Şimdi Ara

Günün Sorusu Witcher 3 ve Gtx 1060 ?!?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir istirhamım var..

İlk önce sistemim şu şekilde;

q9550 e0 => 3.2 ghz (oc)
    asus p5q deluxe
    4gb corsair ram
    gtx 570 ekran kartı

Ben ilerisi için yatırım amaçlı ve özellikle Witcher 3'te en az medium ayarda (medium kafi) 60 fps ye yakın (fantastik bir beklenti değil inşallah) ve doom da da iyi kalitede görüntü alabilmek için ekran kartımı değiştirmek istiyorum. Bu sistemde low ayarda witcher 3, 43 fps yi görüyor bazen ama aksiyon zamanları ve atın üzerinde 25lere iniyor.

high end birşey alamam. gtx 1070 ve 80 o yüzden şu anda gündemde değil. Sizce gtx 1060 alsam witcher performansında belirli akıcı bir değişiklik olur mu yoksa darboğaz mı yapar? Sizce gereksiz mi? Oyun için alacağım için bu bilgi önemli. 1060 ın özellikleri hoşuma gitti doğrusu.

Önerilerinizi ve bilgilerini paylaşmanızı bekliyorum.

• Hızaşımı hissedilir bence.

GTX570 zaten gtx1050 den daha yavaş değil mi(%20 kadar)?

arada gtx1050 ti var birde.

sonra gtx1060 gtx 1050 den %90 daha hızlı değil mi?

2 katından daha hızlıya denk gelebilir.

İşlemci ayak bağı olursa 1.5 katı olur işte. Minimum fps değişmeyebilir işlemci yüzünden.

Bir de 220W yerine 120W güç istiyor olacak.
  • Eyvallah dostum..

Gayet aydınlatıcı oldu. Bir de almışken 6gb lığını alayım diyorum.
  • Elinizde ki butceyle komple sistem kurun o işlemciyle 1060 dan performans alamazsınız elnizide ki işlemcinin güncel oyunlarda performansını bılmıyorum 1060 almaktansa dengeli bi sistem kurmanız daha mantıklı 8 gb ram zaten şart güncel oyunlar için 1050ti ekran kartlı i3 ya da yeni seri pentium işlemcili g4560 olması lazım bi sistem kurabılırsınız 2 çekirdek 4 sanal cekirdekli bi işlemi i3 performansını vermekte ki teknoseyir sitesinde inceleme mevcut ekonomık ve performanslı bi sistem kurarsınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @webber

O kadar fazla bütçem yok. Zaten ileride komple sistemi değiştireceğim için iyi bir ekran kartı kalsın onun üzerine zaten onun üzerine kurarım diyorum.

ramleri ekran kartı alırken 8 leyeceğim bu arada.

hem 1000 tl m var.. hadi gtx 570 i 250 ye sattım. 1250 artı yukarıdakiler...Bunlarla kurulan sistem ne kadar güçlü olabilir ki. bir yıl sonra param olduğunda sistemi değiştirip gtx 1060 ile kullansam daha optimum bir plan gibi geliyor..

bu arada witcher da 1.5 kat performans verecekse beni gayet mutlu eder..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lull_82 -- 26 Nisan 2017; 0:29:35 >
  • https://www.youtube.com/watch?v=9r84HcI9cf4 bu lınkte kullandıgın ıslemcının wıtcher 3 ıle testı var aynı sekılde youtubeden aratarak ıslemcının yenı oyunlarda kı performansını gorebılırsın bu arada kullandıgın guc kaynagını bılmıyorum 550-650w guzel bı guv kaynagıda lazım elınde yoksa 250 tl cıvarı malıyetın var bılgısayarını kısa vadede guncelleyeceksen alıp kullanılabılır kartın performansı elınde kı sıstemle ıc acıcı olmaz
  • Konu sahibinn güç kaynağından bahsetmen manasız olmuş, konu sahibinn kafasıda snn bu mesajınla karışabilir bu sebeple her ihtimale karşın konuya açıklama yapma gereği hissetim.
    Belliki Gtx 570 nasıl bir karttır, nekadar yakar konusuna vakıf değilsin, bu durumda sana şöyle bir bilgi verelim ; gtx 570 nvidiadan çıkan stok halde 220W TDP li bir kart ama özel ürtimleri 250W civarında, gtx 1060 ise nvidia çıkışı 120W tdp li yani tam yarısı haliyle özel üretimleride aynı şekilde yine 570 in özel üretimlerinn yarısı kıvamında olur, bu durumda gtx 570 i sorunsuz çalıştıran güç kaynağı aynı anda 2 adet gtx 1060 a yetebilir, kısaca konu sahibi gtx 570 ini çıkartıp yerine 1060 taktığında grafik ve oyun uygulamalarında (kısaca yüklenmelerde) mevcut güç kullanımı en az 100W civarı düşecektir.

Aşağıda nvidia nın sitesinden bu kartların bilgilerine erişebilirsin, TDP ve minimum psu gereksinimleri sayfalarda en aşağılarda.

GTX 570 TDP değeri 219W ve önerilen psu 550W denmiş :http://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-gtx-570/specifications

GTX 1060 için TDP değeri 120W ve önerilen psu 400W denmiş :http://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-gtx-1060/specifications

• guzel acıklama elınde kı kartın guc degerlerının 1060 ın bu kadar ustunde olması psu ıhtıyacı duyurmaz
  • Bence ikinci el bir kart al. O sisteme bu kadar para baglanmaz. Ileride ne olacağı hiç belli olmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İleride sistem değişecekseniz şu anda witcherı rx 480/470/570 de açar şu anda ekran kartına abanırsanız olmaz ekran kartları çok çabuk eskiyor mesela bakın 980e geçen serinin 1080i ama noldu 1200 liraya o performansı alıyoruz ekran kartlarını yakalamak çok zor bilgisayarda

• O işlrmciylr olmaz önce işlemciyi sonra ekran kartını değiştir.

• Selamlar o işlemciye daha iyi bir ekran kartını zaten alamazsınız alsanız da darboğaz olacak.

Macera yapıp benim zamanında yaptığım gibi 4 ghz'ye işlemciyi o.c edebilirsiniz (sizin de anakart iyi, yapabilir). Ben de gtx 660 almıştım o şekilde sorunsuzdu genelde. Ama düşünün sizin gtx 570 de zaten benziyor gtx 660'a.

Malesef yeni jenerasyona geçmeniz gerekiyor. Emin olun Pentium g4560 bile alsanız uyumlu anakartı ile, 8gb ramin yanı sıra gtx 1050ti takabilir ve witcher 3'de high detayda rahat oynayabilirsiniz. (hairworks kapalı). q9550 artık çok eski bir işlemci ve single thread'de dökülüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dovahkiin_16 -- 26 Nisan 2017; 10:43:34 >
  • Yerinizde olsam illaki birşeyler alacaksam GTX670 ayarlardım 300-350 civarına.1080p orta-yüksek ayarlarda 50-60 fps civarı alırsınız.Yeni sisteme yatırım diye verim alamayacağınız ekran kartını almayın.Belki yeni sistemi 2 sene sonra alacaksınız ve şu anda 1060 fiyatına,1060'dan daha performanslı bir kart alacaksınız.
  • Lull_82 kullanıcısına yanıt
    İleride, diyelim ki 1 sene sonra yeni sistem toplayacağınız zaman her iki cephede de yeni ekran kartları çıkmış olacak. Doğrudan size hitap etmese bile mevcut kartların fiyatını, dolaylı olarak da ikinci el kartların fiyatlarını etkileyecek. Şu an alacağınız ve verimsiz olarak kullanacağınız GTX 1060 modeller özellikle ikinci el piyasasında çok uygun olacak.
    Şu anda garantili ikinci el 4 GB R9 380 veya GTX 960 500 TL civarında bulunabiliyor, mevcut sisteminizde işinizi fazlasıyla görecektir. Yeni sistem toplayacağınız zaman da değerli olacak ve iyi bir fiyata satabileceksiniz.
    Ayrıca anakartınız gördüğüm kadarıyla DDR2 destekli. İkinci el DDR2 bellekler haliyle çok ucuz, hiç beklemeden 8 GB'a tamamlayın.
  • Arkadaşlar

hepinize çok teşekkürler, yorumlarınız sayesinde sistemi satıp komple yeni bir sistem kurmaya karar verdim.

sistemi g4560 + 8 gb + 1050 ti yapacağım. elimdeki para ile en optimum sistem bu bir de ssd eklemeyi düşünüyorum.

BU ARADA YUKARIDAKİ SİSTEMİM SATIŞTADIR KISA MESAJDAN BANA ULAŞABİLİRSİNİZ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lull_82 -- 6 Mayıs 2017; 21:32:21 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.