Şimdi Ara

Gürcistan'daki otomobiller (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
1
Favori
46.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yaşar buraya bikaç gündür bakmamıştım.yaptığını yeni okudum ve çok sevindim açıkcası.
    dış ülkelerde kafalarda ki Türk imajı oldukça kötü çünkü.bende bir anı anlatayım.
    babamın çalıştığı firmanın amerikan ortağının üst düzey bir çalışanı...biz babamı ziyaret için yanına gittiğimizde annemi görmüş ve oldukça şaşırmış,babama Türkler başı kapalı olmuyor mu diye.bizde oturduk adama uzun uzun ülkemizi anlattık,bizler öyle değil böyleigördüğün gibiyiz diye.daha sonra da kendisine eşinide alıp bir tatilini ülkemizde geçirmesi konusunda ısrar ettik.biz babamın izninde onun için türkiyenin çeşitli yerlerinden resimler çekip gönderdik,oldukça hoşuna gitti ve kabul etti.arada sırada mailleşir babam kendisiyle ve hala istanbul'u Türk insanının sıcak kanlılığını unutamadığını söylüyor,arkadaşlarına da tavsiye ediyormuş mutlaka gitmelisiniz diye
    bizimde bir sorumuz oldu tabi kendisine peki dedik gelmeden önce ülkemizi nasıl biliyordunuz?yanıt tam olarak iran,ırak gibi arap ülkeleri gibi zannediyorduk dedi.

ne yazık ki tanımayanın gözünde imajıız bu şekilde!
    yurt dışına durum el verdiğince gitttimizde bireysel olarak biz kendi adımıza payımıza düşeni yapmaya devam edelim,bence birkaç kişinin kafasında imajı değiştirebilirsem ne mutlu bana.

birde sanırım dergi kapaklarından rahatsız olanlar olmuş.ne diyeyim devam edin 3 maymun oynamaya!

• aşağıdaki yazıda yazım hatalarını bulunuz? dinime sövende müslüman olsa...

quote:

Orjinalden alıntı: lasts0ul

önce TÜRKÇE yi düzgün kullan biraz "i" leri "ı" "ç" leri "c" yapmalar felan

türkçenin kıt olduğu belli oluyor

daniska meselesine gelince; parti tutar gibi takım tutanlar tabi ki beğenmeyecekler, adamlar her kapakta bir kapak yapıyorlar. ama onlarında suçu değil ellerindeki malzeme malzemenin daniskası son olarak dava açılması suç olduğu anlamına gelmez, davalar kaybedildiğine göre bunlar normal şeylermiş sonucuna varabiliriz. kralcılık yapmaya gerek yok.

• quote:

Orjinalden alıntı: drahte 1905

quote:

Orjinalden alıntı: atiyba

Yaşar biz çevrecinin daniskasıyız deseydin

Gürcistan'daki otomobiller

bomba ya

ama her nekadar sevmesemde Türkiye Cumhuriyeti Başbakanına böyle bir karikaürün yapılmaması gerekir diye düşünüyorum

• Bize göre gelişmemiş, ve bizim de iyi tanımadığımız ülkelerde durum böyle. Vergi çok az, hükümetler halkı destekliyor, üretimi destekliyor. Borat'tan tanıdığımız Kazakistan gökdelen dolu. İnanılmaz paralarla iş yapıyorlar. En büyük holding patronundan en küçük esnafa kadar herkes hükümete sırtını dayamış, teşvikleri almış durumda. İş yapan adama yıllık bir miktar mazotu hükümet hibe ediyor, birçok vergiden muaf tutuyor, ya da oranlarını düşürüyor.

Şimdi burada oralardaki arabalardan bahsedildi, o arabaların nasıl alındığından bahsedildi. Herşey iyi güzel ama söz bizim ülkemize gelince, yani bizde durum böyle değil hemşerim bak bizim hükümetler bizi damızlık gibi kullanıyor diyince mi zorunuza gitti?

Yaşar sen çok iyi bir iş yapmışsın. Bu vesileyle 1'di 2'di derken belki çocuk kendi arkadaşlarına, kendi mahallesine, ailesine Türkleri iyi göstericek. Belki bir devlet büyüğü tanıdığı vardır belli mi olur?

drahte, kapak olayını başlattığın için special thanks'lerimi sunuyorum sana da

durmak yok şaapmaya devam

• Gürcistan'daki otomobillere bakacam diye başlığı tıkladım. Olay nerelere gitmiş.
  • ilk mesaj yerli yerinde duruyor!
  • Çizimler yaran cinsten
  • Azerbaycan Mitsubishi Pajero 3.0 V6 en fullü 39.000 dolar. Sadece gümrük vergisinin olmaması olayı yok 0 kmler de çok çok ucuz oralarda. Hyundai Sonataları orta ve dar gelirliler alıyor. 20.000 $
  • Türkiye dışındaki heryerde D segmenti araçlar rahat aile otomobili olarak tanımlanıyor. Ama bizde Passat'ı olan Polat
  • quote:

Orjinalden alıntı: joushkun

Türkiye dışındaki heryerde D segmenti araçlar rahat aile otomobili olarak tanımlanıyor. Ama bizde Passat'ı olan Polat

süper
  • quote:

Orjinalden alıntı: kkvan

Azerbaycan Mitsubishi Pajero 3.0 V6 en fullü 39.000 dolar. Sadece gümrük vergisinin olmaması olayı yok 0 kmler de çok çok ucuz oralarda. Hyundai Sonataları orta ve dar gelirliler alıyor. 20.000 $

• quote:

Azerbaycan Mitsubishi Pajero 3.0 V6 en fullü 39.000 dolar. Sadece gümrük vergisinin olmaması olayı yok 0 kmler de çok çok ucuz oralarda. Hyundai Sonataları orta ve dar gelirliler alıyor. 20.000 $

Orta ve dar gelirli 20.000$.
  • ötv hangi hükümet zamanında kondu
  • quote:

Oralarda zengin olmaya gerek yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: V.K.

ilk mesaj yerli yerinde duruyor!

Ben genelde ilk mesajdan sonrakileri de okurum forumda. Sen sadece ilk mesajı okuyup bırakıyorsun galiba!
  • aslında hangi hükümet tarafından konduğunun hiçbir önemi yok. mevcut hükümet söz konusu olumsuz şartları düzeltemiyorsa; yaşam kalitesini iyileştiremiyorsa; eskiyi, olumsuzu değiştiremiyorsa savunulacak bir yanı yoktur. dolayısıyla eskiler gibi o da başarısız sayılır.
    quote:

Orjinalden alıntı: arsene

ötv hangi hükümet zamanında kondu
  • arkadaşlar olaya fransız kalmayım dedim... bi kere türkiyede araba sigara içki vs. ürünler lükse giriyo... konumuz araba, buda lükse girdiği için bismilla derkenden ötv.den bindiriyo.. yani biniyosan bana sakal atacaksın diyo devlet,, yada binmeyeceksin kardeşim diyo.. 50.000 euro ya satılan bi land rover türkiye ye girdiği zaman otomatikman 100.000euro oluyo hadi buyur burdan yak.. bu bütün avrupa araçlarda geçerli.arabanın fiyatı kadar ötv veriyosun.. Türkiyede üretilen araçlar içinse ana fiyat üzerinden %40 ötv veriyosun.. 30milyarlık arabanın 20milyarı fabrikaya biraz galeriye geri kalan 7_8milyarlık kısımsa devlete gidiyo... ya alım satımdaki masraflar, ya sigorta vergi bilmem ne, ya aldığın benzin mazot,, küllim masrafj hepsinde ötv var ve vergi var.. peki bu şartlar altında ben nasıl biniyim bmw audi mercedes gibi arabaya? peki gümrük vergisi olmasa tofaş bu kadar araba satabilirmiydi? MÜMKÜN DEĞİL!!! Aynı paraya avrupada en kral arabaya binersin.. doğan en son çıkımında yanlış hatırlamıyosam anahta teslim fiyatı 2001 yılı olması lazım, 15 16 milyar falandı.. bu ne yaaaa, alanda çok oldu hatta ticari tutuluyo diye orj. tüplü falan çıkıyodu.. gümrük vergisi olmasa o arabayı o fiyata mümmkünnnn değil satamazlardı

• merhaba arkadaşlar burda muhabet baya güzel,sizlere katılıyorum yılarca yüksek vergilerle uyuz eşek modunda olan şahini geçirdiler,yüzde yüz türk malı olsa yine gam yemezdim valada bilada en azından kendi türk firmamı ayakta ttutuk derdim ama elin italyanına elin fransızına o dandik araçlar için dünya para verdik sırf ülkemizde türk işçisi çalıştırabilsin diye,sonuçda neoldu fransız sözde ermeni muhabeti,italyan bebek katili apoyu saklar ve daha neler neler,türkiyede türk olmak suç oldu herkes haklı biz ler haksız,nedir kardeşim bu çektiğimiz ya nedir ya biri dersim bld bugün olsa atamızı yargılayacakmış nedir bu ya,yeter yav kafam attı artık,sabır mabır kalmadı kardeşim,her yönden geçirirler ,dünyanın en çok faizi ödeyen ülkesi olarak bu yükü taşıyacak takatım kalmadı,ben yoruldum,cahilere yenildim ne yazıkki

• quote:

Orjinalden alıntı: edebi

quote:

Orjinalden alıntı: V.K.

ilk mesaj yerli yerinde duruyor!

Ben genelde ilk mesajdan sonrakileri de okurum forumda. Sen sadece ilk mesajı okuyup bırakıyorsun galiba!

bende okurum merak etmeyin ama ilk mesaj vereceğini vermiş zaten ondan sonraki kısımlarıda okuyup bende eklemeler yaptım konunun gidişatı rahatsız ettiyse "şikayet et" butonunu tıklayınız

saygılar
  • Ötv kalkmasa bile indirilmeli ve ikinci el ithalatı serbest bırakılmalı ebay de süper arabalar var örneğin şahin-doğan parasına bu araba daha mantıklı olur

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Cars-Trucks___E320-BLACK-WAGON-LOW-MILES-ONE-OWNER-NEW-CAR-TRADE-NICE_W0QQitemZ220311359763QQddnZCarsQ20Q26Q20TrucksQQddiZ2282QQcmdZViewItemQQptZUS_Cars_Trucks?hash=item220311359763&_trksid=p4506.c0.m245&_trkparms=72%3A727|65%3A12|39%3A1|240%3A1318

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oeste -- 17 Kasım 2008; 1:16:38 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.