Şimdi Ara

GÜNEŞ PANELLERİ (SOLAR PANEL) Genel Paylaşım (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
5.232
Cevap
166
Favori
601.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mcsultan

Multimetre değil. Kaç kw tüketilmiş(üretilmiş) anlık kaç watt akım geçtiğini kaç tl ye tekamül ettiğini gösteren bir alet Yani şu ürün;

Ammeter

bahalıymış yav
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: samed61

quote:

Şimdi de enerji ölçerim bozuldu. Ühüüüüü

abıcım sız baya bılıyosunuz galıba elımde sundan var
    http://www.solarburada.com/Solar-Flip-Flap-Cicek,PR-193.html
    burdakı flıp flap cıcekleden var ıkı tane bıtanesı rahmetlı oldu dırekmen parcaadım panelı aldım o panelden ben ne kadar bır guc uretırım yada volt uretıtım hıc bır fıkrım bılgım yok bu konular hakkında ayrıntlı bılgılendırırsen sevnırım...bence pek bıseye yaramıcak gıbı duruyor ama belkı kucuk bı led felan yakar dııye dusunuyorum

Fotoğraftan anlamak zor. Ancak en fazla 1 watt verebilecekmiş gibi duruyor.

abıcım resım burda foruma resım yuklemeyı bılmedım ıcın
    http://d1201.hizliresim.com/t/p/1z5yh.jpg
    panelle bobını ustunde flip flapdan soktugum parcalar ne ısıme yarar yardımcı olursan

• quote:

quote:

quote:

quote:

burdakı flıp flap cıcekleden var ıkı tane bıtanesı rahmetlı oldu dırekmen parcaadım panelı aldım o panelden ben ne kadar bır guc uretırım yada volt uretıtım hıc bır fıkrım bılgım yok bu konular hakkında ayrıntlı bılgılendırırsen sevnırım...bence pek bıseye yaramıcak gıbı duruyor ama belkı kucuk bı led felan yakar dııye dusunuyorum

panelle bobını ustunde flip flapdan soktugum parcalar ne ısıme yarar yardımcı olursan

Foto biraz bulanık. Sarı kablo ile bağlı olan güneş pili değil mi. Öyle ise, bahsettiğin ürün sanıyorsam gündüz şarz olup gece ışık veren ürünlerden. Güneş pilinin önündeki devre de, ürünün içindeki pili şarz etmek için, güneş pilinden gelen elektriği düzenlemek için konulmuş olabilir. Elinde bi multimetre varsa, güneş altında devrenin çıkışlarından kaç volt & amp aldığına bak. Çıkış alamıyorsan devre bozulmuş olabilir. Direk sarı kablolardan çıkan volt & amp değerine bak. Elindeki güneş pili ile sanıyorum en fazla 1,2 voltluk şarz edilebilir pillerden birini şarz edebilirsin. 8-10 saatte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcsultan -- 21 Ocak 2012; 15:20:03 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Foto biraz bulanık. Sarı kablo ile bağlı olan güneş pili değil mi. Öyle ise, bahsettiğin ürün sanıyorsam gündüz şarz olup gece ışık veren ürünlerden. Güneş pilinin önündeki devre de, ürünün içindeki pili şarz etmek için, güneş pilinden gelen elektriği düzenlemek için konulmuş olabilir. Elinde bi multimetre varsa, güneş altında devrenin çıkışlarından kaç volt & amp aldığına bak. Çıkış alamıyorsan devre bozulmuş olabilir. Direk sarı kablolardan çıkan volt & amp değerine bak. Elindeki güneş pili ile sanıyorum en fazla 1,2 voltluk şarz edilebilir pillerden birini şarz edebilirsin. 8-10 saatte.

valla abcım pilmi panelmi bende bılmıom gunesten enerjıyı alan alet dıyeyım ıcınde pıl yok yada var ben goremedım.. ıcınde bıtane bakır sargı var onun etrafında manyetık alan olusuyor benım tahmınıme gore cıcekte saga sola kanatlarını oynatıyor aynen gunduz sarj oluyor oluyorken hareket edıyor gecede bakmadım hıc buyuk ıhtmalle bıtıyordu..

• Umudunu kırmak istemem de onla dediğim gibi bir pil şarzı yapabilirsin.
  • quote:

Umudunu kırmak istemem de onla dediğim gibi bir pil şarzı yapabilirsin.

güzel 1 pil 1 pildir...amaç hobi olsun ben şey sorucam bu şarjlı pile paneldekı kabloları lehımlesem ve sonra pilden artı eksi çıkardığım zaman baska bı seye ornek ampüe hem çalıştırıp hem şarj edermi?
  • 1.2 voltluk 1500 ma. pili şarz edebilmek için sanıyorum 1.7 voltluk 150 miliamper enerji vermelisin. Sarı kablolardan sanıyorum direk o voltajı alamazsın. Çıkış voltajını pili şarz edicek şekilde filtrelemen gerekicek. Birde Dolan pili her gece boşaltman lazım yada pil dolduğunda şarzı kesmen lazım. Lamba yı da direk pile lehimlersen, lamba sürekli yanacağı için pilin dolmasını engelleyebilir.
  • quote:

1.2 voltluk 1500 ma. pili şarz edebilmek için sanıyorum 1.7 voltluk 150 miliamper enerji vermelisin. Sarı kablolardan sanıyorum direk o voltajı alamazsın. Çıkış voltajını pili şarz edicek şekilde filtrelemen gerekicek. Birde Dolan pili her gece boşaltman lazım yada pil dolduğunda şarzı kesmen lazım. Lamba yı da direk pile lehimlersen, lamba sürekli yanacağı için pilin dolmasını engelleyebilir.

Çıkış voltajını pili şarz edicek şekilde filtrelemen gerekicek.
    bunu derken ne demek ıstedınız anlıyamadım ama...bırde su var o panelın yanında entegrelı kart ar bobın var onlar ne ıse yarıyor peki?panleden entegrelı karta ordanda bakr sargıya gıdıyor...o bakır sargıya kadar fıltremı oluyor
  • quote:

quote:

1.2 voltluk 1500 ma. pili şarz edebilmek için sanıyorum 1.7 voltluk 150 miliamper enerji vermelisin. Sarı kablolardan sanıyorum direk o voltajı alamazsın. Çıkış voltajını pili şarz edicek şekilde filtrelemen gerekicek. Birde Dolan pili her gece boşaltman lazım yada pil dolduğunda şarzı kesmen lazım. Lamba yı da direk pile lehimlersen, lamba sürekli yanacağı için pilin dolmasını engelleyebilir.

bunu derken ne demek ıstedınız anlıyamadım ama...bırde su var o panelın yanında entegrelı kart ar bobın var onlar ne ıse yarıyor peki?panleden entegrelı karta ordanda bakr sargıya gıdıyor...o bakır sargıya kadar fıltremı oluyor

Entegre o işi yapıyor olabilir. Bilmiyorum. Multimetre ile çıkışlarını ölç.

• quote:

quote:

quote:

Entegre o işi yapıyor olabilir. Bilmiyorum. Multimetre ile çıkışlarını ölç.

tamam tessekkurler

• GÜNCEL
  • :) 4 panel daha bitirdim. Yarın fotosunu eklerim
  • takip
  • sabırsızlıkla bekliyoruz yeni panellerini ve nasıl yaptıgını :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: onnow78

sabırsızlıkla bekliyoruz yeni panellerini ve nasıl yaptıgını :)

Arkasını merak ediyorsan, elimde olduğu için aynı malzemeyi kullanıdm. 3 panellik malzeme kaldı :) Şu reçineyi sen demezsen ben denicem ama :)
  • Makinanın pili bitmiş. Bir poz alabildim.

• eline saglık çok guzel olmuş.

arkasına ne kullandın.

arensy reçine kullanmadınmı?

1 panel kaç w veriyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: onnow78

eline saglık çok guzel olmuş.

arkasına ne kullandın.

arensy reçine kullanmadınmı?

1 panel kaç w veriyor ?

Dostum forumun 2. sayfasında kaç watt ürettiğini ve arkasına ne kullandığımı yazmıştım ;)

Elimde malzeme olduğu için arensy kullanmadım.
  • EVET PVC KULLANDIM YAZMIŞTIN.

Saat 12 civarı ortalama 285 watt en yüksek 313 watt gördüm genellikle 280-290 watt arası veriyor. Su an bulutlar kapattı 50-90 watt arasında veriyor
    DEMİŞTİN :)
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.