Şimdi Ara

GWENT: The Witcher Card Game [ANA KONU] (72. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.596
Cevap
26
Favori
43.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni sezon ng sezonu ama hala çoğunluk brouver ve greatswordsta devam ediyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam konu sahibi olarak sizi görmek sevindirdi.

Oyunda geçirdiğim ilk zamanlara (3 gün oldu) ilişkin yorumum ise eşleşme sisteminin rezalet olduğu yönünde. PvP oynamaya başlamanın 2. gününde bir insanın karşısına level 79 rakip mi çıkarılır. Zannımca Ranked oynamaya başlayıp 4 maç üst üste kazanınca oyun bana bak şurdan .. git mi demek istedi

Oyunun single player hedeflerini yerine getirdim. Gayet güzel hazırlanmış ve insana taktik öğretiyor. Mesela Nilfgaard ile Reveal sistemi üzerinden gidebilirsin, ya da Monsters ile Comsume taktiği ile oynayabilirsin. Bunları anlamak veya uygulamaya koymak zor değil. Gel gelelim tüm single hedefleri yapıp Pvp oynamaya başlayacağım zaman Deck'ime bakınca hayal kırıklığına uğradım, elimizde doğru düzgün taktik oluşturacak kart yok. Bütün oreleri harcayıp yeni kartları çıkardım. Sürekli aynı saçma kartları veriyor. İş yapacak kartlarda ise yeni kart vermek yerine 3 tane olan kartın 4.sünü veriyor Deck'e koyamıyorsun. CDPR bu hareketler ile EA'e dönüşmeye başlarsa gözden düşer.

Şu anda 850 kartın 250'sine sahibim zannımca. Northern ile Henselt üzerinden Deck'ten kart çağırma gibi taktik yürütebiliyorum anca, veya Skellige ile Hjalmar sayesinde kazabiliyorum. Bunlar haricinde az kartla yönlendirme/taktik verebilecek arkadaşlara müteşekkir olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.Riddle -- 12 Mayıs 2018; 15:7:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: M.Riddle

Hocam konu sahibi olarak sizi görmek sevindirdi.

Oyunda geçirdiğim ilk zamanlara (3 gün oldu) ilişkin yorumum ise eşleşme sisteminin rezalet olduğu yönünde. PvP oynamaya başlamanın 2. gününde bir insanın karşısına level 79 rakip mi çıkarılır. Zannımca Ranked oynamaya başlayıp 4 maç üst üste kazanınca oyun bana bak şurdan .. git mi demek istedi

Oyunun single player hedeflerini yerine getirdim. Gayet güzel hazırlanmış ve insana taktik öğretiyor. Mesela Nilfgaard ile Reveal sistemi üzerinden gidebilirsin, ya da Monsters ile Comsume taktiği ile oynayabilirsin. Bunları anlamak veya uygulamaya koymak zor değil. Gel gelelim tüm single hedefleri yapıp Pvp oynamaya başlayacağım zaman Deck'ime bakınca hayal kırıklığına uğradım, elimizde doğru düzgün taktik oluşturacak kart yok. Bütün oreleri harcayıp yeni kartları çıkardım. Sürekli aynı saçma kartları veriyor. İş yapacak kartlarda ise yeni kart vermek yerine 3 tane olan kartın 4.sünü veriyor Deck'e koyamıyorsun. CDPR bu hareketler ile EA'e dönüşmeye başlarsa gözden düşer.

Şu anda 850 kartın 250'sine sahibim zannımca. Northern ile Henselt üzerinden Deck'ten kart çağırma gibi taktik yürütebiliyorum anca, veya Skellige ile Hjalmar sayesinde kazabiliyorum. Bunlar haricinde az kartla yönlendirme/taktik verebilecek arkadaşlara müteşekkir olurum.
    Eyvallah hocam eskiden buralar daha hareketliydi

PvP sistemi düzensiz biraz dediğiniz gibi sapıtabiliyor bulduğu oyuncular. Aslında oyunun tek sıkıntısı sistemin sürekli değişmesi oldu o yüzden çoğu kişi beta süreci ne zaman biter oyun full haline dönüşür o zaman geri döneriz diyerek ayrıldı. Çünkü ne zaman oyunun mekaniğine alışsanız büyük bir update ile sil baştan yaptılar. En son fark ettiler oyunun Witcher'ın içindeki gwent'in sadeliğinden ve amacından uzaklaştığını uzun süre üzerinde çalışarak tekrar baştan düzenleyeceklerini söylediler bu bikaç aylık sürede köklü değişiklikler olmayacak. Homecoming adıyla haber yayınladılar sistemi mevcut oyundakine yakın yapacaklarına dair bence güzel bir hareket oldu bu çoğu kişi bu yüzden oyundaki gwenti hala tercih ediyordu çünkü.

Ben genelde NR ile oynuyorum ama Skellige top deckler arasında genelde en çok win alıran.Size tavsiyem şurayı incelemeniz yararlı desteler var;

https://www.gwentdb.com/decks

• -Bane kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim yanıt için. Siteyi incelemeye başladım bile, kendi deck'ime yakın olanı arıyorum hemen.

Oyun eski Gwent'ten farklılaşmış gerçekten. Ancak kesinlikle daha zevksiz hale gelmemiş. Problem birbirine yakın güçte rakipleri eşleştirmekte. Yoksa karşılıklı olarak 100'er rakama ulaşıp, elde 0 kartla 3. tura kalan oyunlar oynadım gayet sarıyor. Az önce de bir rakip üst üste 2 el Ragnorak hazard'ı attı yuh dedim. Oyunu sıfırlamaları mantıklı karar olmuş ama insanlar soğumaya başlarsa tekrar dönüp oynarlar mı. Hele hele Ios veya Apk versiyonu bekleyenler 2019-2020 yıllarını bekleyecek ise oyun hiç sanmıyorum.
  • M.Riddle kullanıcısına yanıt
    Çok uzun sürede betada kaldı, zaten bu sıfırlama işi olmasa oyun hem oyundaki gwent'i arayanlar için zevksiz olarak çıkacaktı hemde yeni oyuncular adeta yem gibi olacaktı. Betadan beri oynayanlar işin ustası oldu çünkü artık. Birde mobile gelmesi lazım ama oyun daha steam'da bile yok. Daha çok işleri var dengeyi oturtamadılar oyunda. Her güncellemede bir deck op oluyor.
  • -Bane kullanıcısına yanıt
    Hocam ilk defa arena modunu deneyeyim dedim (zaten 1 hakkın var ya da ücretli!). Başlangıçta kendi deck'imizi oluşturmamız hoşuma gitti, tabi ben zannediyorum denk level rakip gelecek. Gelen rakipler 80-90 level.. Bir tane 95 level arkadaş hafife mi aldı ne oldu bilemiyorum artık yenebildim. Son elde Golyat sayesinde aldım.

Enterasan bir şey oldu. Başlar başlamaz pass geçti. Ben de bilerek pass geçtim sonuç şu

GWENT: The Witcher Card Game [ANA KONU]

Bu oyun ciddi şekilde yeniden düzenlenmeli. Arena moduna giriş 2 dolar kabul edilemez bence. Cüzdan sömüren pislik telefon oyunlarından bir farkı olmalı ama CDPR yanlış insanları örnek almış gözümden düşüyor. Söylediğim kötü oyunlara para kaptırmış biri olarak bu tarzdan uzak durasım geliyor.

• Umarım Mulligan ve coin flip sorunu düzelir, ve şöyle 100 150 kart gelir

• M.Riddle kullanıcısına yanıt
    Gwynbleidd. kullanıcısına yanıt
    Evet o iş biraz gıcık malesef ama CDPR nin diğer firmalar gibi açgözlülük yapacağını sanmıyorum düzenleme gelir ona çünkü başlarda bu oyunun hiçbir zaman pay to win yöntemine gitmeyeceğini söylemişti.
    O yaşadığınız olayın benzerleri başımda rank sistemde çok geldi

@Gwynbleidd.
    Hiç sorma hocam ya mulligan sorunu başlı başına soğutuyordu. NG+ oynuyorum bu aralar oyundaki gwenti özlemişim bunu fark ettim. Umarım homecoming'den sonra oyundakine yaklaşır. Genelde beraber oynadığım çoğu kişi oyunun ilk halini daha çok beğendiğini söylüyordu bende beğenmiştim o halini aslında 2.gelen büyük güncellemeden sonra bozdu baya.
  • rankedde son zamanlarda karşıma ilk tur sonu imrelith sabbah atıp onuda 3-4 kartla iyice güçlendirip sabitleyerek 2.raunda taşıyan tipler çıktı bunlar varmıydı daha önce yenimi türediler acaba :D bunları lethoyla tokatlamak baya güzel oluyor. imrelithi letho regis kombinasyonuyla alınca direk çıkıyorlar zaten oyundan. ng handbuff değilde diğer destelere baya sıkıntı çıkarabilirler. bunun haricindede garip garip oynayan tipler çıktı biri kambi atar biri bilmem ne yapar yensekte oyun zevki çıkmıyor.
  • Wardancer+yaevinn+cleaver lı bir brouver'a karşı mavi coin gelirse geçmiş olsun :) Bu arada bu brouver sayesinde su an gm oldum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TolkiensPipe -- 13 Mayıs 2018; 23:21:7 >
  • Yarın yeni patch geliyor, monster ve skelligeye dokunmamışlar. Sc mulligan ve henselt makineleri nerflenmis. 5 ay greatswords ve consume metası bizi bekliyor gibi. Brouver artık yaevinni cekemeyecek, wardancer da swap olarak degistiririldi yani round baslangicinda artik otomatik olarak boarda dusmeyecek mulligan edersek desteye geri donecek. Tüm runestonelar artik bronze kart da olusturacak. Ng da slave driver degisti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TolkiensPipe -- 22 Mayıs 2018; 13:45:11 >

• Adamlar GS deckinin farkindaydi demek ki dengesiz olarak gormuyorlar. Konusmak icin erken, yeni deckler cikmaya baslasin denge durumunu gozlemleriz. Gercekten bir dengesizlik varsa, uzun sure update gelmeyecegini goz onunde bulundurursak, cok oyuncu kaybederler.
  • Oyunu bırakıyorum..

Swap kartları işe yaramaz hale getirmek nedir zaten sayı olarak az.. saçma sapan değişiklikler.

Kafalarına göre iş yapıyorlar.
  • Consume deck'e karşı oynarken nekker'leri durdurmak için ne yapılır?
  • Mandrake , artefact compression , lock , scorch , muzzle

• kolay gm yapmak için deck tavsiyeniz var mı?
  • Nilfgaard handbuff deck veya monster deathwish deckleri iyi su an gwentdbde var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TolkiensPipe -- 2 Haziran 2018; 22:6:44 >
  • oynayan varsa eklesin oynayalım oyun nickim darkheroes42
  • Konu baya ölmüş hikaye modu ile ilgili gelişme;

http://oyungezer.com.tr/haber/54238-gwent-in-hikaye-modu-thronebreaker-ayri-bir-oyun-olarak-cikis-yapacak

• 
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.