Şimdi Ara

Güneş enerjisi tavsiye? Vakum tüplü mü? Cam panelli olan mı? (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
674
Cevap
38
Favori
226.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. Hafta içinde Ayvalık tarafındaydım. Ama mesajınızı anca gördüm kusura bakmayın.

İlk fikrimi söylemek gerekirse, eskisi hala çalışıyorsa değiştirmeyin derim.

Arıza, depo delinmesi vs varsa değiştirmeyi ya da arızayı gidermeyi düşünebilirsiniz.

İlla ki değiştirelim diyorsanız, mevcut sistemin yeni versiyonundan devam edebilirsiniz. Nede olsa 20 yıldır arıza yapmamış.

Saygılarımla...

• Benim sorum biraz farkli.
    15 senelik eski tip gunisim var camlarin altindan damlatiyor.

Isitmada problem yok tam bi senedir durum boyle.

10 metrekarelik beton hep islak. Bu su betona ya da demirlere zarar verir mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Betona ya da demire zarar vermez. Muhtemelen kollektorlerde delik var.

• Bende sıcak su için güneş enerjisi taktırmak istiyorum. Fiyat bilgisi en büyük sistem için ne durumda. vakumlu 36 düşünüyorum. Bahçeye kuracağımdan soğuk su da sıcak suda yüksek kapasite düşünüyorum.

• Konum ve ev bilgilerinizi paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırım.

• Merhaba,

Kocaeli Kartepe'de 2 katlı müstakil ev için yardıma ihtiyacım var. Kaynaktan çıkan doğal suyu kullanıyoruz. Suyumuz çok basınçlı değil.6 kişilik bir aileyiz.

Yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 kollektorlu kapalı devre antifirizli sistem işinizi görecektir.

• Ege Solar kullanıcısına yanıt

Bölgede onerebileceginiz firma var mıdır acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maalesef bildiğim firma yok

• Merhaba. Öncelikle ilgi alakanız için teşekkürler. Yüzlerce kişiye yıllardır yardımcı olmuşsunuz ve olmaya devam ediyorsunuz. Tebrik ederim.

Antalya'da 4 katlı binanın son katı (dubleks) daire için araştırma yapıyorum şu an ama işin içine girdikçe kafam karıştı. Fiyatlar galvaniz emaye krom olarak düşükten yükseğe doğru gidiyor. Kime sorsam basınçlı önerdiler onda sıkıntı yok ama kimi galvaniz diyor kimi krom kimi emaye. Petekleri değiştirmeyip sadece kazanları değiştirmeyi düşünüyorum ama petekler galvaniz olduğu için tam verim alamazsınız diyorlar. Siz ne önerirsiniz ve Antalya'da tavsiye edebileceğiniz firmalar var mı? Teşekkürler.

@Ege Solar

• Merhaba Dikili yeni yapılan dubleks için tavsiyelerinizi bekliyorum
  • Ghost0791 kullanıcısına yanıt

Merhaba

Dubleks evler için genellikle basınçlı sistemi öneriyoruz.. Kazan emaye olursa super olur. Kollektorler(petekler) galvaniz olsa da olur. Sadece kısın gunessız gun sayısı ust uste 2 gun ve fazlası olursa galvanız kollektor bıraz tekleme yapabilir ama bence o kadar da sorun degıl. Özelden size firma ismi paylaşıyorum. Teşekkür ederim.

• turkon T kullanıcısına yanıt

Merhaba. Ben Dikili'de de hizmet veriyorum. Numaramı paylaştım sizinle arayın detaylı görüşelim

• Merhaba arkadaşlar, Yazlık evimiz (Enez/Edirne) için düşünüyorum. Hiç bilgim yok. 4 kişilik bir aile için hangi ürünleri tavsiye edersiniz? Fiyatları nedir? Kışın da ısıtma sağlıyor mu? Bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fozcan -- 9 Nisan 2021; 13:13:43 >
  • fozcan F kullanıcısına yanıt

Eviniz müstakil ise basınclı sistemi öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ege Solar

Eviniz müstakil ise basınclı sistemi öneririm.

Evet müsatakil. Hiç bilgim yok. Basınçlı olmasının avantajı nedir? Bildiğiniz, kullandığınız ve önerebileceğiniz ürünleri yazabilir misiniz?

• Mesajı gören arkadaş bilgi verebilir mi? Demirdöküm Lykia 150 almayı düşünüyorum. Nasıl bir üründür? Tavsiye eder misiniz? Kışın da ısıtma sağlıyor mu? Başka marka ve model tavsiyelerinizi ve fiyat bilgisini verir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fozcan -- 12 Nisan 2021; 12:56:2 >
  • fozcan F kullanıcısına yanıt

Bnece bu kadar masrafa gerek yok. BUna en az 5 6 bın tl ısterler

• quote:

Orijinalden alıntı: Ege Solar

Bnece bu kadar masrafa gerek yok. BUna en az 5 6 bın tl ısterler

evet 6000 tl istiyorlar. sizin dediğiniz ve önereceğiniz ne olur?

• emaye basınçlı mesela şimsek solar olabilir ya da onun urununu satan herhangı bır fırma olabilir

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.