Şimdi Ara

Güzel bir yazı 40 kere okunsa yeridir....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zülfü Livaneli'den ibret verici bir yazı

Gazeteler; TGRT'den yüklü maaş, lüks cip ve araba alan ünlü artistlerin dudak uçuklatan anlaşmalarını yayınlıyor.
    Bir şarkıcıya toptan 3 milyon dolar, ötekine ayda seksen milyar maaş, berikine 700 bin Dolar...
    Bu arada hediye edilen yüzbin dolarlık cipler, trilyonluk villalar da caba.
    Peki bu durum sadece TGRT'de mi böyle ?
    Hayır ! Son yıllarda medya ve eğlence sektöründe, Amerika'ya parmak ısırtacak rakamlar telaffuz edilmeye başlandı.
    Milyonlarca dolarlık transferler, yüz-yüzelli bin dolar aylık maaşlar herkesin çenesini yoruyor.
    Kendisini dinleyenlere göbek attırma hünerine sahip şarkıcılar, milyonlarca dolarlık servetin sahibi oluyor.
    Görgüsüz "sosyete" düğünlerinde şarkı-türkü söyleyenler bir gecede iki "ekstra"
    çıkarıp 100 bin doları cebe koyuyor, ertesi gün programları için sete, bir sonraki gün
    de dizilerine koşuyorlar.
    Peki bu adamlar ve kadınlar, topluma hangi katkıda bulunuyorlar da bu servetlere kavuşuyorlar dersiniz ?
    Bu paraları kim ödüyor ve daha önemlisi neden ödüyor ?

Bu soruların cevabı basit:
    Bir takım hanende sazende takımı, bizden enayilik vergisi alıyorlar. Onlara bu büyük serveti kazandıran şey; bizim toplumsal enayiliğimiz.
    Değerler sistemi aşırı derecede bozulmuş, ayakların baş başların ayak olduğu bir toplumda yaşanan çarpıklığın, her el çırpan kişinin arkasından ağzı açık ayran budalası gibi koşmamızın sonucu bütün bunlar.
    Kendileri gibi erkek olan arabesk şarkıcısının çıplak ayaklarına dokunabilmek için birbirini ezen kalabalığın psikopatolojik yansımaları.
    Her taraflarından löpür löpür et ve yağ fışkıran terli eşcinsel şarkıcılara hayranlıkla bağlı olan ve onların söylediği şarkının ritmine uyarak kalça tokuşturan aslan parçası erkeklerimizin eğlence dünyası.
    Adamlar ve kadınlar, böyle bir toplumdan enayilik vergisi tahsil etmesin de ne yapsın !

Siz siz olun; sakın Mehmet Akif'in, istiklal marşının ödülünü almamasını ama son günlerinde çektiği sefaleti unutun, Nazım Hikmet'e sahip çıkmayın, Sabahattin Ali'yi kim öldürdü diye sormayın, Melih Cevdet Anday ne yapıyor diye merak etmeyin, Türkiye'nin AB'ye alınması karşılığında hangi bedelle karşı karşıya olduğuyla ilgilenmeyin, Fazıl Hüsnü Dağlarca nasıl geçiniyor diye aklınıza takmayın, Avni Arbaş'ı ziyarete gitmeyin, Cemil Meriç'in kitaplarına el sürmeyin. Doğdukları ev müze yapılacak, adlarına enstitüler kurulacak, üniversite doktoraları hazırlanacak değerlerinizi bir an önce tepelemeye bakın. Çünkü kültür, şiir, resim, nitelikli müzik, düşünce gibi kavramlar bu millete zararlıdır.
    Allah korusun, onun aklını falan bozar !
    Bu insanların çıktığı televizyon kanallarını hemen "zap"layıp, kalça-göbek lümpen eğlence dünyasına ziplayin.
    Ve paşa paşa enayilik verginizi ödeyin.
    Sonra sokaklara çıkıp
    "Bütün dünya şaşırma, sabrımızı taşırma !" diye bağırın.
    Bizler gibi bir avuç insana da "damarlarımızda mevcut olan asil kanı" arayarak ömür tüketmek düşsün...

• doğru söze ne denir nakka?
    halimiz içler acısı gelir dengesizliği o kada fazla ki
    bişey yazmıcam sustum...
  • ne denirki ellerine sağlık

Mükemmel bir yazı
  • helal olsun adama be ne harika bir yazı yazzmış tebrik ediyorum sonuna kadar katılıyorum.
  • wallahi bu yazıyı okudum koydum vuruldum yazıya yemin ederim açıp açıp tekrar okuyorum kendi topicimi. Bu kadar öz anlatılır mevzu tam yerinden vurmuş walla....
  • ZÜLFÜ LİVANELİ'NİN KIZI POLİSE YAKALANDI
    Zülfü Livaneli’nin kızı Aylin polis kontrolüne yakalandı.

Geçtiğimiz gece Aylin Livaneli’nin ehliyetine trafik ekiplerince el konuldu. Zülfü Livaneli’nin kızı Aylin, arkadaşlarıyla gittiği eğlence dönüşü Beşiktaş’ta polis kontrolüne yakalandı. Aracından indirilmeden alkol muayenesi yapılan Aylin Livaneli, 95 promil alkollü çıktı. Bunun üzerine ehliyetine el konuldu. Evine kadar arabasıyla, ama yanında kendisine eşlik eden bir polis memuruyla giden Aylin Livaneli, yeniden trafiğe çıkmak için aylarca beklemek zorunda...

http://66.102.9.104/search?q=cache:vxyqXZqLtkwJ:kamerazzi.tv/scripts/news/detail.asp%3FNewsID%3D8275%26page%3Ddetail%26type%3Dnews+%22Z%C3%BClf%C3%BC+Livaneli%27nin&hl=tr%20target=nw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serdengeçti -- 7 Ağustos 2005, 4:09:30 >

• Ellerine sağlık nakka.
    Nefis bir alıntı.
  • http://kamerazzi.tv/scripts/news/detail.asp?NewsID=8275&page=detail&type=news

bu link nedir arkadaşım bomboş bir sayfa var orada. Eğer başka birşey ise amaç pm atabilirsin bunu hep söylüyorum. NET HERKESİN ELİNİN ALTINDA HERKES İSTEDİĞİ HERŞEYİ ANINDA BULABİLİR. dEVLETİN GİZLİ ARŞİVİNDEN ARAKLAMIYORUZ. zATEN FARK TA BURADA ÜŞENMEDEN ÖZENEREK YAZIYI GÜZEL HALE DE KOYARAK VERMEK. BİRAZ DAHA ÇABUK OLUP DAHA BOL ARKADAŞLARA YETİŞTİRİYORSAK BAZI ŞEYLERİ, BUNUN TEŞEKKÜR OLMALI BAŞKA ŞEY DEĞİL. YOKSA DEMİN DE DEDİĞİM GİBİ KİMSEYLE GİZLİ BİR ZEMİNDE YOLCULUK ETMİYORUZ.

• Keşke sabretseydin
  • Serdengeçti yanlış linki düzeltti nakka
    Şimdi yeniden bak.
  • Çok güzel bir yazı. Aylin Livaneli' nin yakalanması ise bence kendini bağlar. Ben 10 yaşındayken yanlış hatırlamıyorsam 23 24 yaşında Tolga Savacı ile evlenmişti. Tolga Savacı' nın şimdi saçlarına ak düşmüş. Zülfü Livaneli 35-40 yaşında ki kızını terbiye edecek hali yok bu yaşta sanırım.
  • Öz kızını ıslah etmekten uzak biri, böylesine halkın üzerinden ahkam kesme sebestliğine sahip olamaz. 40 yaşında değil, daha küççükken başlıyacaktı aile terbiyesi vermeye. Kendi kızını yetiştirememiş, kalkıp halkın enayiliğinden laf ediyor. Bazıları da baştacı ediyor....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serdengeçti -- 7 Ağustos 2005, 4:34:44 >
  • BÜYÜK KONUŞMAYINNNN......

VERMEDİĞİNİ NERDEN BİLİYORUZ. SONRA İRADESİ İLE BAŞBAŞADIR....
  • 40 yaşında bir insanın aile terbiyesini sorgulamak komik geldi bana. Yazı bence de çok güzel. Tv i şöyle bir dolaştığımda etrafıma şöyle bir baktığımda aynı duyguları paylaşıyorum.
  • O irade aile ocağında şekillenir. Demek bu kadarını becerebilmiş ki iradesi ile başbaşa olduğunda başına bunlar gelmiş.

Biz değil, Zülfü Livaeneli büyük konuşmasın. Vessalam....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serdengeçti

O irade aile ocağında şekillenir. Demek bu kadarını becerebilmiş ki iradesi ile başbaşa olduğunda başına bunlar gelmiş.

Biz değil, Zülfü Livaeneli büyük konuşmasın. Vessalam....

Serdengeçti öyle diyorsunda M.Akif Ersoy gibi insanın oğlunun neler yaptığını bilir misin? Bence bir araştır. Terbiye bir yere kadar bana göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hellmarch

Serdengeçti öyle diyorsunda M.Akif Ersoy gibi insanın oğlunun neler yaptığını bilir misin? Bence bir araştır. Terbiye bir yere kadar bana göre.

Âkifîn oğlu sefalet içinde ölmekten başka kusur sahibi değil ki!
    Ona sahip çıkmayan devlet utansın.
    Çetin ALTAN'dan para istemesine sebep olan sorumlular utansın.
  • BİZDE YÖREMİZDE DAHA ÇOK BÜYÜK KONUŞMAK DİYE ŞUNA DENİR: ALLAH'TAN KORKULARAK BİRİNİN VARSA AYIBI EKSİĞİ UTANILACAK DURUMU DEŞİFRE EDİLMEZ KINANMAZ KÜÇÜK GÖRÜLÜP KARŞI TA'N ALTINA SOKULMAZ. BU SOSYAL TERBİYEMİZDİR. BUNU AŞAN İNSANLARA BÜYÜKLER ALLAH'A AĞIR GELECEK BÜYÜK LAFLAR EDİYORSUNUZ DİYEREK TOPLUMSAL SAYGIYI HATIRLATIRLARDI. VE DENİRDİ Kİ SENİN BU DURUMA DÜŞMEYECEĞİNİ NERDEN GARANTİ ETTİN? O NEDENLERLE ALLAH'A SIĞIN. BU TERBİYEYİ BİZ ALDIK....
  • süper ! nakka, buraya taşıdığın için çok teşekkürler. arkadaşlarıma da göndereceğim.
  • Güzel.Anlamlı.Ders ve İbret verici.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.