Şimdi Ara

**Günlük Doğalgaz Tüketiminiz Kaç Metreküp** (101. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.034
Cevap
137
Favori
570.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İsilar çok yüksek 23 derecede olsa çok daha az yakar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam yeğenim var evde 2.5 aylık daha. Doktoru 26 derece sıcaklığında olması gerekiyor diyor. Mecbur yakıyoruz olan bize oluyor aslında evde t-shirt ile dolaşıyoruz :)
  • Edit'i şimdi gördüm. Kombi buderus'un kombisi modeli hakkında bilgim yok. Termostat ta buderus'un kendi termostatı. Kombi genelde 65 derecede.
  • Kombi kaç derecede hocam ve birde kombim ne marka oda termostati kablolu kablosuz modulasyonlu mu yoksa on offf mu :)

• Hocam kusura bakmayın ama onu diyen doktor halt etmiş. Yeni doğan bebekler için bile Ortalama ideal oda sıcakliğı WHO ya göre 23-24.Ne kadar cahilce bir yaklaşım ve geleneksel kabullere göre yönlendirme.

• Yukarıdakş mesajda belirtmiştim hocam Buderus marka,yanlış hatırlamıyorsam genelde 65 derede oluyor termostat hakkında bilgim yok. akrabam doğalgazcı o geldi taktı sormadım hiçbirşey :)
  • Bende geç gordum hocam
    Benim kullanım seklim su şekilde 23:00 17:00 arası 30 derecede kombi oda isiis 21 gibi eve gelince 17-23 arası ise 40 derecede en soğuk günlerde 8-9 m3 yakti

• solimpeks rj 110 ısı pompası kumanda paneli türkçe kullanma kılavuzu olan veya ayarlamada yardımcı olabilecek arkadaşlar lütfen yardım
  • metre küpü ne kadar acaba doğalgazın
  • Anladım hocam. Isıttığınız alan kaç metrekare peki ?
  • hasanemmii kullanıcısına yanıt
    Hocam San tek hangi sitede satılıyor bir türlü bulamadım.
  • Yaklaşık 150 m2

• dayıyasor kullanıcısına yanıt
    SAN-TEK Benim kendi ürünümdür. El yapımı. Yok yok.
    Çok kullanıcı var forumda.
    Birilerini rahatsız etti.
    Ben de üretimi ve satışı durdurdum.
  • Onerebileceginiz dogru olcen dijital termometre var mi

• Anladım. Peki dış ortam sıcaklığı ortalama kaç derece ? Mantolama var mı ?
    Burda gündüz 7,8 derece ortalama akşamda 0 derece civarı. Mantolama var.
  • fairwolf kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum valla. Çocuğun babası yani ağabeyim doktorun dediğini yapan bir tip olduğu için ona ne anlatsam boş.
  • İsinmayan eve termostat taksak sarfiyat artarmiki..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir iki gundur hava çok güzel ev ise 1.kat altı otopark dış duvarlarda bims blok kiriş kısımlarında ise izolasyon var

• quote:

Orijinalden alıntı: alemci83

İsinmayan eve termostat taksak sarfiyat artarmiki..

Isınmayan evde kombi düşükte yanıyorsa,
    Ot takılmazdan önceki ev sıcaklığı ne ise, Ot bu değere ayarlanır ve kombi (yoğuşmasız) sıcaklığı 60 yapılırsa,
    Ev sıcaklığı aynı olduğundan tüketimin azalır. Canlı örnekleri var.

Isınmayan evde kombi zaten yüksekte çalışıyorsa, Ot bir işe yaramaz.

Isınmayan eve Ot takılır da OT önceki ev sıcaklığından yüksek değere ayarlanırsa, ev ısınır ama tüketim de artar.

En güzeli eve yalıtım yapmak, petekleri yeterli miktara uzatmak, sonra Ot takıp keyfine bakmaktır.
  • op_dede O kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Sururii ile daha önce yazıştığımızdan sistemle ilgili fazla detay vermemiştim. Seçimi kombi üzerinden yapıyorsunuz. Benim oda termostatım aynı zamanda kombinin full menüsüne de ulaşabildiğinden onun üzerinden de yapılabiliyor ancak bahsettiğiniz yerden ısıtma parametre seçimi OT değil kombi fonksiyonu benim açımdan. Sizin OT ve kombi markanız hakkında bilgim yok ve bir yorum yapamayacağım.
    Benim markam olan ariston da yerden ısıtma seçili ise kombi çalışma aralığı 20-45 derece kazan sıcaklığı. yerden ısıtma seçilmezse 35-80 çalışıyor. Bu nedenle eğer ben yerden ısıtma seçmese idim, ve mesela oda 15 derece OT ise 21 e ayarlı olsa, muhtemelen bu 6 derece farkı bir an önce kapatmak için 80 derece yapardı modülasyonlu OT demek istemiştim.
    Eğer eviniz yerden ısıtma değilse, ve ancak normal boyun 2 kat üzerinde petek boyunuz yoksa, sanırım kombi parametresini yerden ısıtma yaparak asla ısınamazdınız diye tahmin ediyorum. Ancak deneyerek ısınırsanız da tüketimde bir fark olup olmadığını görebilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.