Şimdi Ara

GÜNCELLEME | 05.05.2017 | VODAFONE - AKBANK Bilgim Dışı Harcama! 'VODAFONE FATURA IVR İSTANBUL TR'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
3
Favori
8.804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün hesabıma göz atarken gözüme "VODAFONE FATURA IVR İSTANBUL TR" adına 112,40 TL'lik harcama olduğunu gördüm.
    Öncelikle ev ahalisine sordum sizlerden biri mi yaptı diye hayır dediler.
    Sonra Akbank müşteri hizmetlerini aradım. İzinsiz, haberim olmadan çekim yapılmış dedim. Tamam o zaman kredi kartını kapatalım dediler. Bende dedim ki içinde "Chip Para" var onu harcayayım sonra hemen kapatalım. Ve bu süreçte kart aktif kalsın hemen işlemi yapıyorum. Ve üstüne bastıra bastıra kapatılmasın dedim.Ben bunu dememişim ya anında kapatmışlar
    Neyse efendim telefonu kapattım, Akbank Direkt girdim ne göreyim "Asıl" kart bilgileri değişmiş içindeki "Chip Para"lar komple uçmuş.
    Bu arada adam bana dedi ki kapatma işleminden önce harcama itirazı yapın dedi tamam dedim sonra kapatalım. Bu hiç kimseyi beklemeden kartı kapatmış.
    İşin garibi çekilen tutar "Sanal" kart üzerinden çekilmiş. Ama yeni kart bilgilerine bakınca sanal kart hala eski sanal kart
    Yahu zaten çekenler sanal karttan çekmiş. Madem öyle asıl kartı kapattın, değiştirdin aynısını sanal kart içinde yap. Çeken adam yine çekecek.

Anlayacağınız olan bizim "Chip Para"lara oldu. 7 gün süresi vardı. Süresi olsa neye yarar yeni kartta Chip Paralar hiç gözükmüyor

Güncelleme 16.02.2017

Kartım bütün her şeyi ile yeni karta taşındı ama kart elime ulaşmadı. İçerisinde chip paralar bulunmakta ama fiziki kart olmadığı için kullanamıyorum. Sanal kartı da kullanamam sanırsam çünkü ana kart kapalı durumda. Chip paraların kullanım süresi 7 gün idi süre git gide azalıyor, chip paralar gitse bile durumu müşteri hizmetleri ile görüşeceğim ve yeniden yüklemelerini isteyeceğim. Çünkü kartı kapatmaları benim hatam değildi.

13.02.2017 tarihinde harcama itirazı yapmıştım 15.02.2017 tarihinde çekilen tutar "Geçici Ödeme" şeklinde kartıma iade edilmiştir.

Nihai karar 45-180 gün içerisinde gerçekleşecekmiş.

İşlem Tarihi İşyeri Adı İşlem Tutarı Ödeme Tutarı Ödeme Durumu/Tarihi
    11/02/2017 VODAFONE FATURA IVR İSTANBUL TR 112,4 TL 112,4 TL Geçici Ödendi - 15/02/2017

Güncelleme 05.05.2017

AKBANK harcama itirazımı haklı bulmuş ve ödemeyi onaylamıştır. Kesin sonuç ve ek aşağıdadır. Hepinize tekrar geçmiş olsun.

"

Kredi kartı hesap özetinizde yer alan harcama/harcamalar ile ilgili itiraz yazınız tarafımıza ulaşmıştır. İtirazınız 8012545*** talep numarası ile işleme alınmıştır.

Aşağıda yer alan işlem(ler) için; Bankamıza ilettiğiniz harcama itirazınız haklı bulunmuş olup, bu işlem(ler)e ait finansal sorumluluğunuz bulunmamaktadır. Sözkonusu işlem(ler) için kartınıza ödeme yansıtılmış ve inceleme sonuçlandırılmıştır.

İşlem Tarihi İşyeri Adı İşlem Tutarı Ödeme Tutarı Ödeme Durumu/Tarihi
    11/02/2017 VODAFONE FATURA IVR İSTANBUL TR 112,4 TL 112,4 TL Ödendi - 15/02/2017

"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoRTaLSouL -- 5 Mayıs 2017; 0:10:50 >

• Keşke işlem yapılan kart sanal kart sanal kartı kapatın deseydiniz. Adam yanlış anlayıp asıl kartı kapatmış.
  • Söylerseniz puanları yeni karta aktarabilirler.
  • Hocam puanlari tekrar yuklerler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KARACABEYY -- 13 Şubat 2017; 22:47:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benzer olayı ben de eşimin kartında yaşamıştım. Hiç tereddütsüz anında kapatıyorlar. Yalnız yeni kart alırsanız arayın MH ni ve durumu anlatıp puanlarınızı talep edin. Büyük ihtimal verirler.
  • puanları tekrar yüklerler sıkıntı yok
    benimde Akbank kartımdan ttnet A.Ş gibi sahte bir firmadan 3 adet 50 ser tl'lik çekim yapılmıştı
    önce ttent'in yanlışlıkla 3 fatura tahsil ettiğini düşündüm ancak müş.hizmetlerini arayınca kart bilgilerinin çalındığını anladım.

internette de yığınla bu şekilde şikayet var(farklı kartlar için de)
    dikkatli olmakta fayda var
  • Akbank yaklaşık 3 ay önce telefonumu arayıp sanal kartımın kapatılacağını söyledi, nedenini sordum şüpheli işlem falan dedi ancak baktığımdan ben göremedim şüpheli işlem.

Asıl kartıma dokunulmadı, sadece sanal kart.

Bazı diğer bankalarda da böyle bir tutum var son zamanlarda, asıl kartınızı kullanmayın sakın internet alışverişlerinde!

Ayrıca sanal kartınızda para da bırakmayın, işiniz bitince limitini sıfırlayın mutlaka.

Anladığım kadarıyla siz sanal kartınızda kullanılabilir limit bırakıyorsunuz çok yanlış ki bu durumda sanal kartın normal kart ile bir farkı kalmıyor.
  • @@sL@N

Hocam birde kendisi baktı işlemin nereden yapıldığına ve bana sanal karttan yapıldığını söyledi ama gel gör ki asıl kart kapandı.

@Khalasar - @KARACABEYY - @Marjinal01

Hocam müşteri hizmetleri ile tekrar görüştüm eğer ki haklıysanız ve onay çıkarsa chip paraları aktarırız dedi.

@t_i_t

Harcama itirazı yaptınız değil mi hocam? Kaç günde sonuçlandı? Ben şu anda pdf'leri doldurdum Akbank'a gönderdim, bakalım kaç gün sürecek.

@Lasvegaswings

Kendisi dedi sanal karttan çekilmiş diye ama ne hikmetse asıl kartı kapatmış.

Hocam normalde internetten alışveriş yapacağım zaman sanal karta alışveriş tutarım kadar miktar yüklerim ve öyle alışveriş yaparım. Geçen gün tam alışveriş yapacakken sanal kart limitini ayarladım ama sonra diğer karttan taksit imkanı olunca ona yöneldim. O arada sanal karttaki parayı sıfırlamayı unuttum. Tabii sonuç gördüğümüz gibi oldu :)

• benim kapalı olan cepteteb sanal kartımdan 280 tl lik alışveriş yapılmıştı. üstelik limitte yoktu -80 tl ye düşmüştüm.

bankaların bariz sistem açığı var. sanal kart kullanın diye bas bas bağırıyorlar ama o sanal kart asıl karta bağlı olduğu için her türlü risk taşıyor.
  • farklı farklı bankalardan buna benzer sorunlar geldiğine göre ya hepsi hacklendi yada ortak bir yapıdan bilgiler çalındı
  • Bugün benimde başıma geldi . 2 adet vodafone IVR 120 tl civarlarında toplam 250 tli lik çekim olmuş sanalkarttan. Aradım iptal ettiler. Şuan bekleyen işlem provizyonda olduğu için dönem içi işlemlerine düşünce itiraz formu gönderin incelensin deniyor. Ne yapacağız şaştım kaldım. İade alırız umarım yoksa sıkıntı durum.
  • kart değişti diye puanlar mı silinir yav
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sinan_88

Bugün benimde başıma geldi . 2 adet vodafone IVR 120 tl civarlarında toplam 250 tli lik çekim olmuş sanalkarttan. Aradım iptal ettiler. Şuan bekleyen işlem provizyonda olduğu için dönem içi işlemlerine düşünce itiraz formu gönderin incelensin deniyor. Ne yapacağız şaştım kaldım. İade alırız umarım yoksa sıkıntı durum.

son zamanlarda nerede harcama yaptınız nasıl oluyor bu iş?
  • @Reco. - @Cemal CEMİL

Aynen öyle hocam.

@Sinan_88

Geçmiş olsun hocam. Ben harcama itirazımı gönderdim ama pek ses soluk yok. Harcama itirazınız işleme alınmış diye mesaj filanda gelmedi.

@mahmut716

Hocam puanlar gelmiş ama sıkıntı şurada yeni kart elime ulaşmadı. 20.02.2017'de chip paraların kullanım süresi dolacak. Umarım bu süreden önce elimde olur yoksa yine müşteri hizmetleri ile uzun bir süreç benimi bekleyecek bilmiyorum.
  • Yine forumda okumuştum sanırım sanal kartta limit 0 olsada para çekildiği felan yazılmıştı böyle bir durum olabilir mi ? Böyle bir durum oluyorsa sanal kartın bir anlamı kalmıyor ki ?
  • Hocam ben acelemden dolayı içerisinde 120 TL bırakmıştım sanal kartın. Tabii unuttum üstüne üstlük. Ama adamlar affetmemiş yapıştırmış 112 TL' yi.
  • Şuan provizyonda , borç olarak yansıdığında harcama itiraz formunu gönder dediler. Gerçi bugün de göndermiştim ama,yarın yine gönderirim. Öyle uyduruk sitelerde hiç bir zaman kart kullanmam. 3 5 site de belki anca kullanmışımdır. Ne olacak ben de bilmiyorum. Banka vodafone en sonda tüketici hakem heyetine giderim herhalde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MoRTaLSouL

@@sL@N

Hocam birde kendisi baktı işlemin nereden yapıldığına ve bana sanal karttan yapıldığını söyledi ama gel gör ki asıl kart kapandı.

@Khalasar - @KARACABEYY - @Marjinal01

Hocam müşteri hizmetleri ile tekrar görüştüm eğer ki haklıysanız ve onay çıkarsa chip paraları aktarırız dedi.

@t_i_t

Harcama itirazı yaptınız değil mi hocam? Kaç günde sonuçlandı? Ben şu anda pdf'leri doldurdum Akbank'a gönderdim, bakalım kaç gün sürecek.

@Lasvegaswings

Kendisi dedi sanal karttan çekilmiş diye ama ne hikmetse asıl kartı kapatmış.

Hocam normalde internetten alışveriş yapacağım zaman sanal karta alışveriş tutarım kadar miktar yüklerim ve öyle alışveriş yaparım. Geçen gün tam alışveriş yapacakken sanal kart limitini ayarladım ama sonra diğer karttan taksit imkanı olunca ona yöneldim. O arada sanal karttaki parayı sıfırlamayı unuttum. Tabii sonuç gördüğümüz gibi oldu :)

Akbank'ta sanal kart limit ayarlarken şuna dikkat etmek lazım; 2 seçenek var "alışveriş yaptıkça azalan limit" ve "sabit limit diye"

limiti azalan şeklinde ayarlarsanız alışveriş tutarınız düşer, tam ayarlarsanız sanal kartta kullanılabilir limit kalmaz.

yani örnek vermek gerekirse 100 liralık ürün alacaksınız "alışveriş yaptıkça azalan limit" (vb tam adını hatırlamıyorum) şeklinde 100 lira ayarlarsanız, alışverişten sonra limit 0 olur. kendinizin sıfırlamasına gerek kalmaz.

sabit limit ise şöyle; 100 lira limit belirlediniz ve 100 liralık ürün aldınız diyelim, kullanılabilir limit sıfırlanmaz 100 lira olarak devam eder... taa ki asıl kartınızda limit dolana kadar. bunu kullanırsanız kesinlikle sıfırlamanız lazım işiniz bitince hatta hiç kullanılmaması lazım bu yöntemin.

ben her zaman hem "alışveriş yaptıkça azalan limit" kullanırım hem de ne olur olmaz diye işim bitince limiti sıfırlarım.

• Lasvegaswings kullanıcısına yanıt
    Hocam bende kullandıkça azalan limit seçerim ama dediğim gibi acele ile diğer karta yönelince bu karttaki limitimi sıfırlamayı unuttum yoksa bu konularda dikkatliyimdir.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.