Şimdi Ara

GÜNCELLEME (KANITLI) Günlük Ölüm Sayısı Gerçeği Yansıtmıyor (Tecrübe ve Kanıt içerir) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
439
Cevap
23
Favori
258.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1572 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam inan hiçbir şey olmaz. unutulur gider hatta adı bile anılmaz.
  • Zaten açıklanan verilere inanan var mıydı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcqlock

Merhum sayisini bilmiyorum ama aktif hasta sayisi icin bir tespitim var.
    Bilimsel arastirmalara göre genel gurubun durumunun tespiti icin ornekleme bakilmasi yeterlidir. (Ancak orneklemin tamamina orani kac olmali bunu bilmiyorum)
    16 bin nufuslu ve 60 bin nufuslu iki ic anadolu ilcesindeki toplam pozitif hasta sayisini doktorlar vasitasiyla ogrendim.
    Bu pozitif hasta sayisini genel nufusa orani yuzde 0.5 (ki genelde pozitif birinin ailesine test yapılmıyor) yani bu ilcelerde her bin kisiden 5 i pozitif teshisli.

Bu orneklemi 80 milyona genellemek dogrumu bilmiyorum.
    80milyonun yuzde 0.5 i
    400.000 pozitif demektir.
    Orneklemi genisletmek adina bolgenizde toplam nufusu ve aktif hasta sayisini bildiginiz yer varsa belirtebolirsiniz.

Bilimsel olarak genele ulasnak icin minimum yuzde 10 oraninda orneklem secmek gerekliymis
    80 milyonun %2'si 1.600.000 yapar,

filyasyon falan yapılmıyor arkadaşlar, ailenizde biri bu hastalığa yakalndıysa filyasyon yapıp temas ettiği kişileri tespit ederek virüsün yayılmasını önlemeye çalışmak şöyle dursun, ailesine bile test yapmıyorlar, eve gönderip 15 gün dışarı çıkma diyorlar, yani bunu da kişinin kendi insiyatifine bırakıyorlar,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marinexx -- 26 Ağustos 2020; 9:39:52 >

• Sayıların tam açıklanmadığına inanmakla beraber konudaki kanıtlar birşeyi kanıtlamıyor malesef.
    Uzun süre yatanlarda tekrar covid testi bakılır, Sizinkinin ikinci testinin negatif sonucunun sisteme yansımasının vefat gününe gelmesi denk gelmiş.
    Ama vefat nedeni seçilirken ne ordaki testte ne çıktığının önemi var ne de size defin için verilen kağıtta yazan ibarelerin önemi var.
    Hekim ölüm belgesini sisteme geçerken ICD kodunu ne seçtiyse o gözükür sistemde. Sizdeki kağıtta bunun bilgisi verilmez.
    Doktorların sayıların manipulasyonu konuda herhangi bir çabası olduğunu hiç mi hiç düşünmüyorum, Aksine sayılar ne kadar az gözükürse iş yükünün artacağını biliyor herkes.

Eğer bu sayıların bize eksik yansıması gibi birşey söz konusuysa bu tamamen açıklayan merkezden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaten kaymakamlar valiler farklı rakamlar veriyor, Fahrettin farklı.

Süreci yönetemediler halka yalan söylüyorlar.

• En başından beri Syn. Sağlık Bakanımız Fahrettin KOCA'nın süreci iyi yüürttüğünü düşünüyordum, fakat malesef böyle olayları duydukça insan acaba? diyor. Kesinlikle çok zor bir dönemden geçiyoruz...
  • bu tarz olaylarda hiç bir zaman gerçek rakamları vermiyorlar zaten. hep bir polyanacılık hep bir bakın virüsü ne güzel atlattık havasına sokmak istiyorlar. insanlar felan umurlarında değil
  • Bakalım mevcut muhalefet bu konu ile ilgili tek bir yorum veya açıklama yapacak mı

• quote:

Orijinalden alıntı: theblackcrowe

En başından beri Syn. Sağlık Bakanımız Fahrettin KOCA'nın süreci iyi yüürttüğünü düşünüyordum, fakat malesef böyle olayları duydukça insan acaba? diyor. Kesinlikle çok zor bir dönemden geçiyoruz...
    covid-19 sayılarından daha şaşırtıcı olanı birilerinin hastalıkla mücadele sürecinin iyi yönetildiğini düşündüğünü görmek sanırım,
  • quote:

Orijinalden alıntı: atbybro

Bu mesaj silindi.
    Muhaliflikle yazdiklarinizin ne ilgisi var? Sanki o tedbirler evrensel degilmis gibi...

• quote:

Orijinalden alıntı: keremyan

Konuda anlatılanları bizim amca(54 yaş) yaşadı, bayramda işyerini açmasıyla elemanlardan birinin hasta olduğunu fark etmemesi yüzünden oradaki herkes gibi amca virüsü kapmış oldu, 10-15 gün yoğun bakımdan sonra hastaneden telefon geldi yoğun bakım bitti iyileşti gibi, aradan 1-2 gün geçti öldü, kalp krizi yazıldı.
    HAstane tedavilerinde verilen ilaçlardan biri olan Antibiyotik, Covit ana ilacı olan sıtma ilacı ile reaksiyona giriyor.
    Bu da kalp krizine yol açıyor.Hastanede tedavi olup iyileşenlere sorun söylesinler, öncelikle yan etki olarak kalplerinde artık sıkıntı var. Eyvallah Akciğerlerinin düzelmesi birkaç ayı buluyor ama kalpte ciddi kornik sıkıntılara sebebiyet veriyor.
    Ben de kayınpederimi covitten kaybettim, Türkiye'nin ilk vakalarındandı. Kalbi durarak öldü hastanede,tedavisi çoklu organ yetmezliğine sebebiyet vermiş,kalp iflas edince vefat etmiş.
    Bu sebeple sizinde hastanız benzer duruma uğramıştır,bizim ölüm belgesinde Salgın hastalık yazıyordu, covit yada kalk krizi yazılmamıştı.

• Benzeri bir durum arkadaşın babasına da oldu. Kendisi kronik kalp hastasıydı. Nefes alma zorluğuyla hastaneye gitti. Covid testi pozitif çıktı ve yoğun bakıma aldılar.

Söylenene göre, solunum maskesi takarken kendisi çok heyacan yapmış ve kalp krizi geçirmiş. Vefat nedeni olarak kalp krizi yazıldı ve covid nedeniyle ölen vakalardan sayılmadı.

Doktorun açıklaması "Hastamız covid'i yenebilirdi, o yüzden ölüm nedeni olarak kalp krizi yazdık" demiş. Defin işlemi diğer covid hastalarında olduğu gibi özel ekip tarafından gerçekleştirildi. Cenazeye katılan çok yakınları diz üstü poşetler giydi vs.
  • Allah cezanı versin senin!
  • Başınız sağolsun bizim yaşlı bir yakınımız da aynı durumdan vefat etti,pozitifti daha sonra negatife döndü denildi ve vefat haberini aldık.Hastalığı yendi ama organ yetmezliğinden vefat etti demişler

• kesinlikle hesap yanlış.

Bacanağımın annesi kovid+ iken vefat ettiği gün kovid- oldu. bizzat ölüm raporunu gören bacanağım "Bulaşıcı hastalık, Kalp krizi" yazılmış. asla asla asla güvenmem sayılara. bu kadar basit.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmehcik_71

Sigorta neden covid yazmasını istedi acaba?
    Ölüm sebebi belirgin değil diye. Biz Covitten öldü diye beyan etmiştik, Evrakta covit yazmıyor diye reddettiler.
    Tekrar ölüm raporunu düzenlettik ve Covit19 yazdırttık. (Ziraat bankası- Nisan ayı).
    Tabii o zamanlar ilk vakalardı,nisanbaşında öldüğünde günlük ölüm sayısı 73 yada 76 idi tam hatırlamıyorum.
    Şimdi ise sistem oturmuştur belki,doğal ölüm/salgın hastalık yazması yeterlidir belki sigorta firmaları için.
  • X covid mezarlığında sabahtan akşama kadar cenaze aracı saysan gerçeği ortaya çıkarırsın.

• gercek sayilari ogrenmenin tek yolu var. o da son 5 senedeki olum sayilarini bu sene ile karsilastirmak. multecilerden dolayi nufus cok artti. bu nedenle sapmayi da hesaplayip analiz etmek lazim.

mesela bu var:
    https://twitter.com/gucluyaman/status/1297937858955796481?s=21
  • quote:

Orijinalden alıntı: realgs

HAstane tedavilerinde verilen ilaçlardan biri olan Antibiyotik, Covit ana ilacı olan sıtma ilacı ile reaksiyona giriyor.
    Bu da kalp krizine yol açıyor.Hastanede tedavi olup iyileşenlere sorun söylesinler, öncelikle yan etki olarak kalplerinde artık sıkıntı var. Eyvallah Akciğerlerinin düzelmesi birkaç ayı buluyor ama kalpte ciddi kornik sıkıntılara sebebiyet veriyor.
    Ben de kayınpederimi covitten kaybettim, Türkiye'nin ilk vakalarındandı. Kalbi durarak öldü hastanede,tedavisi çoklu organ yetmezliğine sebebiyet vermiş,kalp iflas edince vefat etmiş.
    Bu sebeple sizinde hastanız benzer duruma uğramıştır,bizim ölüm belgesinde Salgın hastalık yazıyordu, covit yada kalk krizi yazılmamıştı.

Alıntıları Göster
    Çok ilginç, bildiğim kadarıyla antibiyotik sadece ama sadece bakteriler üzerinde etkili, virüslere karşı hiçbir etkisi yok, neden antibiyotik veriliyor acaba?

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.