Şimdi Ara

GÜNCELLEME (KANITLI) Günlük Ölüm Sayısı Gerçeği Yansıtmıyor (Tecrübe ve Kanıt içerir) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
439
Cevap
23
Favori
258.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1572 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BoomBookTR

Türkiye'nin nüfusu?
    İstanbul'un nüfusu?
    İstanbul Türkiye'nin kaçta kaçı?
    Nüfus yoğunluğu diğer şehirlere göre kaç kat fazla?
    İstanbul Türkiye'nin Wuhan'ı iken kendine göre orantısız yorum yapıyorsun!

+ olarak Covid 3. ve 4. günler tespit ediliyor ki 9'unda tespit edilmiş 9-3=6 yani ayın 6'sında tahminen kapmış virüsü... Ve en fazla 15 gün sürdüğüne göre 6+15=21 tahminen 21'inde zaten tamamen atmış olmalı. Yani kişi yine test yaptırmış ve bu görülmüş...
    Acınız tamam ama biraz daha dikkat edin ki algı oluşmasın.
    seyehat yasakları kalkana kadar türkiye'nin wuhan'ı istanbuldu, doğru. şuan türkiye'nin wuhan'ı yok. ankara ve ötesindeki her bir şehir wuhan'ı yaşıyor.

covid-19'un sebep olduğu sekel yüzünden günler içinde vefat eden biri günlük istatistiklere yazılmalıdır. bu yapılmıyor. istatistikler çarpıtılıyor! hastanın negatife dönmesi neyi değiştirir?

deprem anında ölmeyip, enkaz altında beş gün sonra ölen birinin ölüm sebebi deprem değildir de nedir? bu mantığa göre susuzluk, açlık. kesinlikle deprem değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -tazemeta- -- 25 Ağustos 2020; 19:58:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Covid19 dan dolayı vefaat eden iki farklı kişinin ölüm sebebine bulaşıcı hastalık yazılmış. Bire bir şahit olduğum için bu olayı garipsemedim. Yalanla nereye kadar dayanacağız? Hastalığın tedavisi için hastanın hastalığını kabul etmesi gerekiyor. Lakin bizim haşmetlimizin ekonomik endişeleri bizi felakete sürüklüyor. Sonumuz hayrolsun demek isterdim ama iyiye giden tek birşey yok memlekette.

• Küçük bir sprint ile edevletteki İstanbul vefat sorgulama ekranından geçen sene ile bu senenin aynı aynadaki ortalama vefat sayısına baktığımızda 20 bin civarında bir fark çıkıyor.

Yalnız ben gerçeği görmek istemediğim için o scripti 2 aydır çalıştırmadım. Gerçek çok korkutucu arkadaşlar.

• Senin yazdıklarının da anlamlı olabilmesi için bakan beyimizin ayrıntılı olarak kaç hasta var, kaç iyileşen var, ölümler nerelerde, il-ilçe detaylı vermesi lazım ama vermiyor. Aylardır mavi bir tabloya bakıp duruyoruz.

Mavi tabloya bakıyorum ve senin şu yazdıklarının hiçbir değeri yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -OdATA- -- 26 Ağustos 2020; 10:55:52 >
  • Maalesef gonderdigin resmi hiçbir şeyi ispatlamiyor. Sizin gibi dusunsemde, arkadasimin esi de hastanede calisip sizinle benzer aciklama yapmış olsa da bu olaydan bir sey cikmaz. Siz doktor musunuz nerden biliyorsunuz diyecekler. Vefattan once nefatif cikti farkli hastaliklari tetikledi veya kronik hastaligi vardi ondan vefat etti diyebilirler. Her türlü istedikleri gibi lanse ederler yani. Sayıların soylendigi gibi olmadığını en basindan beri biliyorduk zaten bu kadar tedbirsiz egitimsiz bir ulkede bu kadar sınırlı kalmasi mumkun mu?

• yoqartık kullanıcısına yanıt
    Neler neler oldu karışmadı hocam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hangi hastane hocam.

• Xef1ONYX kullanıcısına yanıt
    Feriha öz acil durum hastanesi

• Merhum sayisini bilmiyorum ama aktif hasta sayisi icin bir tespitim var.
    Bilimsel arastirmalara göre genel gurubun durumunun tespiti icin ornekleme bakilmasi yeterlidir. (Ancak orneklemin tamamina orani kac olmali bunu bilmiyorum)
    16 bin nufuslu ve 60 bin nufuslu iki ic anadolu ilcesindeki toplam pozitif hasta sayisini doktorlar vasitasiyla ogrendim.
    Bu pozitif hasta sayisini genel nufusa orani yuzde 0.5 (ki genelde pozitif birinin ailesine test yapılmıyor) yani bu ilcelerde her bin kisiden 5 i pozitif teshisli.

Bu orneklemi 80 milyona genellemek dogrumu bilmiyorum.
    80milyonun yuzde 0.5 i
    400.000 pozitif demektir.
    Orneklemi genisletmek adina bolgenizde toplam nufusu ve aktif hasta sayisini bildiginiz yer varsa belirtebolirsiniz.

Bilimsel olarak genele ulasnak icin minimum yuzde 10 oraninda orneklem secmek gerekliymis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcqlock -- 30 Ağustos 2020; 15:19:11 >
  • Olur mu, Sağlık Bakanı her gün TV'ye çıkıp vaka sayılarını açıklıyor, daha ne yapsın adam. Ülkenin gururu ve kahramanı.
  • Why Shy kullanıcısına yanıt
    onu basbakan yapacaz :D
  • Bıktım bittim ben artık her yerde kokuşmuluk haberi geliyor. Gerçekten dayanamıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: pcqlock

Merhum sayisini bilmiyorum ama aktif hasta sayisi icin bir tespitim var.
    Bilimsel arastirmalara göre genel gurubun durumunun tespiti icin ornekleme bakilmasi yeterlidir. (Ancak orneklemin tamamina orani kac olmali bunu bilmiyorum)
    16 bin nufuslu ve 60 bin nufuslu iki ic anadolu ilcesindeki toplam pozitif hasta sayisini doktorlar vasitasiyla ogrendim.
    Bu pozitif hasta sayisini genel nufusa orani yuzde 0.5 (ki genelde pozitif birinin ailesine test yapılmıyor) yani bu ilcelerde her bin kisiden 5 i pozitif teshisli.

Bu orneklemi 80 milyona genellemek dogrumu bilmiyorum.
    80milyonun yuzde 0.5 i
    400.000 pozitif demektir.
    Orneklemi genisletmek adina bolgenizde toplam nufusu ve aktif hasta sayisini bildiginiz yer varsa belirtebolirsiniz.

Bilimsel olarak genele ulasnak icin minimum yuzde 10 oraninda orneklem secmek gerekliymis
    Bu arada sizin mesajınızı okuyunca atladığım bir detayın farkına vardım, kız arkadaşımın babası pozitif çıktıktan sonra tüm ısrarlara rağmen aynı evde yaşayan hane bireylerinin geri kalanına test yapmamak konusunda direttiler. Sadece eve gidip 15 gün boyunca evden çıkmamaları söylendi. Yani evet, pozitif vaka sayısının fazla çıkmaması adına aynı evde bir kişide pozitif çıkmışsa geri kalanlara test yapılmıyor diyebiliriz. Arada istisnalar çıkacaktır illa ki.

• yeri yerinden oynatack bir konudur bu...
  • ölüm sayıları asla gerçeği yansıtmıyor.günlük covid ölüm sayısının 100'den az olmadığını düşünüyorum
  • https://www.toraks.org.tr/site/news/10006 zaten bu durum bütün dünya tarafindan bilinmektedir

• Önceleri söyleniyordu, sırf hükümeti koruyacam diyen aşağılıklar omo rokomlar gerçek algı yopmoyun lafları ile, birde sırf içimizi rahatlatmak için inanıyorduk bazı şeylere. Ama vakalar artıp anlatılanlar herkesin başına gelmeye başlayınca daha bir ayyuka çıkıyor herşey. Geçenlerde akrabam vefat etti. Adam kronik hasta, kalp v akciğer sorunu var. Covid oluyor hastaneye kaldırılıyor, bir kaç gün içinde vefat ediyor. Ölüm raporunda kalp krizi yazıyor. Herkeste böyle olaylar işitmeye başladık. Bazı işin içindeki insanlar konuşmaya korkuyor.
  • Konuyu partilere ve haber kaynaklarına gönderelim arkadaşlar yalanlar ülkesi olduk
  • PearBear kullanıcısına yanıt
    Sadece bugün Kütahya’nın Gediz ilçesinde 9 pozitif hastanın çıktığını ve devlet bankasının kapatıldığını gözlerimle gördüm.
    Bozüyükte günlük 100 testen 8’i pozitif çıkıyor.
    Eskişehir’de bir fabrikada üretime ara verildi, şehirde toplam aktif vaka sayısı 1200 lerde.
    Türkiye geneli pozitif rakamına baksan 1400-1500 bandında.
    Rakamların yalan olduğunu bilmeyen kaldımı?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.