Şimdi Ara

Güngören Belediyesi insanları pandemi dinlemeden sokağa atıyor. (Sözleşme Gelişmesi var) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
2
Favori
9.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
243 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: shankssan

Bu konu haberler de de çıkmıştı. Öncelikle ALLAH kolaylık versin. Haber de taşınma masrafı, kira masrafı vs diye şu kadar su kadar yardım filan var idi. Hatta kocaman ilan asmışlar di sokağın girişine. Yoksa bunlar yalan mı anlayamadım şimdi.

Konu sadece kira yardımı değil. Proje de hangi hakların var, proje bitince nerede konut verilecek, Nekadar borçalndıralacaksın sorularının yanıtarı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: astegon

İlginç bir durum. Yasaya göre alel acele alınmış bir riskli alan ilanı var.

Ancak sizlere tebliğ edilmemiş, ilanen tebliğ etmişler.

Bence dava açın ve yürütmeyi durdurun. Durumu mutlaka belediye ile görüşün derim. Burada derdinizin çözümü yok.

Malesef karşımızda yetkili bir muhatap yok. Herkes topu biribirine atıyor.

Belediye bakanlık karar veriyor ona gidin derken bakanlıkta belediyey gidin diyor.

Tebliğ hukukuna son derece aykırı bir tebligat yapıldı fakat usulsuz tebliğe dava acıldığında aynı gün usulune uygun tebligat yazıp 2 gğn sonra boşaltın diyebilriler.

• quote:

Orijinalden alıntı: mrjudge07

offf offff

bahsedilen yeri araştırdım sahibinden sitesinde 300milyar etmeyen evleri 500e satan yine aynı bölge halkı.

binarın en yenisi 35 yıllık. banliyo evleri gibi yerler var.

deprem olsa allah korusun biinlerce ölü vericek binalar.

şimdi 200 bin - 250bin yenileme ücreti verseniz sıfır daire olucak 1 milyona hadi 800e satıcaksınız.

şöyle düşünün 30 yaşında araba alıyorsunuz artık allah korusun sizi yolda bırakacağı kesin ve trafiktesiniz. devlet sana bunu yenile diyor. yapmıyorsun. diyorki can tehliken var çık bu sefer devlet suçlumu peki yoldan geçen birinin üstüne yıkılsa nolcak.

bu ülkede şunu anladım ki devlet kimseye yaranamaz. çin gibi olucaksın. zart zurtla iş yapıcan.

tamam ben sana 350bin veriyorum üstüne taşınma ve sıfır beyaz eşya koltuk evi bana ver. başka bir yere taşının.

Merhaba öncelikle bir iki hatalı bilgiyi düzeltmek isterim.

Banliyö olarak gördüğünüz evler proje kapsmı dışında tutuldu. yani en çok ihtiyacı olanlar kapsam dışında ve bu binalarının görsellerini kullanarak kamuoyunu yanıltıyorlar.

Proje kapsamında olan insanlarn tek istedikleri hukuki sözleşem ile haklarının güvence altına alınması.

İade hiç bir şekilde sözleşme imzalmayıp şartları neler olacağını belirtmediği için sorun yaşanıyor. Kaldiki idare ekim ayında kasım aralık aylarında size sözleşme teklifinde bulunacağız dedi.

Sonrasında sözleşeme sunmadan tebligat geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: budak_1903

hocam öyle bir şey olması imkansıza yakın. kat mülkiyeti varsa sıkıntı olmuyor. bizim burada herkes dairesini aldı.

alamayanlar ise tapusu olmayanlar. onlar mahkemeye verdi ama ellerinde fatura harici bir belge yok.

sizin tek sıkıntınız maliye ile olabilir. evin değeri çok artarsa vergi çıkma durumu var.

bu konuyu bir maliyeci ile görüşmeniz gerekebilir.

kentsel dönüşüm konusunda dünyadaki örnekler de maalesef böyle. kat karşılığı dönemi bitmek üzere. inşaat maliyeti çok arttı. çok değerli bir bölge ( kadıköy bağdat caddesi, beşiktaş, etiler vs.) olmadığı müddetçe yıkımlar böyle olacak maalesef.

anadolu yakası bir nebze düzenli ancak avrupa yakası kabul edin etmeyin imar açısında felaket durumda.

esenler, bağcılar, bahçelievler, güngören, bayrampaşa ilçelerinde ya vatandaş yapacak ya da devlet eliyle müdahale olacak.

Merhaba Hocam ,

Başına kötü bir şey geldiğinde insanlar her şeyi öğreniyormuş.

Hukuk sisteminde 2 yasa birbiri ile çakışırsa en güncel yasa geçerli olmaktadır.

Kat mülkiyeti çok eski bir yasa olduğu ve 6/A maddesi güncel olduğu için kat mülkiyeti eziliyor.

Son yasaya göre hareket ediyor. Son yasada idareye sınırsız yetki verdiği için onun sana önereceği şartlara uyman gerekiyor sesini çıkaramıyorsun.

İdare sana mevcut şartların yerine çok daha ufak daire verebilir. çok faiş fiyat farkı çıkarıp ödemezsen eski evinin bedelini sana verip yollayabilir.

ülkemizde yasalar 10 dk içinde değişebildiği için ileride haklarımızdan mağrum kalacağımızdan korkuyoruz ve sözleşme talep ediyoruz.

Ülkemizde bizim başımıza gelen durumun bir örneği yok ilk biziz. 2008 den beri idare bu bölge ile uğraşıyor. Danştay 2 kez bizleri haklı buldu.

Son seferinde ise 2019 da güncellenen 6/A ile geldiler ve bütün söz haklarımızı elimizden aldılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: nightcrawler

Malesef karşımızda yetkili bir muhatap yok. Herkes topu biribirine atıyor.

Belediye bakanlık karar veriyor ona gidin derken bakanlıkta belediyey gidin diyor.

Tebliğ hukukuna son derece aykırı bir tebligat yapıldı fakat usulsuz tebliğe dava acıldığında aynı gün usulune uygun tebligat yazıp 2 gğn sonra boşaltın diyebilriler.

Alıntıları Göster

Hocam bir avukat ile görüşüp yürütmeyi durdurma kararı aldırın. Sonrasına bakarsınız. Süreniz daralıyor. Makineler kapınıza dayanmasın süre bitince.

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astegon -- 30 Aralık 2020; 23:45:3 >

• quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Hocam bir avukat ile görüşüp yürütmeyi durdurma kararı aldırın. Sonrasına bakarsınız. Süreniz daralıyor. Makineler kapınıza dayanmasın süre bitince.

edit:imla

Alıntıları Göster

Yürütme durdurma konusunda bir aksiyon alınması mümkün değil.

Dün ve bugün bir olumlu gelişme oldu. Bakan ilk kez sözleşme imzalancağını ve sözleşmenin hazır olduğunu ilan etti.

Bunu tebligat öncesi açıklasalardı 9 gün boyunca dokuz doğurmazdık.

Önümüzdeki hafta inşallah Bakanın açıklamasına uygun olarak işlemler başlar ve mağduriyetimiz gidelir.

• nightcrawler N kullanıcısına yanıt

45-55-60-65-70 metre kare evlerin tamamına 75 metre kare 2+1 ev karşılığında180bintl 15-20 yıl ödemeli

bu bilgiye eriştim. tobim diye bi yer varmış gidip kira yardımı laabiliyormuşsunuz.

bizim buralarada gelse keşke.

eğer hakkınızı bana satarsanız alırım bu arada :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mrjudge07

45-55-60-65-70 metre kare evlerin tamamına 75 metre kare 2+1 ev karşılığında180bintl 15-20 yıl ödemeli

bu bilgiye eriştim. tobim diye bi yer varmış gidip kira yardımı laabiliyormuşsunuz.

bizim buralarada gelse keşke.

eğer hakkınızı bana satarsanız alırım bu arada :)

Belirtilen rakamlar ortalama rakamlarmış.

45 m2 ile 65 m2 nin ödeyeceği fiyat farklı olacak. 04.01 de TOBIM e gidip öğreneceğiz.

• Büyük umutlarla gittik meğer Ağam bizle eğleniyor..

Sözleşme diye gittik Muafakatname koydular önümüze.

Dairelerin değeri hesaplanmış ve bu değer üzerinden borçlanma olacak fakat borçlanma bakanın açıkladığı gibi net değil.

Alt ve üst limitler belli değil.

icmal listesinde açıklanan ebatlardan 4,5 m2 az hesaplanmış.

Daire m2 si aynı olan fakat Arsapayı farklı iki daire için aynı değer hesaplanmış. (Arsa payı 30 m2 olan ile 45 m2 olan aynı hesaplanmış)

Sonuç itibari ile kaybeden yine biz olduk.

• Açılan davalar sonucunda yürütmeyi durdurma çıktı.

Belediye imza ataların kira yardımınıda durdurdu hemen. Ortada sözleşme ve güvence olmayınca anında satışı koydular

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.