Şimdi Ara

Güncellendi... Ryzen 5 3600 ile i7 8700K + RTX 2080TI Benchmark sonuçları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
1
Favori
6.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ryzen 3600 ile I7 8700K, RTX 2080TI Kullanarak kapıştırmışlar. Değerler beklenenin ötesinde

Yeni eklenenler....

11:00'dan itibaren 2080ti testleri başlıyor...

quote:

3:50'den itibaren Testler başlıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackBeasT -- 10 Temmuz 2019; 14:26:4 >

• Intel kullananların gözleri yaşlı neden olsun ergenler? 10 yıl sonra Amd eskisi gibi Intel işlemcilerin önüne geçmiş. Rekabet açısından bu çok güzel bir şey ama Amd bu işlemcileri çıkarana kadar ki geçen zaman içerisinde taa yıllar önce Intel satın alıp yıllarca oyunların tadını çıkaranlar neden ağlasın?
    quote:

Orijinalden alıntı: 128MilyarDolar

8700K sahiplerinin gözü yaşlı.

Hele dikkat ediyorum zamanında ''paran varsa intelden şaşmıcan, AMD oyun performansı konusunda intele hiç bir zaman yaklaşamaz, 2600X alacağınıza gidip 8400 alın'' tarzı laflar söyleyenleri şuan Ryzen 3000 konularında görüyorum üstelik çamur atmak yerine ne zaman çıkar eder diye meraktan ölüyorlar..

Ne oldu yaa intel abinizin gram gram verdiği performansı AMD kilo ile verince hoşunuza mı gitti? şimdi de AMD fanı mı oldunuz? çevir kazı yanmasın topaç gibi bir oraya bir buraya dönüyorsunuz...
    Donanimhabere uzun zamandir ugramiyordum, 3. nesil bildigin firtina misali gelirken donanimhaber'de ne diyorlar acaba diye girdim soka ugradim. Yani ozellikle intel'den para almiyorlarsa bu insanlarin derdi nedir gercekten cozemedim. 200 dolarlik, 60 watt harcayan 6 core islemci, bunun 3 kati fiyatina satilan ve soba ayarinda calisan 8 core islemciye kafa tutuyor, adamin yaptigi yorum: "AMD yine fos cikti". Oyunlari gectim, diger neredeyse her alanda yine 8 coreluk islemcinin multicore performansini geciyor, tekrar ediyorum 6 coreluk bir islemci bu. Ben bu insanlari gercekten anlamiyorum.
    Brother ToLGa B kullanıcısına yanıt
    B Brother ToLGa demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Brother ToLGa

bu inceleme bence çok doğru değil yapan adam zaten latin amerikalı :)

Ben buraya baktım çok daha doğru incelemeleri var.
    https://www.youtube.com/watch?v=n0uB17Io2is

ve karşılaştırma stok hızlarda olmuş , bilgisayarımdaki 8700k çok rahat 5.2ghz hıza çıkıyor Asrock z370 Gaming K6 ile.

Ben 7nm işlemciden çok daha iyi overclock kapasitesi beklerdim ve çok daha az voltaj ile ısınma

Siz hala AMD Ceo su gibi forumda AMD diye bağırıyorsunuz komik

Alıntıları Göster
    Ehehehe bu inceleme doğru değil ki hehehehe bak adam latin amarikalı hehehe

Sen oraya baktın ve çok daha doğru incelemeleri var? pardon sen kim oluyorsun kardeş? doğruyu yanlışı sen mi belirliyorsun?

Bilgisayarında ki üst seviye 14 fazlı fatal1ty anakart ve kim bilir kaç yüz liralık soğutucun ile 5.2 ghz görüyorsan tamam o zaman bütün dünyada ki testler de bu değerler üzerinden yapılmalı tamam paşam hemen haber edelim hatta dur senin dünya para verdiğin 8700K, 200$ lık işlemciden geride kalmasın ve sende moralini bozma diye AMD işlemciye underclock yapalım en doğrusu bu bence.

Çünkü sende 8700K var nasıl olur da Ryzen bir işlemci üstelik yarı yarıya ucuz olmasına rağmen seninle aynı fps i alabilir? düşünmesi bile can sıkısı anlıyorum
    Bugün 4. Nesil Haswell 4c/8t olan işlemci bile iyi sonuç alıyor hemde BFV multiplayer gibi oyunlarda, Intel alanlar zarar etmedi ama AMD sistemini satıp Intel'e dönenler çok oldu, FX serisi çoktan çöp oldu Ryzen 1 serisi gibi, hala r5 3600 ile i7 8700K'yı karşılaştırıyorlar komik, ikisi de 6c/12t ya onlarda mantık böyle işliyor elma armut karşılaştırması misali sanki ikisi aynı mimari gibi, 3900X'de 70mb L3 cache bellek var ne oldu oyunlarda yine kurtaramadı, çekirdek gücü olarak yetişemediği gibi bellek gecikme sorunu yine devam ediyor.
    128MilyarDolar kullanıcısına yanıt
    128MilyarDolar demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Sen oraya baktın ve çok daha doğru incelemeleri var? pardon sen kim oluyorsun kardeş? doğruyu yanlışı sen mi belirliyorsun?

Bilgisayarında ki üst seviye 14 fazlı fatal1ty anakart ve kim bilir kaç yüz liralık soğutucun ile 5.2 ghz görüyorsan tamam o zaman bütün dünyada ki testler de bu değerler üzerinden yapılmalı tamam paşam hemen haber edelim hatta dur senin dünya para verdiğin 8700K, 200$ lık işlemciden geride kalmasın ve sende moralini bozma diye AMD işlemciye underclock yapalım en doğrusu bu bence.

Çünkü sende 8700K var nasıl olur da Ryzen bir işlemci üstelik yarı yarıya ucuz olmasına rağmen seninle aynı fps i alabilir? düşünmesi bile can sıkısı anlıyorum

Alıntıları Göster
    Gidip Latin amerikalı bir youtuberin incelemesini koyup bana AMD övmeyin

Global ve dünyada saygı gören bilinmiş sitelerden inceleme koyun

İyice sapıttı bu AMD fanları ahahahah

Örnek:

Guru3D
    https://www.guru3d.com/articles_pages/amd_ryzen_7_3700x_ryzen_9_3900x_review,24.html

Techpowerup
    https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-7-3700x/15.html

GamersNexus
    https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3489-amd-ryzen-5-3600-cpu-review-benchmarks-vs-intel

EDİT:
    Bu arada dünya çapında yüzbinlerce kullanıcısı ziyaretçisi olan bu sitelerin incelemesinede yalan diyeceksiniz bence , çünkü 8milyarlık dünyada herşey sizin etrafınızda dönüyor sanıyorsunuz hahaha yemin ediyorum donanımhaber mi kreşhaber mi burası artık anlamıyorum tiplere bak
    Sebebi basit değil mi? Performans olarak yaklaşabilsin, fakirleri sevindirsin diye yapılmış. 5.0ghz a o.c edilmiş 8700k ile yapilan test sonuçlarını gördüm. Maalesef böyle hayal ettikleri tablolar yok arada ciddi fark var 8700k lehine. Yani şunu anlamıyor kafalari. Amd , f/p anlamında çok başarılı işlemciler yapmış ama üst seviyede halen geride. Onlar istiyordu ki 8700k 100 alıyorsa 3600 130fps alsın, zamanında paraları yetip alamadıkları işlemcileri alanlara saldırsınlar, dalga geçsinler, hakaret etsinler... ama olmadı maalesef, zorlamayın bence.
    öncelikle ryzen 5 3600 ile intel i7 8700k işlemcilerini birbirine vurduran arkadaşın kafasını özenle soğuk suyla yıkamak istediğimi belirterek başlayayım.

10 Temmuz 2019 tarihinde kontrol ettiğimde, amd r5 3600 bir çok yerde stoklarda yok, listelenmiyor bile. Listelerde olduğu sitelerde 1450tl bandında, intel i7 8700k 3000tl bandında listeleniyor.

evet bu iki ürün de işlemci ve 6/12 çekirdek/izlek sayısına sahip. kıyaslama burada kapanmalı.

işlemciye (r5 3600) 1450 tl para verip 8-12bin lira aralığında ekran kartı takacak olan varsa onu da ıslak havluyla döverek hizaya getirmek gerekir. (geçici çözümler dışında) yani r5 3600'ün rtx 2080ti kullanılırken darboğaz yaratması sadece laboratuvar koşullarında gerçekleşecektir. ama 8700k kullananların önemli bir kısmında hali hazırda gtx1080 ve yukarısında ekran kartı görmeyi bekleriz. (o da sistemi kurma tarihine göre değişir) 2080ti görünce de şaşırmayız.

r5 3600 alanların çoğunluğu 1080p@60hz kitlesi olacak, bir kısmı 1080p@144hz ve 1440p@60hz maceralarını deneyecektir. çok çok düşük bir kısım kullanıcı da 1440p@144hz monitör tercih edebilir. 60hz monitörlerde zaten 90-75 fps farkını bile anlamaz çoğu kişi. Ekran kartının 60 fps altına girdiği durumlar yaşanırsa da işlemci değil ekran kartı kaynaklıdır bu sistemlerde.

o yüzden "biri öbüründen iyidir, onu alma bunu al, bunu alan pişman, onu alan fakir, şunu alan şöyle vb. söylemleri gereksiz" bunlar aynı pazara hitap eden ürünler değil.
  • 8700K sahiplerinin gözü yaşlı.

Hele dikkat ediyorum zamanında ''paran varsa intelden şaşmıcan, AMD oyun performansı konusunda intele hiç bir zaman yaklaşamaz, 2600X alacağınıza gidip 8400 alın'' tarzı laflar söyleyenleri şuan Ryzen 3000 konularında görüyorum üstelik çamur atmak yerine ne zaman çıkar eder diye meraktan ölüyorlar..

Ne oldu yaa intel abinizin gram gram verdiği performansı AMD kilo ile verince hoşunuza mı gitti? şimdi de AMD fanı mı oldunuz? çevir kazı yanmasın topaç gibi bir oraya bir buraya dönüyorsunuz...
  • bunlar hep böyle intel kullanır intel fanı olur amd daha ucuza daha saglamını verir 3600 alıcam derler ama millete 6/6 çöplerini önerirler

bu şahislardan tavsiye alanlar büyük bardak soguk suyu içsin geçmiş olsun ryzen gene daha ucuza 6/12 verdi daha iyi oyun performansı ile hele 4.5 ghz olan 3600 denk gelirse ozaman senlenir ortalık

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Surpentor -- 7 Temmuz 2019; 17:26:12 >

• 8700k 5ghz ye çok kolay çıkıyor yalnız 4,3 te test etmişler hayli hayli tokatlar 3600ü oyunda.

he f/p derseniz tabiki amd.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ewdewdwe -- 7 Temmuz 2019; 17:3:54 >
  • Eğer videodaki pc de sorun yoksa kötü. Aşağıdaki fps lerin fazlasını alıyor 2060.

• quote:

Donanimhabere uzun zamandir ugramiyordum, 3. nesil bildigin firtina misali gelirken donanimhaber'de ne diyorlar acaba diye girdim soka ugradim. Yani ozellikle intel'den para almiyorlarsa bu insanlarin derdi nedir gercekten cozemedim. 200 dolarlik, 60 watt harcayan 6 core islemci, bunun 3 kati fiyatina satilan ve soba ayarinda calisan 8 core islemciye kafa tutuyor, adamin yaptigi yorum: "AMD yine fos cikti". Oyunlari gectim, diger neredeyse her alanda yine 8 coreluk islemcinin multicore performansini geciyor, tekrar ediyorum 6 coreluk bir islemci bu. Ben bu insanlari gercekten anlamiyorum.

• Intel kullananların gözleri yaşlı neden olsun ergenler? 10 yıl sonra Amd eskisi gibi Intel işlemcilerin önüne geçmiş. Rekabet açısından bu çok güzel bir şey ama Amd bu işlemcileri çıkarana kadar ki geçen zaman içerisinde taa yıllar önce Intel satın alıp yıllarca oyunların tadını çıkaranlar neden ağlasın?
  • Assassino! kullanıcısına yanıt
    Bugün 4. Nesil Haswell 4c/8t olan işlemci bile iyi sonuç alıyor hemde BFV multiplayer gibi oyunlarda, Intel alanlar zarar etmedi ama AMD sistemini satıp Intel'e dönenler çok oldu, FX serisi çoktan çöp oldu Ryzen 1 serisi gibi, hala r5 3600 ile i7 8700K'yı karşılaştırıyorlar komik, ikisi de 6c/12t ya onlarda mantık böyle işliyor elma armut karşılaştırması misali sanki ikisi aynı mimari gibi, 3900X'de 70mb L3 cache bellek var ne oldu oyunlarda yine kurtaramadı, çekirdek gücü olarak yetişemediği gibi bellek gecikme sorunu yine devam ediyor.
  • 7700k satıp 3600 a geçerim diyordum ama gerek yok gibi sanki.
  • quote:

ve karşılaştırma stok hızlarda olmuş , bilgisayarımdaki 8700k çok rahat 5.2ghz hıza çıkıyor Asrock z370 Gaming K6 ile.

Ben 7nm işlemciden çok daha iyi overclock kapasitesi beklerdim ve çok daha az voltaj ile ısınma

• quote:

Alıntıları Göster

• 2080 ti ile yapılan testte genel manada 8700k üstünlüğü var.her iki işlemci için de düşünürsek stok hızda bu kartın dahi beslenemediğini görüyoruz. şöyle düşünelim 60 hertz ekranda biri diğerinden fazla fps almış ancak 60 hertzi o da yakalayamamış ya da 75 hertz ekran açısından biri diğerini geçmiş ancak 144 hertze ulaşamamış.

144 hertz bakımından yine biri önde ancak her ikisi de bu değerin üstünde fps veriyor.
    (istisnai oyunlar var ayrıca kullanıcının güvenli sınıra geçmesi adına ne kadar fps o kadar daha makul sonuç kavramı da mevcut)

........................

bir iki oyunda bu sınırlar aşılmış yani panel farkı anlamlı olmuş ancak gerçek manada yüksek fps nin ekrana yani bize yansıması durumu esasında yok. bunlar stok hızda olan şeyler. 8700k nın 5 ghz seviyesinde arayı açacağını düşünmek olası.

ancak mevcut fps farkları artık kullanıcının masa üstünde anlamlı değil. fps farkı 60 75 144 hertz panellerde fark oluşturacak gibi değil. sabit 60 ile 74 fps arasında esasen fark yok. veya 75 ile 140 arasında da aynı şekilde 144 ile 160 arasında da . bu fps farkları 2080ti de yani üstü yok ve cpular kartı tam güçle de kullanamıyor gibi gözüküyor.

aradaki fps farkı yanıltıcı durmakta. tamamen psikolojik bir fark var. yani günün sonunda masanızın üstünde daha fazla fps verdiğini bildiğiniz bir işlemciniz var o kadar. bunun pratiği yok ya da çok az.

..................................

6/12 segmentinde fiyat önemli olur. düşük fiyatı veren yüksek gpu için ekonomi sağlar. herkes hadi gidip 2080 ti alalım diyemez. bu açıdan da düşünmek lazım. 1070 yerine 1070ti farkını alabilen kişi her türlü diğer işlemciden yüksek skor alacaktır zaten.

....................................

• HADO77 kullanıcısına yanıt
    Gerçekten mantıklı güzel tespitler..birde aklıma şu soru geliyor.yüksek seviye gpu ve cpu alanların %90ı 2k veya 4k oyun oynuyor.ozaman fps farkları baya azalıyor.fiyat olarak daha uygun olan daha cazip hale geliyor.
  • quote:

Alıntıları Göster

Örnek:

Guru3D
    https://www.guru3d.com/articles_pages/amd_ryzen_7_3700x_ryzen_9_3900x_review,24.html

Techpowerup

GamersNexus
    https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3489-amd-ryzen-5-3600-cpu-review-benchmarks-vs-intel

EDİT:
    Bu arada dünya çapında yüzbinlerce kullanıcısı ziyaretçisi olan bu sitelerin incelemesinede yalan diyeceksiniz bence , çünkü 8milyarlık dünyada herşey sizin etrafınızda dönüyor sanıyorsunuz hahaha yemin ediyorum donanımhaber mi kreşhaber mi burası artık anlamıyorum tiplere bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brother ToLGa -- 7 Temmuz 2019; 21:33:3 >

• quote:

Örnek:

Guru3D

Techpowerup

GamersNexus

EDİT:

Alıntıları Göster
    Evet şu şekilde relative performans tablosu veren bir inceleme sitesine güvenmemiz lazım

9400F ile 3700X neredeyse aynı performans, 8600K da 3900X in önünde, 8400 e her oyunda fark atan 2700X de 8400 ün gerisinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 128MilyarDolar -- 7 Temmuz 2019; 21:44:16 >

• Bütün Amd kullanıcıları ( Fanları ) inanılmaz sonuclar beklıyordu Ama yıne olmadı yıne olmadı + olarak stok frekanslarda yapılmıs testler ıntel ıslemcılerın overclock becerısı ortada
  • quote:

Orijinalden alıntı: saintroyo

7700k satıp 3600 a geçerim diyordum ama gerek yok gibi sanki.
    Hiç gerek yok.Zaten 3600 işlemci şu anki dönemde sıfır sistem alacaklar için fp de gayet iyi hatta çıkan zen2 lerin arasında en alınabilir olanı.İntel işlemci alanlar zaten yıllardır max seviyede oynamaya devam ediyor.Son dönemde en büyük hatayı 8700k gibi işlemcileri elden çıkarıp 9900k ya geçenler yapmış oldu.8700k intel 10 nm işlemcilere kadar üst seviye kullandırmaya devam edecek.İşin içine oc yi katmadım bile.
  • Benim çözemediğim i7 8700 k nın ramleri neden 266 mhz de ? ben 3200 kullanıyorum.
    neden 8700 k ya o.c yapılmamış ben 4800 de tum cekırdeklerı kullanıyorum. bu delid sonrası 5000 mhz olucak.
    evet buyrun gelin cevap yazın bu test sonucu ötenlere.
    bu arada sunuda anlamadımya neyse ryzen 3600 3.30 dan başlayan ılk test vıdeolarında neden sıcaklıklar osd ekrana yansıtılmamış ?
    ama fiyat performas olarak sonuçta güzel bir işlemci çıkarmış AMD bunuda inkar etmemk lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 9 Temmuz 2019; 8:37:58 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.