Şimdi Ara

Hâlâ XP , Vista ve 7 kullanan kaldı mı ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
2.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • microsoft aslında 7 de değil, vista da çığır açtı. neden mi ?

ya zaten 7 de vista nın devamı değil mi ? bütüüün vista driverları 7 ye kurulmuoyr mu ?

ms vistanın bile fişini çekmedi hala

ve ben hepsini kullandım. en stabili gene win7 ama ben win8 kullanıyorum. sırf driver yükleme üşengeçliği yüzünden

ve ms vista da ahciyi getirdi, uefi yi getirdi, baştan sistem çekirdeği yaptı, tamamen yeni bir base yaptı, bootmgr ye geçti... nt çekirdeğini bıraktı ohooo... neler neler. gpt kurulumu desteklemeye başladı...

şu anda bile win10 bootmgr yi kullanıyorsa demek ki vista çekirdeği eskimemiş.

bu arada win 7 şu anda bile pazar payının %65 ine sahipse ve 8.1 in pazar payı xp yi geçememişse... hadi vistayı anlarım eyvallah ama win7 ye çamur atmanın hiçbir anlamı yok

• 7 kullanıyordum 2 ay öncesine kadar yeni pc aldım intel sağolsun 7. nesil i3-i5-i7 windows 7-8-vista desteklemiyor 8.1 kurmak istiyordum ben açıkçası nefret ettim win 10 'un arayüzünden böyle saçma bir şeymi olur garantisi bitince hackintosh kurucam..
  • 10 yıllık bir packard bell laptopum var. Şirket bile sürücü desteği vermeyi kesmiş durumda. 1gb ram. 1.7 ghz core Duo işlemci var. 2 yıldır 7 kullanıyordum. Ama artık son zamanlarda öyle kasmaya başladı ki. Bendr xp sp3 buldum ve kurdum. Şimdiye kadar neden aklıma gelmemiş bu bilemiyorum. Laptop öyle bir rahatlayıp nefes aldı ki. Chrome desteklemiyormuş valla kendi bilir. Çektim mozillayı oh gıcır gıcır. 40 80 mb arası ram harcıyor xp de. Mecburen avira kurdum birde. Bütün framework güncellemeleri nide yaptım. Utorrent kasıyor onun yerine deluge kurdum. Şu an benim rahmetli bildiğiniz zombi oldu kalktı yürüyor hatta koşuyor. Bilinçli kullanıcıysanız saçma sapan sitelere girip heryerden garip programlar indirmiyorsanız virüs yada ware bulaşması düşük ihtimal. Benim gibi eski pc yada laptop a mecbur kalanlara tavsiyem xp dir. Zaten kurduktan sonra ne kadar özlediğimide anladım. İyiki varsın xp.
  • Okulun etkileşimli tahtaları hariç tüm bilgisayarları Xp. Core2duo veya p4 3.0ghz işlemci ve 2gb ramle gayet güzel. Ofis 2007yi de ekledinmi tamamdır. Güncel oyunları oynatamıyor bir tek.

Windows 10 kaldıran en az i serisi işlemcili 4gb ramli bir bilgisayarın yoksa xp candır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 7 kadar stabil işletim sistemi yok şuan microsoft güncellemelerle windows 10 u stabil yapmaya çalışıyor ama 7 en az 5 yıl daha rahat kullanılır yıllar sonra windows 10 7 nin yerini almaya başlayacakdır

• Windows 10 stabil değil kafasına göre takılabiliyor genelde olmadık yerde zart diye maviyi basıyor. 1511 sürümünde bu tarz saçmalıklar yoktu ve ayrıca raid performansı hiçte istediğim gibi değil o nedenle Windows 7 kurdum 1 aydır sorun yok. Windows 10 ortamında raid ile yaşadığım en büyük sorun ne alaka ise 20. günü demeden hantallaşıp yavaşlıyor özellikle boot süresi 2 dakikanın üzerinde gerçekleştiriyor ve bu birde ssd raid varken olan durum. Windows 7 ortamında ne boot süresinde nede işletim sistemi içinde yavaşlama söz konusu değil mavi ekran 1 kere bile almadım kurdum kuralı 1607 sürümünde neredeyse her gün en az 3 - 6 kere maviyi görüyordum. 1511 sürümünde sadece 1 kere görmüştüm ilk çıktığı günden 1607 geçişini gerçekleştirene kadar.

her güncelleme sonrası paylaşımların uçması klasör izinlerinin sıfırlanması ise başlı başına bir saçmalık zaten bu güne kadar hiç bir SP güncellemesinde dahi normal şartlarda karşılaşılmamış bir durum işimiz gücümüz yok canı sıkılmış diye Windows 10' un sil baştan bütün ayarları yapamayız aynı durum server 2016 içinde geçerli büyük bir korku ile kurulumunu yaptım 2 kere beklemekteyim ne zaman güncelleme alıp patlayacak diye. server işletim sistemlerinde bile güncellemeler zorunlu durumda iyi güzel ama networkün anasını belliyor kaynak tüketimi çok ama çok saçma Windows 7 sp1 döneminden beri böyle varsın yavaş indirsin % 5 kullansın kaynaklardan ama % 98 nedir yahu alt tarafı kıçı kırık güncelleme.

Anti virüs yazılımlarının web koruması ile ilgili yaşanan sorunlar Windows defenderin kaynakları sorumsuzca kafasına göre tüketmesi ve buna bağlı zorlan sistemi yeniden başlatma ihtiyacı başlı başına bir sorun.

Windows 10 bir köşede beklesin artık Stabilitesi sıfır çeken ucube bir yazılım oldu artık hiç güncellemeyip 1511 yapısında bıraksalar çok daha iyi olacaktı.

• şuan macOS kullanıyorum ama ara ara XP 'yi özlüyorum
  • XP SP3 kurduğumda bilgisayar kaldırmadı. SP2 kullanıyorum.
  • W7 ve daha eski sürümler deyince akpıma hantallık bol bol uğraştırma ve bol bolda çöküş geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: burnas

10 yıllık bir packard bell laptopum var. Şirket bile sürücü desteği vermeyi kesmiş durumda. 1gb ram. 1.7 ghz core Duo işlemci var. 2 yıldır 7 kullanıyordum. Ama artık son zamanlarda öyle kasmaya başladı ki. Bendr xp sp3 buldum ve kurdum. Şimdiye kadar neden aklıma gelmemiş bu bilemiyorum. Laptop öyle bir rahatlayıp nefes aldı ki. Chrome desteklemiyormuş valla kendi bilir. Çektim mozillayı oh gıcır gıcır. 40 80 mb arası ram harcıyor xp de. Mecburen avira kurdum birde. Bütün framework güncellemeleri nide yaptım. Utorrent kasıyor onun yerine deluge kurdum. Şu an benim rahmetli bildiğiniz zombi oldu kalktı yürüyor hatta koşuyor. Bilinçli kullanıcıysanız saçma sapan sitelere girip heryerden garip programlar indirmiyorsanız virüs yada ware bulaşması düşük ihtimal. Benim gibi eski pc yada laptop a mecbur kalanlara tavsiyem xp dir. Zaten kurduktan sonra ne kadar özlediğimide anladım. İyiki varsın xp.

sizin için en iyi çözüm destek süresi geçmiş os'lar değil
    linux sistemleri olur, özellikle lubuntu falan deniyebilirsiniz.
    muhtemelen bilgisayar 32 bit, chrome'un birebir aynısı olan chronium'da kullanabileceksiniz.

Güvenlik güncellemeleride başka bir güzel yönü

• quote:

Orijinalden alıntı: burnas

10 yıllık bir packard bell laptopum var. Şirket bile sürücü desteği vermeyi kesmiş durumda. 1gb ram. 1.7 ghz core Duo işlemci var. 2 yıldır 7 kullanıyordum. Ama artık son zamanlarda öyle kasmaya başladı ki. Bendr xp sp3 buldum ve kurdum. Şimdiye kadar neden aklıma gelmemiş bu bilemiyorum. Laptop öyle bir rahatlayıp nefes aldı ki. Chrome desteklemiyormuş valla kendi bilir. Çektim mozillayı oh gıcır gıcır. 40 80 mb arası ram harcıyor xp de. Mecburen avira kurdum birde. Bütün framework güncellemeleri nide yaptım. Utorrent kasıyor onun yerine deluge kurdum. Şu an benim rahmetli bildiğiniz zombi oldu kalktı yürüyor hatta koşuyor. Bilinçli kullanıcıysanız saçma sapan sitelere girip heryerden garip programlar indirmiyorsanız virüs yada ware bulaşması düşük ihtimal. Benim gibi eski pc yada laptop a mecbur kalanlara tavsiyem xp dir. Zaten kurduktan sonra ne kadar özlediğimide anladım. İyiki varsın xp.

yandex browser kurmayı deneyin.Chromium tabanlı,operanın turbo özelligi mevcut.

• zevk için service pack 4 lü full updateleri yapılmış xp kurdum 3-5 tweak daha yapıcam. şuan kendimi 2004'de gibi hissediyorum

embedded tweak ile 2019'a kadar güncelleme alınıyormuş onu da denicem şimdi
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.