Şimdi Ara

Günde iki kez kardiyo?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
7.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar hızlı bir şekilde yağ yakmak amacım,
    bunun için günde iki kez kardiyo yapmak nasıl olur sizce

06.00 : 30 dk kardiyo
    17.00 : basit ağırlık antrenmanı(evde dambıllarla)
    23.30 : 30 dk kardiyo

kas kaybı illa ki yaşayacağım,
    günde iki kez kardiyoyla vücudu çok mu zorlamış olurum, ne tür sıkıntıları olur acaba?

cevaplar için şimdiden teşekkürler.

• Onun yerine p90 tarzı çalışmalar yapsan daha iyi değil mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok fazla sıkıntı olmaz fakat haftanın 7 günü yaparsan aşırı yıpranırsın. Haftada en fazla 3 gün yap ki geri kalan 4 günde toparlasın kendini vücut. Proteinini iyi alırsan kas kaybını minimuma düşürürsün.
  • Bence fazla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bence çok uğraşma bazal hızın kadar bir diyete başla hafta 5 gün spora git kardio ve ağırlık çalış gider hafif hafif birden çok yüklenirsen çabuk verirsin ağırlık için gücün kalmaz ve sarkmalar olur.
  • Öncelikle ufak bir arama yapalım arkadaşlar defalarca yazıldı ! yazdım ! Metabolizma şu şekilde işler yapar katebolik ve anabolik diye iki farklı çalışma prensibi vardır. Katebolikte yağ yakımı yaparken anabolikte kas yapımı yapar. Bu ikisini aynı anda yapamadığı gibi ikisinede hızlı bir şekilde girip çıkabilir. Sen kardio yapmaya başladığın zaman ilk 20 dakikada glikojeni kullanır yani karbonhidratları daha sonra yağ veya kas yakar bu değişir bunu kesin olarak sölemek imkansız gibi birşey ama varsayım yapacak olursak yağ yakımına geçer. 50 dakikadan sonra katebolik etki başlar ki bunda da daha çok yağdan değilde kaslardan çalmaya başlar elbette buda kesin değil. Sen yaklaşık 1 saat kardio yapıyorsun ki oldukça fazla max 50 dakika yapman daha mantıklı olur. Son olarak 23.30'da kardio yapmaktaki amaç nedir yediğini yakmak mı :D kardio yapıyorsun kalp yüksek oranda kan pompaladığı için akış hızlanıyor ve buda uykusuz bir gece yaşamak demek. Kardioyu uyumadan önce en geç 4 saat önce yapmalısın ki uykusuzluk çekme ve uyku sırasında leptin hormonu salgılanır bu hormonunda özelliği yağ yakımı yapmasıdır. Gece uykusunun önemi yazmaya başlasam okumaktan yorulursun gece uyu herşeyden önce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lostlovest -- 15 Nisan 2014; 12:38:37 >

• sabah kalktıgınızda yapın birde ağırlık antrenmanından sonra yapmanızı tavsiye ederim sizi en fazla 1 hafta yoracaktır
  • Ben yaptım mı 2 saat falan yapıyorum, o yüzden daha fazla yapamam...

En önemli mesele kilo almamak bir de verince geri almamak...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.