Şimdi Ara

Gürcistan'dan araba alıp Tr de kullanmak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
350
Cevap
23
Favori
242.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam arkadaşlar.bu konu hakkında detaylı bilgileriinizi bekliyorum.türkiyede 30bin liralık arabayı Gürcistanda 5000 dolara (10 bin liraya) almak daha mantıklı geliyor.İki sene boyunca vergisi sigortası ve her 6 ayda bir Gürcistana giriş çıkış yapmayı da göze alarak söylüyorum.yıllık maliyeti 1000 Lira yani araç iki yıl için 12-13 bin liraya geliyor.6 ayda birde bi gezmiş oluyorsun.Daha sonra götür oraya biraz daha iyisini al gel değil mi.Yeşil pasaport almayı düşünüyorum.O zaman daha rahat olur mu?
  • slm arkadaslar ben azerbaycanda okuyorum ... şimdi gidip gürcistandan araba alsam ve zaten 4 ayda bir türkiyeye giriş cıkıs yapacagım vee 6 ayıı da doldurmamış olacagımm araba alsam her hangi bi sıkıntı olurmu ?? yanii burda en az daha 4 sene kalacagıım.. bilgi verirseniz sevinirim ..
  • Herkes kendince bir şey söylemiş ama bakalım mevzuat ne der ?

Turistik kolaylıklar kapsamı taşıtların süreleri
    MADDE 6 – (1) Türkiye Gümrük Bölgesi dışında yerleşik kişilerin getirdikleri taşıtlarına, 365 (üçyüzaltmışbeş) günlük dönem içerisinde 180 (yüzseksen) gün süre verilir.
    (2) Türkiye Gümrük Bölgesi dışında yerleşik kişilerden, malulen emekli olanlar ile ön emeklilik hakkı kazananlar dâhil yurtdışından emekli olanların, emeklilik belgesini ibraz etmeleri hâlinde, taşıtlarına 360 (üçyüzaltmış) gün süre verilir.
    (3) Bu maddenin (1) ve (2) nci fıkralarında belirtilen sürelerin tamamının kullanılmasından sonra, yeniden Türkiye’ye taşıt getirilebilmesi için kişi ve taşıtın, çıkış tarihinden itibaren en az 185 (yüzseksenbeş) gün süreyle fiilen yurtdışında bulunmaları gerekir.
    (4) Taşıt getirmek istedikleri tarih itibariyle son 185 (yüzseksenbeş) gününü kesintisiz olarak Türkiye Gümrük Bölgesi dışında geçirmediği anlaşılan kişilere, bu maddenin (1) ve (2) nci fıkraları kapsamında durumlarına uyan sürelerden taşıtın ve kişinin Türkiye’de kaldıkları süre düşüldükten sonra arta kalan süre verilir.
    (5) Taşıta verilecek süre hesaplanırken, taşıt ve kişi için süreler ayrı ayrı hesaplanır ve kısa olan süre verilir. 1 No.lu Taşıt Takip Programı kişilerin Türkiye’de taşıtsız olarak bulundukları sürelere ilişkin bir bilgi vermediğinden, kişinin Türkiye’de taşıtsız olarak bulunduğu süreler göz önünde bulundurulur.
    (6) Geçici ithal edilmek istenilen taşıta ilişkin mülkiyet değişikliği yapılmış olması halinde, taşıtın daha önce Türkiye’de bulunduğu süreler göz önünde bulundurulmaz.
    (7) Herhangi bir nedenle iç gümrük idarelerince teslim alınan ve yurtta kalma süresi bulunmayan taşıtların yurtdışı edilmek üzere sınır gümrük idarelerine sevk işlemleri, 1 No.lu Taşıt Takip Programına kayden en çok 7 (yedi) gün süre verilerek gerçekleştirilir.
    (8) Taşıtlar için gümrüklerden geçiş karnesi ibraz edilmiş ise yukarıda belirtilen süreler de dikkate alınarak, karnede belirtilen süreler dâhilinde işlem yapılır.
  • bende araştırıyorum bu konuyu arkadaşların yazdığı 1-2 sene önce şimdi değişen neler var
    benim bildiğim arabayı alıp geliyomuşsun 6 ayda bir gürcistana girip çıkman gerekiyomuş araç gürcistan plakalı oluyomuş her gittiğinde yeni bi plaka alıyomuşsun
    bilgisi olanlar aydınlatırsa sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeniBenSevdim..

Merhaba. Bir arkadasim gemide calısıyor. Gemideki arkadaslari , Gürcistandan araba alıp Türkiyede kullanıyorlarmıs. 3 ayda bir Gürcistana girmen gerekiyormuş. 3 ay Türkiyede kullanıyorsun yani. Sonra 1 gün de olsa gürcistana girip çıkıyorsun. Araba fiyatlarıda şaka gibi Böyle bir olay varmı. ? Bu kadar kolaymı yani ?

Bunu genelde Artvinliler yapıyor. 30000 e kadar her türlü cip alınabiliyor. Gurcistandan donerkende depoyu fulluyorlar, mis. Ancak ben yapamam, Ankara'da yasiyom Gürcistan uzak bana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben düşünüyorum araç 6 ay bende olacak yani ruhsatı 6 ay sonra gürcistanda kardeşime devir işlemi yapacağım o sokacak 6 ayda bu şekil olabilirmi peki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mnc07

bende araştırıyorum bu konuyu arkadaşların yazdığı 1-2 sene önce şimdi değişen neler var
    benim bildiğim arabayı alıp geliyomuşsun 6 ayda bir gürcistana girip çıkman gerekiyomuş araç gürcistan plakalı oluyomuş her gittiğinde yeni bi plaka alıyomuşsun

Valla hortlamış konu. Ama bu konuda şöyle bir sıkıntı var:

Aracı altı ay boyunca Türkiye'de kullanmanız için, kalan altı ay boyunca SİZ ve ARAÇ Gürcistan'da olmalı ve araç sizin üzerinize olmalı. Yani artık gir-çık yapılmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

quote:

Orijinalden alıntı: mnc07

bende araştırıyorum bu konuyu arkadaşların yazdığı 1-2 sene önce şimdi değişen neler var

Valla hortlamış konu. Ama bu konuda şöyle bir sıkıntı var:

Aracı altı ay boyunca Türkiye'de kullanmanız için, kalan altı ay boyunca SİZ ve ARAÇ Gürcistan'da olmalı ve araç sizin üzerinize olmalı. Yani artık gir-çık yapılmıyor.

ben hortlatdım
    hocam araştırdım biraz bu işi yapan tanıdıklar var gir çık yaptın mı tamam diyolar daha yeni kendileri getirdi bi araba
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakantrk

ben düşünüyorum araç 6 ay bende olacak yani ruhsatı 6 ay sonra gürcistanda kardeşime devir işlemi yapacağım o sokacak 6 ayda bu şekil olabilirmi peki ?

evet bunu bende merak ediyorum
  • cebinizde dolarlarla gürcistana girerken gürcü polisi yakalarsa direk hapise girersiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMETBİXİ06

cebinizde dolarlarla gürcistana girerken gürcü polisi yakalarsa direk hapise girersiniz

Ları ile bi şey olmaz demi

• İyiymiş valla. Gözüm yükseklerde değil bir focus 2 titanium yeter
  • aracın 6 ayda 1 kere giriş çıkış yapması lazımmış gürcistana bende araç almayı düşünüyorum
  • Oraya gitsek araba alip parçalayıp satak nasıl olur

• quote:

Orijinalden alıntı: ugur.k

Oraya gitsek araba alip parçalayıp satak nasıl olur

türk milletinden korkulur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _K_A_İ_N_

quote:

Orijinalden alıntı: ugur.k

Oraya gitsek araba alip parçalayıp satak nasıl olur

türk milletinden korkulur.

Kârlı olacaksa ben yaparim

• quote:

cebinizde dolarlarla gürcistana girerken gürcü polisi yakalarsa direk hapise girersiniz

İyi salladın.

2 gün önce geldim. Cebimde de 10.000 dolar vardı. Kimse dolar var mı, burada yassah hemşerim demez. Adamların derdi zaten turist gelsin, para harcasın. Bizim Türkler de disco ve tır parklarından çıkmadığına göre.... :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkman

quote:

İyi salladın.

2 gün önce geldim. Cebimde de 10.000 dolar vardı. Kimse dolar var mı, burada yassah hemşerim demez. Adamların derdi zaten turist gelsin, para harcasın. Bizim Türkler de disco ve tır parklarından çıkmadığına göre.... :)

sallamadım

http://www.aktifhaber.com/gurcistanda-tutuklanan-emekli-polise-9-yil-hapis-561091h.htm

http://www.haberler.com/gurcistan-da-5-5-yil-hapis-cezasina-carptirildi-3467980-haberi/

bununla ilgili çok haber var
  • quote:

quote:

quote:

İyi salladın.

sallamadım

http://www.aktifhaber.com/gurcistanda-tutuklanan-emekli-polise-9-yil-hapis-561091h.htm

http://www.haberler.com/gurcistan-da-5-5-yil-hapis-cezasina-carptirildi-3467980-haberi/

Sallamışsın.

Bunlar cebinde dolarla yakalananlar değil, kaçakçılık ve dolandırıcılık yaparken yakalananlar.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

İyi salladın.

sallamadım

Sallamışsın.

Bunlar cebinde dolarla yakalananlar değil, kaçakçılık ve dolandırıcılık yaparken yakalananlar.

cebinde dolarla yakalananlarda var iyi araştır
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.