Şimdi Ara

Güngören Belediyesi insanları pandemi dinlemeden sokağa atıyor. (Sözleşme Gelişmesi var) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
2
Favori
9.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
243 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bizim ev ustumuze kira derdimiz yok eger yikilacak diye bosaltmami isteseler bosaltmam kira odeyecek gucum yok market yapamiyorum zaten, faturalari zor odeyip geciyor gunler canimin kiymeti yok olsem daha mutlu olurum para kazanma derdi yok miss

• Yıkana da sövüyorsunuz, yıkmayana da nasıl olacak bu iş? risk yok diyorsunuz, sonra deprem de yıkılınca binalar zaten şöyleydi böyleydi diyorsunuz. Siz kendi canınızı düşünmüyorsanız devlet düşünecek kusura bakmayan. Bu işin mazereti olamaz. Hele ki İstanbul da beklenen büyük bir deprem varken.

• gezginherif G kullanıcısına yanıt

Rant var belli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: miranivo

Aradaki farkı sen ödemiyorsun , sadece insaat maliyetinin bir kısmını ödeyeceksin ve şu aralar m.kare başı 2bin tl civari paralardan bahsediliyor.
    projesi ne de baktim ve istanbulun bence en güzel imar planı çizilmiş. Ben merteri çok iyi bilirim osman ülkümen lisesi mezunuyum. Burada zarar edecek hiçbir ev sahibi olmaz bence.
    18 yıldır çözülemeyen bir kentsel dönüşüm olayı bu tozkoparan ve istanbulun bilinen en eski toplu konutlarından birisidir. Hakkınızda hayırlısı olsun diyorum .

Hocam elinde resmi imzalanmış bir evrak varsa paylaşırmısın. Valla biz kendimizi parçaladık kimse senin dediği gibi ne açıklama yaptı nede evrak paylaştı.

Tek söyeledikleri proje tamamlandığında yeni dairelerin satış bedeli ile önceki dairenin arasındaki fark hesaplanacak. Bu farkın %30 unu lütfedipp Çevre ve şehircilik bakanlığı silecek gereii kalan %70 i sen ödeyeceksin.

Elidne belge varsa buyur açıkla, açıklaki bizde o belge ile gidelim hakkımızı alalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: CyClopSx

Yıkana da sövüyorsunuz, yıkmayana da nasıl olacak bu iş? risk yok diyorsunuz, sonra deprem de yıkılınca binalar zaten şöyleydi böyleydi diyorsunuz. Siz kendi canınızı düşünmüyorsanız devlet düşünecek kusura bakmayan. Bu işin mazereti olamaz. Hele ki İstanbul da beklenen büyük bir deprem varken.

Dostum açıklamaları önce bir oku sonra yorumda bulun.

Bizim derdimiz Sözleşme imzalanmadan kapı dışarı atılıyor olmamız. Eğer sözleşme imzalanıp haklarımız güvence altına alınırsa zaten kendi isteğimizle ayrılacağız.

• Fox’a whatsapp ihbar hattından ulaşın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • devleti övmek istemiyorum ama, bina yıkılsa tedbir alınsın insanlar ölmesin derler, tedbir alınınca evimizden çıkarıyorlar? ne emmeye ne gömmeye geliyosunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: Hawaii

devleti övmek istemiyorum ama, bina yıkılsa tedbir alınsın insanlar ölmesin derler, tedbir alınınca evimizden çıkarıyorlar? ne emmeye ne gömmeye geliyosunuz

Kimse yıkılmasın demiyor.

Gözünüz ile okuyun başka organ ile değil.

Anlayacağın dille yazayım.

Elindeki malı parası gelmeden kargoya verir misin?

• nightcrawler N kullanıcısına yanıt

Hocam yanlış anlamayın herkese bir cevap vermişsiniz.Haklıda olabilirsiniz.Eminim haklısındırda.

Sorun olayı tam anlatamamam.>Sen anlatamayınca çeşitli sorularda gelmiş.

Sizin o bölgeyi iyi biliyorum.

Araziler büyük binalar küçük.O yüzden o bölgede daha çok ev ve dükkan çıkarılmak isteniyor.Yapılsa zaten bölgenin değeri 100 kat artar.Atıl bölge zaten.

Şişecamın oraya evler yapıldı ortam değişti.Zaten üniversitede geldi.

Kısaca bölge için yeni yapılacak dükkan ve evler herkezi mutlu eder orda.

Paylaşılamayan ortadaki rant sizde fazla istiyorsunuz yapacak firma da benim anladığım bu.

Kısaca bölüşülemeyen RANT

• quote:

Orijinalden alıntı: Usta-74

Hocam yanlış anlamayın herkese bir cevap vermişsiniz.Haklıda olabilirsiniz.Eminim haklısındırda.

Sorun olayı tam anlatamamam.>Sen anlatamayınca çeşitli sorularda gelmiş.

Sizin o bölgeyi iyi biliyorum.

Araziler büyük binalar küçük.O yüzden o bölgede daha çok ev ve dükkan çıkarılmak isteniyor.Yapılsa zaten bölgenin değeri 100 kat artar.Atıl bölge zaten.

Şişecamın oraya evler yapıldı ortam değişti.Zaten üniversitede geldi.

Kısaca bölge için yeni yapılacak dükkan ve evler herkezi mutlu eder orda.

Paylaşılamayan ortadaki rant sizde fazla istiyorsunuz yapacak firma da benim anladığım bu.

Kısaca bölüşülemeyen RANT

Hocam biz Rant elde etmek istemiyoruz.

Sadece sözleşme ile yasalar önünde hakkımızın korunmasını istiyoruz.

Bakkaldan ekmek alırken bile önce parayı ödeyip sonra alıp çıkıyorsun.

Bizde hangi şartlar ile ev yapılacak, kaç m2 verilecek, ek ödeme cıkacak mı, çıkacaksa ne kadar çıkacak. Bu sorularımıza cevap istiyoruz.

• Tozkoparanda cadde ustunde bunun ile ilgili buyuk bir bina gormustum. Orasi ne ise yariyor acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogi1907

Tozkoparanda cadde ustunde bunun ile ilgili buyuk bir bina gormustum. Orasi ne ise yariyor acaba?

TOBIM olarak geçen bilgilendirme ofisi var.

Tobim çalışanları sınırlı yetki ve bilgiye sahip olduğu için tatmin edici cevap veremiyorlar.

size verilecek evler bellidir. mağdur olmazsınız. eski ev yerine yenisi verilecektir. tapu kayıtlarında parsel/ada bilgisi vardır. ilçe belediye e-imar sitesinde kontrol edebiliriz.

elinizde kat mülkiyeti olan tapu varsa kanunlar gereği sizin bir hak kaybınız olmaz.

arsa tapusu varsa onun karşılığında bir daire çıkar. ancak maliyeti olabilir. 35 m2 arsa payı ile alacağınız daire 75 m2 olur.

proje aşağıdaki sitedeki yer midir?

https://yenitozkoparan.com/

• quote:

Orijinalden alıntı: budak_1903

size verilecek evler bellidir. mağdur olmazsınız. eski ev yerine yenisi verilecektir. tapu kayıtlarında parsel/ada bilgisi vardır. ilçe belediye e-imar sitesinde kontrol edebiliriz.

elinizde kat mülkiyeti olan tapu varsa kanunlar gereği sizin bir hak kaybınız olmaz.

arsa tapusu varsa onun karşılığında bir daire çıkar. ancak maliyeti olabilir. 35 m2 arsa payı ile alacağınız daire 75 m2 olur.

proje aşağıdaki sitedeki yer midir?

https://yenitozkoparan.com/

Merhaba ,

Bu proje hazine arazisine yapımı devam eden etaptır.

Ülkemizdeki çoğu kişi kentsel dönüşümün normal yasası ile 6/A maddesi arasındaki farkı bilmiyor.

Konutumun olduğu alan Ticari alan + konut alanı ilan edildi.

Kat mülkiyeti tapumuz var. 45 m2 arsa payımız ve 96 m2 dairem var. Binamızda dükkan veya benzeri ticari birim yok.

Evimizin bulunduğu arazi için resmi olarak açıklanan ve garanti edilen bir proje yok.

• düşünsene 20 yıl kredi ödeyip ev satın almışsın, oturuyorsun. belediye gelmiş ev tehlikeli diye yıkıyor. bu ne lan böyle? satmasaydın, yaptırmasaydın. tabi müteahhitten parayı cukkalayıp her ota onay vermek kolay! aynı metre karede aynı mahallede aynı katta ev ver öyle çıkar o zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waltran -- 28 Aralık 2020; 12:45:20 >
  • İşte tam bir sosyal belediyecilik anlayışı. Hangi partideydi Güngören?

bu durumda içiniz rahat olsun. kat mülkiyetiniz var bununla beraber arsa payınızda en az 90 m2 daire almanızı sağlar.

mağdur olmazsınız. sözleşme konusu bir tarafta müteahhit olsa mecburen peşine düşmeniz gereken bir konuydu. bakanlık işlerinde gerek yoktur.

ticari+konut olarak geçmesi normal. yapılan dükkanlar satılıp inşaat parası çıkartılması lazım. durup duruken kimse bedavadan konut vermezdi. kapalı otopark ve yeşil alan da yapılacaksa şerefiyeniz artmış olur. burada avantajınız da mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: zatrox

İşte tam bir sosyal belediyecilik anlayışı. Hangi partideydi Güngören?

Güngören Belediyesi insanları pandemi dinlemeden sokağa atıyor. (Sözleşme Gelişmesi var)

Sence :)

• okumadım belki yazan olmuştur.

avukata yürütmenin durdurulması kararı çıkarttırın, dava sonuçlanana kadar bir şey yapamazlar

• emo5313 kullanıcısına yanıt
    Hakka girmeyle alakasını anlayamadım. Arkadaşın olayından bağımsız konuşuyorum. Bu tip olaylarda bina çürükse iş uzamadan yıkılıp yenisi yapılmalı. İnsanlar mağdur oluyorsa bunu elbette tartışalım. Ama ben ailemi çürük binada oturtmak istemezsem ama binadakiler yıkılmasına çeşitli gerekçelerle karşı çıkıyorsa bireysel başvurumu yaparım elbette. Sonuçta bu yasal bir hak.

Bunu güngörende oturmuş birisi olarak yazıyorum. Benimde evim 40 yıllık binaydı. Tozkoparan’da 2006 yılında başlanacağı söylenen kentsel dönüşüm (ki oradaki binaları bilen bilir) 2021 e girerken hala başlamış değil. Bende “14 yılda orada başlamayan dönüşüm benim evimde hiç başlamaz” diye evi sattım ve yeni bir binaya kiracı olarak çıktım.

Bu arada gaziosmanpaşa öğretmenler sitesinde de kayınpederimin evi var. Buradaki kentsel dönüşüm de, bazı daire sahiplerinin “ben 2 daire isterim, ben üst kattan ev isterim” gibi taleplerle dernekleşip kentsel dönüşüm projesini durdurmasıyla şu an askıda.

Üstelik bu sitelerin bahçeleri hazine arazisi. Kentsel dönüşüm yapılmasını ve sağlam binalarda oturmayı isteyenler bir dernek kurdular, istemeyenler bir dernek.

Sonuçta bireysel çıkarları uğruna çürük evlerde oturup depremi beklemeye devam ediyorlar. Kayınpederim durumdan çok rahatsız ama yapacak birşeyi yok.

Dediğim gibi bu yazdıklarım başlık sahibinin şikayetine değil, bireysel başvuru yapanın kul hakkına girmesi konusuna cevaptır.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.