Şimdi Ara

Günlük Sakal Tıraşı Olanlar-Yaprak Jiletçiler-Çok Bıçak Sevenler Derneği (Üye alımına başladık :D )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
5
Favori
4.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 9 ay
  • Cevaplayan Üyeler 41
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 40
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 gün 14 saat 49 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 13
  • Favoriye Eklediklerim 5
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • photo_canon1 (40 mesaj) Can-KSK (9 mesaj) Tw Scott (9 mesaj) Ridooo (8 mesaj) Mühle Türkiye (5 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (34 mesaj) Mobil (59 mesaj) Mini (10 mesaj) Uygulama (11 mesaj)
  • @
3 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Günlük Sakal Tıraşı Olanlar-Yaprak Jiletçiler-Çok Bıçak Sevenler Derneği (Üye alımına başladık :D )
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2188 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Merhaba forumdaşlar...

15 senedir tıraş olan ve son 6 yıldır da günlük tıraş olan biriyim. Böyle bir konu açmak istedim çünkü deneyimlerimizi, sorunlarımızı paylaşıp çözüm bulabileceğimizi düşünüyorum.

Benim hikayem:
    Son 2 haftadır meraklandım ve şu stick arko tıraş sabununu(herkes bilir sanırım babalarımızın kullandığından) markette görünce alıverdim aklıma nereden estiyse(normalde jelle tıraş olurdum). 10 senelik bir tıraş fırçam da vardı(wilkinson sword ama anca 3-5 defa kullanmışımdır), emektarlarla deneyeyim dedim ve sonuç muazzamdı. yumuşacık sakal ve tıraştan aldığım haz. Daha önce hiç zevkle tıraş olmamıştım. Şimdi bu işi daha zevkli yapmanın yollarını arıyorum. Her gün yapılan şeyden zevk almak mühim bence...

Bu arada ben Mach3 ile traş oluyorum. Ama ileride yaprak jilete geçmeyi de düşünmyor değilim ayda belki özel günlerde filan...

Sizlerin de düşüncelerini bekleriz...

|
    |

• Binbaşı
    1666 Mesaj
    Herkes sussun.
    |
    |
  • Teğmen
    185 Mesaj
    Geltir takip ederim. Üniversiteden beri seyrek sakalıma geleneksel traş olurum. Bana kalırsa bu iş hastalıktır. Çünkü bir sürü sabun, bir sürü fırça vs vs hep bir birini getirir para bırakmaz adamda. Issizim herhalde bir iş sahibi olsam bende yeni yeni ürünler alırdım. Suanlik orak makine, proraso sabun, lider fırça, farklı farklı jiletler ile traş oluyorum. Kullan at, vs ürünleri geride bırakır, cilt için en saglikli olanıdır geleneksel ıslak traş.
    |
    |
  • Yarbay
    2188 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Eyvallah hocam
    |
    |
    ibocan_52 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2188 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: MonacoDoom

Sinek kaydı traş için hassas cilt sert sakala ne tavsiye edersiniz bu 3 başlıklı traş makineleri (300 400 tl olanlar) yada 4 5 bıçaklı gillette hangisi daha mantıklı olur tecrübeli arkadaşlardan fikir bekliyorum.
    şahsen ben mach 3 derim, gayet yeterli. 5-6 bıçaklılar işin fantezisi benim için, çok gereksiz. denemek için almıştım askerde, pek fark göremedim. burada önemli olan şey, tıraş öncesi yüzü tıraşa hazırlamak. iyi bir sabun yada köpük/jel ile sakalı yumuşatmak. ondan ötesi gerçekten kolay. hadi hayırlı tıraşlar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi photo_canon1 -- 30 Eylül 2019; 9:23:0 >
  • Yarbay
    2288 Mesaj
    Bu aşağıdakinin tadını alan bir daha jel, köpük, 3-4-5-6-7 bıçaklı kartuşlu kullanmaz.
    Bu aralar favori aletim Mühle R41.

< Resime gitmek için tıklayın >
    |
    |
  • Yarbay
    2188 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Geç cevap için kusura bakmaa hocam, beni 1 ay götürüyor hocam ortalama.
    |
    |
    Tw Scott kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    57 Mesaj
    Ustura kullanıyorum ben permasharp bıçağı takarak. Permasharp'tan oldukça memnunum. Bi ara stajdan dolayı komple sinekkaydı dolaşıyordum o zaman astra kullandım bir süre o da iyiydi. Sinekkaydı olacağım zaman ustura değil de bu metal tıraş bıçaklarından kullanıyorum (jiletli tıraş makinası diye geçiyor yamulmuyorsam ismi) Şimdi bir senedir sinekkaydı olmuyorum ama boyun çevresini, dudak altını filan usturayla alıyorum permasharp bıçağı kullanarak. Sabun olarak arko sabunu kullanıyorum fırça ile. Eyüp Sabri Tuncer'in tıraş kolonyası da var gerçekten çok hoş, nostaljik bir görünümü var. Geleneksel tıraş benim için bir zevk.
  • Binbaşı
    1369 Mesaj
    En son askerde tıraş oldum. Askere giderken alışveriş yaptığım yer gillette blue 3 önerdi. Ama pek iyi kesmedi. Onun yerine gillette mach 3 aldım. Ondan da istediğim verimi alamadım. Sabah tıraş oluyordum öğlen komutan görünce sen tıraş olmadın mı diye soruyordu. En son gillette fusion 5+1 alıp kullandım. Yalan olmasın 1 veya 2 haftada bir başlığını değiştirip kullandım. Tabii askerde sıcak su yoktu. Onun da biraz etkisi oldu.

Köpük olarak başta normal köpük kullanıyordum. Sonra jel köpük deneyeyim dedim. O da pek iyi sonuç vermedi. Tekrar normal köpüğe döndüm. Arko ile gillettenin köpüklerini kullandım.

Ne günlerdi ama. Sabah herkesten önce uyanıp tıraş olmaya gidiyordum. Benden sonra gelen adam benden önce işini bitirip çıkıyordu.

Şu an tıraş olmuyorum. Umarım bundan sonra da tıraş olmam gerekmez.

• Çavuş
    57 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: photo_canon1

ne güzel hocam, ben de ustura olayını bir ara denemek istiyorum ama ne zaman olur bilmiyorum işte :)
    Deneyin hocam mutlaka denildiği gibi korkulacak bir tarafı yok. Sadece bıçağı kullanırken yatay hareket yapmamaya dikkat edin tamamen yukarı-aşağı olacak şekilde. Mutlaka diğer elinizle tıraş edilen bölgeyi gerdirin. Gerdirilmediği takdirde deride kesikler oluşabiliyor. Kılcal çizikler illaki oluşabilir. Şu ana kadar ellerim, parmaklarım, kolum dışında derin kesik yaşamadım. En çok kesiği bıçağı takıp çıkarırken parmağımda yaşadım. Ama usturayla tıraşın zevkini alınca insan daha bırakamıyor.
  • Yarbay
    2188 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

eyvallah hocam, birgün deniycez :)
    |
    |
    Soap_MacTavish kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2188 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

hocam bu sakala ustura gider :))
    |
    |
    TEHET kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    366 Mesaj
    22 yaşındayım iki senedir ustura ile traş oluyorum. Tek seferde dümdüz ettiği için kullanıyorum aslında. 3-5 bıçaklıların arasına sıkışan kıl beni deli ediyor. Ayrıca ustura aşırı ekonomik. O yüzden forever Ustura... :)
  • Yarbay
    2702 Mesaj

Hafta sonu bir fırça alıp deneyeceğim . Sakalı mıstiğim halde arkadaşlar kesmemişsin , geceden kesmişsin fln diyorlar. Sakallar sert galiba jilet alamıyor. Fırçayla yumuşatınca daha iyi keser belki .
    |
    |
    photo_canon1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2288 Mesaj
    Geleneksel tıraş'a merak salanları biraz daha heveslendirelim

< Resime gitmek için tıklayın >
  • Yarbay
    2288 Mesaj
    2020 açılışını yapalım bakalım.
    |
    |
  • Yarbay
    2188 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    up
    |
    |
  • Yarbay
    2188 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    up
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
triple negative breast cancer
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,431
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.