Şimdi Ara

Günde kaç tl sizi tatmin eder

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
0
Favori
3.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Günlük harcamalarınızda kaç tl sizi tatmin eder uçmadan söyleyin lütfen harcamalarınız gezmek kafa dağıtmak veya sevgilinizle bir yerde eğlenmek alışveriş yapmak farklı lezzetler tatmak veya doğum gününe gidiceğiniz birisine hediye gibi klasik para harcama sebepleri olsun elbette her gün bunların hepsini yapmıyacaksınız ben sadece para harcama ritüellerini örneklendirdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• daha dün kız arkadaşımla dışarı çıktım harcamalaruı yazıyorum..

sabah kahvaltısı 2 kişilik= 35 TL (sınırsız çay)
    sinema = 34 TL (Öğrenci 2 kişi)
    akşam karnımız acıktı ve biraz cafede oturalım dedik, yemek yemedik, sıcak sepeti aldık iki kişilik, 1 bira o içti, 2 bira ben içtim = 80 TL
    + yol parası = 12 TL

161 TL

gezmedik, dolaşmadık, 1 gün beraber geçirelim dedik, kahvaltı yaptık, öğle yemeği yemedik, akşam da yemedik. 161 TL uçtu gitti.
    hadi akşam bira içmedik yemek yedik desek yine 50 TL gidecekti.
    sinemayada mı gitmeyelim?
    kahvaltıda mı yapmayalım. (evde yapıp çıksak uzun zaman geçiremiycekmiyim ben sevgilimle!)

abi günlük 200 TL den aşağısı bu devirde kurtarmaz! gezemiyoruz bile.

ne hazımsız insanlarsınız ya.. evet dün 160 lira ödedim. keyfi mi ödedim ben bunu? nişanlım ile güzel bir gün geçirmek istedim o kadar! gelmişler bana enayi, eşek olursan semer vuran çok olur.. bunlar ne abi ya? hiç mi sevgiliniz olmadı lan. hiç mi dışarıda tek ödemediniz para? bugün kız gelse verecem sana dese 500 lirayı önüne atarsınız. burda laf kalabalığı yapmayın! gerekirse ben 1000 lirada veririm ki oda aynı şekilde ücreti ödüyor.. buda sizi alakadar etmez...
    Günlük harcamam 20-30 lira ortalama ama önemli olan günlük harcama değil ki. Ergen olsam aylık bin lira yeterdi.
    Ayda 1666 lira bir taksit, 1740 lira bir taksit, çocuğun bezi sütü Ev kirası faturası pazar market alışverişi derken ayda 5-6 bin lira yetmiyor.
    Ev araba almasam bir de daha ucuz kirası olan bir evde kalsam 2 bin lira yetmeyecek. Ya da tam tersi daha lüks bir ev daha çok yakan bir araba daha lüks hayat derken 11 bin lira yetmeyecek...
    Aslında yetmeyen maaş değil.
  • 100 lira kafi gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • her çıktığımda 40-50₺ gidiyor
    geçen hafta cumartesi arkadaşımın doğum günüydü 100₺ gitti
    hediyeye 120₺ gitti
    haftada en az 3 gün dışarı çıkıyorum
    işe girmeliyim😅

• quote:

Orijinalden alıntı: R3DROS3V3RTIGO

her çıktığımda 40-50₺ gidiyor
    hediyeye 120₺ gitti
    işe girmeliyim😅
    para harcamayan arkadaş ortamı yok mu sahilde çekirdek çitleyen falan

• 2 Lira + biraz cesaret.
  • Günlük harcamam 20-30 lira ortalama ama önemli olan günlük harcama değil ki. Ergen olsam aylık bin lira yeterdi.
    Ayda 1666 lira bir taksit, 1740 lira bir taksit, çocuğun bezi sütü Ev kirası faturası pazar market alışverişi derken ayda 5-6 bin lira yetmiyor.
    Ev araba almasam bir de daha ucuz kirası olan bir evde kalsam 2 bin lira yetmeyecek. Ya da tam tersi daha lüks bir ev daha çok yakan bir araba daha lüks hayat derken 11 bin lira yetmeyecek...
    Aslında yetmeyen maaş değil.

• Yani hiç bir para kimseyi tatmin etmeyecek.

• günlük 100 lira rahat yeter
  • MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    Izdıraaaaağğğppp çembeğriiiii sardı beni

gelde isyankar olma alüminyum

• 100 yeter, hergün gezmiyorum sonuçta. Mesela 3-4 parayı bitirsem, kalan 4
    3-4 günde artan parayı köşeye atarım. Haftada 1-2 gün yine 100 tl nin üstüne eklerim gibi..

• daha dün kız arkadaşımla dışarı çıktım harcamalaruı yazıyorum..

sabah kahvaltısı 2 kişilik= 35 TL (sınırsız çay)
    sinema = 34 TL (Öğrenci 2 kişi)
    akşam karnımız acıktı ve biraz cafede oturalım dedik, yemek yemedik, sıcak sepeti aldık iki kişilik, 1 bira o içti, 2 bira ben içtim = 80 TL
    + yol parası = 12 TL

161 TL

gezmedik, dolaşmadık, 1 gün beraber geçirelim dedik, kahvaltı yaptık, öğle yemeği yemedik, akşam da yemedik. 161 TL uçtu gitti.
    hadi akşam bira içmedik yemek yedik desek yine 50 TL gidecekti.
    sinemayada mı gitmeyelim?
    kahvaltıda mı yapmayalım. (evde yapıp çıksak uzun zaman geçiremiycekmiyim ben sevgilimle!)

abi günlük 200 TL den aşağısı bu devirde kurtarmaz! gezemiyoruz bile.

ne hazımsız insanlarsınız ya.. evet dün 160 lira ödedim. keyfi mi ödedim ben bunu? nişanlım ile güzel bir gün geçirmek istedim o kadar! gelmişler bana enayi, eşek olursan semer vuran çok olur.. bunlar ne abi ya? hiç mi sevgiliniz olmadı lan. hiç mi dışarıda tek ödemediniz para? bugün kız gelse verecem sana dese 500 lirayı önüne atarsınız. burda laf kalabalığı yapmayın! gerekirse ben 1000 lirada veririm ki oda aynı şekilde ücreti ödüyor.. buda sizi alakadar etmez...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doksanlar çocuğu -- 11 Şubat 2019; 14:15:30 >

• 100-120 lira yeter sanırım. Yalnız öğrenciyim, babam kredi almama izin vermedi. Bir de aylık 200 lira veriyor. Onun 70 lirası spor ve diyet için aldığım desteğe gidiyor. Ben de bu sebeple asosyal oldum.
  • yani 10tl harcadığın da oluyor 200de
  • hojam ben yurtdışındayım. 200tl para değil ama sana para gibi geliyo sorun orda. tr aşırı ucuz biyer bana göre gidince 1000dolar bozdursam ye ye bitmiyo. 1000dolar yurtdışında çok daha çabuk biter.

200 tl ilk çıktığında 100dolar 170tl ediyordu. şuan 100dolar 520tl ediyor. o ülkede alım gücünüz sürekli düşüyo. yakında birayı da çantada götürürsün bu gidişle. filmi de parkta tabletten izlersin.malesef gidişat o.. halkın yarısı asgari ücretle çalışıyo.o yaşam değil o IZdıraaap çemberiii

Günde kaç tl sizi tatmin eder

• 11k mayışım var ama bişeye yetmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: HayatınıYaşayamayanAdam

para harcamayan arkadaş ortamı yok mu sahilde çekirdek çitleyen falan

Alıntıları Göster
    yok malesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: R3DROS3V3RTIGO

her çıktığımda 40-50₺ gidiyor
    hediyeye 120₺ gitti
    işe girmeliyim😅
    Yalan inanmayin

• pakaji kullanıcısına yanıt
    7 ve 7.5 yükselten meclistir heralde olayaa gell

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-77BA090AF

Yalan inanmayin

Alıntıları Göster
    bütün sırrı bozdun

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.