Şimdi Ara

**Günlük Doğalgaz Tüketiminiz Kaç Metreküp** (318. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.034
Cevap
137
Favori
570.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 316317318319320
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: radko

Nerde yaşıyonda yazı bitirdin bizde İzmirde mart başı kışı bitirdik sanıyorduk ama yanıldık buz gibi mart yaşadık şu an bile soğuk yanıyor kombi ?

Karamanda yaşıyorum. Akdeniz ve karasal iklimin geçiş noktası bi yer diyebiliriz. Bu saatten sonra yakmayızartık kombiyi. Fatura 29 martta kesildiğinden öyle yazdım ben. Mart ayı yani komple.

• İlginçmiş şu an İzmirin yüksek kesimlerinde baya baya kar var hava buzz gibi burda

• Karamanda hiç sıcak bi yer değilmiş şu an,yarın da kar yapışı gösteriyor montla oturmıcaksan yine yakacaksın kombiyi mecbur 😁

• radko kullanıcısına yanıt

Bilmiyorum hava şu an günlük gülistanlık içerisi 21 derece kombi kapalı. Geceleri dışarısı serinliyor ancak içeriyi soğutacak kadar değil. 3 gündür kapalı kombi.

• Son fatura 204 m3 tüketim, 377 tl fatura, Mart ayında ciddi soğuklar da oldu, fatura da şubat ile hemen hemen aynı.

• kir-pi K kullanıcısına yanıt
    Valla öyle oldu,esas ilginç olan Nisan ayı bile bazı günleri soğuk geçiyor şu an İzmir hissedilen hava 5 derece buz gibi dışarı kombi yanıyor.

Nisanda en son ne zaman kombi yaktık hatırlamıyorum.
  • Bu gün uzmanından öğrendiğim bi bilgiyi yazıyım binalarda ısı yalıtımı için kullanılan maddelerin hepsinde ASBEST varmış bu da akciğer kanserine yol açıyormuş.
  • Asbestin artık fren balatalarında bile kullanımı yasaklandı, bu nedenle yalıtım malzemelerinde kullanılması imkansız. Eskiden bir çok izolasyon işinde ve yanmaz malzemede asbest kullanılırdı.

• Kış geliyor formu açış yapmak lazım 😁

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 13 günlük ortalamam 1,93 m3

• Esaslı bir konu.

Özellikle kombi kapasitesi seçiminde tereddüt edenlerin bu konudaki cevapları incelemesi faydalı olur.

Günlük tüketiminizi 24'e bölüp saatlik tüketiminizi bulabilirsiniz. Konvansiyonel kombiler 1 m3 doğalgazdan yaklaşık 7250 kcal enerji açığa çıkartabilirler.

Örneğin günde 10 m3 doğalgaz tüketen bir dairenin saatlik ortalama tüketimi yaklaşık 3.000 kcal (3.5 kW) olacaktır.

Kapasite önerisinde abartı rakamlarla karşılaşılabiliniyor. Bu rakamlar fikir verebilir.

• Biz de bugün start verdik kombiye.

Bakalım bu kış bu konu baya aktif olacaktır :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Resurrectionn -- 23 Ekim 2021; 17:32:7 >
  • Şuanda bulunduğum yerde hava sıcaklığı -2 derece. Saat sabah 07:15

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar!
    Eylül ve Ekim faturalarında çok farklı birim fiyat çıkıyor, acaba ben yanlış mı hesaplıyorum? Eylül: 8 m3 gaz 32 TL, birim fiyat 4TL/m3! Ekim: 17 m3 gaz 38 TL, birim fiyat 2,24TL/m3...

• volvo S40D kullanıcısına yanıt

Hesapta yanlışlık yok ta faturada var gibi görünüyor

• Arkadaşlar evim yerden ısıtma sistemi,kombim Buderus GB 062,kombiyi 40derecede çalıştırıyorum.Oda zeminlerini ateş ölçerle ölçtüm,1 odamın zemini 24 derece,diğer odalar 22-23 derece.Yerden ısıtma sistemi kullannanlar varsa benim gibi zemin ölçümü yapıp forumda paylaşabilirler mi acaba...

• omerle28 O kullanıcısına yanıt

Kombi altinda flitre var temiz mi.? Kontrol sağladin mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen sene tesisatı komple temizletmiştim ama sistemin boruları oksijen bariyerli olmadığı için 2. seneye kirlenebiliyo.Bu sene kombi bakımı yapılırken eşanjörden ve filtreden küçük partiküller çıktı.Yalnız binamızda 3-4 senedir temizlik yaptırmayanlarda var.Ben sadece benim gibi yerden ısıtma sistemi kullanan varsa kombisini kaç derecede yakıyor ve oda zeminlerinin ısısı nedir bunu öğrenmek istiyorum.Bu şekilde fikir sahibi olmuş olurum...

• Bu ay fatura gelmiş, 96 M3 tam 200 TL, yer Eskişehir, ev garaj üstü, doğu, batı,kuzey cephe 200 M2 (ısıtılan alan net metrekare 150 ), gece 21.5, (23:00-07:30) gündüz 22.5 (07:30-23:00) dereceye ayarlı, kombi Buderus GB 012, termostat honeywell T3R.

• 
Sayfa: önceki 316317318319320
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.