Şimdi Ara

GURBETÇİLERDEN DEV SGK VURGUNU 25 MİLYAR DOLAR. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
2
Favori
25.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
245 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alamanya'dan %70'ler boşuna mı geliyor zannediyorsunuz?
  • Takvim'in her gün müjde verdiği emeklilerin kimler olduğu ortaya çıkmış oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-481916DD1 -- 13 Ocak 2020; 18:50:34 >
  • bu gurbetçi dediğimiz elin köln şehrinde bmw ile metro istasyonuna geldikten sonra içecek kutusuna buzdan yaptığı jetonları atıp beleş gazoz alan bir de vidyoya çekip marifet gibi paylaşan varlığımsıdır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

Saçma bir konu malvolorne, her konuya mesaj atıp durma linkini. Birileri dolandırmış sgk 'yı memurlarda ayakta uyumuş olmuş bitmiş, bu olaylar ilk değil defalarca oldu oluyor da.
    Sen boyle yazdigina gore isin ucu yine akp ye dokunuyor belli ki

• SGK bunun farkına yeni varmış öyle mi.?

Arkadaşlar siz doydunuz mu.?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cem

Sen boyle yazdigina gore isin ucu yine akp ye dokunuyor belli ki

Alıntıları Göster
    Hiç alakası yok, siz bahene arayıp durun, hatta başına taş düşsün gel buraya konu aç akp yüzünden oldu de. İyice bu kadar çaresiz kaldınız çünkü.

SGK haberlerin arat ssk haberlerini de arat yıllardır böyle insanları ve 10 k ver 20 k para seni emekli yapalım diye binlerce milyonlarca toplamda insanlara ne katakulliler yapıldı, şimdi mi bu mu aklınıza geldi. Her 3 5 senede çıkan haberler bunlar geçmişi ara gör. Memurlar.net 'te her sene 2 senede bir böyle haber okumaya ben alıştım ama sen alışamıyorsun çünkü derdin başka. Bende olmasın isterim ama ama ile olmuyor her yer de kötü insanlar varsa dünya bile buna çare bulamaz.

Düzenleme = Al bir google aratması ile her ay her yıl farklı farklı haberler, son hikayede 25 milyar dolar hikayesi oldu.
    https://onedio.com/haber/sgk-yi-milyonlarca-lira-dolandirdilar-para-karsiligi-engelli-raporu-hasta-olmayan-kisilere-binlerce-liralik-ilac-891131

İlk haber Tekirdağ 'da ne garip chp daha fazla burada ama insan insan olamadıktan sonra chp li olsun akp li olsun ya da her ne olursa olsun insan olamadıktan sonra partisi martisi vatanı milleti kalmıyor bu işin
    https://www.haberler.com/sgk-yi-dolandirarak-25-milyon-lira-zarara-ugratan-12663361-haberi/
    http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/250-milyon-tllik-sgk-dolandiriciligi-41386069
    https://eksisozluk.com/sgkyi-25-milyar-dolar-dolandiran-700-bin-gurbetci--6319808
    https://www.yurtgazetesi.com.tr/turkiye/sgk-yi-dolandirdilar-353-bin-lira-zarar-h135438.html

Her haber kanalını koydum sana google 'de arayınca ortalık bunlardan geçilmiyor ve daha diyeyim bunları daha çok göreceksin akp gittikten sonra bile göreceksin. Biz insan olmayı öğrenemediğimiz sürece de çok göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x2yk -- 13 Ocak 2020; 19:30:58 >

• Teknolojikadam07 kullanıcısına yanıt
    Ama bazıları daha aç, doyanın tabağından alınacak.

• Bu sahte emeklilikle maaş alanların hepsi müslümanım diye geçinip akpye oy veriyordur.

• quote:

Hiç alakası yok, siz bahene arayıp durun, hatta başına taş düşsün gel buraya konu aç akp yüzünden oldu de. İyice bu kadar çaresiz kaldınız çünkü.

SGK haberlerin arat ssk haberlerini de arat yıllardır böyle insanları ve 10 k ver 20 k para seni emekli yapalım diye binlerce milyonlarca toplamda insanlara ne katakulliler yapıldı, şimdi mi bu mu aklınıza geldi. Her 3 5 senede çıkan haberler bunlar geçmişi ara gör. Memurlar.net 'te her sene 2 senede bir böyle haber okumaya ben alıştım ama sen alışamıyorsun çünkü derdin başka. Bende olmasın isterim ama ama ile olmuyor her yer de kötü insanlar varsa dünya bile buna çare bulamaz.

Düzenleme = Al bir google aratması ile her ay her yıl farklı farklı haberler, son hikayede 25 milyar dolar hikayesi oldu.
    https://onedio.com/haber/sgk-yi-milyonlarca-lira-dolandirdilar-para-karsiligi-engelli-raporu-hasta-olmayan-kisilere-binlerce-liralik-ilac-891131

İlk haber Tekirdağ 'da ne garip chp daha fazla burada ama insan insan olamadıktan sonra chp li olsun akp li olsun ya da her ne olursa olsun insan olamadıktan sonra partisi martisi vatanı milleti kalmıyor bu işin
    https://www.haberler.com/sgk-yi-dolandirarak-25-milyon-lira-zarara-ugratan-12663361-haberi/
    http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/250-milyon-tllik-sgk-dolandiriciligi-41386069
    https://eksisozluk.com/sgkyi-25-milyar-dolar-dolandiran-700-bin-gurbetci--6319808
    https://www.yurtgazetesi.com.tr/turkiye/sgk-yi-dolandirdilar-353-bin-lira-zarar-h135438.html

Her haber kanalını koydum sana google 'de arayınca ortalık bunlardan geçilmiyor ve daha diyeyim bunları daha çok göreceksin akp gittikten sonra bile göreceksin. Biz insan olmayı öğrenemediğimiz sürece de çok göreceğiz.

Alıntıları Göster
    Ben nediyom sen ne diyon. Daha ne demek istediğimi bile anlamamışsın.

Hani şunu kullanmayı pek istemem ama

YAWW HE HE

• Cem kullanıcısına yanıt
    İşte diyorum ya sen antenleri kapatmışsın, sorun sende sen böyle olduğun sürecede daha insanları kimseyi ve kendini bile anlayamayacaksın. Anladııııı, ıııı yine anlamadı. :)

Bak senin üstündeki üye mesajını beğenip durur anca, aynı o da senin gibi çaresiz, napıyor diyor ki müslanım derlermiş ve o insanlar akp ye oy veriyordur diyor işte bu gibi insanlar şahıslar nefret ile kin ile kötülük ile beslendiği sürece anca kir atarak kötülükler yazarak nefes alır işte o yüzden sizler kapalısınız at gözlüğü tabiri ile hayatınıza devam ediyorsunuz ama ben bakıyorum akp iktidar oluyor işte içinizdeki insanlığa olan nefreti kini kötülüğü bıraktığınız gün belki bir şeyler değişmeye başlar bu ülke de. Yoksa ha çalıyorsa akp lidir ya da şudur budur diye insanları hedef tahtası yaptığınız sürece bir gram ilerlemz bu ülke ve bir kesimde bir gram ilerleyemez. :) Neyse size bu kadar sosyal mesaj yeter. :) Ama bunu da anlamazsın sen. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x2yk -- 13 Ocak 2020; 19:42:11 >

• Çok yakında af çıkar bunu yapanlara. Devlete bu yakışır

• Ya halkın ağzına bal çalıp gss borçlarını yapılandırmaya veya silmeye gidecekler.

Ya da gss aylık ödeme tutarı artacak.

Bir nevi suspayı.

• quote:

İşte diyorum ya sen antenleri kapatmışsın, sorun sende sen böyle olduğun sürecede daha insanları kimseyi ve kendini bile anlayamayacaksın. Anladııııı, ıııı yine anlamadı. :)

Bak senin üstündeki üye mesajını beğenip durur anca, aynı o da senin gibi çaresiz, napıyor diyor ki müslanım derlermiş ve o insanlar akp ye oy veriyordur diyor işte bu gibi insanlar şahıslar nefret ile kin ile kötülük ile beslendiği sürece anca kir atarak kötülükler yazarak nefes alır işte o yüzden sizler kapalısınız at gözlüğü tabiri ile hayatınıza devam ediyorsunuz ama ben bakıyorum akp iktidar oluyor işte içinizdeki insanlığa olan nefreti kini kötülüğü bıraktığınız gün belki bir şeyler değişmeye başlar bu ülke de. Yoksa ha çalıyorsa akp lidir ya da şudur budur diye insanları hedef tahtası yaptığınız sürece bir gram ilerlemz bu ülke ve bir kesimde bir gram ilerleyemez. :) Neyse size bu kadar sosyal mesaj yeter. :) Ama bunu da anlamazsın sen. :)
    Devam ediyo

• Burada gurbetçinin bir yaptırım ve manipule etme gücü yok, sgk ya tek gitse kimse yüzüne bakmaz, kıyakta geçmez, kanun neyse uygular!
    Burada haberde geçtiği gibi aracı bazı kişi ve kuruluşlar gurbetçilerden 3000 avro alıp, kağıtları ve işlemleri onlar adına, belli ki kurum içinde anlaşmalı birileriyle yapmışlar, yani vurgunu yüz, ikiyüz kişi yapmış, parayı da belli ki onlar götürmüş oluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cem kullanıcısına yanıt
    Ederim üye sen yeter ki çaresiz kal karşımda. :)
  • Türkiye'deki emeklilik sistemi soygun ve hırsızlık sistemidir .Bunu hükümetler yaptı zaten vatandaş nerden bilsin? M.vekilleri 2 yılda emekliliği getirdi 15 bin alıyor 2 yıl mv olan.. Ali tezel'in her ilde bürosu vardı çünkü emeklilik sisteminde çok açıklar vardı sadece mv bakanlar soymuyor vatandaşta soyabiliyordu. Mesela A.tezel diyor tv'deki programında soru soran vatandaşa: aylık ödemeni 30 gün yerine 5 günden yatır emekli maaşın 6 katı olsun

Emeklilik maaşları, ödenen pirim , ödeme yılı, işin zorluğu (katsayı için),malûllük durumuna göre tekrar hesaplanması gerekiyor. Kıyak emeklilik gibi şeyler de kaldırılması gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 13 Ocak 2020; 20:25:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tek_Kisilik_Muhalefet

Türkiye'deki emeklilik sistemi soygun ve hırsızlık sistemidir .Bunu hükümetler yaptı zaten vatandaş nerden bilsin? M.vekilleri 2 yılda emekliliği getirdi 15 bin alıyor 2 yıl mv olan.. Ali tezel'in her ilde bürosu vardı çünkü emeklilik sisteminde çok açıklar vardı sadece mv bakanlar soymuyor vatandaşta soyabiliyordu. Mesela A.tezel diyor tv'deki programında soru soran vatandaşa: aylık ödemeni 30 gün yerine 5 günden yatır emekli maaşın 6 katı olsun

Emeklilik maaşları, ödenen pirim , ödeme yılı, işin zorluğu (katsayı için),malûllük durumuna göre tekrar hesaplanması gerekiyor. Kıyak emeklilik gibi şeyler de kaldırılması gerekiyor
    2 yıl miletvekili olan emeklilik hakkını elde ediyor, ileride emekli olduğu zamanda dediğin maaşı alır hale geliyor bu konuda bilgin vardır herhalde, hemen iki yıl milletvekili oldum sonra şak diye gelsin 15 k olayı yok.

• quote:

Ederim üye sen yeter ki çaresiz kal karşımda. :)
    çokkk çaresiz bıraktın beni bi bilsen
  • quote:

2 yıl miletvekili olan emeklilik hakkını elde ediyor, ileride emekli olduğu zamanda dediğin maaşı alır hale geliyor bu konuda bilgin vardır herhalde, hemen iki yıl milletvekili oldum sonra şak diye gelsin 15 k olayı yok.

Alıntıları Göster
    Biliyorum yaş şartını vs doldurması gerekiyor... Kanun 2011 yılında çıktı çiftçilere pirim ödemeden emeklilik hakkıyla birlikte 50-55 yaşı geçen ve 2 yıl mv olan emeklilik hakkı ve diğer hakları alıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 13 Ocak 2020; 20:42:14 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.