Şimdi Ara

**Günlük Doğalgaz Tüketiminiz Kaç Metreküp** (228. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.034
Cevap
137
Favori
570.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 226227228229230
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Her şeyden önce petek metrajlı bence yetersiz. En az iki katı peteginiz olmalı ki konforlu bir isinma elde edersiniz. 19 derece benim yatarken bile az bulduğum bir derece.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu yıl ilk bugün kalorifer yaktım 20-30 tl civarinda fatura geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: TBOYH

Yer izmir,

Gündüz 5-6 derece geceleri 0 derece

alt katım ve üst katım boş, bina yeni yalıtımı iyidir diye tahmin ediyorum.

ev 90metrekare petekler 3.7m+banyo peteği, fakat yarım metre petek olan kapalı.

OT 19derecede tüm gün, 3 gündür böyle çalışıyor, tüketim fazla geldi bikaç deneme yapmak için sabit tuttum.

kombi Demirdöküm Nepto, 60 derecede comfort modunda çalışıyor.

2 gündür tüketim yaklaşık 10m3 bana fazla geldi, bir fikri olan var mı?

Evi 19 derecede tutuyorum pek komforlu olmuyor ama yine de tüketim çok fazla. Kombiyi 50 dereceye düşürdüm ama pek farketmedi. Eco moda almayı da deneyeceğim.
    19 derecede nasil isiniyorsunuz merak ettim.

Benim petegi kapalı olan oda bile 19'a düşmüyor siz yaktiginiz halde bile 19 derecede durabiliyorsaniz ve 10 m3 tuketiyorsaniz bence durup bir düşünün.

Evinizde, yalitiminizda, tesisatinizda herhangi birinde bir sorun oldugu acik ve net.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• batu25 kullanıcısına yanıt
    -13dereceleri görüp 36 derecede ev 22 dereceye ulaştıgına göre ara kat ve saglam yalıtım olmalı

Ben adanada kazan 60c de ot yi 20c ye zor ulaştırıom

• İso2019 İ kullanıcısına yanıt
    Bu durumda da evi 22c ye çıkaramaz ki

• Net oturumu125 metrekare... guney batı kuzey cepheli ev için son kat ve yalıtımsız en az kaç metre petek boyu olmalı

• Dışarda sıcaklık 5 ile 0 arası ortalama kombi 57 de yanıyor ve günlük ortalama 27 m3 yakıyorum evin içi 24 derece toplam açık petek sayısı 10 son gelen faturam 928 tl ve bugün bir usta geldi kombiye bişeler yaptı bundan sonra daha az fatura gelecek dedi ve an itibari ile kontrol ettiğimizde fatura düşecek görünüyor ama ne yaptı bilmiyorum bi ayar verdim dedi.

• yalıtım var kombi yoğuşmalı değil alt daire boş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BluePassenger -- 10 Ocak 2019; 1:42:43 >
  • Ne yaptı acep banada böle bi usta lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

19 derecede nasil isiniyorsunuz merak ettim.

Benim petegi kapalı olan oda bile 19'a düşmüyor siz yaktiginiz halde bile 19 derecede durabiliyorsaniz ve 10 m3 tuketiyorsaniz bence durup bir düşünün.

Evinizde, yalitiminizda, tesisatinizda herhangi birinde bir sorun oldugu acik ve net.

Alıntıları Göster
    Tesisatta ne tür problemlere dikkat etmek gerekirnasıl bir sorun fazla yakmaya sebep olabilir acaba

• ersinsen30 E kullanıcısına yanıt
    Ne yaptı bilmiyorum ama adamın ustası dahi adamın ne yaptığını anlamıyor. Çünkü işi yapan doğalgaz ustası ama sucunun yanında çalışıyor ve ustası ne yaptığını bilmiyor bende anlamadım hatta dedim yasa dışı bişe olmasın dedi ki abi bizim saatle tesisatla hiç bi işimiz yok istersen yarın ara doğalgazdan gelsin kontrol etsinler dedi hiç bişe anlamadım ama aynı derece de daha az yaktığını gözle fark ettim hatta dakika tutup baktık.

• quote:

Orijinalden alıntı: ersinsen30

-13dereceleri görüp 36 derecede ev 22 dereceye ulaştıgına göre ara kat ve saglam yalıtım olmalı

Ben adanada kazan 60c de ot yi 20c ye zor ulaştırıom
    Şuan sivas -14 derece hissedilen -19 derece. Yalıtım duvarların çok iyi hem dış cephede yalıtım var hem de bir tadilat esnasında dışa bakan duvarlardan birinde kırım yapılırken duvarın içinde de cam yünü olduğunu gördüm. Yani çift yalıtım var. Ama duvarların yalıtımı ne kadar iyiyse pencerelerdeki ısı camlar da bir o kadar kalitesiz bunu düşünerek de petek metrajını olabildiğince uzun tutmaya çalıştım. Faydasını da gördük neyse ki. Bir de tabi alt katın dolu olması tartışmasız en önemli etkenlerden biri.

• quote:

Orijinalden alıntı: batu25

Şuan sivas -14 derece hissedilen -19 derece. Yalıtım duvarların çok iyi hem dış cephede yalıtım var hem de bir tadilat esnasında dışa bakan duvarlardan birinde kırım yapılırken duvarın içinde de cam yünü olduğunu gördüm. Yani çift yalıtım var. Ama duvarların yalıtımı ne kadar iyiyse pencerelerdeki ısı camlar da bir o kadar kalitesiz bunu düşünerek de petek metrajını olabildiğince uzun tutmaya çalıştım. Faydasını da gördük neyse ki. Bir de tabi alt katın dolu olması tartışmasız en önemli etkenlerden biri.

Alıntıları Göster
    Ev nwt kaç metrekare ve kaç m petek var acaba

• Bugün şokla karşılaştım

Hava çok soğuktu Aydın’da

Yerden ısıtma evimde

Set sıcaklığına neredeyse ulaşamadı

Ve tüketim 14.5 m3 dü 🙄🙄🙄

• ersinsen30 E kullanıcısına yanıt
    Isıtılan alan 96m2 toplam 7,5 metre petek var. Doğalgaza merkezi sistemdeki radyatör boyutlarıyla geçen komşularımız 40-45 derece kazan sıcaklıklarıyla ısınabiliyorlar.

• Kombim Demirdokum Atron H24.

Günluk ortalama tukatim 8m3

Havlupan ve salondaki iki petek haric diger 3 oda,mutfak ve koridor acik. Açik peteklerin toplam petek uzunlugu 4.20 metre.

Kombi 45 derecede yaniyor. En dusuk seviyesi 38 derece. Kombi balkonda ve balkon açik.

Kombi 28 saniye calisip 28 saniye duruyor. Saatlik 0.3m3 gaz tuketiyor.

Kuzey cephe acik. Ev yalitimli. Altkat boş. Pencereler kaliteli degil. Tum pencere kenarlarina mastik silikon cektim.

Petek boyu bana az gibi geliyor. Evin ici ortalama 19 derece. Tahmini fatura beklentim 450 lira. Gecen ay 40 da yaktik 250 lira geldi.
    Yakit bana fazla gibi geliyor. Ama nasil tasarruf ederim bilmiyorum. Tavsiye verirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mihritalia -- 10 Ocak 2019; 0:50:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersinsen30

Tesisatta ne tür problemlere dikkat etmek gerekirnasıl bir sorun fazla yakmaya sebep olabilir acaba

Alıntıları Göster
    Petek boyu, yalıtım vs.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fatura dün geldi
    tüketim 296 m3 (düzeltilmiş 285)
    Tutar: 404 TL (M3:1,365)
    Modulasyonlu programlı OT: 05/22 : 23 derece (son 5 gündür 13 den itibaren 22,5 derece), 22/05 : 21,5 derece
    Kombi : Buderus GB012
    Kazan sıcaklığı:50 derece
    ortalama günlük tüketim:9,54 m3
    Eskişehir doğu/batı kuzey cephe, net ısıtılan alan 150 m2, yalıtım iyi, alt kat garaj, üst kat dolu ve tüm odalar ısıtılıyor. petek metrajı 11 mtül, 2 havlupan var, kapalı oda yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kir-pi -- 10 Ocak 2019; 8:20:58 >
  • Merhaba arkadaşlar

Eskişehirde havalar aşırı soğudu bununla beraber tüketimde arttı.benim evim garaj üstü ve yerler buz gibi yalıtım var.130 m2 3+1 kuzey cephe.Yani bütün olumsuzluklar mevcut.OT kullanıyorum günlük 15 m3 buluyor bu aralar.Sizce normal mi?sizinde tüketim arttı mı merak ediyorum?

• swimmer_01_ S kullanıcısına yanıt
    -15 leri gören gece sıcaklıkları, 0 derecenin üzerine çıkmayan gündüz sıcaklıklarında çok normal tüketimin artması. Ben her gün kontrol etmiyorum ama mesela 7 ocak saat 22 den 8 ocak saat 22 ye kadar 24 saatlik tüketim 11,9 m3 olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kir-pi -- 10 Ocak 2019; 8:44:16 >
  • 
Sayfa: önceki 226227228229230
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.