Şimdi Ara

Günde 30 Sayfa

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Günde bir şekilde 30 sayfa kitap okumak çok bir anlam ifade etmiyor gibi görünebilir ama gerçekten öye mi?

Bu fikir daha önce kim tarafından ortaya atıldı bilmiyorum ama ben kız arkadaşımdan duyarak başladım.
    Akım şöyle günde en azından 30 sayfa kitap okuyacaksınız. Bu en yoğun insanı bile yormayacak bir sayı.
    Bunu tuvalete girdiğinizde, metroda, akşam yatmadan önce yani vakit bulabildiğiniz her an yapabilirsiniz.
    Yeterki kitabınız yanınızda olsun.En önemli olan ise düzenli bir şekilde hergün kendinize koyduğunuz hedefi gerçekleştirmek.
    Eğer derseniz ki ben çok daha fazla okuyabilirim ne mutlu size :)
    Bu sistem çok kitap okumak isteyipte bazı bahanelerle okuyamayan arkadaşlarımı heveslendirecek bir durum.

Gelelim hesaba.

30sf x 30gün = 900 sayfa ortalama ayda 3-4 kitap yapar
    3-4 kitap x 12 ay = 36-48 arası kitap yapar sadece bir senede.
    Birkaç sene içinde çok güzel bir kütüphaneye sahip olabilirsiniz.

Beni en azından okuma konusunda düzene soktu umarım birilerinin işine yarar.

• 30 sayfa küçümsenecek gibi değildir. Kim yapıyormuş onu? Dediğiniz hesabı düşünmüştüm, gayet mantıklı. Her gün 30 sayfa okumasam da, haftada bir kitap bitirmeye şartlandım ben de.
  • Pomodoro tekniğini kullanın arkadaşlar, günde yarım saat 40dk rahat rahat okursunuz. 1senedir hergün düzenli kitap okuyorum bu sayede.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bence şartlandırmak yalnız. ben arkadaştan 3 tane kitap rica ettim finallerden sonra herkes memlekete gidecek tek kalacağım bari kitap okuyayım diye.

2 günde iki tanesini bitirdim ve finaller hala bitmedi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sembroni

bence şartlandırmak yalnız. ben arkadaştan 3 tane kitap rica ettim finallerden sonra herkes memlekete gidecek tek kalacağım bari kitap okuyayım diye.

2 günde iki tanesini bitirdim ve finaller hala bitmedi...

Hocam aynı durumun büt versiyonunu yaşıyorum. 5 gün sonra 3 dersten bütüm var . Ben de ders çalışacağıma kitap okuyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.