Şimdi Ara

Günde kaç tl sizi tatmin eder (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
0
Favori
3.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hadi bende 100 diyorum ama önce bir iş bakmalıyım

Not: Biraz tembelim
  • Peki Günde kaç tl sizi tanzim eder

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • günlük 100 lira yeterli gibi duruyor.
    evim var, bu yüzden kira ödemiyorum.
    toplu taşıma kullanmıyorum. iş yerim 10 dakikalık bir yürüme mesafesinde.
    Zira ben de çoğu zaman iş yerine bisikletle giderim.

Evin önünde eskice bir araba duruyor (2008 model golf-babama ait-)

Elektrik, su ve doğalgazı ailem ödüyor.
    Mutfak masraflarını müşterek karşılıyoruz.
    Benim günlük 100 liralık harcamamın 50 lirasını sadece mutfak karşılıyor zaten.
    Ayda 3-4k civarında mutfak alışverişi yapıyoruz ailecek.

Dışarı çıktığımızda ise rakam 150 liraları bulabiliyor.
    Kız arkadaşımla tek gittiğimiz hiçbir mekanda hesabın tamamını ben ödemedim. çoğu zaman yarısını, zaman zaman da bir kısmını ödüyor.

Arkadaş çevremizle gittiğimiz zaman, ben her ne kadar 'erkeklik' yapıp hesabı ödemek istesem de, alman usulünü yine devreye sokuyorlar.

Bu da işi benim adıma hayli keyifli kılıyor.

arkadaş çevremle çoğu hafta sonu alkol tüketiyoruz. biradan uzak duruyorum.
    viski, paramız yoksa da votkayı tercih ediyoruz.

Her zaman chivas içecek paramız olmuyor, hem zengin değiliz, hem devlet sağolsun alkol içmemize mani olabildiği kadar oluyor.

böyle durumlarda da alman usulü devreye giriyor.
    geçenlerde 5 kişi 2 tane 70'lik smirnoff açtık, harcanan para mezeler dahil 300 lira.

Alem yaptığımız zaman bile harcanan para 50-100 lira bandında gördüğünüz üzere.

• dfk24 kullanıcısına yanıt
    kira fatura dışında ayda 200 harcıyorum sen ne diyon. sadece ekmek makarna.
  • Hocam takviye neyse de salona gitmeden profesyonel destek almak neden? Profesyonel destek tabi ki işe yarar bişey de salonla birlestirmedikten sonra bi anlami kalmaz. Salon dışında rahatça terleyebileceğiniz veya arkadaşlarla birbirinizi gaza getirerek o ağırlıklari kaldırabileceginiz bir yer yok ki. Hem zevk de alamazsınız ki :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UçamayanSüperKahraman -- 11 Şubat 2019; 17:20:58 >
  • Kira - fatura hariç günde bir 100-120 tl insanlık sınırında yaşatıyor. 3000 öyle desen, 1000-1500'de kira, 300 de faturalar. 4300-4800 tl gibi bir maaşın olmalı ki (tek kişi için) kendine zaman ayırasın, yemeğini istediğin gibi yiyesin, sosyal bir şekilde takılabilesin, 3-5 arttırıp istediğin bir ürünü alabilesin. Bu da sınır. Bunun daha farklı faaliyetlere abonelikleri (spor, salon, enstrüman vs) işin içine katmadım.

Daha aşağısı artık "mücadele" kategorisine giriyor. Asgari ücrete değinmek dahi istemiyorum zira korku filmi kategorisinde o...

3-4 gündür hasta olduğum için evdeyim, akşamları bir meyva çay çorba merasimi - günde 30 tl gidiyor, 2 abur cubur falan alsan bir film izleyeyim evimde desen yine 40-50 liralara dayanıyor. Ot gibi evdeyim ona rağmen bu para gidiyor.

Bir arkadaş vardı günde 12 tl'ye geçinmeye çalışan Allah kolaylık versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freshmind -- 11 Şubat 2019; 17:22:56 >
  • Nerede olduğuna bakar Bingölde olan adama 10 lira günlük yeter.
    İstanbulda olan adama 50 lira az gelebilir.
    Manisada okuyorum arkadaş çevren uçarı değilse özel etkinlik yapmadığın zamanlarda cebinde 20 lira ile vakit geçirebilir gününü geçirebilirsin.
    Özel bir gün olur o zaman 50-70 aradası gözden çıkarmak lazım oda güne değil günü güzel geçirmenin gerçekten lazım olduğu özel günlerde.
    Fazlası fazladır net.
  • 4 lira yol (2 gidiş-2 geliş)
    Akşama kadar kütühanedeyim ve ailemle yaşıyorum
    Konaklama: 0
    2 lira iki tane su
    Öğle ve akşam yemeği 2,75+2,75=5,50
    Başka bir harcama yok
    Totalde: 11,50
    Düşündüğümden çok çıktı :(

• 1500TL olabilir.
  • Günlük 1.000 ₺ Harika Ötesi olurdu..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zevk alıyorum. Ben zaten vücut yapmıyorum. 137 kiloydum 3 ay önce. 121.9 kiloyum şu an. Sabah tartıldım. Amacım 75-77 kiloya düşmek.

Ayrıca gerekli ekipmanlar olduğu sürece evde de bir yere kadar ilerlenebilir.

• Günlül ihtiyaç meselesi

• Yanımda hiç bir bayana para ödettirmem her bayanlada para ödeyecek ortama girmem.
    Size enayi diyenlere bakmayın bir bayan bir erkeğe cebinde parası yoksa da var harcamıyorsa da aynı muameleyi yapar

• Antepteyim 50kaat yetiyo lise 3üm xd

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 300 usd yeterli

• 100 lira olmadan hiçbir şey olmaz bence.Bir yere gitmek istesen ve pason öğrenci değil ise 2.60 tl basıyor, tek seferde.Karşıya geçmek istesen 4 tl de geçiş. Yaklaşık bir 12 tl yol parası gidiyor gidiş dönüş toplam, bir yemek yemek istesen 20 tl ye de yemek yersin(kızın hesabını ödemem tabi ki alman usulü yapıyorum), sinemaya gittin diyelim kızla 18 tl civarı da ona vericen, yolda gördün kestane,süt mısır vs onlara da bir 5-10 tl gidiyor.42 tl gitmiş oldu toplamda. Bir 25-30 tl lik de alışveriş yapsan sabun,şampuan,diş macunu vs artık evin ne ihtiyacı varsa. Kaldı geriye 28 tl civarı bir şey.Eve de 0 tl ile dönülmez.Azıcık da cepte para olsun tabi ki.

Kısacası en az bir 100 tl şart dışarı çıkmadan.Ama asgari ücret sadece 2000 tl.Geçinmek mümkün değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxkingdom -- 12 Şubat 2019; 11:51:59 >
  • 50 tl😃

• 1000 tl

• white4343 kullanıcısına yanıt
    Kutahya nin neresindensin hocam
    Merkez mi?

• Kanatlandırmayan_Redbull kullanıcısına yanıt
    Kütahyalı degilim Redbul

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.