Şimdi Ara

**Günlük Doğalgaz Tüketiminiz Kaç Metreküp** (205. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
7.034
Cevap
137
Favori
570.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ibocan_

Yaz geleydi iyiydi Mersin gibi bir yerde günde 10-12 m3 nedir yaa 1.kat çift cam ısıtılan alan 80m2 6mtül petek demirdöküm plus güney doğu kuzey cephe alt dükkan klima ile ısınıyor kombi ariston oda termostatı yok kombi 60c ayarlı odalar 22-23 arası oda termostatı almayı düşünüyorum 0.1 hassasiyetli oda termostatı ile tasarruf sağlar mıyım.

Gerçekten yüksek tüketimler, oda termostadı ile tasarruf sağlayabilmeniz için gece ısıları düşürmeniz gerekecek, ama yalıtımsız evde ısı çok çabuk düşeceği için ne kadar katkısı olur bilinmez, Benim altı garaj olan evimde gece sıcaklık sıfır dereceler civarındayken 6-7 saatte ancak 1.5 derece civarı düşüyor, bu nedenle termostat programını 22:00-04:30 arası 21.5 derece olarak ayarlıyorum ve dış sıcaklık eksi değerler olmadığı müddetçe kombi devreye girmiyor, daha sonra 23 derece ye ayarlandığı için devreye girdiğinde zaten 2 saat gibi bir sürede 22,5-23 derecelere ulaştığından kalktığımızda sorun yaşamıyoruz, ev kendinizin ise izolasyon mutlaka yaptırın.

• kir-pi K kullanıcısına yanıt
    Gece sicakligi dusuruyorsunuz sabah 23 cikariyorsunuz.surekli 22.5 te yakmakla o sekilde kullanmak arasinda tuketim farki gozlemledinizmi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekostu@mynet.com

Gece sicakligi dusuruyorsunuz sabah 23 cikariyorsunuz.surekli 22.5 te yakmakla o sekilde kullanmak arasinda tuketim farki gozlemledinizmi.

Şu anki evde böyle bir deneme yapmadım. Ancak daha önce oturduğum merkezi sistem ısıtılan sitede yönetici iken gece kazanı kapatmak daha ekonomik oluyordu, defalarca test etmiştik. Ayrıca serin ortamda daha rahat uyunuyor.Bunun dışında aynı apartmanda 4 daire var, en az fatura ödeyen benim. Diğerlerinde oda termostadı ve program yapma imkanı yok, sabit kazan ısısı ile yakıyorlar, geçen ay en yakın faturada 60 tl benim lehime fark vardı, ki doğu-batı-güney cephede olan daire, benim dairem doğu batı kuzey.Diğer 2 daire ise neredeyse benim 2 katım fatura ödedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibocan_

Yaz geleydi iyiydi Mersin gibi bir yerde günde 10-12 m3 nedir yaa 1.kat çift cam ısıtılan alan 80m2 6mtül petek demirdöküm plus güney doğu kuzey cephe alt dükkan klima ile ısınıyor kombi ariston oda termostatı yok kombi 60c ayarlı odalar 22-23 arası oda termostatı almayı düşünüyorum 0.1 hassasiyetli oda termostatı ile tasarruf sağlar mıyım.

Kombi yeteri kadar sıcak olmasına rağmen evin sıcaklığı çok yüksek değil sanırım sizin ev yalıtımlı değil, yalıtımsız evde kombi hem çok yakıyor hem de güzel ısıtmıyor onun yerine ben düşük kombi ayarı+ ufo tarzı bir soba öneririm. Ankara'da kombi sıcaklığı 42'ye ayarlı evin sıcaklığı 22-23 arasında günlük ortalama tüketim 9 m3. 2 oda 1 salon mutfak ve banyoda açık petekler. Oda termostatı ben de çok araştırdım fakat benim anladığım bunların faydası tasarruftan çok konfor. Evin sıcaklığını sabit tutuyorlar ya da programladıysanız belirli saatlerde evin sıcaklığını düşük tutyorlar böylece siz ikide bir kombi suyunu ayarlamak ile uğraşmıyorsunuz.

• Ocak tüketimimiz de gayet iyi.
    4 er günlük ortalamalar.

• hasanemmii kullanıcısına yanıt
    Havalar ne kadar iyi olsa da tüketiminiz mükemmel.
  • Nazilli'de 31 günlük tüketim 133 m3. Ortalama tüketim 4,29 m3

Düzeltilmiş tüketim 138 m3 gelen fatura 196,50. Birim fiyatı 1,42 olmuş. Enerya Aydın sağolsun abarttı her ay zam.

• crcdl C kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
    Yalıtım yapılınca %30 etkiledi.
    110m3x1,14=125TL faturaya karşılık geliyor. (Ön yüklemeli kartlı sistem benimki)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanemmii

Teşekkürler.
    110m3x1,14=125TL faturaya karşılık geliyor. (Ön yüklemeli kartlı sistem benimki)

Ben normal aboneyim ön ödemeli sisteme geçebiliyor muyum geçersem birim fiyat düşüyor mu bilginiz var mı acaba

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hyskuzpoy1 H kullanıcısına yanıt
    Bilgim yok. maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hyskuzpoy1

quote:

Teşekkürler.

Ben normal aboneyim ön ödemeli sisteme geçebiliyor muyum geçersem birim fiyat düşüyor mu bilginiz var mı acaba

Ankarada kartlı sayaclari değiştiriyorlar Türkiye genelinde kartlı on ödemeli sayaclari kaldırıyorlar yenisi gelmez sanirim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ortalama isitilan alan 75 85 m² , sabah 8:00 de 20 derece 13:00da 20.5 derece 18:00da 21.5 dereceye 21:45te de 19.5 dereceye ayarli yani 21:45 e kadar isi 21.5 derecede kaliyor sonrasinda yavas yavas ev soguyor bugun yaptigim ayar 24 saatte 5.5m³yakmisim havalarda guzel onunda etkisi vardir tabi. bölge Sakarya 3 katli evin 3. Katindayim catida izolasyon yok sanirim ama tavanda ince bir dekor amacli köpük varmış gibi geliyor bana ,

• Bende çatı katında yim cati izoleli ve Santek ile ilk gunumde 3 m3 yakmisim. Ev sicakligi 23 dereceye sabit. Dun İstanbul gece 8. gunduz 11 dereceydi.

Hocam basılsın

Forumlardan kaçmaya çalışıyorum ama yine de dönüp geri geliyorum .

Fikrine ihtiyacım var. Yoğurmalı kombide on off termostat öğrenme modu yok . Kazan sıcaklığı kaç olmalı

Yerden ısıtma için

Bir ara sanki az yakan arkadaşlar vardı diye hatırlıyorum

• Kombici_Olduk K kullanıcısına yanıt
    Isınabildiğin en düşük kazan sıcaklığı.
    Kaçma forumdan.
    Özletiyorsun.
    Desene yine denemelere kaldık 😀 dün termostatı iptal ettim 40 derece sabit bıraktım . 14 saatte 7 m3 yaktı ama tabi bu arada biliyorsun termostat çocuk odasında duruyordu en fazla 22 yapıyorduk orayı 23.2 ye kadar çıktı . Şimdi yne termostatta döndüm. Kazan sıcaklığımı 40 yaptım bakalım ne olacak

• Kombici_Olduk K kullanıcısına yanıt
    O.t. siz kombi kullanılmayacağını biliyorsun.
  • quote:

O.t. siz kombi kullanılmayacağını biliyorsun.

Hasan bey demirdöküm nitromix için kablolu modulasyonsuz oda termostatı tavsiyenizi alabilirmiyim?

• yksln kullanıcısına yanıt
    Kablolu on/off
    Tavsiye sıralamam aşağıdadır.

REV 24 300 TL
    CMT 707 215 TL
    MRL 300 115 TL

http://www.odatermostati.org/Kablolu-oda-termostati.html
  • quote:

Kablolu on/off
    Tavsiye sıralamam aşağıdadır.

REV 24 300 TL
    CMT 707 215 TL
    MRL 300 115 TL

http://www.odatermostati.org/Kablolu-oda-termostati.html

Teşekkür ederim. Linkteki site fiyat olarak en uygun satan yerlerden biri mı sizce?

• 
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.