Şimdi Ara

Güvenli internet profiline geçince pingim düşüyor ama internet takılıyor ve dns hataları alıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet başlıkta belirttiğim gibi internet profilini güvenli internete alınca ping değerlerim 15-20 ms düşüyor fakat bu sefer internet siteleri açılmıyor ve internet takılıyor ve sık sık dns hatası alıyorum.

Güvenli internet seçeneği açıkken aldığım ping değeri:

Güvenli internet profiline geçince pingim düşüyor ama internet takılıyor ve dns hataları alıyorum

Güvenli internet kapalıyken aldığım ping değeri;

@TurkNetDestek Ping değerlerimde iyileştirme istiyorum. Yardımcı olur musunuz?

• Merhaba, ping tracert sonucunuz ile birlikte online işlem merkezi üzerinden destek kaydı oluşturur musunuz? Teknik ekibimiz kontrol ederek dönüş sağlayacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkNetDestek

Merhaba, ping tracert sonucunuz ile birlikte online işlem merkezi üzerinden destek kaydı oluşturur musunuz? Teknik ekibimiz kontrol ederek dönüş sağlayacaktır.

Ticket oluşturdum. Numarası 43845630

Ayrıca güvenli internet seçeneği aktifken tracert ve ping komutları çalışmıyor hata veriyor.

• hiçlikteçürüyorum H kullanıcısına yanıt
    Merhaba, oluşturduğunuz destek kaydına istinaden teknik uzmanlarımız ve network ekiplerimiz gerekli kontrolleri ve çalışmaları yaparak size bilgi verecektir. Konuyu ben de yakından takip ediyorum.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt

Arkadaşınızla görüştüm fakat internet hızım 86 mbit'den 79mbit'e düşmüş. Eski haline geri getirir misiniz?

Ayrıca ticket'e tracert testlerini de eklemeyi başardım. Destek olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hiçlikteçürüyorum -- 13 Mayıs 2021; 11:39:38 >
    Merhaba, hat değerleriniz ile ilgili güncelleme yaptım. Arkadaşlarım ilettiğiniz tracert test sonuçlarına istinaden gerekli kontrolleri ve çalışmaları yaparak size bilgi verecektir.

Teşekkür ederim. Sizce hattımın 100mbit alması mümkün müdür? Bunu da bir kontrol eder misiniz rica etsem?

Servis verilebilirlik kısmından sorguladığımda maksimum desteklediği hız olarak 77469 kbps verilebilir olarak görülüyor. Ben paketi 100 Mbps'e kadar güncelleyerek maksimum hızı almanızı sağladım. Ben teşekkür ederim. İyi Bayramlar dilerim

Teşekkür ederim. Destek biletime ekleme yaptım kontrol eder misiniz?

Merhaba, eklediğiniz sonucu gördüm. Teknik arkadaşımda kontrollerini tamamlayarak size dönüş sağlayacak.
  • Maalesef destek ve network ekibiniz ping konusunda yardımcı olamadı. Sizden ricam hattımı oyuncu profiline alır mısınız? Bir de hat türümün fast path ya da interleaved olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

@TurkNetDestek

Merhaba, network ekiplerimizin yaptığı kontrollerde yurt dışı çıkışlarında problem bulunmadığı aldığınız değerlerinin normal olduğu bilgisi verilmiştir.

Vae'ye altyapısı üzerinden hizmet aldığınız için fast path moduna alamıyoruz. Fast path güncellemesini yapa altyapımızdan hizmet alan aboneliklerde yapmaktayız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.