Şimdi Ara

Gürcü Plakadan Türk Plakasına Çevirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
28.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, Gürcistan'dan Gürcü plakalı bir araç getirsem ve burada Türk plakasına çevirmek istedigimde ne kadar bir ücret ödemem gerekir? Kupon araçlar için soruyorum, yani Türkiye'deki nadir araçlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• KDV + ÖTV üstüne ruhsat masrafları var sanırım
  • KDV ve ÖTV'yi nasıl hesaplayabiliriz?

• Araba : x
    Ötv : x * 1,45 filan
    Kdv : (2,45x)*0,18
    Toplam : 2,63x
    Yani araba 100.000 ise
    Size bu ortalama 263 bin liraya gelir :D
  • Sıfır km araç ya da belli yaşı geçmemiş araç olması gerekiyor bu getireceğin aracın zaten vergileri yedikten sonra gürcistanı haritadan karalarsın bir daha hayalini kurmamak için.
  • Yani 20.000'ya aldıgım bir aracı Türk plaka yapmak istersem yuvarlak hesap 55.000 TL öderim dogrumudur?

• 20 bin liraya aldığınız aracın TÜrkiye bayi çıkış fiyatını baz alıyorlar.
    Gürcistan satış fiyatını değil.
  • 3 yaşından büyük bir aracı bu maksatla yurda sokamazsın, araç 3 yaşından küçükse vergisini ödeyeceğim desen bile şahıs olarak ithalat yapamazsın. yani Gürcistandan araç getiremezsin boşuna araştırarak yorulma
  • arabaci_58 kullanıcısına yanıt
    Yani ben Nissan Silvia S15 getirmek istiyorum hangi ülke olursa olsun bu aracı türkiyeye getirdik diyelim kimlerle görüşmek lazım türk plakaya çevirmek için nasıl bir yol izlemeli 12.000 dolar arabanın fiyatı ortalama nasıl bir fiyat çıkar.teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: OGUZFPS

Yani ben Nissan Silvia S15 getirmek istiyorum hangi ülke olursa olsun bu aracı türkiyeye getirdik diyelim kimlerle görüşmek lazım türk plakaya çevirmek için nasıl bir yol izlemeli 12.000 dolar arabanın fiyatı ortalama nasıl bir fiyat çıkar.teşekkürler

Antika ya da yeni alinmis bir arac olma zorunlulugu var. Diger turlu trafige cikmadan kullanabilmek icin gerekli islemler halledilip trafige kapali alanlarda hobby araci olarak kullanilabilir ancak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.