Şimdi Ara

Gündeme dair (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.079
Cevap
0
Favori
16.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    TR de Devlet vergi almayi yeni ogrendi ama yinede bircok yerden vergi almiyor veya vergi kacakciligina kacak iscilige goz yumuyor. Oyle oldugindanda vergiyi birtakim ragbet goren harcamalara yukluyor, Elektronik cihazlar veya Mobil tasitlar gibi. Ucan kustanda vergi almaya baskadigi gun asiri vergi yuklenen bu seylerin uzerindeki vergi yuku kalkip ucizlayacaktir. Yani sozun ozu, bunlar daha iyi gunleriniz

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • ....DevoN.... . kullanıcısına yanıt
    Sen gül istedigin kadar, sonucta ulkemize gelen yabanci turistlerde Saray hanesindwn degiller. Nerde ucuza tatil yapayim diyen alt sinif yabancilar varsa genelde onlar geliyorlar.

• Yurt dışına çıkan Türkler maddi durumu iyi olduğu için dışarı çıkıyordur. Maddi durumu iyi olanlar da medeni oluyor.

Türkiye'de maddi durumu iyi olan semtlerde yaşarsan, Türkler medeni dersin. O elit mahallerin dışına çıkarsan, işler değişir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ....DevoN.... -- 8 Eylül 2021; 20:1:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben şahsen İzmit'in elit semtinde yaşıyorum. Fakat, dışardan falan herkes geliyor buraya. Çevre, varoş mahallerden kavgacı olan insanlar geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: _turbo_

Sen gül istedigin kadar, sonucta ulkemize gelen yabanci turistlerde Saray hanesindwn degiller. Nerde ucuza tatil yapayim diyen alt sinif yabancilar varsa genelde onlar geliyorlar.

Türk parası değersiz. Yabancıların aşağı olan kesimleri Türkiye'de tatil yapabiliyor. Fakat Türkiye'nin aşağı olan kesimleri, onların ülkesine GİDEMİYOR.

Sebebi budur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ....DevoN.... -- 8 Eylül 2021; 20:3:11 >
    Bak Avrupada Elit insanlar asla sehirlerde yasamazlar. Genelde sehir disinda ve yuksek koylerde yasarlar. Yesilin icinde ve insanlardan uzak burnunun dibinde komsusu olmadan istedigi kadar gurultu yapabilir evinde. Bizde ise sehir icinde bir semt kurarlar burdaki kutu gibi evlerin icinde yasamayi birde kapisina Guvenlik koyuldumu elitlik sanarlar. Oysa ustte komsusu osursa duyar. Oyle yerlerin cevresindede varoslar dolasirlar cesitli sebeplerden.

Ben Izmitte yasasam Karadeniz koylarina yakin bir koyde yuksek bir yere ev yaptirir mis gibi doganin icinde yasardim.

• quote:

Bak Avrupada Elit insanlar asla sehirlerde yasamazlar. Genelde sehir disinda ve yuksek koylerde yasarlar. Yesilin icinde ve insanlardan uzak burnunun dibinde komsusu olmadan istedigi kadar gurultu yapabilir evinde. Bizde ise sehir icinde bir semt kurarlar burdaki kutu gibi evlerin icinde yasamayi birde kapisina Guvenlik koyuldumu elitlik sanarlar. Oysa ustte komsusu osursa duyar. Oyle yerlerin cevresindede varoslar dolasirlar cesitli sebeplerden.

Ben Izmitte yasasam Karadeniz koylarina yakin bir koyde yuksek bir yere ev yaptirir mis gibi doganin icinde yasardim.

İzmit'de Yahya Kaptanın dışına çıkınca insan tipleri değişir hemen.

Yahya Kaptanda elit tipler görürsün. Yahya Kaptanın dışına çıktın mı, kenar mahalle delikanlısı tipler görürsün. İnsan tipleri çok değişir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ....DevoN.... -- 8 Eylül 2021; 20:12:42 >

Banane tiplerden? Elit olsa ne yazar olmasa ne yazar? Ben yasadigim yere bakarim, doganin icinde deniz manzarali ve yakinimda komsusu olmayacak bir yer. Izmit Merkezde yasamak istemem her yani otoyol trafik olan yerde napayim, Mazot koklayip tozmu yutalim?

• quote:

Banane tiplerden? Elit olsa ne yazar olmasa ne yazar? Ben yasadigim yere bakarim, doganin icinde deniz manzarali ve yakinimda komsusu olmayacak bir yer. Izmit Merkezde yasamak istemem her yani otoyol trafik olan yerde napayim, Mazot koklayip tozmu yutalim?

Benim anlatmak istediğim, yaşadığım semtin dışına çıkınca insan tiplerinin nasıl değiştiği.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ....DevoN.... -- 8 Eylül 2021; 20:15:26 >
  • Yahya Kaptan, yeşil ağaçlık bir semt. Yeşil ve ağaç burası. Gerçi daha fazla yeşil ve ağaç idi burası ama epey bir ağacı kestiler yol mol bir şeyler yapılcak diye. İzmit merkeze 4 kilometre uzakda.

Ama çevre mahallerden, mahalle delikanlısı diye tabir ettiğimiz tipler geliyor buraya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ....DevoN.... -- 8 Eylül 2021; 20:22:23 >
  • Arkadaşlar Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] 'ya girip mesaj gönderdiğimde Bu konu gösterimden kaldırılmıştır şeklnde saçma sapan hata mesajı cıkıyor. Geçenlerde oldu bu geçicidir dedim, şimdi yine gönderdim yine aynı msj cıktı. Bana özel bir engel koyup, hata mesajı ayağı mı yapıyorlar anlayamadım. Bu durumu check için siz oraya bi mesaj göndermeyi dener misiniz? Mesaj gerçek olsun yalnız. Sizin mesaj giderse bende yine o saçma hata mesajı cıkarsa bana özel dolaylı engel koymuşlar diyeceğim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarim saat ince yazdim o konuya hatta Corona konusu altinda yeni bir konu bile actim.

• quote:

Yarim saat ince yazdim o konuya hatta Corona konusu altinda yeni bir konu bile actim.

Yahya Kaptan diye arat google'da, İzmit'in en elit yeri olduğunu görürsün.

Sana gore elit orasi kardes, 4 yani otoyolla cevrili bir yer orasi. Karadeniz kiyilari cok daha guzel Izmitin.

• quote:

Sana gore elit orasi kardes, 4 yani otoyolla cevrili bir yer orasi. Karadeniz kiyilari cok daha guzel Izmitin.

İnsan açısından konuşuyoruz.

İzmit'e gelen yabancı mühendisler (Koreliler) falan Yahya Kaptandan başka bir yerde kalmazlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ....DevoN.... -- 8 Eylül 2021; 20:42:33 >
    Hepsi iki ayakli.

• quote:

Hepsi iki ayakli.

Yahya Kaptan'ın İzmit'in en elit yeri olduğunu söylüyorum.

İstanbul'un elit semtleri ile falan tabii ki de yarışamaz. İzmit için düşünürsen elit bir yer burası. Burası İzmit ve İzmit'in en elit yeri Yahya Kaptandır.

Hyundai içen gelen Koreli Mühendisler de Yahya Kaptandan başka bir yerde kalmaz İzmit'de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ....DevoN.... -- 8 Eylül 2021; 20:45:9 >
    Insan olan yerler elit olamaz. Insandan uzak olmali…

• quote:

Insan olan yerler elit olamaz. Insandan uzak olmali…

Dikkat edersen İzmit'in elit semti diyorum. İstanbul'un elit semtleri ile kaşık atamaz tabii ki de. Burası İzmit...İstanbul değil.

Yörüklerin oldugu her yer elittir benim icin

• 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.