Şimdi Ara

**Günlük Doğalgaz Tüketiminiz Kaç Metreküp**

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5.558
Cevap
102
Favori
339.639
Tıklama
Giriş
    2181 Mesaj

Yine de cok iyi.bursada geceleri 2-3 derece. Benim 6.8 derece

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Cloud Nine kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sevenhillli -- 25 Aralık 2017; 8:17:40 >
    |
    |

< Battlestar Galactica | Stargate Universe | Stargate Atlantis | X-Files | Fringe | The Walking Dead | '' V '' | The 4400 | FlashForward | 24 >
  • Teğmen
    243 Mesaj

arkadaslar yer samsun geceleri en fazla 4-5 derece oluyor.ev cepkesi kuzey kuzeybatı
    iki alt kattan en üst kata cıktım. arka iki odanın üstü oda seklinde kapalı geri kalan teras acık sekilde bina eski ve yalıtımsız.
    normalde 50 de calısan condens 2500 dun tatil olması sebebiye butun gün calıstı 19.5 derece ayarlı termostat ile. termostat trz130
    evelki aksam endeksi almıstım aksam aynı saatlerde kontrol ettiğimde 15m3 yakmıs görunce panikledim. burada da bazı tavsiyelere bakarak hemen kombi derecesini 55,5 a yukselttim ki cabuk ısınıp cabuk kapansın. bu arada gece de 18.5 a dusuyor derece ayarı programlı yani.buna ragmen geceden sabaha 5m3 yakmıs :((
    programım da sabah 6-7.15 arası 19.5 aksam 18-22.30 arası 19.5 derece kalan zamanlarda 18.5 dereceye ayarlı.
    50 derecede calısırken bile 19.5 a getirmekde zorlanıyor evi evde kapalı petek yok arka bir odanın petegi kısık sekilde sadece ev 100 m2 net. ev yalıtımsız teras kat oldugundan böyle biliyorum ama kombi ayarı olarak daha nasıl tasaarruf edebilirim fikirleri bekliyorum yoksa 400-500 tl odemek zorunda kalacagım faturaları hadi bi el atalım su konuya :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cermen_555 -- 25 Aralık 2017; 9:41:35 >
    |
    |
    Bahsedilenler: disintegration , hasanemmii

• Yarbay
    8199 Mesaj

Hocam en büyük kayıp çatı ve pencereler. Bende çatı katta kalıyorum 10m2 terasım var. Bu yaz planlarımdan terası camla kapattırmak ve çatıya taşyünü serme yapacağım.

Gece -5 dereceydi 52 derceye ayarladım kazan sıcaklığını 22.2 derece sabit tutabilmek için gece boyu çalıştı. Müteahhit sağolsun camlar da dandik çift cam kullanmış dokununca neredeyse parmağım yapışacak soğuktan Ama tüm bunlara rağmen sayaçtan ölçtüğüm tüketim 5m3 civarı. -18 derecelerde de 7m3 yaksa bana kafi
    |
    |
    cermen_555 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

AMD Ryzen 1800X MSI x370 Gaming Pro Carbon Corsair 16Gb DDR4 3000mhz Zotac gtx1060 3gb Corsair CX750 PSU DELL U2414H IPS

Canon 6D - Sigma 24-105 f4 ART - Sigma 85mm f1.4 art - MC Carl Zeiss JENA 135mm f3.5 - MC Revuenon 24mm Macro - Tair 3S 300mm - LowePro Hatchback Aw 22L - Xiaomi Urban Style Bag

Samsung 50MU7000 500px:http://500px.com/MuhammetTeker

www.muhammetteker.com MILLENICOM 1 ay bedava kod için PM atınız...
  • Teğmen
    243 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

Hocam en büyük kayıp çatı ve pencereler. Bende çatı katta kalıyorum 10m2 terasım var. Bu yaz planlarımdan terası camla kapattırmak ve çatıya taşyünü serme yapacağım.

Gece -5 dereceydi 52 derceye ayarladım kazan sıcaklığını 22.2 derece sabit tutabilmek için gece boyu çalıştı. Müteahhit sağolsun camlar da dandik çift cam kullanmış dokununca neredeyse parmağım yapışacak soğuktan Ama tüm bunlara rağmen sayaçtan ölçtüğüm tüketim 5m3 civarı. -18 derecelerde de 7m3 yaksa bana kafi

hocam senin degerlerde olsa benimkiler be oper basıma koyarım. bizim camlar da buyuk aslında cift cam iç dıs silikon cektim kısa girmeden faydası olur diye eklem yerlerine ama nafile. siz oda termostatı kullanıyormusunuz kombiniz nedir program ayarları vs yazarmısınız ?
    ayrıca benim catı 50-60m2 vardır acıklık :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cermen_555 -- 25 Aralık 2017; 10:6:52 >

• Yarbay
    8199 Mesaj

Benim daire 60m2 ondan biraz avantaj var tabi ama petek metrajım az şu an 3m uzunluğunda. Daha fazla olsa daha kolay ısınır. Eğer rüzgar alıyor ise aralarda kapı pencere fitilleri var onlardan uygulayın. 30km/s hızdaki rüzgarda bile az bir sızıntı alıyor. Camlar soğuk ise ısıcam ile değiştirebilirsiniz. Ayrıca çatıya ulaşım imkanı varsa cam yünü taş yünü serebilirsiniz çok çok faydalı olur. Asma tavan ise alçıpan fln sökmek gerekir ki kış vakti zor olur. Tüm bu dediklerimi bu yaz uygulayacağım mecburen.

Oda termostatı olarak cosa kullanıyorum. Ev modu 22.6 uyku 22.2 dışarı ise 21.8 civarı. Güneş çıkarsa bazen kombi çalışmıyor bile ama geceleri fena
    |
    |

AMD Ryzen 1800X MSI x370 Gaming Pro Carbon Corsair 16Gb DDR4 3000mhz Zotac gtx1060 3gb Corsair CX750 PSU DELL U2414H IPS

Canon 6D - Sigma 24-105 f4 ART - Sigma 85mm f1.4 art - MC Carl Zeiss JENA 135mm f3.5 - MC Revuenon 24mm Macro - Tair 3S 300mm - LowePro Hatchback Aw 22L - Xiaomi Urban Style Bag

Samsung 50MU7000 500px:http://500px.com/MuhammetTeker

www.muhammetteker.com MILLENICOM 1 ay bedava kod için PM atınız...
  • Teğmen
    243 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

Benim daire 60m2 ondan biraz avantaj var tabi ama petek metrajım az şu an 3m uzunluğunda. Daha fazla olsa daha kolay ısınır. Eğer rüzgar alıyor ise aralarda kapı pencere fitilleri var onlardan uygulayın. 30km/s hızdaki rüzgarda bile az bir sızıntı alıyor. Camlar soğuk ise ısıcam ile değiştirebilirsiniz. Ayrıca çatıya ulaşım imkanı varsa cam yünü taş yünü serebilirsiniz çok çok faydalı olur. Asma tavan ise alçıpan fln sökmek gerekir ki kış vakti zor olur. Tüm bu dediklerimi bu yaz uygulayacağım mecburen.

Oda termostatı olarak cosa kullanıyorum. Ev modu 22.6 uyku 22.2 dışarı ise 21.8 civarı. Güneş çıkarsa bazen kombi çalışmıyor bile ama geceleri fena

catıya bi işlem yapma sansımız yok söyleki yazın catıyı cok kullanıyoruz keyfini cıkartıyoruz kısın da dezavantajı oluyor tabiki.

bizim ev modelleri birbirinden cok ayrı sayılır m2 acık alan vs cok farklı. ustalardan bi yorum beklemeyelim bakalım ne diyecekler.

yorumlarınız için tskler
    |
    |

• Teğmen
    236 Mesaj

Ev 2+1. Isıtılan alan net 75 m2..Petek metrajı 7 mt civarı. Eşim ev hanımı genellikle evde oluyor.

Aynı şekilde karşı dairede 2+1. Eşlerin ikisi de çalışıyor. Çocukları okuyor. Sadece geceleri evdeler. 226 lira gelmiş faturaları.Sadece termostatik vana kullanıyorlar OT kullanmıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurkrgl -- 25 Aralık 2017; 12:7:19 >
    |
    |
    Kombici_Olduk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

çok iyi hemşo vallaha

petek uzunluğu iyi yaltım da var sanırım

üstüne e relax dan da memnunsun ama biraz grafiklerini paylaşsan da bilgi sahibi olsak bizde
    |
    |
    ugurkrgl kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: cermen_555

arkadaslar yer samsun geceleri en fazla 4-5 derece oluyor.ev cepkesi kuzey kuzeybatı
    iki alt kattan en üst kata cıktım. arka iki odanın üstü oda seklinde kapalı geri kalan teras acık sekilde bina eski ve yalıtımsız.
    normalde 50 de calısan condens 2500 dun tatil olması sebebiye butun gün calıstı 19.5 derece ayarlı termostat ile. termostat trz130
    evelki aksam endeksi almıstım aksam aynı saatlerde kontrol ettiğimde 15m3 yakmıs görunce panikledim. burada da bazı tavsiyelere bakarak hemen kombi derecesini 55,5 a yukselttim ki cabuk ısınıp cabuk kapansın. bu arada gece de 18.5 a dusuyor derece ayarı programlı yani.buna ragmen geceden sabaha 5m3 yakmıs :((
    programım da sabah 6-7.15 arası 19.5 aksam 18-22.30 arası 19.5 derece kalan zamanlarda 18.5 dereceye ayarlı.
    50 derecede calısırken bile 19.5 a getirmekde zorlanıyor evi evde kapalı petek yok arka bir odanın petegi kısık sekilde sadece ev 100 m2 net. ev yalıtımsız teras kat oldugundan böyle biliyorum ama kombi ayarı olarak daha nasıl tasaarruf edebilirim fikirleri bekliyorum yoksa 400-500 tl odemek zorunda kalacagım faturaları hadi bi el atalım su konuya :))

İşiniz zor görünüyor.

Toplam petek boyu ne kadar?

Bu çok önemli.

• Teğmen
    236 Mesaj

Yalıtım yok hatta önü açık olduğu için çok rüzgar alıyor. OT un bulunduğu odada sürgülü pencere var biraz aralardan rüzgar alıyor onu halletmek lazım aslında :) Ara kat olması avantaj biraz.

|
    |
    Kombici_Olduk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: hasanemmii

quote:

Orijinalden alıntı: cermen_555

İşiniz zor görünüyor.

Toplam petek boyu ne kadar?

Bu çok önemli.

20 m2 oturma odasinda 2 tane 40cm1.20m 1 tane de 50 cm e 2 mt petek

9 m2 giris de 90 cm e 60 cm petek

18 m2 mutfakda 50 cm e 2 mt petek

17 m2 ytakodasinda 2 tane 40 cm e 140 cm petek

9 m2 ufak odada 50 cm e 140 cm petek

petekler dd plus

termostat giris de

ufak oda termo vana 2.5 da yatak odasi termo vana 3 un bi tik altinda diyer yerler full acik havlupan kapali

abi sabah 7.40 dan 19.40 a kadar 6.5 m3 yakmis programim yukarida yaziyor zaten gozunu sevim bi akil ver biliyorum isin asli yalitimda ama ....:(

• Yüzbaşı
    715 Mesaj

https://urun.n11.com/firca-rulo-aksesuar/karsis-karain-tavan-kaplama-P209207724?cid=604001&gclid=CjwKCAiA4ILSBRA0EiwAsuuBLYUw1dfxTlNsthPRTL1stps7upH27OeTAgRVcVbXAyVLPNIFgTzgRRoCFZAQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

bu ürünü tüm tavana uygulayabilirsiniz kendiniz bile yapabilirsiniz. yapıştırıcısı var.
    https://www.viptavankaplama.com/blog/isi-yalitimi/strafor-tavan-kaplama-isi-yalitimi-yaparmi--6.html

Sürgülü kapı ve pencerelerin orta ust kisimlarinin tamamini bu sekilde kapattim. Eskiden 2 saatte 23.3 dereceden 22.7 dereceye dusen ot simdi 3- 3,5 saatte dusuyor. Olanlara tavsiye ederim.

yalıtım işini bir an önce çözmelisin dostum.

birde sadece 1 günlüğüne denemeni şiddetle öneririm. olmazsa geri eski haline dönersin.
    petek metrajın bence yüksek. aşağıdakileri kapat kombiyi kaç derecede kullanıyorsan 10 derece arttır ısısını ve böyle dene sadece bir gün. bak baklım konfor ve tüketimde değişme olacakmı

20 m2 oturma odasinda 2 tane 40cm1.20m 1 tane de 50 cm e 2 mt petek (ister 2 tane olanı ister 1 tane 2mt olanı kapat)

17 m2 ytakodasinda 2 tane 40 cm e 140 cm petek (1 tanesini kapat)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolomar -- 25 Aralık 2017; 19:57:18 >
    |
    |

• Teğmen
    243 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: coolomar

https://urun.n11.com/firca-rulo-aksesuar/karsis-karain-tavan-kaplama-P209207724?cid=604001&gclid=CjwKCAiA4ILSBRA0EiwAsuuBLYUw1dfxTlNsthPRTL1stps7upH27OeTAgRVcVbXAyVLPNIFgTzgRRoCFZAQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

bu ürünü tüm tavana uygulayabilirsiniz kendiniz bile yapabilirsiniz. yapıştırıcısı var.
    https://www.viptavankaplama.com/blog/isi-yalitimi/strafor-tavan-kaplama-isi-yalitimi-yaparmi--6.html

Sürgülü kapı ve pencerelerin orta ust kisimlarinin tamamini bu sekilde kapattim. Eskiden 2 saatte 23.3 dereceden 22.7 dereceye dusen ot simdi 3- 3,5 saatte dusuyor. Olanlara tavsiye ederim.

yalıtım işini bir an önce çözmelisin dostum.

birde sadece 1 günlüğüne denemeni şiddetle öneririm. olmazsa geri eski haline dönersin.
    petek metrajın bence yüksek. aşağıdakileri kapat kombiyi kaç derecede kullanıyorsan 10 derece arttır ısısını ve böyle dene sadece bir gün. bak baklım konfor ve tüketimde değişme olacakmı

20 m2 oturma odasinda 2 tane 40cm1.20m 1 tane de 50 cm e 2 mt petek (ister 2 tane olanı ister 1 tane 2mt olanı kapat)

17 m2 ytakodasinda 2 tane 40 cm e 140 cm petek (1 tanesini kapat)

bu bahsettiginiz urunleri eve gecer iken yaptirmayi dusunduk ama esim hoslasmadigindan yaptiramadik malesef :(

zaten zor isinan ev birde petek kpamak faydali olurmu emin deilim ! denemeyi dusunuyorum ama not ettim

derece arttirmaya gelince zaten 50 de calisan kombiyi 55.5 e cikarttim yine durum bu bigun de 60 yapip deneecegim bakalim ne olacak. vakit ayirip yorum yaptiginiz icin de tsk ederim ustalardan bakliyoruz halen yorum :)

|
    |

• Yarbay
    2526 Mesaj
    Petek boyları iyi. Tüm term vanaları tam aç. Kombi yandığında peteklerin alt kısımlarının sıcaklıklarını elle kontrol et. Bazıları sıcak bazıları ılık olmalı. Sıcak olanların vanalarını önce tam kapat. Sonra çeyrek tür aç. Ozellikle 40 lik peteklerin altı sıcaktır. Onların ılık olmasını sağla kisarak. Tüm petek altlarının eşit sıcaklıkta olmasını sağla. Bunu sağladıktan sonra trv leri istediğin gibi ayarla. Esas sıkıntı yalıtım. Ama bu Reglaj ile bir miktar tüketimi düşürsun. Havlupanı kullanacağım zaman aç.

quote:

Orijinalden alıntı: hasanemmii

Petek boyları iyi. Tüm term vanaları tam aç. Kombi yandığında peteklerin alt kısımlarının sıcaklıklarını elle kontrol et. Bazıları sıcak bazıları ılık olmalı. Sıcak olanların vanalarını önce tam kapat. Sonra çeyrek tür aç. Ozellikle 40 lik peteklerin altı sıcaktır. Onların ılık olmasını sağla kisarak. Tüm petek altlarının eşit sıcaklıkta olmasını sağla. Bunu sağladıktan sonra trv leri istediğin gibi ayarla. Esas sıkıntı yalıtım. Ama bu Reglaj ile bir miktar tüketimi düşürsun. Havlupanı kullanacağım zaman aç.

hasan hocam petek boyları iyi demişsin ok reglajı da ayarlayacagım . şimdi asıl soru su

bina yalıtımsız ısı kaybı cok bu durumda oda kazan sıcaklıgı 50 de bırakılıp modulasyondan mı yararlanmak

kazan sıcaklıgını 55 yapıp on of + modülasyondan mı yararlanmak

kazan sıcaklıgını 60 yapıp on of dan mı yararlanmak

yoksa oda termostatını devredısı bırakıp 45 derece gibi sürekli calısır vazıyettemi bırakmak max verim olup da tasarruf ettiti can alıcı soru bu :)

• Yarbay
    2526 Mesaj

o.t. bağlı kalsın.

Dönüş suyu ısınmadığı sürece kombi ayarı arttırılabilir.

Her gün 5 C kadar arttırıp tüketimi not edin.

Daha sonra her gün 5 C azaltıp tüketimi kontrol edin.

Dış hava sıcaklıkları da önemli tabi.

Onları da kayıt edin.

Ev zaten ısınmıyor 45 de sürekli yakmak anlamsız.

Ot sıcaklıklarını 0,5C den fazla arttırmayın.

Saat başı 0,5C artış olacak şekilde.

O.t. ayarını sabit de bırakabilirsiniz.

Deneyerek en uygun kullanım şekli çıkacaktır.

Buradan ne desek yalan olur.
    |
    |
    Bugün aralık ayı faturamız geldi. 33 günlük 285 TL. Günlük tüketim ortalaması 7.7 m3. (Ocak-Banyo-Isınma dahil) Yer:Ankara Ev:135m2 Alt kat boş. (Eca Scot)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TürkünYıldızı -- 26 Aralık 2017; 21:44:30 >

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK
  • Yarbay
    2181 Mesaj

Alt katin yakmamasi buyuk problem kendimden biliyorum.icerisi kac derece peki

|
    |
    TürkünYıldızı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Oda termostatı var, geceleri 22 gündüz 22.5 ve 23c ye ayarlı. Günü 3 dilime böldüm
    |
    |
    ekostu@mynet.com kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK
Reklamlar
bankalar.org
Canlı Tv izle
kolayoto.com
Sohbet
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.