Şimdi Ara

**Günlük Doğalgaz Tüketiminiz Kaç Metreküp** (99. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.034
Cevap
137
Favori
570.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hobar

Daha önce termostat yoktu. Kombi kendi kendine en düşük sıcaklıkta kafasına göre çalışıyordu. Sert kışta da bahar aylarında da 10m3 tüketim vardı. Çok soğuk havalarda ayarı biraz yükseltirsen 12-13 e kadar gidiyordu. Şimdi hava sıcaklığına göre 6-9 arası değişiyor. Daha ılık aylarda 6-7 aralık ocak şubat gibi aylarda 8-9 gibi tüketim var.

24 saat sabit sıcaklıkta deneme yaptınız mı? benim ev, Ankara da en üst kat bina yalıtımlı ( camlarım iyi değil ) kuzey-güney cepheli bu yıl en fazla tüketim günlük 9m3 çıktı. termostat evin en soğuk olduğu salonda 21,5 dereceye ayarlı. odalar 22 derecenin biraz üzerine çıkıyor. ot hassasiyeti 0,2 derecede
  • Hocam Allah razı olsun işe yaradı kombi çalışmayı durdu ters işlem yapınca tekrar çalıştı. Şimdi OT alabilirim. Siemens rev 24 mü in therm 300 mü. İkiside aynı konfor ve tasarrufu alabilir miyim.
  • Sakamisiniz siz ya 5-10 m3 ne
    7 günde 120m3 kullanmisim 50derece sabit 110m2 ev
    Ustune birde akşamları 3-4 saat salonda UFO yakiyorum yine 7 günlük elektrik faturası 55tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vatikanli Mumin -- 7 Ocak 2016; 9:21:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fena uçmuşun EO2527 GÜNDE 17 m3 baya var
  • 86m3 kullanmışım 104 civarı gelmiş 60 da yakıyorum bana göre iyi kombi hiç sönmüyo ben 500 bekliyodum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMC -- 7 Ocak 2016; 9:56:43 >
  • One hocam öyle dehşet bir tüketim var......
  • Kombinin markası boshmu yoksa

• Hocam bu termostat olayı naasil oluyor acaba pek bilmiyoruzda

• Senin kombinin markası ne baskan

• quote:

Orijinalden alıntı: dayıyasor

Hocam Allah razı olsun işe yaradı kombi çalışmayı durdu ters işlem yapınca tekrar çalıştı. Şimdi OT alabilirim. Siemens rev 24 mü in therm 300 mü. İkiside aynı konfor ve tasarrufu alabilir miyim.

Merhaba, Siemens Rev 24 çok daha önünde intherm mrl300 kablolunun. Şuan 280tl civarı. Bu kadar para kablolu bir termostata verilirmi o tartışılır. Böyle bir bütçeniz varsa kesinlikle SAN-TEK öneririm. Hem kablosuz hemde çok iyi bir oda termostatı. mrl300 intherm 90tl civarında güzel termostat ama sınırlı manuel mod olsaymış iyiymiş. çalışma aralığı -0.2 +0.2 çalışıyor bilmiyorum iyi araştırın derim.
  • Extralarge kullanıcısına yanıt
    Vallaha durum boyle eve ayın 30unda tasindim
    Kombi markası ariston bunun aynısı

Acilmazsa:
    https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSWAUSWdls4pbU658CTRgGPWpQj5O6-9_5uM5WMyGE84RXuzeLuxg

7 günde durum bu ayrıca üstte yazdığım gibi kombiyle beraber akşamları 3-4 saat ufoda yanıyor salonda buna rağmen evin içinde ayaklarimiz usuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vatikanli Mumin -- 7 Ocak 2016; 10:50:39 >

• Süpermiş valla
  • dayıyasor kullanıcısına yanıt
    Cümlemizden razı olsun hocam.İşe yaradığına sevindim.

Kağıt üzerinde ikisi de hassas cihazlar görünüyor.Fakat MRL 300'ü hiç kullanmadım.Rev24 kullandım ve mennun kaldım.Kabloludan, kablosuza geçmeyi düşünüyorum.Rev24'ün extra özellikleri var.Mesela öğrenme modu ile evi öğrenip ona göre çalışabiliyor.Üstelik bu özellik açılıp kapatılabiliyor, kullanmaya mecbur bırakmıyor sizi.İkisini de kullananlar daha kesin bilgiler verebilirler.

• Bosch condense 2500w yoğuşmalı

• Bir aylık kullanım. Demi bizimde bosh ama yogusmasiz günlük 10m3 yakiyo

• quote:

Orijinalden alıntı: akula06

quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

Daha önce termostat yoktu. Kombi kendi kendine en düşük sıcaklıkta kafasına göre çalışıyordu. Sert kışta da bahar aylarında da 10m3 tüketim vardı. Çok soğuk havalarda ayarı biraz yükseltirsen 12-13 e kadar gidiyordu. Şimdi hava sıcaklığına göre 6-9 arası değişiyor. Daha ılık aylarda 6-7 aralık ocak şubat gibi aylarda 8-9 gibi tüketim var.

24 saat sabit sıcaklıkta deneme yaptınız mı? benim ev, Ankara da en üst kat bina yalıtımlı ( camlarım iyi değil ) kuzey-güney cepheli bu yıl en fazla tüketim günlük 9m3 çıktı. termostat evin en soğuk olduğu salonda 21,5 dereceye ayarlı. odalar 22 derecenin biraz üzerine çıkıyor. ot hassasiyeti 0,2 derecede

Denemedim ama 1-1.5m3 fazla çıkacağına eminim. Gece sıcak ortamı da sevmem.

• 15 günlük bu hiç sönmüyo ama devamlı yanıyor

• hasanemmii kullanıcısına yanıt
    Selamlar,
    Benimde biraz teknik alt yapım var ve nasıl faturayı düşürebilirim çabasındayım.
    Bahsettiğiniz fikir bana mantıklı geldi çünkü eğer denediyseniz klima ile ısınırken veya serinlerken fan düşük seviyede iken odayı daha az ısıtırken hele birde turboya aldığınızda biraz daha ısındığınızı hissedersiniz, belki bu fan fikrini de denemek gerekir. eğer denerseniz sonucunu merak ediyorum.
    İyi günler.
  • Aylık toplam 10m3, ona da 8tl para ödüyorum.
    Kalorimetre var, merkezi sistem. Lokasyon izmir. Ev 1+1.

• sukur havalar ısındıda 7 metreupe düştü
  • 
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.