Şimdi Ara

Güncelleme Almayan Cihazlara Redstone 3 Kurulumu (Rehber) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
8
Favori
17.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mrc57

Merhaba bende şu an .545 sürümü yüklü. L1320. Benim problemim bağlantıda paylaştığım gibi durum oluşuyor arada sırada. Acaba bu hack olayını yaptıktan sonra bu fotoğraftaki gibi işlemler yaşanıyor mu yaşayan var mı daha doğrusu. Bilgilendirebilir seniz çok sevinirim.

Güncelleme Almayan Cihazlara Redstone 3 Kurulumu (Rehber)

Hocam o durum ben 8.1 de iken de oluyordu 1320 nin boyle bir sorunu var galiba.
    bende telefonu bu yöntem ile güncelledim 1 haftadır sıkıntım olmadı.
    Soft reset yapınca düzeliyor.
    Bu yapıda hiç raslamadım ama önceki yapılarda belki 100 kere başıma geldi.
    Soft resette Telefon açılma kapanma döngüsüne girebilir. Sen sürekli soft reset yap 20-30 deneme sonrası düzeliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• uurc1975 U kullanıcısına yanıt
    Eğer hack yönteminde sorun yok diyorsan bir kaç güne yüklemeyi planlıyorum. Batarya performansı hakkında bilgi verebilirsen hack yöntemi sonrası çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrc57 -- 19 Eylül 2016; 16:29:54 >
  • Çok önceden lumia 920'ye kurmuştum ancak pil performansı berbat olan telefonum ısınmaktan kullanılamaz hale geldi. Ondan dolayı geri döndürdüm 8.1'e.
  • Söylenenleri yaptım ve yazıldığı gibi oldu 32gb'lık lumia 925'te. İşlem çok kolay ancak 6. sekmeden sonra bir kaç görsel paylaşılsaydı daha rahat olurdu. Bütün işlemleri yaptıktan sonra orjinal formatı kaydetmeyi o an anladım ama şu ana kadar bir sorun bulunmuyor. Çok kolay bir işlemdi. Glance Screen kısa sürede gelir umarım. Oled ekranda çok fazla batarya tüketmiyor kendileri.
  • mrc57 kullanıcısına yanıt
    yoğun olarak kullandığımdan bende telefon hiç bir zaman 1 günü tam olarak çıkarmıyordu.
    şu anda batarya performansı bir tık düşük
  • 0netw0 0 kullanıcısına yanıt
    Konuyu bu akşam Redstone 2 buildleri için güncelleyerek görsel ekleyeceğim hocam.
  • Hocam CustomWPSystem de apply xap tıklayınca uygulama atıyor. Nedir bunun çözümü?

• Konu ekran görüntüleri ve Windows 8.1'den 10'a geçiş rehberiyle güncellenmiştir.

@enes56emre hocam CustomWPSystem'dan kastınız nedir anlayamadım bu kısmı ?
  • TMRT kullanıcısına yanıt
    Şimdi, ilk unlock edip, customwpsystem deploy ediyoruz. Sonra aşamaları hallettikten sonra sd karttaki attığımız app i seçip apply xap diyoruz. Başarılı faşsn diyor. Ama bende tıkladığımda direk app kapanıyor.

• Ha siz 8.1'den geçişlerde kullanılan Interop Tools uygulamasından bahsediyorsunuz. Bu yöntemde Interop Tools kullanılmıyor hocam. Bunun için JUSTMAX üstadımıza danışırsanız size yardımcı olabilir.
    Tamam işte zaten bu konudaki denilen şeyleri yaptım Ama nafile dediğim gibi atıyor app. Ona da sordum o da deva olamadı derdime

• Beyler öncelikle merhaba benim sorum şöyle telefonum lumia 520 insider preview güncellemeleriyle 10586.545 sürümündeyim bu yeni gelen güncellemeyi telefonuma yükleyebilir miyim 512 mb olduğu için çekiniyorum açıkçası yardım ederseniz sevinirim
  • 1320'me yükledim aynı anlatıldığı gibi. Önceki sürümlere göre diyebileceğim tek bir şey var şu an:
    Akıyo maşallah akıyoo
  • İlk mesajda bilinen bug lar olarak 3 adet bug belirtilmiş ,

1-) Batarya tükenmesine sebep olduğu için göz atma ekranı çalışmıyor.

2-) Ekran parlaklığı otomatik mod haricinde ayarlanmıyor.

Bunların ilk ikisi bu yöntemle yukseltiğinden dolayı oluşan bir bug mı yoksa genel bir bug mı? Yani ileride güncelleme ile düzelme ihtimali varmı yoksa bu yöntemden dolayı kalıcı bir bug mı.

Ayrıca; Telefonu resetlersem ne olur ?

Telefon normal bir şekilde hangi yapıyı çalıştırıyorsa o yapıda sıfırlanır fakat girdiğiniz kayıt defteri değerleri de telefonunuzun standart değerlerine sıfırlanır ve güncelleme alamaz hale gelir. yeniden güncelleme alabilmek için bu registry hack işlemini tekrar yapmanız gerekir.

Telefonu resetlersek 14393.67 de isek ve telefon orjinal değerleri aldıysa 14393.82 resmi yayınlanırsa bu sürüm dahi alamayacakmıyız yoksa burada bahsedilen güncelleme redstone 2 yi alalamakmıdır. Yani 14393.xx sürümlerini sıfırlasak dahi alabiliriz ancak 14xxx.xx şeklinde değişirse alamayız mı?

Son olarak Telefonu sıfırladıktan sonra ekstralar kısmını güncellemeyecekmiyim. Güncellersem ne olur. Zaten sıfırlamışım telefonu , eski registry ayarlarım normale döndü.Bir fark varmı. Ek bir sual , ekstralar uygulaması depolamadan siliniyor. Silersem ne olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _ahmet_ -- 20 Ağustos 2016; 15:03:32 >

• _ahmet_ kullanıcısına yanıt
    1-) Bu buglar registry hack ile yükseltme sonucu oluşuyor.

2-) Telefonunuzu 14393.67'de resetlediniz diyelim. 14393.82 yayınlandığında (ki zaten yayında) telefonunuz güncellemeyi bulmaz. Redstone 1-2 fark etmez hangi yapıda sıfırlarsanız bir sonraki güncellemeyi sürüm fark etmeksizin almaz cihaz. Registry hack yapıldığında güncellemeleri de tekrar almaya başlar.

Ekstralar + Bilgi'yi güncelleyip güncellememeniz bir şeyi değiştirmez hocam. Silip silmemeniz de bir şeyi değiştirmez ben de siliyorum onu şahsen 20 mb yer kaplıyor sonuçta. Eski registry ayarlarına dönmüş olmanız güncelleme almama dışında bir problem ve bir fark yaratmamakta.
  • Kamera ile panorama resmi çekiyorum kaydetmiyor.

• Arkadaşlar Konu için teşekkürler, şimdi bende l920 var eşime verdim, üzerinde Windows 10 var insider sürümü artık alamıyor malesef şu anda üstünde 10580 li sürüm var artık en son hangi sürümü aldıysa o var. En son güncellemeye kadar memnundum ama şimdi batarya çok hızlı tükenmeye başladı bu konudaki anlatım ile güncelleme yaparsak batarya süresi daha mı iyi acaba? Attığım taş ürküteceğim kurbağaya değecek mi? 8.0 a dönmek istemiyorum 10 gayet kullanışlı ama batarya sıkıntısı çok kötü oldu. Keşke son güncellemeyi yapmasaydım. Şimdi baktım üzerindeki sürüm 10.0.10586.494 bundan önceki sürüm gayet işimizi görüyordu batarya bu sürümde çok hızlı tükeniyor

• x-calibur kullanıcısına yanıt
    Bazen bir sıfırlama bütün problemleri çözer. Bugda kalan uygulamalar ve şişen depolama zamanla bataryayı sömürmeye başlıyor. Cihazı sıfırlayın ve tertemiz bir başlangıç yapın. Düzelmediyse geçiş deneyebilirsiniz ama cihazınız da güncel değil ki. 10586'nın en son sürümü .545'tir.
    Hocam 545 sürümünü almadı. Hatta forumda da sormuştum ama alamıyormuş artık

• x-calibur kullanıcısına yanıt
    Anladım. Resetleyip kullanın bir. Olmadı registry hack yapıp Redstone 2'ye geçersiniz...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.