Şimdi Ara

günlük // bilgisayar mühendisliği (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
2.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yok işin orasını yazmadım yok tüm hayatı boyunca 36 saat 40 saat uykusuz nöbetinize takıldım buna cevap yazdım

diğerinde siz haklı olabilirsiniz onla sorunum yok hocam  

mühendislik öğrencisine tavsiye verme yok ki bilgisayar mühendisi okuyacak öğrenciye tavsie var o da doğal çünkü bilgisayar konusunda deneyimli ise hatta yazılım sektöründe çalışıyorsa tavsiye verebilirler ki

ben de yazılımcıyım hocam zaten sadece bilgisayarda ilgilenenler bilgisayarla uğraşacak diye bir şey yok ki

zaten ben de destekliyorum cssde okuyanlar hep 5-6 adım daha önde başlarlar işe diğerlerine göre destekliyorum bunda bir şey diyemem 

• çapada çalışan öğretim profların yazılım şirkeltleri var hatta şu an star projesi yapılıyor tıp öğrencileri boğaziçili bilgisaayr öğrencileri ile ortak projelere bile katılıyorlar(istanbuldaki devlet tıplarında çok fazla olan şey)

ama ankarada biraz daha az var ama (çok olduğunu yine biliom)

üst dönemlerimiz olsun ya da başka fakülteler olsun(hatta attığım videoda 5. sınıfken çalışmaya başladı ) yani sayıları küçümseyecek kadar değil

ya da bana öyle geliyor ben biraz bu alana ilgilenenlerle arkadaşlık kurduğumdan oranı bana fazla geliyor olabilir(tarafsız olmaya çalışıom)

• Ankaratıplı kullanıcısına yanıt
    https://m.youtube.com/watch?v=eyBxv7DwqaY Buyur hocam benim sundugum argumanlarin bir kaynagi var. Ustteki iki arkadas da "bosver yiaa calisma zaten ogreneceksin hello world yazmayi" tavsiyelerini kimden almis bir atsinlar dinleyelim
  • özele bakın hocam size attım linkedin farklı öğernciler bu alanda baya yetkinler

• hocam bırakın 4 yılı google gibi büyük şirketler yazılımcılık için 6 ay eğitime yeteli diyorlar hatta bunun için sertifika programları var

asıl iş üniversitede öğrenilmez sektörde öğrenilir

Gayette alanında iyi insanlar bunu diyor buyur:

Buyur:

https://programmingwithmosh.com/general/dont-need-college-degree//

Mosh kim ki dersen

" ... have a Bachelor of Science in Software Engineering and a Master of Science in Networks Systems."

dünyada geliştiricilerin yarısı alaylı ama olsun önemli biri söylemedi.

Our 2016 Developer Survey found that 56% of developers in fact do not have a college degree in computer science or related fields

https://stackoverflow.blog/2016/10/07/do-developers-need-college-degrees//

Ister okuyun ister okumayın. size kalmış ama ciddi kisme bu fikri söylemedi diye araştırmadna boş yapmayın. Dünyada cok sıkı tartışılan bir konu çünkü. Google , apple mezun şartını kaldırdı google kendi sertifika programını çıkardı. Dünyada bootcampler ağzına kadar dolu 6 ay sonraya gün veriyor.

değerli bir hocamdan aldım benim sözlerim değil bunlar bu arada

asıl sektörde kendi çabanla öğrenceksin üniversitede kimse bunları öğretmezler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankaratıplı -- 13 Şubat 2021; 19:32:55 >
    Eee? Benim söylediklerime ters ne var yazdiklarinizda? 4 yil boyunca universitede adam akilli bir sey ogretilmiyor ki 6 aylik bir programla ayni birikimi elde ediyorsun iste? Ustteki 2 arkadasa uyarsam 4 yillik universite hayatimi 4 yil boyunca mudredata bagli kalarak gecirirdim diyorum ben de? Daron yöndem'in videosunu dikkatli izlersen zaten 4 yil boyunca adam akilli bir sey ogretilmiyor diyor. Beni dogrulayarak cevap veriyorsun farkinda olmadan
  • ya birader bırak allah aşkına günde 5 saat vaktin var for döngüsü yazamıyorsun daha bana tatava yapma. çok biliyorsan gelip köpek gibi forumda tavsiye istemeseydin ne bilmediğini bilmiyorsun geliyorsun burda bilmişlik taslıyorsun. oopyi anlyamayıp bölümü bırakıyorsan ben ne yapabilirim muhtemelen hala anlayamamışsındır zorlandıysan bilgisayar mimarisine falan geldiğinde okulu bırak zaten.

beni tanısan iyi mühendis olabilcek özelliklerin ‰1 ine sahip olsaydın önce diğer konuları okurdun araştırırdın denk gelirsen de benim aslında üniversite öncesi programlama öğrenilmesine karşı olmadığımı sadece senin yaptığın gibi aceleye getirerek alelade öğrendiğini sanma diye uğraşma dedim kursu oopye kadar izleyip o konuda vonderplanitzin yazdığı soruları çözemiyorsan sen unut 4.0 ortalamayı.

hadi diyelim ben redditteki abilerimden öğreniyorum. moruk sen öğrenmeyi de bilmiyorsun. böyle devam et amerikada burslu master seni bekliyor.

• Aga yazdıklarına baktım da senin gibi düşünmeyen insanlara karşı fazla agresifsin. Yaşına veriyorum  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kurtçu Restrop kullanıcısına yanıt
    Aynen kardesim for dongusu yazamadigim icin tavsiye istedim aynen boyle kendi kafanda kur yarat konus. Çok bilmis herif seni programlamaya karsi degilmis de aceleye getirme diyormus. 2 3 kalip bilginle ancak burada (benim de kisa bir sure aralarinda bulunacagim) yeni ogrencilere bilmislik taslarsin egonu tatmin edersin. Sana fazla yazmayacagim cunku bakis acisi sig bir insana ne katabilecegim ne de alabilecegim bir bilgi var hadi sana iyi cslismalar
  • ÇOK HAKLSINIZ BU KONUDA HOCAM ONDA AYNI FİKİRDEYİZ  

• meftun. M kullanıcısına yanıt
    Gayet yerinde bir tutum sergiliyorum. Bu konuyu okuyacak veya okuyan bir suru muhendis adayi var. Kimsenin gelecegini kotu etkilemesine yol acacak bilgilere kulak asmamasi icin agresif davrandim. Her gun 5 saat bos vakti olan adama yazilim ogrenmek icin fizik calis diyen bir adama ancak boyle cevap verilir
  • bak senin çapın bu kadar işte birisinin sana hazır mama şeklinde türkçe bilgiyi sunması gerek o ne kadar anlatıyorsa onu biliyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kurtçu Restrop -- 13 Şubat 2021; 19:49:43 >

vonderplanitz de efsane ya

daha önce onun gibi farklı hayat felsefesi olan bir birey görmedim daha

değişik bir adam ne kadar iyi bir yazılımcı bilemem ama tavsiyelerine bayılıyorum valla ben de ilk kaydolduğumda haterıydım ama çok da boş adam değil
  • Bu konuyu okuyupta etkilenen adam mühendis olmasın zaten  

Kendine yazık hocam hayatta hep sana göre zıt düşünen insanlar olacak bu agresiflik sadece sana zarar verir. Gül geç bazı şeylere  

1.si videonun sahibinden daha birikimli ve tecrubeli birisi misin? 2.si istersen sana daha video atayim hatta linkedinde bu konu hakkinda konustugum hali hazirda yazilimci olarak calisan insanlarin mesajlarini atayim. Hocam hadi sen git egonu tatmin et yazilim forumunda
  • meftun. M kullanıcısına yanıt
    Yanlis dusunuyorsun. Herkes ayni hayat tecrubesine sahip değil, kimi dışarıya daha açık ve yönlendirilebilir oluyor özellikle bir konuda acemi olan insanlar. Bu tip forumlarda da bilmeyen bilginlerin tavsiyelerini 1 gun de olsa dinlemek onlar icin zarardir. Zaman hayattaki en degerli seyimiz, onu da iyi kullanmak gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-33247115E -- 13 Şubat 2021; 19:52:44 >
  • Mühendis olacak insan bir kişinin sözüne göre kararlar vermez. En az 5-6 görüşü dinleyip öyle hareket etmeli. Neyse iyi yazılımlar sizlere  

• kesinlikle ve kesinlikle katılıyorum

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.