Şimdi Ara

GÜRCİSTAN elektrikli otomobilini tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • Büyük bir coşkuyla tanıtımı yapılan aracın yılda 40 bin adet üretilmesi hedeflendi.


  Gürcistan yerli otomobil üretiminde büyük bir adım attı.Ülkenin ilk elektrikli otomobili, dev bir organizasyonla tanıtıldı.

  YILDA 40 BİN ARAÇ

  Tasarım olarak Tesla'nın modellerine benzetilen araçtan yılda 40 bin adet üretilmesi hedefleniyor.Ülke ekonomisi için önemli bir adım olan Gürcistan Avrupa pazarına 20 bin adet otomobil satmayı planladı.  TANITIMA YOĞUN İLGİ

  Projenin tanıtımı için dev bir gösteri hazırlandı. Etkinliğe binlerce kişi katılarak büyük bir coşku yaşadı.

  BAŞBAKAN: EKONOMİDE YENİ BİR SAYFA AÇILDI

  Gürcistan Başbakanı Mamuka Bahtadze de konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

  Bahtadze, ülke ekonomisi için yeni bir sayfa açıldığını otomobil üretimiyle binlerce kişiye istihdam sağlanacağını söyledi.  Gürcistan Ekonomi ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanı Natela Turnava ise "Bu projeyi bizim için eşsiz kılan şey, ilk Gürcü markası altında elektrikli otomobil üretecek olmamız. Gürcistan çevreye duyarlı, yeşil teknolojilerin uygulanması ve elektrikli araçların üretimi açısından bölgede önce konumunda." ifadelerini kullandı.
  http://www.kanalahaber.com/genel/o-ulke-elektrikli-otomobiline-kavustu-sasirtan-tasarim-h30598.html?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com


  ADAMLARA HELAL OLSUN. bunlar dünyanın kaçıncı büyük ekonomisiydi • Gelişen Dünya'da bizim gibi Suriyelilerle, saçma sapan siyasetçilerle uğraşanlar değil, teknolojiyle uğraşanlar kazanacak. Yoksa bir zamanlar köy dediğin Batum'da Hopa'yı geçer, Gürcistan'da geçer. 5 sene sonra arabasını alır gezersin, 10 sene sonra bakar durursun şirketlerine.
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.