Şimdi Ara

GÜNCELLEME | 05.05.2017 | VODAFONE - AKBANK Bilgim Dışı Harcama! 'VODAFONE FATURA IVR İSTANBUL TR' (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
3
Favori
8.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İadenizi alırsınız.

Şükürler olsun ki benim ki iade edildi :) Ama geçici süre ile.

Harcama itirazını 13.02.2017 tarihinde yapmıştım. 2 gün içerisinde dönüş yaptılar. İnceleme devam ediyormuş 45-180 gün içerisinde nihai karar verilecekmiş.

"Aşağıda detayları yer alan işlem(ler) için kartınıza gecici odeme yansıtılmıstır. Bilgi/Belge temin edildiği taktirde tarafınıza bilgi verilecektir."

İşlem Tarihi İşyeri Adı İşlem Tutarı Ödeme Tutarı Ödeme Durumu/Tarihi
    11/02/2017 VODAFONE FATURA IVR İSTANBUL TR 112,4 TL 112,4 TL Geçici Ödendi - 15/02/2017
  • quote:

Orijinalden alıntı: MoRTaLSouL

İadenizi alırsınız.

Harcama itirazını 13.02.2017 tarihinde yapmıştım. 2 gün içerisinde dönüş yaptılar. İnceleme devam ediyormuş 45-180 gün içerisinde nihai karar verilecekmiş.

"Aşağıda detayları yer alan işlem(ler) için kartınıza gecici odeme yansıtılmıstır. Bilgi/Belge temin edildiği taktirde tarafınıza bilgi verilecektir."

11/02/2017 VODAFONE FATURA IVR İSTANBUL TR 112,4 TL 112,4 TL Geçici Ödendi - 15/02/2017

Harika inşallah bende alırım. Şuan bekleyen provizyon da hareketler gözükmüyor. Dönem içine de yansımamış. Ancak toplam borç artmış. Bankayı aradım ,muhasebelesme işlemi yada iptal olabilir. Gün içerisinde bir daha bakin dediler. Bakalım dönem içine yansırsa bir daha itiraz formu göndericem. Umarım geri bende geri alırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MoRTaLSouL

İadenizi alırsınız.

İtiraz formunu mail mi attınız yoksa faks ile mi göndermiştiniz? Ben provizyondayken faks çektim. Yarın mail olarak mı göndersem acaba

• Sinan_88 kullanıcısına yanıt
    Hocam tutar borca ekleniyor.

Benim islem 11.02.2017 de yapilmis 12 yada 13 de donem icine islenmisti.

Daha sonra ben harcama itirazini mail yoluyla gonderdim.

15.02.2017 de de kismi odeme gerceklesti ve cekilen tutar kredi kartima eklendi. Yani limitim yukseldi.

Ama yapilan geri odeme su anlik donem icinde gozukmuyor.

Sanirsam nihai karar sonucu donem icine isleyecekler. Ama sonucta sukurler olsun ki para geri yatti :)

• hangi numaraya ödeme yapmışlar? belli değil mi?
  • Hala bekleyen provizyonda, fax çekmiştim değerlendirme devam ediyor yazıyor. bakalım ne olacak.
  • Hocam işlem ismi "VODAFONE FATURA IVR İSTANBUL TR" adı altında geçiyor. Herhangi bir abone numarası yok.
  • Sinan_88 kullanıcısına yanıt
    Dönem içine düşmeden itirazı değerlendiremiyorlar sanırsam hocam.
  • Bugün arkadaşımın İŞ BANKASI'na ait kredi kartından da "TTNET DUZENLI FATURA ANKARA TR" adı altında 91,00 TL çekmişler. Hemen harcama itirazı yaptık.

Ama iş bankasında mail ile harcama itirazı gönderme yok. Direkt olarak fax çekmek gerekiyor. Arkadaşı şubeye yönlendirdim faxı çeksinler diye. Bakalım onun sonucunu da yazacağım.
  • Bugün geçici ödeme yapıldı kartıma. 45 ila 180 gün inceleme sonucunda karar verilecek. Şimdi ilk aldık geri.

• Bugün öğlen 12:30'da denizbonus kartımdan Vodafone Fatura Ivr diye 2 adet toplam 240₺ çekilmiş. Aradım, kadın kartı 'kayıp' olarak kapatıyorum dedi. Dedim kayıp değil, kart bende. İşlemi böyle yapabiliyorum dedi, iyi dedim yap. Harcama itirazı için şubeye gitmeniz gerekiyor dedi. Gittim, dilekçeyi doldurdum. Şubedeki kadın 'Dilekçe ekstre kesildikten sonra işleme alınacak.' dedi. Ki ekstrem 20 Mart'ta kesilecek. Üstüne de bi 90 gün süre yapıştırdı. Dalga mı geçiyorsunuz dedim, ödeme provizyonda iptal edin. Mh'yi arayın dedi.

Mh'deki kişi bişey yapamayız incelemeden iade edemeyiz diyor. Ya dedim elin hırsızı benim hesabımı kullanarak sizin sistemimizden ödeme yapıyor, arayıp hesap sahibi olarak ödeme benim değil iptal edin diyorum, siz bana incelenecek nereden yapıldığı ona göre iade edilecek diyorsunuz. Kendi hesabımı kontrol edemiyorum yani? Kapat dedim tüm hesaplarımı, lanet olsun sizin gibi bankaya. Ya efendim inceleyelim, acil diye giriş yapayım hemen dönsünler vs vs. Ne zaman dönecekler dedim, 1 hafta dedi. Yani diyor ki 'bize sövün çok hoşumuza gidiyor.' Yahu iadeyi yapın, hesap sahibi olarak ödemeyi yapmadığımı söylüyor ve taahhüt ediyorum, sonra nereden inceleyecekseniz inceleyin. Sizin sisteminizde hangi postan hangi fatura için çekildiği belli. Daha neyi inceleyeceksiniz anlamıyorum diyorum ama robotlar.

Şu işlemler bitsin Denizbank'a uğrayanı sevsinler.

• Aynı olay bu gün başıma geldi lanet olsun Vodafone IVR Fatura ödeme sistemine. Finansbank kredi kartı ekstremi kontrol ederken aynı gün 2 adet 60 ve 150 olmak üzere 210 TL ödeme çekilmiş açıklama sadece Vodafone IVR Fatura yazıyor. Acil bankayı aradım kartı kullanıma kapattılar yeni kart göndericeklermiş hemde ödeme itiraz kaydı aldılar geçici olarak 210 TL'yi karta iade ediceklermiş kontrollerden çıkan duruma görede haksız çıkarsak tekrar parayı kesiceklermiş.

Bu vodafone ıvr fatura ödeme sistemi ne kadar saçma salak bir sistemdir arkadaş bu zamanda 3d secure nasıl kullanmazsın ya kart bilgisini ele geçiren herkes istediği tutarda faturayı ödesin varmı böyle hırsıza çanak yutan sistem ya 5.000 tl fatura olsa bittik yani yuhhhhh !!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: xmxksk

Aynı olay bu gün başıma geldi lanet olsun Vodafone IVR Fatura ödeme sistemine. Finansbank kredi kartı ekstremi kontrol ederken aynı gün 2 adet 60 ve 150 olmak üzere 210 TL ödeme çekilmiş açıklama sadece Vodafone IVR Fatura yazıyor. Acil bankayı aradım kartı kullanıma kapattılar yeni kart göndericeklermiş hemde ödeme itiraz kaydı aldılar geçici olarak 210 TL'yi karta iade ediceklermiş kontrollerden çıkan duruma görede haksız çıkarsak tekrar parayı kesiceklermiş.

Bu vodafone ıvr fatura ödeme sistemi ne kadar saçma salak bir sistemdir arkadaş bu zamanda 3d secure nasıl kullanmazsın ya kart bilgisini ele geçiren herkes istediği tutarda faturayı ödesin varmı böyle hırsıza çanak yutan sistem ya 5.000 tl fatura olsa bittik yani yuhhhhh !!!

Haksız çıkmamamız gerekiyor,sonuçta 3d ile gerçekleşen işlem değil. İznimiz dışında kullanılmış. Banka güvenliği sağlayamıyorsa bizim suçumuz nedir?

• Arkadaşlar benimde 01/03/2017 tarihinde başıma böyle bi olay geldi

en başından anlatayım ;

ilk olarak telefonuma msj geldi sn. yücel **** ile biten kartınız işlem teyidi için size ulaşamadığımızdan internet/moto işlemlerine kapatılmıştır bilgi için 4440333 arayınız diye msj geldi.

sonra aradım bankayı açılmasını istedim internet alışverişlerimin aradan 15 dk geçti geçmedi bana gelen msj aynen şöyle

sayın yücel **** ile biten karnızıla yapılan 308,10 TL vodafone fatura ıvr işlemi sizeait değil ise lütfen

4440333 ü arayınız diye msj geldi bende hemen bankayı aradım ve durumu izah ettim kartı kapattılar ve

itiraz dilekçesi oluşturun dediler bende dilekçeyi doldurdum gönderdim şuan beklemedeyim

benim haberim olmadan işlem yapılmış ve bu işlem sesli yanıt üzerinden yapılmış

sizce nasıl sonuçlanır bilginiz varmıdır arkadaşlar

ve hukuki boyutu nasıldır nedir bilginiz var ise bana yardımcı olabilirmisiniz

suç duyurusunda bulunmak istiyorum
  • bu arada benimki garanti bankasıydı arkadaşlar
  • Bende 2 hafta önce 112 tl lik bir fatura kesildi habersiz. İşin garip yani kredi kartım cebimde, sanal kartım yok. Ayrıca vodafone üyeliğim de yok. İtiraz dilekçesi verdim bakalım sonuç ne olacak.

• Benim iadem "itirazına geçici ödeme" gibi bir adla 112,40 tl geri iade edildi ama daha tam iade sağlanmadı. 45-180 günü beklememiz lazımmış.

Arkadaşımın İş Bankası ile yapmış olduğu harcama itirazına da olumlu geri dönüş aldık ve iadesini aldı.

Bunlar şebeke şeklinde çalışıyor sanırsam arkadaşlar. Haberlerde izlediğim kadarıyla 3 milyon kişinin kart bilgileri ellerindeymiş ama çete çökertilmiş o şekilde haber izledim. Büyük ihtimalle mağdurları da bizlerdik :)
  • Bugün benim de başıma geldi aynı olay. Her gün bakarım hesaba, 2 gündür bir işlem yok iken bugün birden 08.03.2017 tarihinde 255,20 ve 32,60 tl iki adet işlem yapılmış olarak gözüküyor. Provizyona falan düşmüyor işlemler, direk dönem içi harcama olarak gözüküyor.

Kartım mail order a kapalı olduğu halde bu işlemler yapılabilmiş. Önce asıl kartı kapattılar. Şimdi burayı okuyunca arayıp sanal kartı da kapattırdım.

Bugün itiraz ettim bakalım. Rezalet gerçekten. Biz kartımıza ne kadar iyi bakarsak bakalım bankaların açıkları varsa hiçbir çaremiz yok.
  • birde akbank'dan sürekli "bilgileriniz güvende" diye mail gelip duruyor
    işin ilginci benim bu bankada hesabım yok :) (yıllar önce vardı)
  • vodafone ivr diye axess kartimdan toplam 180 tllik çekim yapılmış bugün.Ayrıca Microsofttan sorgulama yapmışlar bekleyen islemlerde 0 tl olarak gözüküyor, bankadan aradılar kartı kapattılar yenisini göndereceklermiş.

Araştırınca Vodafone ivr diye internette bir çok mağduriyet beyanı var,halen buna önlem almıyorlarsa diyecek birşey bulamıyorum

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.