Şimdi Ara

**Günlük Doğalgaz Tüketiminiz Kaç Metreküp** (294. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.034
Cevap
137
Favori
570.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 292293294295296
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhabalar daha önceden Samsun'da yaşıyordum ve Eski nesil demirdöküm kombiyi 50derece yakarken taş patlasın 300 TL geliyordu faturam şimdi ise 8 aydır Adana'da yaşıyorum evde bebek olduğu için baymak duotech Compact kombiyi taş patlasın 46 derecede yaktığım halde gelen fatura karşınızda nasıl olurda 230 mt3 yakmış olabilirim.? İki evdede alt ve üst katım boş hatta samsundaki ev 30 yaşında idi Adana'daki ise 2 yaşında

Evin içerisi genelde 22-23 derece arası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tecnikadamoguz01 -- 22 Aralık 2020; 11:55:55 >

• tecnikadamoguz01 T kullanıcısına yanıt

Metreküpü 2.21 tl civarinda. Samsunda cok daha dusuktur buyuk ihtimal. Ankarada 1.87 tl suanda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamın biri gaz çok yakıyor diye banyoya sıcak su için termosifon taktırmış şimdi daha az geldi doğalgaz faturası dio 🤦‍♂️
  • radko kullanıcısına yanıt

Daha az gaz yakmak için ayda ek 100₺ elektrik faturası ödeyecek. Değişen bir şey yok yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: tecnikadamoguz01

Herkese merhabalar daha önceden Samsun'da yaşıyordum ve Eski nesil demirdöküm kombiyi 50derece yakarken taş patlasın 300 TL geliyordu faturam şimdi ise 8 aydır Adana'da yaşıyorum evde bebek olduğu için baymak duotech Compact kombiyi taş patlasın 46 derecede yaktığım halde gelen fatura karşınızda nasıl olurda 230 mt3 yakmış olabilirim.? İki evdede alt ve üst katım boş hatta samsundaki ev 30 yaşında idi Adana'daki ise 2 yaşında

Evin içerisi genelde 22-23 derece arası

Adanasıcak memleket olduğu için muhtemelen evin yalıtımına önem vermiyorlar, ondan kaynaklıdır bence yoksa 200 küsür metreküp yüksek bir tüketim. Özellikle pencerelerden kayıp çoktur.

• İyi akşamlar herkese. Bileciğin ilçesinde yaşıyorum. Binaya yalıtım bu sene yapıldı. Yalıtım taş yünler ile yapıldı. 3 katlı müstakil evde oturuyorum. Binanın sağ tarafı, arkası ve önü açık. Alt katımda doğalgaz yok, üst katta oturan yok. Günlük tüketimim 8,5 metreküp fatura bu ay çok uçuk gelicektir. Termostat taktırmayı düşünüyoruz. Termostat 8,5 metreküp olan günlük tüketimi kaç metreküplere düşürür. 4,5-4 metreküp dolaylarına düşürür mü ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Gatetrans

Benim daire 16 katlı binanın en üst katı, 2+1 70m2 daire. Alt katta ki kiracıda hiç evde yok. Yani üst ve altta kimse yok, ev tek kuzey cepheye bakıyor. Sağ sol daire, arka kısım aparmanın içine bakıyor. Isı yalıtımı var. Binalar sağlam baya.

24 saat yanıyor ve kombi ayarı min. 40 derecede. Oda sıcaklığı 23-24 aralığında.

Son gelen fatura 402 TL, neden bu kadar geliyor onu da anlamış değilim. Sırf üst kat olduğum ve alttaki kiracı olmadığı için olabilir mi ?

oda 23-24 bence fatura gayet iyi...

• UA57 U kullanıcısına yanıt
    Bizim Türk milleti böyle işte yakayım ama fatura az gelsin,keyfe bak 24 saat yakmış ne istiyor 200-300'mü gelsin 🤦‍♂️
  • eszabin E kullanıcısına yanıt
    Bu tamamen evin durumuna bağlı, şu an minimumda yakmanızı rağmen ev fazla ısınıyor ise kesinlikle termostat takılınca yakıt düşecektir, ancak zaten zar zor isiniyorsa termostat ayarladığıniz sıcaklığa gelemeyecek ise farketmeyecektir.
  • 24 saat 21c yakıyorum. Bu aralar hava sıcaklıkları 2-13 arası.
    4 katlı apartmanın 4. Katı 3 cephe açık , güney batı cephesi kapalı , dış mantolu, 145 m2 brüt, çatıda izocam yok ancak panel sac var.
    Eca calora 24+eca lago fb ot i dis hava sensorlu kullaniyorum
    Son 3 günlük tuketim:

• akkus45 A kullanıcısına yanıt

kombi kazan sıcaklığınız kaçta çalışıyor

• 28 günlük Başkentgaz faturası gelmiş az önce..

130 m3 tüketim = 250 TL

Günlük 4.64 m3 yapıyor. Daha önce belirtmiştim ev 140 m2 3+1 lokasyon ankara. Batı güney doğu cephe ara kat.

• Onu dış sensör , hava sıcaklığına göre ayarlıyor. Set: 30-85 .

Örneğin bu sabah hava sıcaklığı 3c idi. Kombiye baktım 50c de çalışıyordu aktif iken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akkus45 -- 24 Aralık 2020; 16:11:33 >
  • DEğerli arkadaşlar;yerden ısıtma sisteminde istediğim odanın peteğini nasıl kapatırım acaba?Petek diyorum ama yerden ısıtmada petek olmuyor tabikide asıl söylemek istediğim herhangi bir odaya giden sıcak suyu nasıl eserim?

• Yer Çanakkale
    4 katlı binanın 3 . Katı
    İçten dıştan sonradan yapılan yalıtımlı bina
    110 metrekare 2+1 güney kuzey cepheli
    23 derece gece gündüz
    Kasım'da atesledim
    140 TL geldi
    Aralık ta 230 geldi
    Geçen sene dışardan yalıtım yaptık önceden içersi serindi şimdi çok ılık oldu geçen sene
    Kasım 180 Aralık 250 geldi zaman rağmen fatura düştü
    Arakat ve yalıtım önemli
    Normal havalarda kombinin gündüz 2/3 saatte bir güneşli havalarda hiç yanamdigini gündüz farkettim
    Gece ise saatte bir yanıyor kombi 23 derece de
    Ot var tabiki buda etkiliyordu r ama dahada tasarruf yapilabilir petek kapatmam mantıklı gelmiyor ama set 22.5 sıcaklık yapilip gece 21/22 dercece arasına düşürüldüğünde fatura %20/30 daha düşük gerçektir
    Çocuk olduğu için kismiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alemci83 -- 25 Aralık 2020; 21:55:25 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • omerle28 O kullanıcısına yanıt

Regulatorden kesilir. Kombinin yanında olan vanalar grubundan.

• hangi hattın nereye gittiğini biliyorsanız dağıtım kollekötründen kırmızı vanayı sonuna kadar kapatarak kısabilirsiniz

• Herkese merhaba,
    KOMBİ Lambert Lx 24 Fi , 1 aylık tüketim ilk okuma 8722 son okuma 9168 İstanbul tuzla aralık çokda soğuk olmadı kombiyi 45 -55 arasında yaktık 860 TL geldi bir önceki ay 592 TL geldi 40-50 arasında yapkmıştık. Ev tek katlı yanlar izolasyonlu çatı var fakat tavanla çatı arasında izolasyon yok Oda termostati yok. 4 petek var 4.4mt ev net 60 M2 Çevremdeki herkese 300 TL fatura gelmiş bugün Sayacin son 3 hanesinde 17 saatte 408 artış olmuş. Sorun nedir ne yapmam gerekir gerçekten çok bunaldım bu doğalgaz işinden.

Günlük 16 M3 tüketim buda demek oluyor ki günlük 30 TL gibi bir ücret.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrDireniS -- 26 Aralık 2020; 15:27:27 >
  • MrDireniS M kullanıcısına yanıt
    Isı çatıdan uçup gidiyor pencere durumu nasıl?
  • komador kullanıcısına yanıt
    Pimapen çift cam bir oturma odasında 2 cam var
  • 
Sayfa: önceki 292293294295296
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.