Şimdi Ara

**Günlük Doğalgaz Tüketiminiz Kaç Metreküp** (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.034
Cevap
137
Favori
570.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben günlük olarak değilde şöyle bir hesap yapayım:
    Doğal gaza tam 1 yıl önce geçtik.Isınma,mutfak ve banyo kullanımını bu şekilde yapıyoruz.1 yıl boyunca tam olarak 1100 m3 gaz kullanmışız.Yaşadığım yerdeki fiyatlara göre de aşağı yukarı 1100 TL gibi bir harcama söz konusu.Abi 12 kg mutfak tüpü 70 TL ayda 1 tüp alsan zaten senede 840 TL yapıyor.Bütün evi ısıt,yemeğini yap,sıcak suyunu kullan senede 1100 TL vallaha çok iyi..
  • Sezona Erken başladık.
    08-10-2013
    12-11-2013=88TL.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kafkasdans

Sezona Erken başladık.
    08-10-2013
    12-11-2013=88TL.

sizinki yine iyi biz 35 derece yaktık 10 gün 165tl yaktık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Teknisyeni -- 13 Kasım 2013; 10:56:09 >
  • 25 Ekim den bu güne 68 mküp oldu.Oda termostatı 22 derece-kombi sıcaklık 60 derecede.Normal gibi...Bakalım ay dolunca ne olacak.Mutfak-Banyo dahil;Hayırlısı olsun.
  • Arkadaşlar Merhaba,

Evim Ankarada Güney Kuzey cepheli. 4 katlı binanın en üst katı bina yapılalı 3 yıl olmuş fakat ilk biz oturduk sıfır yani. Çatıda cam yünü yok fakat içten yalıtım yapmışlar kaç cm hangi malzeme ile yaptıklarını bilmiyorum. Birde çatıda kiremitlerin altında ziftli kağıt var.Ev 150 m2.

Ben mutfak,banyo,antre.oturma odası ve yatak odası olmak üzere totalde 5 petek açık.

Kombim ariston clas premium evo yoğuşmalı.

Geçen haftalarda ilk eve geçince 35 C de 24 saatte 3 m3 harcadım.

Fakat bu hafta havalar soğuyunca 2 gün önce akşam 6 da açtım gece 11 kadar beş saatte 40 C de 2 m3 yaktı.

Birde gece boyu yatak odası 20 C den sabah 18 C ye düşmüştü yalıtım hakkında ne dersiniz? Gece 1C e kadar düşmüştü dışarısı.(Not:yatak odası kuzey cephe)
  • RKIRLI kullanıcısına yanıt
    Sen bu gidişle 1000 tl ödersin hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bemsar

• quote:

Bu mesaj banamıydı? Bu gazın M3 ü nekadarki...
  • quote:

Orijinalden alıntı: RKIRLI

quote:

10 Tl.Civarı sanırım
  • quote:

quote:

quote:

10 Tl.Civarı sanırım

Pardon yanlış oldu.
    1 TL.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

10 Tl.Civarı sanırım

Pardon yanlış oldu.
    1 TL.

Kombi 35 derecede 100 -150 veriyorum ben. Sen 60 derecede çok daha fazla vereceğin kesinlikle .
    Ve ben günde 5-6 saat anca yakıyorum :-D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

10 Tl.Civarı sanırım

Pardon yanlış oldu.
    1 TL.

Kombi 35 derecede 100 -150 veriyorum ben. Sen 60 derecede çok daha fazla vereceğin kesinlikle .
    Ve ben günde 5-6 saat anca yakıyorum :-D

20 günde 68m³ yakmış, 30 günde 102m³ olur 1 TL olsa m³ 102 TL eder, 1000TL nerden çıktı?

• 11 günde 25 m3
  • 30 yıllık bina yalıtım yok en üst kat
    110 m2
    9,10 metre petek
    35 derecede günlük 6 m3
    40 derecede günlük 10m3

havalar da çok serin değil ama tüketim iyi gibime geliyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: keremim

30 yıllık bina yalıtım yok en üst kat
    110 m2
    9,10 metre petek
    35 derecede günlük 6 m3
    40 derecede günlük 10m3

havalar da çok serin değil ama tüketim iyi gibime geliyor ?

evimiz özellikleri hemen hemen aynı gibi ama bizimki 2 kat günlük 50 derece 10 metre küp ila 8 metre küp arası oda termostatı var
  • birde ben yazayım bari havalar sıcakken sorun yok ama soğudukça tüketim artıyor. 380m2 triblex ev bütün radyatörler açık, ev 22c, dış hava sıcaklığı 6-0c, yer kayseri, günlük tüketim 17m3
  • ertan081 E kullanıcısına yanıt
    Tüketim 17m3 iken kazan set sıcaklığı kaç derece idi?
  • kazan sıcaklığı değişken dış hava sensörüne bağlı olarak 60c kadar çıkıyor
  • ertan081 E kullanıcısına yanıt
    Bugünlerde 60C çok yüksek bir kazan çıkış sıcaklığı. İlerde 70C dereceleri görür de geçersiniz ve korkarım sarfiyat günde 25-30m3'lere dayanır. Radyatör değişikliği yapacaktınız sanırım, değişiklik yapıldıysa yetersiz olmuş gibi :-(
  • radyatörlerin henüz hepsi değişmedi. sadece 5 tanesi değişti. değişen odalar sıcaklık olarak bayağı farketti. kazan sıcaklığı sürekli 60c değil zaten, 40-60c arası oynuyor. sabah saatlerinde sıcaklık 1-0c düştüğünde kazan ilk yandığında 60c biraz üzerine çıkıyor ancak yaklaşık yarım saat 40 dakika sonra dinlenmeye geçiyor ve yeniden yandığında 45-55 arasında oynuyor. tüketimin yüksek olmasıda hem 200LT lik boylerin etkisi vardır sanırım hemde kazan dış hava sensörüne bağlı olduğu için kazan sıcaklığını ayarlıyamıyorum. akşamları hava sıcaklığı genelde yüksek oluyor. dolayısıyla kazan bazen yanmıyor. bazende çok kısa aralıklarla düşük sıcaklıkta yanıyor ve evin sıcaklığını 22c ye çok zor çıkarıyor. bende servisle yaptığım görüşmede ısı eğrisini yükselttliğimde kazan sıcaklığının artacağını ve evin daha hızlı ısınacağını belirttiler kazandan ısı eğrisini mecburen yükselttim. akşamları konfor iyi oldu. dışarı sıcaklığı ortalama 7c iken ev yaklaşık 1,5 saat 22c ye ulaşıyor. kazan sıcaklığı 40-55 arasında değişiyor. kazan az çalışıp uzun süre dinleniyor.
    ancak saat 04.30 yeniden konfor moduna geçtiğinde dış hava sıcaklığı yaklaşık 1-0c arasında olunca bu sefer kazan sıcaklığı 60c ninde üzerine çıkıyor. çok hızlı bir şekilde 20c den 21.5 dereceye ulaşıyor evin sıcaklığıev sıcak olsada dış hava soğuk olduğu için kazan yandığı zaman yüksek sıcaklıkta yanıyor. tüketimin en büyük sebebi bu sanırım.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.