Şimdi Ara

[GÜNLÜK] Meşhur Lahana Diyeti'ni Yapıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Diyeti çok duymuştum ama yapmaya dün karar verdim. Benim gibi obezite hastalarında, ameliyat öncesi diyabet hastalarında kullanılan bir diyet türü. Bir hafta içerisinde vücuttaki fazla suyu ve ödemi attırıyor. Diyet sonunda verilen kilonun %34'ü yağdan gidiyor. Metabolizmayı lahana sayesinde düzene sokuyor. Lahana çorbası çok lezzetli bir şey değil ama mide bulandıracak bir şey de değil. Sevmeyen kesinlikle yapamaz ama orası ayrı bir konu.

Her günün sonunda ve diyetin sonunda neler hissettiğimi vs. yazacağım. Hem kendim için bir günlük tutmuş olacağım hem de etkisini merak eden arkadaşlar için bilgi vermiş olacağım.

1.Günün Kuralı : Sınırsız lahana çorbası ve sınırsız meyve. (Muz gibi yüksek şeker içeren ve dolayısıyla yüksek kalorili olan meyveler yasak.)

Başlangıç : 139.5 Kg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BA684F01A -- 19 Şubat 2018; 9:41:42 >

• lahana yiyecekmiste, kilo verecekmis, laa madem lahana suyu emiyor -bu bilgiyi ilk efa duydum-
    sende kilo yapan su degil yag kardes yagi emen bisey bul yada kafani kullan

her yemekten once salata ye ki su ic acligini alsin, aksam 6 dan sonra yuksek kalorili seyler yeme , aciktiysan bol bol bol bol esebine kadar bol su ic

siz siskolarin sorunu ne anlamiyorum , laa cozum gayet basit , su ic salata ye bitti gitti ha tembel, aciz degilsen spor yap istedigini ye

bide dunyada bu kadar ac insan varken hagni vicdanla lopur lopur yiyorsunuz anlamiyorum

allah akil fikir versin
  • Başarilar, gunluk verileri istiyoruz mutlaka. Umarim yilmaz ve yarida birakmazsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: theVerge

Başarilar, gunluk verileri istiyoruz mutlaka. Umarim yilmaz ve yarida birakmazsin.

Teşekkür ederim. Uzun süredir diyet yapan birisiyim zaten. 2-3 haftalık periyotlarla sürekli diyetler yaptım ama tamamen kafama göreydi. Bir de bu diyeti denemek istedim. Bir üstünüzde mesaj atan arkadaşı görüyorsunuz. Böyle tipler yüzünden kimsenin forumda bir şeyler paylaşası gelmiyor. Ben sürekli yediğim besinleri araştırırım. Ne yersem kas kaybederim, ne yersem su kaybederim bilirim. Adam bana lahana su emmiyor diyor. Lahananın su emdiğini yazmış mıyım hocam siz söyleyin ?
    145.5 kilodan sadece 3 hafta ve 2 hafta ayrı ayrı diyet yaparak ve arada da aşırıya kaçmasam da eski düzenimle yemek yiyerek 139.5 kiloya kadar indim. Hedefim yaz sonuna kadar 110 civarlarını görebilmek.
    Üniversite sınavına hazırlandığım için şu anda spor yapamıyorum pek ancak HIIT Cardio yapmaya çalışacağım.
    Üstteki arkadaştan çok bahsetmiş olacağım ama emin olun benim yaşadıklarımı yaşasaydı 200 kilo olmaya bile razı olurdu. Uzun süreli majör depresyon geçirdim. 5 yıl gibi bir sürede 60 kilo aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: RichardB

lahana yiyecekmiste, kilo verecekmis, laa madem lahana suyu emiyor -bu bilgiyi ilk efa duydum-
    sende kilo yapan su degil yag kardes yagi emen bisey bul yada kafani kullan

her yemekten once salata ye ki su ic acligini alsin, aksam 6 dan sonra yuksek kalorili seyler yeme , aciktiysan bol bol bol bol esebine kadar bol su ic

siz siskolarin sorunu ne anlamiyorum , laa cozum gayet basit , su ic salata ye bitti gitti ha tembel, aciz degilsen spor yap istedigini ye

bide dunyada bu kadar ac insan varken hagni vicdanla lopur lopur yiyorsunuz anlamiyorum

allah akil fikir versin

Allah size akıl fikir versin. Umarım insanlarla nasıl konuşulacağını bir gün öğrenirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HedefeDogru

quote:

Başarilar, gunluk verileri istiyoruz mutlaka. Umarim yilmaz ve yarida birakmazsin.

Teşekkür ederim. Uzun süredir diyet yapan birisiyim zaten. 2-3 haftalık periyotlarla sürekli diyetler yaptım ama tamamen kafama göreydi. Bir de bu diyeti denemek istedim. Bir üstünüzde mesaj atan arkadaşı görüyorsunuz. Böyle tipler yüzünden kimsenin forumda bir şeyler paylaşası gelmiyor. Ben sürekli yediğim besinleri araştırırım. Ne yersem kas kaybederim, ne yersem su kaybederim bilirim. Adam bana lahana su emmiyor diyor. Lahananın su emdiğini yazmış mıyım hocam siz söyleyin ?
    145.5 kilodan sadece 3 hafta ve 2 hafta ayrı ayrı diyet yaparak ve arada da aşırıya kaçmasam da eski düzenimle yemek yiyerek 139.5 kiloya kadar indim. Hedefim yaz sonuna kadar 110 civarlarını görebilmek.
    Üniversite sınavına hazırlandığım için şu anda spor yapamıyorum pek ancak HIIT Cardio yapmaya çalışacağım.
    Üstteki arkadaştan çok bahsetmiş olacağım ama emin olun benim yaşadıklarımı yaşasaydı 200 kilo olmaya bile razı olurdu. Uzun süreli majör depresyon geçirdim. 5 yıl gibi bir sürede 60 kilo aldım.

sevgili guzel kardesim, haklisin, insanlarin ne cektigini, ne yasadigini bilmeden biraz bol keseden atiyorum
    ama size "ah canim ah cicim demek" bilmiyorum benim gercek hislerimi yansitmiyor yahu ben hayvan gibi spor yapiyorum, kosuya cikmak max 40 dk aliyor ,cok mu zor gercekten gunde 40 dk yokmu?

yasadiklarim demissin, yasadiklarimi anlatsam sen kahirdan intahar edersin ama size tavsiyem , ilaca depresyona sarilmayin, kanimca cok gencsin, sinava felan hazirlaniyorsun

bu yaslarda nasil depresyon geciriyorsunuz anlamiyorum? paraya kiza sohrete sahip olamamak mi? bundan mi? biz o yaslarda 4 elle derslerimize kitaba, sarilirdik cokta basarili degildim ustelik anne baba ayri yokluk sefillik icinde ama siz yeni nesil gibi oyle ailem bana 10 lira 20 lira derdi yetmiyor degil, bizim harcligimiz sifirdi kardes, evdede yiyecek bsiey yoktu, gurultu kavga eksik olmazdi dahasi var anlatmiyim neyse bunlar normal sorunlar siz bunlarla depresyona gireceginize derslerinize odaklanin , sonrasinda goreceksiniz,

hayatimda depresyonu 26-27 yasinda yasadim harbiden fena biseydi, sacim dokuluyor, acayip bir histi, 50 kiloya dustum 3 gun yemiyordum genede canim bisey cekmiyordu , hic mutlu olamiyordum ama ne ilac nede baska bisey kullandim, kendi kendime yendim

senin sorunlarina gleince tabiki yardima ihtiyacin var sana yol gosterecek bi abiye, keske yardimci olsam ama tavsiyem her gun aksam ustu 16 da rutin edin giy esofmani cik 30-40 dk kos bakalim nasil his edecen ? ne depresyon ne bisey kalir (spor salonuna paran yetmez veya o kilioyla utanirsin gitmeye belki diyerek sadece disarida duz kosu tavsiye edioyrum ) veya bisikler sur

benim icin kilo vermek o akdar kolayki , sok saglam iradem var bide tembel biri degilim. yaparim dedigimi direk yaparim, ama bu hayatin abna ogrettigi bisey varsa oda buyuk ye ama buyuk konusma,

o yuzden basarilar , kolay gelsin iradeli ol., kararli ol yap erteleme derslerinede 4 elle calis

bide burdaki meslek secim testine yap bakalim hani meslge ilgin varmis?

https://fatihrehberlik.com/testler/meslektesti.aspx
    https://onedio.com/haber/holland-mesleki-yonelim-analizine-gore-sen-hangi-meslegin-insanisin--669123

• quote:

Orijinalden alıntı: RichardB

quote:

Orijinalden alıntı: HedefeDogru

quote:

sevgili guzel kardesim, haklisin, insanlarin ne cektigini, ne yasadigini bilmeden biraz bol keseden atiyorum
    ama size "ah canim ah cicim demek" bilmiyorum benim gercek hislerimi yansitmiyor yahu ben hayvan gibi spor yapiyorum, kosuya cikmak max 40 dk aliyor ,cok mu zor gercekten gunde 40 dk yokmu?

yasadiklarim demissin, yasadiklarimi anlatsam sen kahirdan intahar edersin ama size tavsiyem , ilaca depresyona sarilmayin, kanimca cok gencsin, sinava felan hazirlaniyorsun

bu yaslarda nasil depresyon geciriyorsunuz anlamiyorum? paraya kiza sohrete sahip olamamak mi? bundan mi? biz o yaslarda 4 elle derslerimize kitaba, sarilirdik cokta basarili degildim ustelik anne baba ayri yokluk sefillik icinde ama siz yeni nesil gibi oyle ailem bana 10 lira 20 lira derdi yetmiyor degil, bizim harcligimiz sifirdi kardes, evdede yiyecek bsiey yoktu, gurultu kavga eksik olmazdi dahasi var anlatmiyim neyse bunlar normal sorunlar siz bunlarla depresyona gireceginize derslerinize odaklanin , sonrasinda goreceksiniz,

hayatimda depresyonu 26-27 yasinda yasadim harbiden fena biseydi, sacim dokuluyor, acayip bir histi, 50 kiloya dustum 3 gun yemiyordum genede canim bisey cekmiyordu , hic mutlu olamiyordum ama ne ilac nede baska bisey kullandim, kendi kendime yendim

senin sorunlarina gleince tabiki yardima ihtiyacin var sana yol gosterecek bi abiye, keske yardimci olsam ama tavsiyem her gun aksam ustu 16 da rutin edin giy esofmani cik 30-40 dk kos bakalim nasil his edecen ? ne depresyon ne bisey kalir (spor salonuna paran yetmez veya o kilioyla utanirsin gitmeye belki diyerek sadece disarida duz kosu tavsiye edioyrum ) veya bisikler sur

benim icin kilo vermek o akdar kolayki , sok saglam iradem var bide tembel biri degilim. yaparim dedigimi direk yaparim, ama bu hayatin abna ogrettigi bisey varsa oda buyuk ye ama buyuk konusma,

o yuzden basarilar , kolay gelsin iradeli ol., kararli ol yap erteleme derslerinede 4 elle calis

bide burdaki meslek secim testine yap bakalim hani meslge ilgin varmis?

https://fatihrehberlik.com/testler/meslektesti.aspx
    https://onedio.com/haber/holland-mesleki-yonelim-analizine-gore-sen-hangi-meslegin-insanisin--669123

Hocam benim kimseye karşı kötü bir söz söylemek için ne isteğim ne de haddim var. Ben sadece yazdıklarınıza kırıldığım için bir sitem belirttim.
    Depresyona daha çocukken girmiştim. Çocuk yaşta insanın yaşamak istememesi vs. bunlar çok ağır şeyler. Maddi durumumuz da çok iyi olmadığı için birtakım şeylere sahip olamadık ama o kadar da önemli değil.
    Daha önce de lise sınavına hazırlanırken 4 ayda 30 kilo vermiştim. Spor yapmadan vermiştim ve çocuk olmam sebebiyle hiçbir şekilde sarkma vs. olmamıştı. Şu an illa ki sarkma olacak. Bunu en aza indirmek için spor yapmam gerektiğini biliyorum. HIIT Cardio günlük 15-20 dakika alan ve güzel kalori yaktıran bir spor. Bu yüzden onu uygulamayı düşünüyorum.
    Meslek konusuna gelirsek ; O da benim için uzun süredir kafa karışıklığı halinde. Yaptığım testlerde de zaten belirli meslekler önüme konuluyor : Avukatlık, Hakimlik, Savcılık, Sosyologluk, Psikologluk vs. Ekonomi ya da Hukuk düşünüyorum ben de şu an. Elimden geleni yapıyorum kazanmak için. Babamın, annemin verdiği hem maddi hem de manevi emekler boşa gitmesin istiyorum.
    Vakit ayırıp yazdığınız için teşekkür ederim.

• Bosver onlari kardesim sen yilmadan devam et. Bende bu siralar basladim diyete o yuzden konun dikkatimi cekti. Asiri olmasamda bir 10kg fazlam var. Yememi azalttim, yulaf kepegi yiyorum duzenli. 1 haftada 3-4kg verdim tabi bunun buyuk bir kismi su kaybi.

Sadece diyet ile sonuc beklemek zor, azda olsa spor yapmani oneririm. Hafif tempolu yuruyus ve egzersizler yeterli olur senin icin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theVerge -- 19 Şubat 2018; 13:56:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.