Şimdi Ara

Günlük kullanım ve depolama için hdd tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Önce soruna değinecek olursam:
    2009 da aldığım WD Caviar black 1Tb harddiskim birden bozuldu. Global olarak 5 yıl olan garantiyi türkiyede logosoft 2 yıla indiriyor. Elimizde patlıyor ürünler böylece
    Distribütörler western digitali sallamıyor, western digitalde bir yaptırım uygulayamıyor.

Bundan sonra Western digital benim için bitmiştir. Sizde alırken düşünün ve internetteki şikayetleri bir okuyun derim. Hep garanti ve servisten giydirmişler insanlara ayrıca şikayetlere cevap bile verilmemiş.

(http://www.sikayetvar.com/firma/detay/western-digital )

Seagate harddiskim bir kaç defa kendi kendine yandığından/bozulduğundan ve western digitalinde rezaletinden dolayı bu markalara güvenim kalmadı.

Sistemde 128GB ssd kullanıyorum zaten, amacım oyunları,filmleri,müzikleri ve depolanacak herşeyi buraya kurmak/burada saklamak.Bu sebeple günlük kullanım ihtiyaçlarını karşılayacak 1TB veya 2TB lik seagate ve western digital olmayan diske ihtiyacım var.

Tavsiyelerinizi bekliyorum,
    Teşekkürler.

edit:
    western digital ile iletişime geçtim ve bana bir rma kod ve adres ilettiler, bugün harddiski oraya kargolayacağım bakalım neler olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi copter -- 8 Şubat 2013; 12:39:29 >

• bu konuya bi gözatmanda fayda var..

http://forum.donanimhaber.com/m_66955049/tm.htm
  • bu arada bende 1 saat önce western digital ile iletişime geçtim ve bana bir rma kod ve adres ilettiler, bugün harddiski oraya kargolayacağım
  • Dünya üzerinde onlarca harddisk üreticisi yok ki, bu iki firma nerede ise tekel durumunda bir de Toshiba var, (en azında ülkemizde bu üçü satılıyor) dördüncü bir marka yok gibi bir şey. Mecburen bu üç markadan birini tercih edeceksin.
  • hitachi marka hdd öneririm.6 yıl boyunca çıtı bile çıkmadı hdd in.sonunde ben sata girişini kırınca mefta oldu
  • 1 tb veya 2 tb seagate barracuda 64mb 7200rpm alabilirsin bende var 200 gb ayırdım sisteme 800 gb depolama olarak kullanıyorum bir sıkıntı yok.
  • arkadaşlar 8 şubatta kargoladığım bozuk western digital harddiskin yenisi bugün aniden geldi, şaşırdım mutlu oldum
    ayrıca 1 üst modelini yollamışlar, :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: copter

arkadaşlar 8 şubatta kargoladığım bozuk western digital harddiskin yenisi bugün aniden geldi, şaşırdım mutlu oldum
    ayrıca 1 üst modelini yollamışlar, :)

gözünaydın. ne diyelim başımıza gelmez inşallah bozulması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kafa Hunter

hitachi marka hdd öneririm.6 yıl boyunca çıtı bile çıkmadı hdd in.sonunde ben sata girişini kırınca mefta oldu

Hitachi forever bende de Hitachi var 5. yılındayım daha bad sector bile vermedi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.