Şimdi Ara

**Günlük Doğalgaz Tüketiminiz Kaç Metreküp** (293. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
7.034
Cevap
137
Favori
570.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 291292293294295
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Bina yalıtımı iyi diyolardı, ben de olabilecek her yere fitil çekerek gereksiz soğuk hava girişlerini de iptal ettim. Yakmayınca en düşük 21 derece şu an. Çok iyi bir sonuç sanırsam?
  • 546 TL fatura geldi yalıtımsız 100 m2

• Benim daire 16 katlı binanın en üst katı, 2+1 70m2 daire. Alt katta ki kiracıda hiç evde yok. Yani üst ve altta kimse yok, ev tek kuzey cepheye bakıyor. Sağ sol daire, arka kısım aparmanın içine bakıyor. Isı yalıtımı var. Binalar sağlam baya.

24 saat yanıyor ve kombi ayarı min. 40 derecede. Oda sıcaklığı 23-24 aralığında.

Son gelen fatura 402 TL, neden bu kadar geliyor onu da anlamış değilim. Sırf üst kat olduğum ve alttaki kiracı olmadığı için olabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gatetrans -- 16 Aralık 2020; 12:56:32 >
  • MustafaC5 M kullanıcısına yanıt

Ev yalıtımsız mı 100 m2 için epey yüksek fatura çünkü.

• Gatetrans kullanıcısına yanıt
    Şöyle çatı katı ve alt kayın boş olması tek sebeb,yüksek fatura ödemek zorundasınız maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

Ev yalıtımsız mı 100 m2 için epey yüksek fatura çünkü.

Müstakil 4 tarafı açık ev yalıtım yok 21 derecede sabit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MustafaC5 -- 16 Aralık 2020; 13:57:18 >
  • Şehir Bursa. 120 m2 3+1, ara kat, yalıtımlı bina.Tüm petekler açık. Raglaj ayarı yapmıştım. Fatura bugün geldi 28 günlük 174 tl. Viessmann vitopend 100 hermatik kombi ile birlikte Honeywell t3r kablosuz oda termostatı kullanıyorum gece gündüz sabit 22 C de. Termostat en büyük ve en uzak odada duruyor. En serin orası oluyordu. 95 m3 civarı tüketim olmuş, günlük ortalama 3.5 m3 tüketmiş. M3 fiyatı sanırım 1.80 tl civarı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nationalgeographic -- 16 Aralık 2020; 17:10:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nationalgeographic

Şehir Bursa. 120 m2 3+1, ara kat, yalıtımlı bina.Tüm petekler açık. Raglaj ayarı yapmıştım. Fatura bugün geldi 28 günlük 174 tl. Viessmann vitopend 100 hermatik kombi ile birlikte Honeywell t3r kablosuz oda termostatı kullanıyorum gece gündüz sabit 22 C de. Termostat en büyük ve en uzak odada duruyor. En serin orası oluyordu. 95 m3 civarı tüketim olmuş, günlük ortalama 3.5 m3 tüketmiş. M3 fiyatı sanırım 1.80 tl civarı.

Çok iyi ara kat olması büyük avantaj

• Selamlar,
    90m2 civarı 2+1
    Bina dıştan yalıtımlı fakat çok eski bir yalıtım
    Evin dışa bakan duvarları yalıtımlı.Alt, üst,yan tamamen boş. Gününe göre ya güney cepheden ya kuzey cepheden muazzam rüzgar alıyor.

4.3 ile 7.2 M3 arası bir miktar harcamamız oluyor. Ev ortam sıcaklığı Salon 21.8 yatak odası 21.2-21.4 arası.

Hava sıcaklığı geceleri 4 dereceye kadar düşebiliyor. İstanbul Silivri tarafındayız.

Bu gün gelen fatura 29 günlük ve 317 lira. Kombi Demirdöküm Nitromix.

• Ya ben deli olacam artik alt katta annem ve babam otuyor onlara 150 lira geldi bana 785 lira ben anlamadim bisey her ay bana boyle yuksek geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreozgerr

Ya ben deli olacam artik alt katta annem ve babam otuyor onlara 150 lira geldi bana 785 lira ben anlamadim bisey her ay bana boyle yuksek geliyor
  • yer istanbul.

29 günlük kullanım günlük 4.86 m3 yakılmış.

24 saat açık kombi ve 41-42 derecede. ot vb yok.

bina iki taraftan dıştan yalıtımlı ve alt kat kombi yakmıyor, en üst kattayız. toplam 75-80 m2 kullanım alanı.

kombi eca yoğuşmalı tip.

fatura 269 tl.

burada soğuklar yeni başladı bu sene. muhtemelen kombiyi 44-45 e getirip öyle otururuz bu sene. ve fatura da ona göre çok daha kabarık gelir.

• Yer Burdur Bucak 2+1 110 M2 ev yatak odası mutfak güney salon güney-doğu çocuk odası doğu cephe en üst kat.3 yıllık bina. Kombi Bosch 2500 oda termostat i bossc trf 36. Termostat salonda duruyor 24 saat açık 24 derece çocuk odası ve yatak odasında termostatik vana var. Çatıda yalıtım yok. 32 günlük kullanıma 460 lira gelmiş günlük 6.7 m3. Gece 2/4 derece gündüz ise 10/12 derece civarı sicaklik. Evde bebekler var o yüzden sıcaklık biraz yüksek ve kombi 55 derecede çalışıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casual07 -- 17 Aralık 2020; 18:3:50 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2.5-3 metre küp.

• Merhaba arkadaşlar.
    Evim 2019 yapım , brüt 145 metrekare. 4 katlı apartmanın 4. Katindayim.
    Dış mantolama var, cati panel sac, ancak çatı altı izocam yok.
    Guney dogu-kuzey- kuzey batı cephelerim var. ( 3 cephe açık , bir cephesi kapalı ) .
    Alt katta komşum var ve kombi çalıştırıyor ancak kaç oda açtığını ve hangi derecede çalıştırdığıni bilmiyorum.
    Calora premix kombim ve lago fb oda termostatım var.
    24 saat 22 derecede çalıştırıyorum.

**Günlük Doğalgaz Tüketiminiz Kaç Metreküp**

Dairenin kapı onu sıcaklığı :

Giriş katı sıcaklık :

Çatı arası sıcaklık :

Balkon sıcaklığı :

Gunluk ortalama tüketim 8 metreküp.
    Şu anki konfor iyi ancak biraz tüketim fazla. Konu hakkında tavsiyelerinize ihtiyacım var. (Çatı kaçağı var mı , daha düşük derecede çalıştırma , geceleri düşük gündüzleri daha yüksek derecelerde çalıştırma , gece kapatıp gündüz çalıştırma hakkında )

Kasım ayı boyunca kombi general ht300 on off ot ile çalıştı . 22-08 saatleri arası 19 derece , 08-22 saatleri arası 22 derecede çalıştırdım . Üşüme hissi oluşuyor ve aşırı soğuma oluyordu. Tuketimim 138 metreküp aylık.

Şimdiden teşekkür ederim.

• Şehir Aksaray, son günlerde geceleri -1 gündüzleri +9 derece civarı. Ev 3+1, brüt 140 net 111 metrekare, doğu batı cepheli, çatı katı, içten ısı yalıtımlı toki dairesi, çatı arasında cam yünü serili, tavan içten 11 milimetre köpük ile kaplı. Ayrıca camlar argon gazlı ısıcam konfor serisi. Kombi 12 yıllık Buderus U062, rc10 oda termostadı 25 dereceye ayarlı. Hepsi açık 6 demirdöküm plus radyatörün 4 tanesinde gaz sensörlü Danfoss ra 2000 termostatik vana var. Evin her yeri gece gündüz 25 derece civarı. Alt komşu çok olmasa da yakıyor.
    Günlük tüketim 4 metreküp.
    Bu şartlar altında gereksiz tasarruf yapıp evdekileri bunaltmak istemiyorum, yoksa çok daha az tüketim sağlarım inanın.

• safakdahi S kullanıcısına yanıt

RESMEN BEDAVAYA ISINIYORSUN

• Kombici_Olduk K kullanıcısına yanıt

Evet farkındayım. Ama her şeyin bir bedeli var.

Kombi, tesisat ve ısı yalıtımı konusunda kendimi teorik olarak geliştirdim.

Okuduğum yazı ve yorumların, konuştuğum usta ve mühendislerin haddi hesabı yok.

Şimdi de karşılığını alıyorum.

• safakdahi S kullanıcısına yanıt

kendi evimi yaptırıyor olsam zaten şuan çok iyi yaptıracak duruma geldim :)

• 
Sayfa: önceki 291292293294295
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.