Şimdi Ara

Güvender Türkiye Geneli YGS-LYS (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
760
Cevap
1
Favori
45.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ayna sorusunun cevabini banada gonderirmisiniz attim kafadan ins dogrudur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cédric11

quote:

Orijinalden alıntı: phantasy*

Dart sorusu 9 arkadaşlar.
    5+3 son olarak elektron sayısı proton sayısına eşit nötron sayıları farklı olan kısmı istiyor. bu da izotop oluyor.(+1)=9

Dostum özelden,fizikteki hareket sorusu ile kek sorusu olan sorunun cevabını ne yaptığını yazar mısın ?
    Ha birde matda bay bayan ve klorlu sorunun cevabını çok merak ediyorum ?

Kek sorusu BEN oluyor.N den dolayı düzlem aynadan yansıması.Bay ve bayan orantı sorusu onu 100 yaptım.Diğerlerini unuttum valla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phantasy* -- 11 Mart 2011; 21:31:18 >
  • quote:

quote:

quote:

Dart sorusu 9 arkadaşlar.
    5+3 son olarak elektron sayısı proton sayısına eşit nötron sayıları farklı olan kısmı istiyor. bu da izotop oluyor.(+1)=9

Dostum özelden,fizikteki hareket sorusu ile kek sorusu olan sorunun cevabını ne yaptığını yazar mısın ?
    Ha birde matda bay bayan ve klorlu sorunun cevabını çok merak ediyorum ?

Kek sorusu BEN oluyor.N den dolayı düzlem aynadan yansıması.Bay ve bayan orantı sorusu onu 100 yaptım.Diğerlerini unuttum valla

Özelden yaz demiştim ama neyse ,klorlu olan küp dikdörtgenler prizması fln a a 2a fln vermiş..bay bayandan emin misin bende 80 yaptım ama emin değilim..hareket sorusunda güney güneydoğu fln vardı şıklarda..

• Ya arkadaslar cevap anahtari olan paylasablrmi,yasaksa eger biri öm atablrmi ltf yarna kdr dayanamicam
  • Ben sınava yarın girecem saat 9 da bize kesin cevap anahtarını verirler demi başka seans olurmu bide bi arkadaş biyolojide kalıtım çıkmış diye yazdı kalıtım konusu lys değilmiydi ya da kalıtım dan kastı mitoz mayaz falan mıydı
  • quote:

Orijinalden alıntı: DJ_EnEs

Ya arkadaslar cevap anahtari olan paylasablrmi,yasaksa eger biri öm atablrmi ltf yarna kdr dayanamicam

Mesajını gördüm dostum,yok cevap anahtarını pazar verirler galiba..
  • quote:

quote:

Ya arkadaslar cevap anahtari olan paylasablrmi,yasaksa eger biri öm atablrmi ltf yarna kdr dayanamicam

Mesajını gördüm dostum,yok cevap anahtarını pazar verirler galiba..

Tskkrler dostum.fakat arkdsla iddaya grdk smdi kimin dogrulari dha fazla ckarsa yarn sbh balik ymge gotrecek .) yarn da buyuk ihtmal oglen verrler cwp anahtarni balik isi yatar
  • DJ_EnEs,

bize de cevap anahtarı vermediler. yarın da sınava girecekler varmış.

bu belirsizlik fena halde sinir bozuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nilovski2004
    DJ_EnEs,

Aynen dostum bn bu gece uyuyamamda bu heycanla
  • quote:

quote:

DJ_EnEs,

İyi geçti galiba,baya heyecanlısın
  • quote:

quote:

quote:

DJ_EnEs,

İlk 1.000 diyorum bska bsy demyorum dostum .)

• Bende yarın gireceğim
  • quote:

quote:

quote:

quote:

DJ_EnEs,

İlk 1.000 diyorum bska bsy demyorum dostum .)

tebrikler dostum,o zaman şu matda klorlu soruyu fln yapmışsındır özelden ne yaptığını söylersen sevinirim,o sorunun cevabını merak ediyorum,biraz sallamasyon buldum inş.doğrudur

• quote:

Orijinalden alıntı: 06turan06

Ben sınava yarın girecem saat 9 da bize kesin cevap anahtarını verirler demi başka seans olurmu bide bi arkadaş biyolojide kalıtım çıkmış diye yazdı kalıtım konusu lys değilmiydi ya da kalıtım dan kastı mitoz mayaz falan mıydı

Al işte. Ne yapacaksın kardeşim kalıtım varsa. Herkes nasıl yapıyorsa öyle yapacaksın sen de. Ayrıca YGS müfredatında olmayan hiçbir şey yok rahat ol.

Benim sınava yönelik yorumum
    Türkçe kolaydı.
    Sosyalde tarih normal, coğrafya bilgi istiyor ve zor diyebilirim, felsefe de fena değil düşündürüyor baya.
    Matematik klasik YGS sorularının haricinde enteresan yorumlar istiyordu ama iyi olmuş kanımca. Hep rasyonel hep problem sıkıyor. Geometri'de başta zorlandım ama geri dönünce hallettim. Pencere sorusu YGS'ye uygun mu bilmem ama yaratıcıydı.
    Fende fiziğim iyi olmamasına rağmen 1 yanlış bekliyorum, yani zor değil. Kimya gerçekten burada da görüleceği üzere çok yaratıcı sorular içeriyor. Biyoloji her zamanki gibi.

Yarın adam gibi ne biliyorsa onla girecek, burada yazılanlara bakmayan arkadaşlara başarılar.

• gelecegin hedefleri sorusu ne azınlık ne de musul cvp farklı bı sey oluor :) dış...... girenler tamamlasın sadece o anlık bişidir çünkü bu
  • beyler özet geçiyorum

ygs bu sınavdan genel anlamda biraz daha kolay olucak, sadece gerçek ygsde tr, mat, fen, yada sostan sadece biri bu sınavınkinden zor olucak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SS10 -- 11 Mart 2011; 22:49:49 >
  • arkşlar lütfen biri özelden yazsın ya deli oldm

*MAT
    - a 2a klorlu soru
    - çarpanlara ayırma sorusu
    - mantık

*Fizik

-kek sorusu
    -ayna sorusu
    -elektroskop sorusu

*Biyoloji
    -Hangileri sadece canlılarda geçrkleşir diye bir soru vardı

Bunları lütfen özelden atn kmse cvp atmadı :/
  • bende merak ediyorum bekleyip görücez
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hazan

quote:

Orijinalden alıntı: silverscreen

quote:

Orijinalden alıntı: Hazan

Coğrafyada Erozyon mu Heyelan mı yaptınız ?

quote:

Orijinalden alıntı: NaebLis
    Atatürk'ün sorusunu azınlıklar yaptım, Lozan'dan sonra Musul görüşülmüş ama azınlıklarla ilgili değişen bir şey olmamış

Hocam ne alakası var? Konferansta, yüzyılların hesapları görülüyor demiş Atatürk. Musul sorunu yüzyılların sorunu mu?

--------

hazan 1926 ankara antlaşmasıyla musul bizden çıkıyor ki o soru bence musul. ayrıca diğeri yüzde yüz erozyon

--------

CEVAP İÇERİR

Bende musul yaptımda erezyonu yanlış yapmışım ya Neden erezyon? Heyelanla topraklar tarımsal üretim azalmaz mı? Yaşam zorlaşmaz mı? İnsanlar heyelanın altında kalmamak için göç etmezler mi?

Aklına Karadeniz Bölgesi gelsin hocam. Çay ekiyorlar, toprak verimli, göç eden yok. :) Erozyon yaptım bende. Diğerini de Musul yaptım. Bu arada isim neydi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FikirLideri -- 11 Mart 2011; 23:28:57 >

• Gerçek ygs'de
    Türkçe daha zor
    Sosyal daha zor
    Matematik (malesef) daha kolay
    Fen çok daha kolay
    olacak.
    Olan sayısalcılara olacak. Sen sor orda 2 elektrik 2 mercek bak noluyo
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.