Şimdi Ara

Günün Retro Oyunu:)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
1.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Son zamanlarda hem ülkemizde ve daha da çok olmak üzere dünyada oldschool ya da dilimizdeki tabiriyle eski usul- retro oyunlara ilgi giderek artmakta. Özellikle yeni çıkan konsollarda oynananabilen eski konsol oyunlarının artışı (başta virtual console ya da psn store daki klasikler) bunun en büyük kanıtı sanırım. En basitinden Wii nin en çok satılan ilk 50 oyunu arasında hala 8bitlik Megaman 9 bulunmakta:)
    Her ne kadar yeni çıkan her oyun bi öncekini teknoloji ve eğlence açısından geride bıraksa da, eski oyunlar da insanlara apayrı bir zevk veriyor.

Bu konuda ise çok değerli arkadaşlardan hergün onlarca mail alıyorum. Çoğu ise belirli retro konsollara (gameboy,snes, famicom/nes, mega drive, master system vb) ait favori oyunlar ya da bilinmeyen güzel oyunlar hakkında fikir içerikli oluyor. Aslında retro oyunlar hakkında bir blog yazıyorum fakat bundan sonra buradan da hergüne bir adet olmak üzere, fazla bilinmeyen fakat bi okadar güzel olan ya da klasikleşmiş olan oyunlar ya da nadir olarak da konsollar hakkında bilgi vereceğim
    ilgilenen herkes lütfen yorumlarını ya da bilgilerini esirgemesin, forum ruhunu yaşatalım:)

Yaşasın oyun oynamak!:)

• 9 yıldır müzikle ilgileniyorum çeşitli enstruman çalmama rağmen bir süredir Chiptune ile ilgileniyorum. Nintendocore müzik yaptıktan sonra garip bir değişim oldu LSDj ve Gameboy DMG-01 ile koskoca Dj'lere taş çıkaracak kadar başarılı olduğunu gördüm. Belki gerçek kayıtlarımda bile bu kadar uğraşmadığım ama Castlevania - Bloody tears, Vampire killer, Wicked Child, Symphony of the nights parçalarını sadece gitarda çalmak günlerimi verdiğimi hatırlıyorum. Ne kadar gariptir ki; 1987 yılında yapılan müzikler şuanda yaptığımız müziğin 1/4'ü olamıyor. Retro bir yaşam tarzıdır. Bu yüzden sonsuza dek 80's ve Retro...

Tam destek
  • Sabırsızlıkla bekliyorum aykhut. Şimdiden kolay gelsin...
  • Vallaha Hep Aklımda Olan Bir Düşünce Hatta Acemi Usülü Bir Face Sayfası Bile Açtım Olurda Desteklik Bir Durum Olursa Yardım Ederiz Ne Demişler Damlaya Damlaya Göl Olur

http://www.facebook.com/pages/RetrOyun/294290740650218

Günün Retro Oyunu:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scavus -- 15 Mayıs 2012; 12:38:04 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.