-usb-tv-396224020
  • quote:

Orijinalden alıntı: Limanyakan

Rk3328 çipsetli H96 max + ların 4 farklı versiyonu ve değişik üreticisi var.
    Alırken özellikle BT varmı diye bakmak gerekir.

Kaliteli bir adaptör almak gerekir.
    https://urun.gittigidiyor.com/diger-her-sey/2in1-bluetooth-gercek-zamanli-verici-ve-alici-ses-3-5mm-adaptor-usb-tv-396224020
    Ben cihazda dahili bluetooth varmı ve varsa nasıl çalışmasını sağlayabilirim şeklinde sormuştum. Harici bluetooh adaptör almayı düşünmüyorum ve cihazımın güç kaynağında (güç adaptöründe) herhangi bir problem yok. Zira cihazım -bluetooth haricinde- problemsiz çalışıyor.

• 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.