Şimdi Ara

GUNDE KAC SAAT UYKU GEREKLI (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
2
Favori
16.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 8 saat ideal. 2 saatlik uyku planı okumuştum bi yerde her 2 saatte 10'ar dakika uyunca 24 saat içinde toplam 120 dakika yapıyor oda 2 saat ediyo, ancak her 2 saatte kesin 10 dakika uyumak gerekiyomuş
  • 10 saatte uyusam 4 saatte uyusam kalkamıyom
  • quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

quote:

Orjinalden alıntı: ssff_allthing

En son araştırmaya göre 6 saat 53 dakika olarak belirlendi..Yani 7 saatten az yada fazla uyumayın..

DAlga geçmiyosun dimi

Neden dalga geçim ki..İngiliz bilim adamları normal yetişkin bir insan için 6 saat 53 dakika olarak belirledi..Yani sen ona 7 saat de..7 saatten fazla yada az uyumak kilo aldırır ve insan zekasında gerileme yapar.

• bence gün içindeki hareketliliğe bağlı bana 8 saat de yetmiyor 6 da

sabah kalk okula dersleri dinle katıl fln fln sonra okuldan çık işe işten çık eve yorgun yorgun gece 12 den önce de yatmıyorum

kısacası ne kadar yorgunluk o kadar uyku ihtiyacı
  • Bünyeyi alıştırıp azaltmak en iyisi...
  • Benim bildiğim kadarıyla standart bir ölçü yok... ama 10'u aşmamalı bence .
  • biz çanakkaleye kampa gittiğimizde 5 saat uyuyunca sanki 10 gün uyumuş gibi oluyorum ama evde 10 saat uyusam uykumu alamıyorum
  • duruma göre değişir doyana kadar uyumak lazım
    ama okul denen illet varken
  • Hort yapalım biraz, bende lisedeyken bu sorun yoktu ama öss hazırlık ve ünv döneminde bu sorun baş gösterdi ne yazıkki 10 saatten 1 dk az uyusam zombi gibi geziyorum eğer bırakırsamda abartısız 14-15 saat uyuyorum bu yüzden haftasonlarım uyumakla geçiyor... kahve vs.de etki göstermiyor sınav zamanlarında çok başımı ağrıtıyor bu uyku sorunum
  • ya hazır konuyu bulmuşken hortlatim ben 2 gündür 2 saat uykuyla duruyorum acaba ölürmüyüm:D
  • quote:

Orjinalden alıntı: darkrhapsody

quote:

Orjinalden alıntı: emredici

http://www.kitapalemi.com/kitapdetay/57882/sadece_aptallar_8_saat_uyur.htm

Allahtan 9 saat uyuyorum.Kıl payı kurtardık

• 6 saat , bi de gün ortasında , hiç birşey yapılmayan bir saat vardır ya , çok sıkıcı olan orda 1.5 saat yat , 7.5 , hayvan gibi dinç olursun , ben hergün bu şekil .
  • quote:

Orjinalden alıntı: uguRnB

quote:

Orjinalden alıntı: HaCKToR01

normalde insan ogLuna 15 dkkalik bi uyku diLimi yeter
    Fakat bu 15.dkaLik uykuyu yakalamak mesele

bi camera alin yakagi tam net gorucek b yere koyun kayita baslayin sabaha kadar ceksin
    en cok hangi saatte hareketsiz yatiyorsaniz o sizin uyku saatiniz ve DK nizdir
    banada subay bi tanidigim soylemisti

Bu kamera olayını ben yapmıştım sabah kalkıp baktım ve kaseti hemen imha ettim.Gece 3:40 sularında yastıkla ilişkiye girdiğimi gördüm.

• her insanın bünyesi farklı olduğundan ideal uyuma süreside her insana göre değişir bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: atroce

8 saat ideal. 2 saatlik uyku planı okumuştum bi yerde her 2 saatte 10'ar dakika uyunca 24 saat içinde toplam 120 dakika yapıyor oda 2 saat ediyo, ancak her 2 saatte kesin 10 dakika uyumak gerekiyomuş

o tarz uyku yetebilir de ayrıca uyku sırasında salgılanan hormonları da unutmamak lazım

hort bu arada
  • sadece aptallar 8 saat uyuru okuyun bakimde kaç saat uyuyosunuz sonra.6 saatten fazla her uyumayı denediğinizde vicdan azabı çekersiniz.ben o kitabın yazarı olan Erdal Demirkıran'ın öğrencisiyim ve 4 saat uyuyorum.

bilim adamları 8 saat uyuyun dedi sonra bu sefer 6 saatten fazla uyumayın diyorlarki doğru olan budur.ÇOK UYUMAYLA UYKU ALINMAZ AKSİNE DAHA ÇOK UYKUN GELİR.YATTIKÇA YATMAK İSTERSİN.fazla uyuyanın ömrü kısalıyormuş bilim adamları dedi bunuda.zaten az uyursan daha çok yaşarsın:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6B729B06B -- 3 Aralık 2009; 16:18:08 >
  • günde 25 saat uyuyorum ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kobe #24

sadece aptallar 8 saat uyuru okuyun bakimde kaç saat uyuyosunuz sonra.6 saatten fazla her uyumayı denediğinizde vicdan azabı çekersiniz.ben o kitabın yazarı olan Erdal Demirkıran'ın öğrencisiyim ve 4 saat uyuyorum.

bilim adamları 8 saat uyuyun dedi sonra bu sefer 6 saatten fazla uyumayın diyorlarki doğru olan budur.ÇOK UYUMAYLA UYKU ALINMAZ AKSİNE DAHA ÇOK UYKUN GELİR.YATTIKÇA YATMAK İSTERSİN.fazla uyuyanın ömrü kısalıyormuş bilim adamları dedi bunuda.zaten az uyursan daha çok yaşarsın:)

hocam uykunun sadece vücudu dinlendirmekten ibaret olmadığını aynı zamanda az uyursan kanserden tut türlü hormonal bozukluklara-büyüme hormonu gibi-ya da hafızanın kendini tazeleyememesine kadar çeşitli rahatsızlıkların etkisinde kalma ihtimalini arttırdığını unutmamak lazım .tabii çok uyumamak konusunda katılıyorum ve ben 5.5 saat uyuyorum arada uyuduğum yarım saate ilaveten 3 kere REM e girmek için.ancak doktorlar tarafından belirtilen ideal uyku saatinin bünyeden bünyeye değiştiği belirtilir senin dediğin gibi 8 saatten fazla uyumanın insan sağlığına zarar vereceği uyarısına ek olarak.
    ayrıca 'sadece aptallar 8 saat uyur' kitabını okumadım ama başlık olarak kaba ve uygunsuz buluyorum sırf dikkat çekmiş olmak adına atıldığını düşünerek

http://abcnews.go.com/Health/WellnessResource/story?id=6763574 http://www.npr.org/templates/story/story.php?storyId=111845909

• Ben kaç gelirse uyuyordum, bi gün 5 bi gün 11 bi gün 8, ama karar verdim artık 5,5 saat uyumayı düşünüyorum sizce ne yapmalıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uguRnB

quote:

Orjinalden alıntı: HaCKToR01

normalde insan ogLuna 15 dkkalik bi uyku diLimi yeter
    Fakat bu 15.dkaLik uykuyu yakalamak mesele

bi camera alin yakagi tam net gorucek b yere koyun kayita baslayin sabaha kadar ceksin
    en cok hangi saatte hareketsiz yatiyorsaniz o sizin uyku saatiniz ve DK nizdir
    banada subay bi tanidigim soylemisti

Bu kamera olayını ben yapmıştım sabah kalkıp baktım ve kaseti hemen imha ettim.Gece 3:40 sularında yastıkla ilişkiye girdiğimi gördüm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.