Şimdi Ara

**Günlük Doğalgaz Tüketiminiz Kaç Metreküp** (303. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
7.034
Cevap
137
Favori
570.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 301302303304305
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Eps yaptirabilirsiniz 5 cmlık veya sprey köpük sıkıyorlar.biz eps yaptırdık üstünede sıva çektirdik.soguktan kurtulduk.Yalniz alt katta oturulan daire gibi ısı takviyesi beklemeyin.sadece ısınmaniz daha dengeli yani homojen oluyor.eskiden aşağıda insanın ayakları usuyordu.tavsiye ederim ancak 3 cmlık değil en az 5 cmlık yaptırın.markali eps kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkostu -- 23 Ocak 2021; 1:3:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ersinsen30 E kullanıcısına yanıt

Aslında Adana'da oturduğunu düşünürsek kabaca metrekareye göre petek miktarı yeterli gibi, ancak ısınamadığınıza göre izolasyonunuz çok kötü demektir, bu nedenle de petek metrajını arttırmanız gerekiyor , elinizdeki kombi 12-13 m.ye kadar petek besler merak etmeyin, aslında bir kombinin kaç metre petek besleyeceği hangi sıcaklık rejimi ile kullanılacağına bağlıdır, ancak madem yoğuşmalı kombiniz var 60 derece üzerine çıkmamak gerektiğine göre sizde 12-13 hatta 14 metreye kadar bile petek besleyebilir. Petek ilavesi yaptırmayacaksanız kazan derecesini arttırmanız gerekiyor ki elinizdeki petekler daha fazla ısı transfer edebilsin ve ısının.

• erkostu E kullanıcısına yanıt
    Tmm hocam aslinda benim kendi evin icinden tabana yaptirmam daha saglikli olucak gibi ama bakalim peki hocam bizim altimizda depo 33 daireli binanin deposu gibi 4 tane var bu depodan herkes komurluk gibi ivir zivir esyalarini koymus ortak kullaniyoruz binadakiler buranin yalitimina biz karismayiz diyebilirmi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Adanada bu boyda petek kullanmaları şaşırttı beni. Metraj yeterli. Sadece hole petek ekleyin. Isı kaçaklarını bulun. Peteklerin aşırı ısınanı varsa kısın. Yapılabilirse yalıtım yaptırın.

• kronikyorgun kullanıcısına yanıt

Onu bilmiyorum.bir uzmana sorabilirsiniz

Ben de Ankarada 5 cmlik eps ve üstüne sıva yaptırdım. Evimin altı açık otopark olmasına rağmen ısınma konusunda çok memnun kaldım, tavsiye ederim

• kkadir89 K kullanıcısına yanıt
    Evinizin altına gelen kısmı da yalıtım yaptırmanızı tavsiye ederim. Mümkünse 10 cm lik köpük ile

Hocam bizde yaptiricaz eps mi tas yunumu ona karat veremedik birde kimileri deponun garajin tavanina degilde kendi evinizin tabanina yaptirin garajin tavanina yaptirmaniz size fayda saglamaz diye yorumlar yapmis

• komador kullanıcısına yanıt

Evimin altı komple açık otopark, tamamını 5 cmlik eps ile yaptırdım, o dönem marka, yalıtım değerleri VS epey araştırarak yaptırmıştım, memnun da kaldım. Pencerelerim ahşap ve bina Dış yalıtımı olmamasına rağmen evim gayet güzel ısınıyor.

Ben epey araştırmıştım, epsnin ısı yalıtım değerleri taş yününden daha iyiydi, taş yününde ses yalıtım değerleri daha iyiydi ses yalıtım amacım olmadığı için epsyi tercih ettim. Diğer taraftan bana garaj tavanına yaptırmanın daha iyi olduğu söylendi hatta görüştüğüm biryer, garaj tavanına yaptırırsan soğuk baştan kesilir gibi bir açıklama yapmıştı.

Hocam zaten suan evin ici komple parkeli parkeleri sokup tekrar parke altina yalitim yaptirmak mesakatli olucak ve maliyeti benim karsilamam lazim oteki turlu binanin ortak alani deponun tavani ona herkes mudahil olmak zorunda eps buyuk ihtimal olucak bizimde hem daha ucuz hamde isi yalitimi daha yuksek senin dedigin gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: Dgkn_ngn

Ben buna katılmıyorum.

Kendim de test ettim düşük derecelerde tüketim daha az oluyor.

Ekleme;

-14 derecelerde 17 m³ tüketim yapmışım 24 saatte.

Çok uçuk rakamlar don iyi değil, bize kar lazım yağmur lazım.

Alıntıları Göster

Aynen dostum isatabildigin set degerine ulasan derece birakmak gerekiyor kombiyi. Arka arkaya 2 gun eksi 15 leri gordum birgun 60 derecede bir gun 50 dereceye biraktim kombiyi. 60 derecede 14 metrekup yakarken 50 derecede 9 metrekup yakti. Bende inanmiyorum 60 65 derecelere. Bu arada evimin derecesinde dusmede olmadi 23 23.2 ve 22.9 derece olarak 3 farkli digital termometreden kontrol ediyorum

• kir-pi K kullanıcısına yanıt

Verdiğiniz cevaplar için teşekkürler..

Evimde 8.20m petek boyu ve 1m havlupan var bende karar verdim ısınmayan odalara 5m kadar petek ilave edeceğim...

Söylediğiniz göre kombi sorun yaratmaz ve daha randımanlı bir ısınma sağlarım..

Yanlış anlamamışım dimi

• hasanemmii kullanıcısına yanıt

Verdiğiniz yanıt için teşekkürler..

Evimde 8.2m petek +1m havlupan var

Ben 5m daha petek ilavesi düşünüyorum soğuk odalara.. 24kw lık buderus gb 062 kombi bu eklemeyi kaldırır I sizccede

24 KW kombinin 13 m tip 22 peteği rahat beslemesi gerekir, petek metrajınız arttıkça zaten daha düşük kazan sıcaklıklarında ısınmaya başlayacaksınız. Petek metrajı aslında ısınma rejimine göre hesaplanması gerekirken bizde hep 90 derece gibi petek ve kombi hesabı yapılıyor ki aslında yanlış bir uygulama. Yani sanki petekler 90/70 ısıl kapasite ile hesaplanıp ona göre kombi koyuluyor, halbuki kombileri 50-60 derecelerde yakıyoruz ki bu durumda petek verimi düştüğü için kombinin besleyebileceği petek metrajı da artmış oluyor.

• 1m3 2 tl olarak gelecek faturanızı kolayca hesaplayabilirsiniz. Günlük 10m3 yakıyorsaniz aylık faturanız 600tl olacaktır
  • Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Bu saçmalık 65c ayarlamak 1000₺ fatura ödemek demek
  • quote:

Orijinalden alıntı: radko

Bu saçmalık 65c ayarlamak 1000₺ fatura ödemek demek
    Güldüm. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 26 Ocak 2021; 20:11:28 >
  • Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Niye değiştirdin yorumunu ?

**Günlük Doğalgaz Tüketiminiz Kaç Metreküp**

Bakın burada bir makina mühendisinin ayrıntılı bir videosu var, bilinenin aksine doğru bir tesisat ile 21 m ye kadar petek beslenebileceğini anlatıyor, sonuçta bu işler hesap kitap işi, herkes hesabı 90 dereceye göre yapıyor ama o iş öyle değil tabi kombiyi o derecede yakmıyoruz çünkü.

• 
Sayfa: önceki 301302303304305
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.